|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.11.2008 16:29:48   
Amrino
Znas li koliko kostaju te brevi? Bas me zanima- da vidim koliko su razlike u cijeni...



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.11.2008 16:46:35   
aazra
Toliko su jeftine da se pitam je li sve s njima u redu...user posted image MM kaze 220 KM i to 123.
Neki model "sport" i jos nesto u nazivu...Pogledat cu ima li u katalogu T.Limaca ali mislim da nema.
U svakom slucaju uzet cemo tu ili CAM necu narucivati iz T.L. jos nesto ta radnja je onaj butik za bebe izmedju spratova u Merkuru.

_____________________________








(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.11.2008 16:52:54   
mamina cura
Imala sam Maxicosi korpu za Timura, pa mi je ukrali u kolegicinom autu. Onda ja kupim za Henu Brevi da mi bude jeftinije. Ma ni porediti se ne mogu. Srecom pa je samo kratko bila u njoj i presla je u srednju Maxicosi od brata. A njemu smo imali dvije srednje stolice za dva auta, jedna Maxicosi nova i druga Brevi kupljena skoro kao nova preko oglasa. Ma ni porediti se ne mogu. Ni u kvaliteti ni u cijeni. Kad bi sada morala kupiti kupila bih samo Maxicosi, posebno ako cete imati jos djece. Nisu djabe Brevi jeftinije. Maxicosi je puno sigurni za dijete, lakse se veze i lakse montira za auto. Cijena jeste veca ali se moze progutati ako cete je maximalno koristiti i za drugo dijete i ako vam je sigurnost djeteta na prvom mjestu.

Samo da vam sugerisem iz mog licnog iskustvauser posted image

Timur koristi najvecu Maxicosi, sto se veze pojasom iz auta i moze se odvojiti naslon od sjedista. Nisam sigurna previse jer se on voli izvlaciti iz kaisa ali takva mu stolica jedino moze. Prijetimo mu policijomuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.11.2008 16:58:12   
aazra
Ma i meni je bilo cudno sto je tako jeftino...
Mislim da ta varijanta sa "brevi" otpada ali ipak vrijedi pogledati.
Vjerujem da su te "maxi cosi" dobre ali vidjela sam u katalogu CAM-ove koje isto izgledaju kvalitetno i udobno.

_____________________________








(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 11:45:32   
Ilhana RR
Nasa prva korpa za auto je bila Akta Gracco i bili smo zadovoljni sa njom jer je imala "stalak" u autu koji se nije iznosio i samo jednim potezeom stavis korpu u auto. Ali kad je Lamija pocela malo da otezava onda je bila uzasna jer je tesko nostiti u tome.

U Sarajevu kad smo bili ljetos uzeli smo Bravii, od 0 do 18/25 kg i prezadovoljni smo sa njom. Ima tri polozaja i plus jedan extra dok je beba jos manja. Lamija je pocela u njoj da sjedi od 4.5 mjeseca i super je.

Moj brat je svojoj cerki isto kupio Bravii, njegova je od 0 do 18 i isto je dobra, ona ima dva polozaja. Mala njegova jos i uvijek sjedi u njoj, ima dvije ipo godine i jako je udobna kao i ova Lamijina.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 12:10:32   
Daja_sa
Jel neko imao iskustva sa Graco Junior autosjedalicom...Iako pise da je od 0+ mjeseci meni tako izgleda da je neudobna kad god Saru stavim u njuuser posted image user posted image user posted image ...mada se ona ne buni ali eto...
P.S dobili smo je na poklon a ja sam gledala neke malo drugacije...user posted image
user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:14:16   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Jel neko imao iskustva sa Graco Junior autosjedalicom...Iako pise da je od 0+ mjeseci meni tako izgleda da je neudobna kad god Saru stavim u njuuser posted image user posted image user posted image ...mada se ona ne buni ali eto...
P.S dobili smo je na poklon a ja sam gledala neke malo drugacije...user posted image
user posted image


To je ta koju sam spomenula, AKTA Gracco i bila sam prezadovoljna sa njom. Kad bi isla cak kod nekoga koristila bih je kao babysitter ako Lamija nebi htijela da lezi nako... jer je uvijek voljela da se ljulja. Samo ima kao sto sam vec spomenula tu manu da je veoma tesko kad dijete malo oteza da se iznosi iz auta. A inace ovde u Svedskoj je proglasena kao najsigurnija prva autosjedalica.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:32:26   
Daja_sa
A od koliko si je pocela koristiti???
Moja Sara ima 2 mjeseca...a meni se sve nesto cini kad je stavim u ovu AS kao da sjediuser posted image user posted image user posted image ...pogotovo kad je u autu gdje imamo bazu za AS...mada opet kazem ona se ne buni user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:35:51   
Ilhana RR
Pocela sam je koristiti od tri dana kad joj je bilo jer je ovde zakon da imas bebu u autosjedalici. I ja sam tako razmisljala kao i ti al ni Lamija se nikad nije bunila, mada kad je postala malo veca onda je izgledalo ok kad je u njoj.

Malo offtopic - koliko ti je maloj kila i koliko je visoka? Lamija je bila povelika, po svedskom razmisljanju, kad je se rodila. Imala je 4080 g i 55 cm visoka i nije bila toliko mala, fino je sjedila u njoj.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:42:04   
Daja_sa
Sara sad ima oko 5kg i skoro 60 cm...
Pa upravo to me malo buni...izgleda mi kao da sjedi...kontam ne smije pa da bude nekih problema kasnije...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:43:41   
Ilhana RR
Koristis li onaj ko "jastucic" sto je dosao uz to? Ja sam to stavljala vise pod ledja nego pod guzu jer tako mi je imala malo pravija da nisu tako kao da sjedi... neznam dal me kontas o cemu pricam.

A taman je sada nebi trebalo biti problema sa stolicom.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:47:02   
Daja_sa
E pa vidis...ja taj jastuk izbacila skroz...jos gore mi izgledala kad sjedi na njemu...a nije mi palo na pamet da ga stavim kao oslonac za ledja...grrrrrr smota smotana...
Hvala ti punooooo na brzom odgovoru i sto me podsjeti za jastucakuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.12.2008 17:50:02   
Ilhana RR
Nema na cemu i ja sam ga bila izbacila pa stavila ponovo kad sam skontala da ga mogu pod ledja stavljati...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.12.2008 22:36:55   
aazra
Bili smo u radnji u Merkuru prodate sve AS brevi tip 123, opet nisam zapamtila naziv modela.

Ilhana, kakvo iskustvo ti imas s montiranjem, "mamina cura" kaze da im je to mana?
Sad mozda ovisi o modelimauser posted image

Rekli su da ce im stici nove iduce sedmice, a otprilike tad bi i u Visi trebali dobiti novu posiljku "CAM" - ovih.
Amrino, jesi li se ti odlucila?

_____________________________








(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.12.2008 23:42:20   
triplemama
Daja_sa sjedalica mora biti pod uglom od 45 do 60 stepeni da bi bila sigurna (na AS Graco imaš sa strane indikator). Svaka AS je dizajnirana u saradnji sa ortopedima, tako da je dokazano da taj položaj ne šteti djetetu a naj sigurniji je za prevoz. Ipak dijete u AS ne smije biti duže od 2 h i samo u vožnji, pogotovo dok je malo. Ako idete na duži put trebali bi odmarati svaka 2 h i izvaditi bebu iz AS (osim ako spava).
Ja svoju djecu i za 100 m vežem.
Pogledaj snimke sa YouTube i sliku nedonoščeta u AS na ovom topicu što sam postavila pa ćeš vidjeti

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 0:42:07   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: aazra


Ilhana, kakvo iskustvo ti imas s montiranjem, "mamina cura" kaze da im je to mana?
Sad mozda ovisi o modelimauser posted image



Ja nisam imala nikakvih problema sa montiranjem, ispocetka je bila namontirana na mjestu suvozaca jer ja vozim uvijek zato sto moj muz nema svedsku vozacku. Al kad joj je bilo 4 mjeseca i navikla se da vozi, sad najvise to voli, prebacili smo je iza mene.

Ova Akta Graco ima svoju bazu koja uvijek stoji u autu i jednostavna je za montirati. Korpu vadis iz baze samo jednim potezom, pravo jednostavno i to.

Ova druga autosjedalica je

user posted image

Isto je vrlo jednostavna za postaviti i po mom misljenju je jos udobnija nego ova prva jer sada je i ona malo veca i moze fino da se stavi. Ima tri polozaja plus jedan, tako da bude u istom polozaju kao u prvoj kad spava.


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 13:26:31   
rozi
I ja sam koristila tu Graco, bila mi je odlicna, posebno zbog baze. EVo , na ovoj slici moj Damir je imao oko 20 dana i 3,5 kg . Samo stavi jastucic i  super.


user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 15:21:47   
Daja_sa
Rozi jel mu jastuk iza ledja ili??? Ne vidim bas dobro na slici...dusa slatka vidi ga sto pajkiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 15:51:35   
batterfly
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: aazra








Ova druga autosjedalica je

user posted image

Isto je vrlo jednostavna za postaviti i po mom misljenju je jos udobnija nego ova prva jer sada je i ona malo veca i moze fino da se stavi. Ima tri polozaja plus jedan, tako da bude u istom polozaju kao u prvoj kad spava.



Ilhana,molim te prosvjetli meuser posted image user posted image user posted image
I ja imam istu vec vise od tri godine i nisam skontala da ima vise polozaja od jednog(sjedeceg)..Jest da mi nije trebo,ali eto interesuje me,mozda kad spava pa da mogu spustiti??'Mozda je MM skonto,ali nisam primjetilauser posted image user posted image user posted image user posted image
ja seljaka cojeka!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 16:26:23   
mivica
Kada ste poceli koristiti ovu vecu AS za djecu od 09-3,5 god??? Interesuje me to, jer ja imam onu AS gracco sto sam dobila uz kolica, ali ja svog bebaca vise ne mogu zakopcati u njoj (iako sam produzila kajsice na najvecu razinu). Ustvari sada kako je zahladnilo, ja mu obucem skafander i nema sanse da ga zakopcam, a nogice mu izvire dole, pa sve udara od naslonjac auta i nervira se user posted image Da li je neko ranije poceo koristiti tu narednu AS ili ste zaista cekali da beba napuni 9 mjeseci, odnosno da ima odredjenu kilazu prema njihovim uputama???

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 16:34:48   
mamina cura
Ja sam Henu prebacila cim je pocela samostalno sjediti. Ne svidja mi se sto u korpi beba okrenuta kontra pa nikada ne znam sta radiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 16:52:42   
triplemama
mishka na ovoj AS tamo gdje dođu djetetove noge pa ispod ima jedna ručkica koju povučeš i spustiš sjedište za spavanje.

mivica na veću AS možeš preći tek kada beba ima minimalno 9 kg. i sama stoji. Dijete se u AS ne stavlja u skafanderu, već normalno obučeno i onda se pokrije dekicom jer se gubi na sigurnosti, a i komforu dijeteta. AS nije premala ako ima više od 2 cm od djetetove glave do ruba nosiljke. Najsigurnija je ona sjedalica koja se stavlja obrnuto od smijera vožnje sve dok dijete nije preveliko ili preteško za nju.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 16:54:56   
batterfly
E svasta ,jos smo cackali tu ruckicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Moram probati vecerasuser posted image user posted image user posted image user posted image
HVALA!!!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 16:56:35   
batterfly
Kad si vec tu,da pitam...Povucem prema sebi ili kontra????

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 16:59:35   
triplemama
Prema sebi i onda obaraš ili uspravljaš AS.
Ali da znaš nije to tako puno da se naginje.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *