|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:34:14   
sunid
Ja i muz smo sve pokusali i ne moze se vise zavaliti a meni totalno nemopguce da se od rodjenja beba moze staviti u ovaj polozaj,zato je do sad nismo ni vozali u njoj,ali sad se spremamo na put voznjue nekih 4h pa ne zelim bez sjedalice a sumnjivo mi da mi bebica bude u ovom polozaju citavim putem,znam pravit cemo pauzu za 1,5 do 2 ali opet..........
Jel de da je malo cudan polozaj?


_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1501
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:36:35   
sunid

IZVORNA PORUKA: animagical

mi imamo kombinovanu,ali ona s prednje strane ispod ima rucku koja je zavali u kao lezeci polozaj, i o obrnutom smjeru tj do 9 kg mora biti tako oborena.... Lejla, je li ispravno podesiti sjedalicu srolanim peskirima, ako su sjedista loseg nagiba i ispravljaju ugao kad se montira?


I ova ima ispid neku kao rucku koja se pritisne i povuce sjedalica i na taj nacin ovo je max sto se moze izvuci i zavalitiuser posted image

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1502
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:36:57   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sunid


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ova sjedalica bi morala imati način da se sjedište još zavali.

Možeš li mi opisati šta ti podrazumjevaš da "je staviš u položaj namjenjen za 0-10kg"?


Izvucem sjedalicu najvise sto moze tj da je najvise zavaljena vise ne moze. Ima jos samo jedaan polozaj da se vrati nazad i tad se bas sjedi.


Ako je zavališ najviše što sjedalica dozvoljava (predpostavljam da je to ova fotografija na sećiji) onda mi tu nemamo šta pričati (mislim ovi što se razumiju u sjedalice). Proizvođač je za taj dizajn dobio naranđastu naljepnicu, znači poštuje nametnute standarde kod proizvodnje i trebalo bi da je onda to u redu. Meni se na fotografiji čini da jeste dosta uspravljena, ali to je moj dojam. Da li ti je pre veliko opterećenja da sjedalicu (bez bebe) postaviš u taj 0-10kg položaj i uslikaš mi je sa strane na podu?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1503
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:37:13   
animagical
http://img99.imageshack.us/img99/8513/sam1238b.jpg

evo ugla, mi smo mjerili trokutomuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1504
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:39:53   
sunid

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: sunid


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ova sjedalica bi morala imati način da se sjedište još zavali.

Možeš li mi opisati šta ti podrazumjevaš da "je staviš u položaj namjenjen za 0-10kg"?


Izvucem sjedalicu najvise sto moze tj da je najvise zavaljena vise ne moze. Ima jos samo jedaan polozaj da se vrati nazad i tad se bas sjedi.


Ako je zavališ najviše što sjedalica dozvoljava (predpostavljam da je to ova fotografija na sećiji) onda mi tu nemamo šta pričati (mislim ovi što se razumiju u sjedalice). Proizvođač je za taj dizajn dobio naranđastu naljepnicu, znači poštuje nametnute standarde kod proizvodnje i trebalo bi da je onda to u redu. Meni se na fotografiji čini da jeste dosta uspravljena, ali to je moj dojam. Da li ti je pre veliko opterećenja da sjedalicu (bez bebe) postaviš u taj 0-10kg položaj i uslikaš mi je sa strane na podu?



evo sad cu uslikati.
hvala puno na pomoci:)

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1505
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:46:38   
sunid
[img=http://img819.imageshack.us/img819/5138/dscn0764s.th.jpg]

[img=http://img84.imageshack.us/img84/6186/dscn0763v.th.jpg]

na prvoj slici je uspravan max polozaj i mislim da je to taj drugi polozaj od 9kg?
a na drugoj slici je max izvucena i polegnuta

< Poruku je uredio sunid -- 16.4.2012 10:47:21 >


_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1506
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:50:02   
sunid

IZVORNA PORUKA: animagical

http://img99.imageshack.us/img99/8513/sam1238b.jpg

evo ugla, mi smo mjerili trokutomuser posted image


Ja imam osjecaj da je ovdje cijela sjedalica znaci s postoljem zavaljena prema nazad?
mozda da i ja to uradim sa svojom tj postavim ispod nesto bila bi mi ovakva

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1507
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 11:06:34   
Lejla Ka
Sunid, ova druga slika, dakle položaj koji je sad namjenjen za vas, ovako na podu djeluje OK. Može se desiti da u kolima, pošto su često sjedišta malo nagnuta prema nazad, a ne potpuno ravna, ovaj prenji dio postolja ide prema dole, a samim tim podigne naslon i "uspravlja" prostor za sjedenje. U tom slučaju ne bi bilo loše podmetnuti neku urolanu dekicu ili peškir ispod prednjeg dijela da se postolje dovede u horizontalan položaj. Zamka ovog podmetanja je potencijano otežavanje pravilne montaže sjedalice. Ova sjedalica, kad se učvrsti pravilno auto pojasevima ne bi smjela da na jako potezanje u stranu mrdne više od 1-2 cm.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1508
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 11:11:45   
sunid

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Sunid, ova druga slika, dakle položaj koji je sad namjenjen za vas, ovako na podu djeluje OK. Može se desiti da u kolima, pošto su često sjedišta malo nagnuta prema nazad, a ne potpuno ravna, ovaj prenji dio postolja ide prema dole, a samim tim podigne naslon i "uspravlja" prostor za sjedenje. U tom slučaju ne bi bilo loše podmetnuti neku urolanu dekicu ili peškir ispod prednjeg dijela da se postolje dovede u horizontalan položaj. Zamka ovog podmetanja je potencijano otežavanje pravilne montaže sjedalice. Ova sjedalica, kad se učvrsti pravilno auto pojasevima ne bi smjela da na jako potezanje u stranu mrdne više od 1-2 cm.


hvala puno provjerit cu sjediste u autu i koristiti je ako vi mislite da je ovaj drugi polozaj uredu.

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1509
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 12:08:59   
yasemin
jel ko koristio autosjedalicu za bebeu od rođenja ?ja sam istu vidjela u Adaxu-u u Mostaru u Mepas tržnom centru , zove se Transporeter ovo su joj karakteristike

NOVI MODEL NOSILJKE AUTO_SJEDALICE TRANSPORTER!!!

Nova nosiljka za bebe od samog rođenja. Osim sigurnosti prilikom putovanja pružit će Vašoj bebi udobnost, a Vama funkcionalnost i jednostavnost upotrebe. TRANSPORTER nosiljka predviđena je za bebu od samog rođenja. Koristi se za grupu 0, do 10 kilograma težine bebe. U prvim mjesecima bebe možete je koristiti za vožnju u autu. Novim sistemom učvršćivanja nosiljke, zauzimaju se samo dva stražnja sjedala. Cijela baza i stranice nosiljke izrađene su od POLISTIRENA - materijala koji apsorbira energiju (jedinstven na tržištu), a oblik pčelinjih sača osigurava sigurnost prilikom nezgode. Konstrukcija nosiljke ispunjena je polipropilenom (reciklirajućim) koji odlično apsorbira udarce. Uzglavlje je oblikom prilagođeno osnovi nosiljke tako da ne umanjuje širinu unutarnjeg prostora (81x40 cm). Novost je sistem koji onemogućava krivo postavljanje i vezanje u automobil, što znaći da naslon uvijek mora biti u ležečem položaju i drgačije je ne možete montirati u automobil. Nosiljka ima novu navlaku koja osigurava bebi udobnost i prozračnost, te osim tekstila na konstrukciji nosiljke je ventilacijski sistem za prozračnost i udobnost bebe, te se ti ventilacijski sistemi mogu otvarati i zatvarati. Nosiljka ima sigurnosne pojaseve za vezanje u 3 točke, te podešavajuću ručku za nošenje. Nosiljka ima PRO-FIX sistem vezanja tako da je možete učvrstiti ili otkopčati samo jednom rukom, te je možete koristiti na svim JANE kolicima koji posjeduju PRO-FIX sistem spajanja. Funkcionalnost i udobnost je glavna odlika ove nosiljke auto-sjedalice.



_____________________________

yasemin

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1510
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 12:24:42   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: yasemin

jel ko koristio autosjedalicu za bebeu od rođenja ?ja sam istu vidjela u Adaxu-u u Mostaru u Mepas tržnom centru , zove se Transporeter ovo su joj karakteristike

NOVI MODEL NOSILJKE AUTO_SJEDALICE TRANSPORTER!!!

Nova nosiljka za bebe od samog rođenja. Osim sigurnosti prilikom putovanja pružit će Vašoj bebi udobnost, a Vama funkcionalnost i jednostavnost upotrebe. TRANSPORTER nosiljka predviđena je za bebu od samog rođenja. Koristi se za grupu 0, do 10 kilograma težine bebe. U prvim mjesecima bebe možete je koristiti za vožnju u autu. Novim sistemom učvršćivanja nosiljke, zauzimaju se samo dva stražnja sjedala. Cijela baza i stranice nosiljke izrađene su od POLISTIRENA - materijala koji apsorbira energiju (jedinstven na tržištu), a oblik pčelinjih sača osigurava sigurnost prilikom nezgode. Konstrukcija nosiljke ispunjena je polipropilenom (reciklirajućim) koji odlično apsorbira udarce. Uzglavlje je oblikom prilagođeno osnovi nosiljke tako da ne umanjuje širinu unutarnjeg prostora (81x40 cm). Novost je sistem koji onemogućava krivo postavljanje i vezanje u automobil, što znaći da naslon uvijek mora biti u ležečem položaju i drgačije je ne možete montirati u automobil. Nosiljka ima novu navlaku koja osigurava bebi udobnost i prozračnost, te osim tekstila na konstrukciji nosiljke je ventilacijski sistem za prozračnost i udobnost bebe, te se ti ventilacijski sistemi mogu otvarati i zatvarati. Nosiljka ima sigurnosne pojaseve za vezanje u 3 točke, te podešavajuću ručku za nošenje. Nosiljka ima PRO-FIX sistem vezanja tako da je možete učvrstiti ili otkopčati samo jednom rukom, te je možete koristiti na svim JANE kolicima koji posjeduju PRO-FIX sistem spajanja. Funkcionalnost i udobnost je glavna odlika ove nosiljke auto-sjedalice.




ako je to ta:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=183&nc=True

(ima dobre ocjene)

user posted image





_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 1511
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 14:00:54   
Lejla Ka
Ovako, ja sad pišem ono što sam naučila o sjedalicama (a moram priznati da još nisam naišla na neka drugačija mišljenja, međutim ograđujem se ipak jer mi sjedalice jesu interes ali ne i "uža specijalnost" pa ću vas uputiti na stručnije osobe ako želite više informacija):

Statistike pokazuju da je najveći broj sudara frontalni (s prijeda), zatim (koliko se sjećam) idu bočni, pa oni od straga.

Sjedalice se projektuju da što optimalnije zaštite dijete pri večini sudara. Pokazalo se da najveću sigurnost u vožnji i prilikom sudara bebi (0-13kg) pruža sjedalica grupe 0+ (tzv. jaje) jer je projektovana da dijete bude u položaju u kojem će sjedalica najbolje zaštititi njegovo maleno (za sile udara) krhko tijelo.

Najsigurniji smjer u kojem se dijete vozi do sazrijevanja kostiju i mišića je obrnuto od smjera vožnje, da gleda prema nazad. U tom položaju, kod frontalnog udara, sjedalica potpuno podupire leđa i vrat na koje su najveće sile udara. Ovaj smjer je preporučljivo zadržati što duže. Na žalost, na našem tržištu nema sjedalica za ovaj smjer vožnje iznad 13kg.

Gore spomenuta ležaljka se postavlja poprijeko na sjedištu. Ovo znači da bi frontalni sudar za dijete predstavljao u stvari bočni udar jer je dijete postavljeno bočno prema smjeru vožnje. Znači sile udara bi išle djetetu na jednu stranu i djelovale na kompletno tijelo. Ja vjerujem da se pri konstrukciji sjedalice mislilo o tome i da su je dizajnirali vodeći računa o tim silama. Međutim, kako god je dizajnirali, ovakav položaj bebe i dalje ne pruža onakvu sigurnost kao položaj u jajetu.

Ove sjedalice su prvenstveno namjenjene slučajevima kad dijete zbog bilo kojeg razloga ne može da bude u polusjedećem položaju (a to su najčešće slučajevi bolesti ili deformiteta).
Evo šta piše u komentaru na linku koji je dala Super Beba:

"Ova sjedalica je osobito korisna kada se novorođenče mora prevoziti u ležećem položaju zbog zdravstvenih razloga, (ovo npr. može biti slučaj kod nedonoščadi). Budući da se ova sjedalica koristi samo do 10 kg tjelesne težine, nakon toga treba ponovo obezbjediti sistem u obrnutom smjeru vožnje (dakle sjedalicu do 13kg koja se montira u suprotnom smjeru od vožnje op.prev.). Spajanjem dva pojasa od vozila prostor na stražnjem sjedalu je ograničen."

Ja mislim da se ovakva sjedalica bez prijeke potrebe za ležećim položajem djeteta ne isplati, na stranu što ne nudi punu sigurnost.

Evo i dobar link da vidite kako se koristi: http://www.youtube.com/watch?v=Qx_NPCkfhjI

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1512
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
17.4.2012 23:54:30   
leona81
http://www.index.hr/black/clanak/video-carkoon-u-slucaju-nesrece-dijete-zatvara-u-ljusku/610358.aspx



_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1513
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.5.2012 23:22:18   
canim
Jeli ima ko autosjedalicu britax romer evolva 123, od 9-36 kg ?
Kakva su iskustva, ja je nesto gledam i mjerkam, svidja mi se sto je do 36 kg i sto se moze malo izvuci kao u polulezeci polozaj.
Jeli bolje traziti autosjedalicu sa isofixom ili obicne sa kajsem. Ima li jos neki model od 9-36 a da se bar malo moze izvuci da je kao u polulezecem polozaju user posted image i da nije onaj iz baby centra sto ima pregradu preko, vecinom su od 9-18 one sto se izvlace.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1514
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 10:43:55   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: canim

Jeli ima ko autosjedalicu britax romer evolva 123, od 9-36 kg ?
Kakva su iskustva, ja je nesto gledam i mjerkam, svidja mi se sto je do 36 kg i sto se moze malo izvuci kao u polulezeci polozaj.
Jeli bolje traziti autosjedalicu sa isofixom ili obicne sa kajsem. Ima li jos neki model od 9-36 a da se bar malo moze izvuci da je kao u polulezecem polozaju user posted image i da nije onaj iz baby centra sto ima pregradu preko, vecinom su od 9-18 one sto se izvlace.


Ja sam htjela da kupim britaxovu evolvu, čak sam i ovdje na forumu pitala za iskustva, al' niko se nije javio...
Ja sam dvojila između Britax Evolve 1-2-3 i Graco Nautilu 1 u 3..pročitala sam dosta po forumima (stranim, pogotovo američkim) o iskustvima i primijetila sam da su bare-bare , jedino što je Graco jeftiniji (kod nas) za nekih 100 KM..Na amazon.com su čak isti i po cijenama...
Helem, na kraju samo kupili Gracovu AS...Za sada sam zadovoljna..Mali ima preko 13 kg, fino stane u nju (mi smo vodili malog da je isproba prije kupovine)..E mana joj jeste ovaj recline position - to su i na forumima isticali...Naime, nema posebnog ležećeg položaja (kao npr. Chicco koji smo imali od 9-18kg)...al' eto, mi smo neki dan putovali Sa-Bihać, mali je pola puta prespavao bez problema, nije se žalio heheh

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1515
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:00:37   
canim

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: canim

Jeli ima ko autosjedalicu britax romer evolva 123, od 9-36 kg ?
Kakva su iskustva, ja je nesto gledam i mjerkam, svidja mi se sto je do 36 kg i sto se moze malo izvuci kao u polulezeci polozaj.
Jeli bolje traziti autosjedalicu sa isofixom ili obicne sa kajsem. Ima li jos neki model od 9-36 a da se bar malo moze izvuci da je kao u polulezecem polozaju user posted image i da nije onaj iz baby centra sto ima pregradu preko, vecinom su od 9-18 one sto se izvlace.


Ja sam htjela da kupim britaxovu evolvu, čak sam i ovdje na forumu pitala za iskustva, al' niko se nije javio...
Ja sam dvojila između Britax Evolve 1-2-3 i Graco Nautilu 1 u 3..pročitala sam dosta po forumima (stranim, pogotovo američkim) o iskustvima i primijetila sam da su bare-bare , jedino što je Graco jeftiniji (kod nas) za nekih 100 KM..Na amazon.com su čak isti i po cijenama...
Helem, na kraju samo kupili Gracovu AS...Za sada sam zadovoljna..Mali ima preko 13 kg, fino stane u nju (mi smo vodili malog da je isproba prije kupovine)..E mana joj jeste ovaj recline position - to su i na forumima isticali...Naime, nema posebnog ležećeg položaja (kao npr. Chicco koji smo imali od 9-18kg)...al' eto, mi smo neki dan putovali Sa-Bihać, mali je pola puta prespavao bez problema, nije se žalio heheh

Super hvala ti, nisam vidjela ovu graco sjedalicu,bas je lijepa, gdje ste vi kupili i koja je cijena ? A gdje ste gledali britax ?
Vecinom sto sam gledala sjedalice od 9-36 nisu imali tu recline poziciju a to mi je bitno jer ona voli da spava u autu pa bar mrvicu da je zavalim pa nek odspava. I jos da te pitam kad vec pomenu da ste putovali Sa-Bihac, koliko sati se putuje user posted image jer i mi cemo najvjerovatnije krajem mjeseca gore user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1516
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:07:51   
palachinken
Samo da prijavim kako s nestrpljenjem očekujemo novi bibi da isprobamo našu novu AS (Romer Duofix, divna je, sigurna, čvrsta, a opet udobna)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1517
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:16:14   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: canim


Super hvala ti, nisam vidjela ovu graco sjedalicu,bas je lijepa, gdje ste vi kupili i koja je cijena ? A gdje ste gledali britax ?
Vecinom sto sam gledala sjedalice od 9-36 nisu imali tu recline poziciju a to mi je bitno jer ona voli da spava u autu pa bar mrvicu da je zavalim pa nek odspava. I jos da te pitam kad vec pomenu da ste putovali Sa-Bihac, koliko sati se putuje user posted image jer i mi cemo najvjerovatnije krajem mjeseca gore user posted image


Mi smo AS uzeli u Bimacu u Zenici...I išli smo maxuz u Ze (iako donose na vrata), jer smo htjeli da vidimo kako mali reaguje na tu AS...Tamo imaju 2 modela - teget i crni..Al najbolje je da nazoveš i pitaš...Možda ovaj model ima i u Sa (npr. u Importaneu, tamo u Šentadi - sve za djevojčice i dječake, u Amku na Mojmilu...znam da ove prodavnice imaju Gracove proizvode)...Mi smo je platili oko 360 km, jer smo imali 5% popusta na gotovinsko plaćanje (inače je oko 380 KM)...Mislim da je Britax Evolva oko 470-480 i imaju je u Dječjem svijetu na Ciglanama (imaju FB stranicu i možeš ih naći na pik.ba)...
Za put - hmmm, putovali smo oko 6h, s tim da smo imali pauzu od 1:15 min u Jajcu...Otprilike do Bihaća treba oko 4 i po sata, malo jače, jer je uzrovan put prema Lašvi kako grade autoput...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1518
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:20:32   
canim
IZVORNA PORUKA: palachinken

Samo da prijavim kako s nestrpljenjem očekujemo novi bibi da isprobamo našu novu AS (Romer Duofix, divna je, sigurna, čvrsta, a opet udobna)

Ok da pitam, od koliko do koliko je kila i ima li onaj polozaj da se malo izvuce i zavali sjedalica i gdje ste kupili, cijena ? Sve me zanima user posted image

Superbebo hvala na informaciji

< Poruku je uredio canim -- 9.5.2012 11:21:49 >

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1519
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:27:03   
palachinken
IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: palachinken

Samo da prijavim kako s nestrpljenjem očekujemo novi bibi da isprobamo našu novu AS (Romer Duofix, divna je, sigurna, čvrsta, a opet udobna)

Ok da pitam, od koliko do koliko je kila i ima li onaj polozaj da se malo izvuce i zavali sjedalica i gdje ste kupili, cijena ? Sve me zanima user posted image

Superbebo hvala na informaciji

Mi smo kupili polovnu (od pouzdanog izvora, super očuvanu, nije bila u sudaru i tako to) a novu imaš na dotea.ba i u dječijem svijetu na ciglanama. Mislim da joj je novoj cijena oko 600-650KM, grupa I 9-18kg. Može se izvući u neki zavaljeniji položaj, ima isofix i pojas-fix i dobre ocjene na testovima.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1520
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:30:32   
canim
palacinken hvala, gledala sam sad i ovu na youtube bas je lijepa.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1521
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:31:20   
eko beba
i ja sam u potrazi za dobrom autosjedalicom ... dvoumim se izmedju britaxa i Cybex-a ... britax evolva ima 9-36 ... ali nisam sigurna da li imaju isofix. Meni treba sa isofixom ... imam vec jednu Cybex od 15 do 36 sa isofixom i malo je reći da sam prezadovoljna ... postavlja se za sekundu, nema klimanja, udobna, stvarno sam prezadovoljna ...
u djecijem svijetu imaju britax evolva i cijena je cini mi se 460 km, ali ako nema isofixa, onda je necu ni uzimati. I AS imaju rok trajanja, ako nije drugacije propisano u uputama proizvodjača, onda je rok trajanja 6 godina.
zna li neko imaju li britax evolva 1-2-3 isofix?

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1522
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:40:38   
canim
Ja mislim da ova evolva nema isofix, meni se kod te cybex ne svidja ona pregrada preko, imam osjecaj da bi samo smetalo dijetetu.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 1523
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 11:44:28   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: eko beba

i ja sam u potrazi za dobrom autosjedalicom ... dvoumim se izmedju britaxa i Cybex-a ... britax evolva ima 9-36 ... ali nisam sigurna da li imaju isofix. Meni treba sa isofixom ... imam vec jednu Cybex od 15 do 36 sa isofixom i malo je reći da sam prezadovoljna ... postavlja se za sekundu, nema klimanja, udobna, stvarno sam prezadovoljna ...
u djecijem svijetu imaju britax evolva i cijena je cini mi se 460 km, ali ako nema isofixa, onda je necu ni uzimati. I AS imaju rok trajanja, ako nije drugacije propisano u uputama proizvodjača, onda je rok trajanja 6 godina.
zna li neko imaju li britax evolva 1-2-3 isofix?


Mislim da Evolva nije ni pravljena sa Isofixom...barem ovo što sam ja gledala, nisam nigdje naletila da je u kombinaciji sa isofixom...
Imaš Jane AS sa isofixom i, koliko znam, ta marka dobro prolazi na testovima...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 1524
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2012 12:19:52   
eko beba

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: eko beba

i ja sam u potrazi za dobrom autosjedalicom ... dvoumim se izmedju britaxa i Cybex-a ... britax evolva ima 9-36 ... ali nisam sigurna da li imaju isofix. Meni treba sa isofixom ... imam vec jednu Cybex od 15 do 36 sa isofixom i malo je reći da sam prezadovoljna ... postavlja se za sekundu, nema klimanja, udobna, stvarno sam prezadovoljna ...
u djecijem svijetu imaju britax evolva i cijena je cini mi se 460 km, ali ako nema isofixa, onda je necu ni uzimati. I AS imaju rok trajanja, ako nije drugacije propisano u uputama proizvodjača, onda je rok trajanja 6 godina.
zna li neko imaju li britax evolva 1-2-3 isofix?


Mislim da Evolva nije ni pravljena sa Isofixom...barem ovo što sam ja gledala, nisam nigdje naletila da je u kombinaciji sa isofixom...
Imaš Jane AS sa isofixom i, koliko znam, ta marka dobro prolazi na testovima...


pa i meni se činilo da nema isofix-a zbog cijene, ali eto da provjerim user posted image
nekako mi se čini da su najbolje Roemer Britax i Cybex, bar po iskustvima i ADACovim testovima. Ako koga zanima i nije još odlučio evo nek' prelista i prošlogodišnje testiranje:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900


_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *