|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 16:36:41   
emma.L
Ja sam jedino od bolnice do kuće stavila bebu naprijed jer sam se Eme poželjela user posted image . Ostalo se sami snalaze ozada. Nije uvijek divno, ali kad pomislim na česte vožnje u Mo stisnuta između dva sjedala, odustanem od razmišljanja bi li bili mirniji da sjedim s njima user posted image . Ne volim bebu vezati naprijed jer pozadi imamo easy fix i nekako mi to izgleda sigurnije od pojaseva.
A hurma, u babycentru ima kupiti ogledalo, mislim da smo plaćali 20-ak KM koje je kao ono ogledalo na nepreglednim izlascima na cestu (ne znam kako da drugačije objasnim, osim kao obrnuti retrovizor, pa bebu gledaš u retrovizoru normalno).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1451
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 16:38:11   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hurma

e sta mi savjetujete...
moj malac od 2,5 god sjedi u sjedalici, maloprije sam postavila link... e sad drugo dijete aBd dolazi za mjesec dana, imamo malo auto, ona ravna sjedalica ne moze stati za bebu pored njegove, nego samo jaje koje smo dobili kad smo kupovali kolica 3u1, i to jaje mi je totalno nestabilno, plus ako ga stavim nazad, ja necu vidjeti dijete jer se okrece naravno suprotno smjeru voznje... a nema sanse da mogu ja sjesti između njih dvojice... ako Bog da mislili smo ici svugdje kad bude imao par mjeseci a bas ne volim ni sekunde kad dijete nije u sjedalici... i sina sam navikla od rođenja, nema na ruke... i dan danas sjeda u nju bez problema...
šta raditi?

kod nas ce biti slicna situacija, lana ce biti u romerovoj autosjedalici a beba u jaje AS, ne znam kako bi drugacijeuser posted image
ja se nadam da cu ja moci nekako sjesti u sredinu dok mm vozi, ipak je renault laguna, pa ima pozadi mjesta za troje. a moram sjeciti pozadi s njima jer lana povraca u voznji


ja sam sjedila izmedju njih dvojice dok je mladji bio u jaje sjedalici a stariji u klasicnoj.sada imaju dvije sjedalice i ja sjedim naprijed konacno,a ne volim da su van sjedalice nikako.a kad smo isli na more ja sam sjedila izmedju da mi bude lakse ako im sta zatreba ali sada necu vise neka ih .

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1452
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 16:41:59   
teacher75
meni najgore to povracanje, jer kad pocne povracati moram hvatati i brisatiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1453
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 17:54:36   
minie
Da li je neko imao ili ima ovakvu AS? Grupa I-II-III (do 9 do 36 kg). Zanimaju me iskustva.

user posted image


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1454
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 19:03:59   
Hurma

IZVORNA PORUKA: teacher75

ovakva je ta nasa, odnosno lanina- samo bez isofixa:
http://www.eburza.hr/romer/romer-king-plus__1-1.htm
nadam se da ce mali biti u jaje AS taman dok lana ne preraste ovu a onda cemo njega prebaciti u romer a lani uzeti sljedecu grupu


isto tako, kontala na jesen kupiti N vecu a ako malac bude imao 9 kila ili sta ja znam koliko vec mjeseci da ga prebacim u N... pa ne mogu raditi samo za sjedalice... auuu... nista ovo nije jeftino... iako je prijeko nužno...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1455
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 19:44:29   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: minie

Da li je neko imao ili ima ovakvu AS? Grupa I-II-III (do 9 do 36 kg). Zanimaju me iskustva.

user posted image



Jeli ovo sjedalica baš marke Ferrari ili je neka druga marka?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1456
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 19:46:22   
palachinken
Mislim da je proizvodjac Nania, oni imaju ferrari liniju

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1457
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 19:57:47   
Lejla Ka
Ne mogu da nađem nigdje da je ova Ferrari sjedalica testirana. Po nekim hrvatskim forumima nalazim da je sjedalica u klasi Nanie, Neonato, Cam, dakle loša. Također sam nailazila na iskustva roditelja koji su je kupili i nisu zadovoljni montažom niti im se čini sigurnom. Također su se i Rodini savjetnici za sjedalice žalili na teško ispravno montiranje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1458
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:26:07   
minie
E jooj user posted image A meni se bas svidja.

Mislim da je marke Nania. A Recaro? Ima jedna sto mi se svidjela.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1459
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:42:11   
Hurma

IZVORNA PORUKA: minie

E jooj user posted image A meni se bas svidja.

Mislim da je marke Nania. A Recaro? Ima jedna sto mi se svidjela.



mislim da je fizicki dosta slicna
user posted image
tu mi imamo, pa ako se bas ne furas na ferrari, mozes ovu uzeti u razmatranje a puno je kvalitetnija... posebno sa Isofix-om kojeg ja nemam, jer mi je ta varijanta bas bila preskupa... iako imam u autu postolje za Isofix user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1460
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:45:29   
teacher75
kad smo mi trazili AS gledali smo koja ima najvise zvjezdica po mnogim kriterijima na stranicama gdje ih testiraju i ovu romer su bas nahvalili, jedino sto je skupa pa smo uzeli ovu bez isofixa jer je ta bas bila preskupa, a narucili smo je iz inostranstva. ne svidja nam se sto se napatimo dok zakopcamo kajseve, nekako je bas nezgodna, treba dobro pritisnuti, pa se uvijek preznojimo dok je zakopcavamo, al vjerovatno je zato i sigurna, ne moze se lako otkopcati

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1461
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:46:59   
Hurma
plus moja prijateljica je imala tu marku nania, s tim da mala nije puno u njoj htjela da boravi, plakala u voznji i eto nakon nepune godine dana sva se raspala... onaj stiropor unutra se prepolovio... nevjerovatno...
zato ja uvijek kazem, bolje jednom se izvaliti para i kupiti kvalitetno poesbno ako ce to iskoristiti jos jedno dijete nego kupovati kao ona tri u dvije godine... užas

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1462
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:47:50   
teacher75
nama ce se ova isplatiti buduci da ce je abd i drugo dijete koristitiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1463
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:51:17   
Hurma
IZVORNA PORUKA: teacher75

kad smo mi trazili AS gledali smo koja ima najvise zvjezdica po mnogim kriterijima na stranicama gdje ih testiraju i ovu romer su bas nahvalili, jedino sto je skupa pa smo uzeli ovu bez isofixa jer je ta bas bila preskupa, a narucili smo je iz inostranstva. ne svidja nam se sto se napatimo dok zakopcamo kajseve, nekako je bas nezgodna, treba dobro pritisnuti, pa se uvijek preznojimo dok je zakopcavamo, al vjerovatno je zato i sigurna, ne moze se lako otkopcati


da, taj romer je jako dobar, cini mi se najbolji po testovima, sjecam se da mi je prijatelj, tu savjetovao ali prijetlj ima hotele sine i fakat vozi ferrarija... ja nisam mogla tu ganjati po inostranstvu... posebno sa isofix-om... koliko je tebe dosta? je li nova? ja ovu platih 400 KM, cijeli regres iz ruke u ruku user posted image user posted image
*dola

< Poruku je uredio Hurma -- 14.3.2012 20:52:24 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1464
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 20:54:41   
draguljče
Mi sad kopristimo Chicco 0-18 i Brevi 9-35, ja sam zadovoljna sa obje. Doduše nikad nismo i nadam se da nikad i nećemo imati priliku testirati njihovu sigurnost. Ali su ovako odlične.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1465
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 21:04:49   
selebriti

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Cam, dakle loša.



Zašto je "Cam" loša sjedalica???


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1466
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 21:12:46   
minie
Ne furam se na Ferrari, cak sta vise i ne volim taj tip automobila. Ova kosta 99,50 Eura, a ima i Romer sad u Njemackoj na snizenju po 150 eura. A kakav je standard ECE R44/04? Ne da mi ovaj moj indijanac da trazim puno po netu user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1467
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 21:49:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hurma

IZVORNA PORUKA: teacher75

kad smo mi trazili AS gledali smo koja ima najvise zvjezdica po mnogim kriterijima na stranicama gdje ih testiraju i ovu romer su bas nahvalili, jedino sto je skupa pa smo uzeli ovu bez isofixa jer je ta bas bila preskupa, a narucili smo je iz inostranstva. ne svidja nam se sto se napatimo dok zakopcamo kajseve, nekako je bas nezgodna, treba dobro pritisnuti, pa se uvijek preznojimo dok je zakopcavamo, al vjerovatno je zato i sigurna, ne moze se lako otkopcati


da, taj romer je jako dobar, cini mi se najbolji po testovima, sjecam se da mi je prijatelj, tu savjetovao ali prijetlj ima hotele sine i fakat vozi ferrarija... ja nisam mogla tu ganjati po inostranstvu... posebno sa isofix-om... koliko je tebe dosta? je li nova? ja ovu platih 400 KM, cijeli regres iz ruke u ruku user posted image user posted image
*dola

kostala nas je oko 500km nova, narucili na adresu prijateljice u austriji posto je postarina za bih skupa, pa nam je ona poslala po prijatelju kad je dolazio ovamo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1468
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 22:05:00   
Hurma
http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=46
ovdje ima fino objašnjeno...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1469
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 8:34:17   
palachinken
Molim vas, ako slučajno neko vidi po radnjama u SA ovu sjedalicu
Britax Romer Eclipse grupa I

user posted image

Da mi javi gdje i cijenu. Ima je na dotea.ba, ali bih ja da je isprobam u autu i da isprobam bebu u njoj prije nego online narucuila.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1470
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 9:24:59   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: selebriti


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Cam, dakle loša.



Zašto je "Cam" loša sjedalica???



Austrijski automotoklub OAMTC (http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C%2C1004848%2C) ima slijedeće mišljenje:

CAM Buy Buy (jaje)
Dječje sjedalo sa slabom zaštitom od bočnog udara. Nepraktično. Ručka mora biti presavijena da bi se montarala u vozilo.

Cam Viaggiosicuro S 157 (9-18kg)
Ocjenjena kao nezadovoljavajuća

CAM Le Mans (buster sa naslonom)
Udobna. Prosječna na testu frontalnog sudara, loša na testu bočnog sudara. Presvlaka se ne može skidati. Relativno jednostavno se montira.

To su modeli koje su testirali.

Ovo su službeni podaci. Ostalo što sam našla su komentari roditelja, to možete istražiti i sami.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 1471
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 9:36:51   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: minie

E jooj user posted image A meni se bas svidja.

Mislim da je marke Nania. A Recaro? Ima jedna sto mi se svidjela.



Recaro su negdje u sredini pa prema boljim sjedalicama (da sad ne navodim sve modele pojedinačno).

Možete naravno i sami poguglati. Ukucate "testovi auto sjedalica", još bolje možda na engleskom ili njemačkom (zavisno sa kojim se bolje snalazite).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1472
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 11:04:17   
leona81
@Lejla Ka

citala sam dosta o autosjedalici koja bi nama trebala nakon ove tj o grupama II i III...da li bi mi ti mogla preporuciti neku iz grupe II...mi imamo romerovu od 9-18 i nadam se da ce nam moci jos cijelu iducu godinu, sad imamo 14kg a po visini jos nismo za vecu AS, naravno...vjerovatno cemo uspjeti izgurati do kraja godine u ovoj, ali bih zeljela znati sta bi nam ti preporucila sto se tice sljedece AS, posto cemo najvjerovatnije putovati ove godine u Englesku pa bi htjela da ih tamo pogledam...

ja sam razmisljala o ovoj http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/kidfix

< Poruku je uredio leona81 -- 15.3.2012 11:08:08 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1473
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 12:33:37   
zoee
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Najsigurnija ti je BeSafe, najbolji odnos cijena i kvaliteta su (po meni) ROMER, od nedavno su jako dobre na testovima CYBEX i Kiddy.

Cijene polovnih možeš vidjeti sigurno na pik.ba.


Lejla Ka, imam raspravu sa jetrvom, ona hoce BeSafe, bez Isofix-a, 0+ - I, a ja sam nasla u katalogu autosjedalica na djeca.org  http://www.djeca.org/katalog/slovo/b/strana_2.html da su rezultati losi. Ima li jos modela kojih nema u ovm katalogu (od ukupno 5 u katalogu samo su 2 dobre) i to mi bas ne lici na najsigurnije. Koja je njihova dobro prosla na testovima? Moja jetrva ce ti biti zahvalna jer je bas pikirala BeSafe.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1474
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 13:47:04   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: leona81

@Lejla Ka

citala sam dosta o autosjedalici koja bi nama trebala nakon ove tj o grupama II i III...da li bi mi ti mogla preporuciti neku iz grupe II...mi imamo romerovu od 9-18 i nadam se da ce nam moci jos cijelu iducu godinu, sad imamo 14kg a po visini jos nismo za vecu AS, naravno...vjerovatno cemo uspjeti izgurati do kraja godine u ovoj, ali bih zeljela znati sta bi nam ti preporucila sto se tice sljedece AS, posto cemo najvjerovatnije putovati ove godine u Englesku pa bi htjela da ih tamo pogledam...

ja sam razmisljala o ovoj http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/kidfix



Ja ću ti ovu preporučiti iz ličnog iskustva. Ja imam tu, montirana je bila u Renault Meganu, sada je u Sciencu i ja sam prezadovoljna. Znači, moje lično mišljenje user posted image (ne u smislu da kad ja kažem to je zakon, nego da ja kažem tako, a možda neko drugi ima drugačije mišljenje user posted image )



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *