|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 17:05:12   
batterfly
Hvala,Triplemama!!!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 21:09:49   
mivica

IZVORNA PORUKA: triplemama

mivica na veću AS možeš preći tek kada beba ima minimalno 9 kg. i sama stoji. Dijete se u AS ne stavlja u skafanderu, već normalno obučeno i onda se pokrije dekicom jer se gubi na sigurnosti, a i komforu dijeteta. AS nije premala ako ima više od 2 cm od djetetove glave do ruba nosiljke. Najsigurnija je ona sjedalica koja se stavlja obrnuto od smijera vožnje sve dok dijete nije preveliko ili preteško za nju.

Ma sve je to ok, ali kad idemo u grad, sto je cca 5 min od nase kuce, normalno je da cu ga odmah u kuci obuci u ono u cemu cemo setati, a ne da ga na sred ulice oblacim u skafander. Btw i nije bas odusevljen kad ga oblacim, kuci se sva preznojim, a mogu misliti kako bi to tek izgledalo u autu!!! Sada ima oko 8 kg!


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 21:14:15   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mishka

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: aazra








Ova druga autosjedalica je

user posted image

Isto je vrlo jednostavna za postaviti i po mom misljenju je jos udobnija nego ova prva jer sada je i ona malo veca i moze fino da se stavi. Ima tri polozaja plus jedan, tako da bude u istom polozaju kao u prvoj kad spava.



Ilhana,molim te prosvjetli meuser posted image user posted image user posted image
I ja imam istu vec vise od tri godine i nisam skontala da ima vise polozaja od jednog(sjedeceg)..Jest da mi nije trebo,ali eto interesuje me,mozda kad spava pa da mogu spustiti??'Mozda je MM skonto,ali nisam primjetilauser posted image user posted image user posted image user posted image
ja seljaka cojeka!!user posted image user posted image user posted image user posted image


Vidis tu gdje ti je taj kajisic gdje noge budu? Ispod toga imas kao "rucku" i onda pritisnes prema gore i onda promjenis polozaj. A extra polozaj je dole gdje je ta plastika, ima jedan dio da se izvuceda se odigne prednja strana stolice.


(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 21:21:49   
rozi
Daja_sa, onaj jastucic mu je nekako po guzom i jednim dijelom pod ledjima, kad stavis onaj gornji umetak, onda ovaj mali jastucic ide do njega, skoro pa do onog dijela pojasa izmedju nogu. Pogledaj malo bolje sliku, vidi se cosak jastucica kod njegove desne nogiceuser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.12.2008 22:17:25   
Daja_sa
Hvala roziuser posted image user posted image user posted image ...pokusacu ujutro kad se probudi da je namjestim u AS sa tim jastukom  pa da vidim kako izgledauser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.12.2008 22:23:50   
Ilhana RR
Mishka - Jesi li uspjela?

Daja-sa, jel ti bolje sada sa jastucicem?

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.12.2008 10:59:23   
Daja_sa
Pa izgleda malo bolje...ali mi se ne svidja polozaj AS u autu nikako...iako indikator pokazuje plavo...nekako mi nije dovoljno zavaljena vise mi izgleda da sjediuser posted image user posted image user posted image ...Uh mozda ja previse panicim oko toga...ona se ne buni vec cim udje u auto pajki dusa moja...E slikacu je ovih dana pa cu postaviti sliku pa mi vi iskusnije mame mozete reci jel OK polozaj
HVala puno na odgovorimauser posted image user posted image  i savjetima

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.12.2008 14:17:12   
triplemama
Nageto mora biti 45 stepeni za male bebe a 60 za veće. I stvarno izgleda da je uspravno  ali je to jedini ispravan položaj za bebu.
Pitaj ovdje jer će uskoro organizovati pregled AS u SA. Već su vršili predavanja o AS zdravstvenim radnicima i policiji.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.12.2008 13:11:17   
rozi
Daja_sa , cini ti se da sjedi i meni je isto tako,pa sam uzela vaser vagu i provjerila. Bilo je bas kako treba ugao izmedju 45 i 60 stepeni. Nemoj se nista brinuti, samo je nemoj predugo ostavljati.user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
10.12.2008 0:11:33   
triplemama
Pogledajte  http://www.ibesip.cz/498_Spot-autosedacky ako ne ide samo kliknite na zde ispod

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.12.2008 21:51:13   
aazra
nakon dvoumljenja izmedju "brevi" i "cam" odlucili smo se za ovu prvu model "touring sport" 123.
Cijena je bila identicna, a za boju smo izabrali crveno - sivu. kupili smo je u radnji u Merkuru.
Amrino sta si ti na kraju odabrala onu cam-ovu ili maxi - cosi?

_____________________________








(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2008 15:40:45   
triplemama
Mislim da bi bilo lijepo da se učlanimo u udruženje  http://djeca.org/clanstvo/pristupnica.php  to će udruženje praviti preglede AS u svim većim gradovima u BiH.
Članarina za 1 god je 5 KM
Već su održali predavanja po DZ i MUP-u u par gradova user posted image .
Trebali bi smo pomoći da nam djeca budu sigurnija  user posted image
Neznam da li smijem za ovo postaviti poseban topic, ali mislim da je super i da ide u korist naše djece a ne ugožava naš forum.
Neka moderatori oduče 

< Poruku je uredio triplemama -- 21.12.2008 15:43:01 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2008 15:58:46   
triplemama
Pogledajte ovaj

http://www.bmvit.gv.at/video/beltssavelives2005.mpeg

ovaj nemojte gledati ako ste tankih živaca

http://www.nemyslis-zaplatis.cz/ video br. 2

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.2.2009 18:52:24   
Sue_27
Interesuje me da li neko zna gdje se mogu kupiti autosjedalice maxi cosi u sarajevu i okolini osim u turbo limaču? Vidjeli smo jednu i naručili je u turbo limaču ali evo prošlo je već više od 15 dana i još uvijek ne znaju kada treba stići. Autosjedalica bi mi trebala iduće sedmice zbog toga što idemo na put a ova mala joj je već skoro mala i ne mogu zamisliti da se u njoj vozi 10 sati. Jedva je još koristimo na kratkim relacijama. Nebi htjela kupovati drugu jer nam se ta baš svidjela a i čula sam da su jako dobre autosjedalice. 

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.2.2009 20:32:03   
Hannah
Maxi cosi... nigdje :(

(odgovor članu Sue_27)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.2.2009 21:25:53   
teta berta
pozdrav. ima li netko autosjedalicu graco kod nas je takva i platili je 330 km onako mogu je staviti u kolica kad vozim bebu jer je dosta zavaljena. pa me zanima kakvog je kvaliteta.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
28.2.2009 23:10:16   
triplemama

IZVORNA PORUKA: teta berta

pozdrav. ima li netko autosjedalicu graco kod nas je takva i platili je 330 km onako mogu je staviti u kolica kad vozim bebu jer je dosta zavaljena. pa me zanima kakvog je kvaliteta.

Koja AS Graco

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
1.3.2009 14:05:51   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Sue_27

Interesuje me da li neko zna gdje se mogu kupiti autosjedalice maxi cosi u sarajevu i okolini osim u turbo limaču? Vidjeli smo jednu i naručili je u turbo limaču ali evo prošlo je već više od 15 dana i još uvijek ne znaju kada treba stići. Autosjedalica bi mi trebala iduće sedmice zbog toga što idemo na put a ova mala joj je već skoro mala i ne mogu zamisliti da se u njoj vozi 10 sati. Jedva je još koristimo na kratkim relacijama. Nebi htjela kupovati drugu jer nam se ta baš svidjela a i čula sam da su jako dobre autosjedalice. 


I meni se slicno desilo. Ali eto na kraju su nas nazvali dan pred put  i javili nam da je dosla!
Mi smo uzeli Maxi Cosi SPS i prezadovoljni smo.
Nadam se da ce te nazvati prije putovanja! Ni ja ne znam da se igdje vise prodaju pored Limaca


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Sue_27)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
2.3.2009 14:26:04   
sretna mama
drage moje,nisam nova na forumu, al ise do sada nisam bas cesto javljala,nadam se da u buduce nece biti tako.pratim sve ovo vec dugo dugo vremene i sve je tako super vi ste mi do sada jako puno pomogli s vasim iskustvima i savjetima.trenutno sam u potrazi za as i u velikoj dilemi.mom bakiru je sad 9 mjeseci i vec ima skoro 12 kg.neznam da li da kupim onu as od9-18 kg ili onu od 9-35. bila sam sinoc u  wisi i oni imaju cam-ovu i jednu i drugu. prodavacica kaze da mi je bolje uzeti ovu vecu obzirom da cu je duze koristiti.ona mi se cini nekako lohotna dok je ova manja cusca.ova velika nema ono postolje nego direktno ide na autsjediste.molim vas da mi pomognete u mom odabiru.spremna sam odvojiti nekih300-350 km pa ako je neko nasao neku i i ma ok iskustvo bilo bi mi drago da mi se javi.hvala svima unaprijed i saljem vam puno pusa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
2.3.2009 15:54:11   
Hannah
Ona mala cam je jaaaaaaaaaaako mala, pa obrati pažnju.
Mi smo je probali i vrh glave nam se poklapao sa vrhom autosjedalice i imamo iste dimenzije i isto mjeseci. Znači da bi je prerastao za najviše pola godine. Ne isplati se.
Postoji sličan problem sa brevi sjedalicama, također se brzo prerastu radi visine pojaseva.
Gledala sam kombinovane i baš su šit.

(odgovor članu sretna mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
2.3.2009 16:19:18   
sretna mama
draha hannah
sada sam se upravo vratila iz merkura na otoci.tamo sam nasla brevi od 09-36 kg super mi se ucinila cijena je 220 km bas mi se nesto dopala.stavila sam bakira da sjedi u njoj doduse nisam ga vezala ali mi je super odgovarala mislim da se kajs moze pomjerati logicno bi to bilo.jedino sto mestrah je sto nema tog plasticnog postolja sto sam mvec pomenula.pravo sam se nafurala na nju dosta je glomazna i onako custa.hvala ti puno sto si se javila.javim se ako definitivno odlucim kupiti nju.ako neko ima jos nekih inf. molim javite mi hvala svima


pozz

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.3.2009 8:22:21   
Hannah
Prvo pogledaj iskustva mama koje je  imaju, a iskustva su loša, kažem ti pošto sam je ja mislila kupiti. Postavlja se užasno teško i ima samo dva nivoa visine za pojaseve, bebe je prerastu oko 15 kg  težine. Dobra je jer je kombinovana ali mislim da ne vrijedi...

                                                                      

(odgovor članu sretna mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.3.2009 11:03:21   
sretna mama
joj tamam sam mislila da nemoram vise traziti....a koju si ti kupila sinoc sam vidjela u apoteci u robotu neku cam-ovu ali je apoteka bila zatvorena pa nisam vidjela ni cijenu niti koja je u pitanju ali bila je velika hvala ti puno za javljanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.3.2009 12:13:54   
Hannah
Ma ništa, drago mi je da ti pomognem ako mogu.
Moj se još ne diže na noge tako da ne može u veću autosjedalicu. Skoro sam gledala kombinovane, ali one smiju u smjeru obrnutom od smjera vožnje samo za djecu do 10 kg, tako da ne bih ništa postigla.
Pričekaću još malo a najvjerovatnije ću kupiti Chicco key 1, prilično je dobra. Uzela bih Maxi cosi priori xp da se ne mora naručivati. U TL imaju još jako sigurne autosjedalice bebe confort, u njima je glava također bila na rubu autosjedalice pa smo odlučili da ih ne uzimamo. I da, ružne su :D
Da ne bi bilo zabune, ja sam govorila o Brevi autosjedalici sa nekim metalnim postoljem, čini mi se da se zove grand prix...

(odgovor članu sretna mama)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
3.3.2009 13:22:25   
sretna mama
E pa onda to nije ta, ova nema postolje uopste, a znam na koju si ti mislila. Ova ide direktno na sjediste bez postolja a te metalne se ni meni nesvidjaju. Pogledat cu jos onu cam iz apoteke u robotu al ova brevi mi se bas dopala.uglavnom javim kad i to vidim.U tl na dobrinji sam gledala oni nisu imali niti jedne kombinovane.Ako imadnem vremena svratim do grada mozda je veci izbor.

pozz

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *