|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:53:40   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Najsigurnija ti je BeSafe, najbolji odnos cijena i kvaliteta su (po meni) ROMER, od nedavno su jako dobre na testovima CYBEX i Kiddy.

Cijene polovnih možeš vidjeti sigurno na pik.ba.

U kojim radnjama u SA mogu naći AS ovih gore navedenih?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1426
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:57:41   
animagical
romer ima u baby centru u bbi, a ima i u adaxu cini mi se to je u vf koreja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1427
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:01:53   
djoisa
romer ima i u onoj radnji na ciglanama, ne mogu se sjetiti kako se zove, imaju i romerove sa  isofixom, cijene su od 400 pa na vise

radnja se zove djeciji svijet evo ih na pik.ba

http://www.pik.ba/artikal/1545775/autosjedalica-r-mer-kidfix/

< Poruku je uredio ĐoIsA -- 14.3.2012 13:04:04 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1428
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:03:47   
palachinken
Hvala, ovdje apsolutno nema izbora, sem Graco i Brevi, a te ne bih. Počeli smo istraživati slijedeću grupu AS, pa me sad interesuje da li je bolje kupiti grupu I ili se malo više iskešati za I-II-III odmah?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1429
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:12:07   
djoisa
imaju neke as i ovdje

http://www.ekupi.ba/Na-putovanju-g5904.aspx

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1430
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:17:07   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: palachinken

Hvala, ovdje apsolutno nema izbora, sem Graco i Brevi, a te ne bih. Počeli smo istraživati slijedeću grupu AS, pa me sad interesuje da li je bolje kupiti grupu I ili se malo više iskešati za I-II-III odmah?


Ja sam se jednom iskeširala za grupu I-II-III, i rahat sam. Još uvijek je koristimo, (Recaro Young sport), samo smo skinuli kaiševe, jer joj je već postalo tijesno sa njima, i koristimo kaiševe vozila.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1431
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:17:13   
palachinken

IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

imaju neke as i ovdje

http://www.ekupi.ba/Na-putovanju-g5904.aspx

Gledala sam ovo sinoć, ali nisam ih našla nigdje na testovima, a i LejlaKa gore reče da CAM, koje ovdje nude, ne prolaze dobro.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1432
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:26:14   
djoisa
pogledaj onda na pik.ba romerove

mi smo uzeli grupu I (polovnu), kad je prerastao grupu 0, nekako je premali za kombinaciju I, II, III, odnosno za kombinaciju II,III... mi uvijek idemo na duze voznje, u kombinacija nema opcije poluzeceg polozaja, sto nama nije odgovaralo...a planiramo imati jos djece, tako da ce onda ova sjedalica ici novom clanu, a maleni ce dobiti novu user posted image

izbor as u radnjama je OCAJAN...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1433
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:34:06   
Hurma

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

imaju neke as i ovdje

http://www.ekupi.ba/Na-putovanju-g5904.aspx

Gledala sam ovo sinoć, ali nisam ih našla nigdje na testovima, a i LejlaKa gore reče da CAM, koje ovdje nude, ne prolaze dobro.



tacno, ja imam kolica, ono 3 u 1 CAM i super su, poteska ali eto...
ali sjedalice kad ih pogledam na oko lohotne i nisam htjela ni da ih razmatram... bas nekako jeftino djeluju... malo gledala testiranja i cinilo mi se da su ova dobra
http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/87/art/04063251460000/language/en-US/Default.aspx i uzmem ih... i fakat se daju fino pricvrstiti pojasevima... i mali nikada nije odbio da sjedne unutra... fino ga svežem... bas stabilno sve... pa sad nedaj Boze testiranja... valjda necemo to doživjeti...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1434
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 13:53:56   
snijeg

IZVORNA PORUKA: palachinken

Hvala, ovdje apsolutno nema izbora, sem Graco i Brevi, a te ne bih. Počeli smo istraživati slijedeću grupu AS, pa me sad interesuje da li je bolje kupiti grupu I ili se malo više iskešati za I-II-III odmah?


Iskeširat ćeš ti više ako budeš kupovala pojedinačne grupe, što ti ja svakako savjetujem jer je svaka grupa prilagođena upravo uzrastu, kilaži i dobi djetata za koju je namijenjana. Mi smo svoju, koja je do 18 kg platili 450 KM, a za iste pare smo mogli naći i sjedalicu sve tri grupe - zar ti to ne govori sve user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1435
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:20:54   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

pogledaj onda na pik.ba romerove

mi smo uzeli grupu I (polovnu), kad je prerastao grupu 0, nekako je premali za kombinaciju I, II, III, odnosno za kombinaciju II,III... mi uvijek idemo na duze voznje, u kombinacija nema opcije poluzeceg polozaja, sto nama nije odgovaralo...a planiramo imati jos djece, tako da ce onda ova sjedalica ici novom clanu, a maleni ce dobiti novu user posted image

izbor as u radnjama je OCAJAN...


Vodite računa o roku trajanja. Ako nije drugačije navedeno od strane proizvođača, rok trajanja jedne sjedalice je 6 godina.

Znam da zvuči blesavo, ali materijal se makar i kad se sjedalica vozi u kolima bez djeteta stalno po malo oštećuje, zastarjeva. Kopče postaju kruće, pojasevi gube čvrstoću. Vi to ništa ne vidite, sjedalica djeluje kao nova, no u slučaju onog, ne daj Bože, zbog čega je prvenstveno koristimo, cijeli sistem bi mogao popustiti, pa i ne daj Bože dodatno povrijediti dijete.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1436
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:27:04   
djoisa
eh, i to da cujem..rok trajanja...mada je logicno..kao i auto, drugacije ako je novo, ali ne vozimo se svi u novim automobilima

poznata nam je historija as, drugacije je ne bih ni kupila, za 6 god taman moze 3 djece da je iskoristi

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1437
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:32:53   
palachinken
ĐoIsa, pošto vidim da imamo bebice tu negdje po uzrastu, kako si znala da je prerastao AS 0+ grupe? Ja se vodim po onoj 13kg ili samostalno ustajanje ili manje od 2cm od vrha glave do ruba sjedalice, a po tom smo knap. Za sad ga jos mogu povuci guzom prema dole da dobijem ta 2cm, ali to jos mjesec plafon.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1438
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:33:33   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

eh, i to da cujem..rok trajanja...mada je logicno..kao i auto, drugacije ako je novo, ali ne vozimo se svi u novim automobilima

poznata nam je historija as, drugacije je ne bih ni kupila, za 6 god taman moze 3 djece da je iskoristi


Baš si našla dobru analogiju.

Nije isto kupiti Volvo i Kia-u po pitanju sigurnosti mada oboje imaju potrebne certifikate i standarde.
Isto tako nije se isto sudariti u novom autu i u autu koje ima više od 4,5, 10 godina.

I naravno, svi se mi protežemo koliko možemo.

Uvijek je bolja jeftinija i po testovima nesigurnija sjedalica ako je pravilno montirana i dijete u njoj pravilno zavezano nego najsigurnija i najskuplja ako nije montirana kako treba i djete u njoj vezano samo radi reda ili nikako.
Uz pravilnu montaži i pravilno vezivanje djeteta uvijek je bolje išta nego ništa.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1439
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:35:49   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: palachinken

ĐoIsa, pošto vidim da imamo bebice tu negdje po uzrastu, kako si znala da je prerastao AS 0+ grupe? Ja se vodim po onoj 13kg ili samostalno ustajanje ili manje od 2cm od vrha glave do ruba sjedalice, a po tom smo knap. Za sad ga jos mogu povuci guzom prema dole da dobijem ta 2cm, ali to jos mjesec plafon.


U jajetu ti ne bi smio vrh uha izviriti više od trećine iznad bočne zaštite (to je ona stranica sjedalice). Kad dijete sjedi normalno u sjedalici ne bi trebalo da mu viri uho kad gledaš sa strane.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1440
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:36:39   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

eh, i to da cujem..rok trajanja...mada je logicno..kao i auto, drugacije ako je novo, ali ne vozimo se svi u novim automobilima

poznata nam je historija as, drugacije je ne bih ni kupila, za 6 god taman moze 3 djece da je iskoristi


Moram napomenuti: 6 godina od proizvodnje sjedalice, ne od kad si je ti počela koristiti. Zato sam gore podebljala "polovno".
Sjedalice na sebi imaju oznaku godine proizvodnje utisnute u obliku sata sa jednom kazaljkom koji je utisnut na plastici, najčešće negdje na poleđini.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 14.3.2012 14:47:48 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1441
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:39:05   
djoisa
IZVORNA PORUKA: palachinken

ĐoIsa, pošto vidim da imamo bebice tu negdje po uzrastu, kako si znala da je prerastao AS 0+ grupe? Ja se vodim po onoj 13kg ili samostalno ustajanje ili manje od 2cm od vrha glave do ruba sjedalice, a po tom smo knap. Za sad ga jos mogu povuci guzom prema dole da dobijem ta 2cm, ali to jos mjesec plafon.


sve smo to imali, mali je napredan masalah user posted image , ma vidjelo se iz aviona da mu je vakat za drugu AS

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1442
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:41:42   
palachinken

IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

IZVORNA PORUKA: palachinken

ĐoIsa, pošto vidim da imamo bebice tu negdje po uzrastu, kako si znala da je prerastao AS 0+ grupe? Ja se vodim po onoj 13kg ili samostalno ustajanje ili manje od 2cm od vrha glave do ruba sjedalice, a po tom smo knap. Za sad ga jos mogu povuci guzom prema dole da dobijem ta 2cm, ali to jos mjesec plafon.


sve smo to imali, mali je napredan masalah user posted image , ma vidjelo se iz aviona da mu je vakat za drugu AS

Bravo za momka user posted image

Lejla, nisam za taj kriterij znala, budem ga osmotrila danas.
Inače mi je dotužilo provlačiti se sa jajetom u autu s dvoja vrata, dođe mi da iskružim još jedna pozadi.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1443
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 14:49:50   
Hurma
e sta mi savjetujete...
moj malac od 2,5 god sjedi u sjedalici, maloprije sam postavila link... e sad drugo dijete aBd dolazi za mjesec dana, imamo malo auto, ona ravna sjedalica ne moze stati za bebu pored njegove, nego samo jaje koje smo dobili kad smo kupovali kolica 3u1, i to jaje mi je totalno nestabilno, plus ako ga stavim nazad, ja necu vidjeti dijete jer se okrece naravno suprotno smjeru voznje... a nema sanse da mogu ja sjesti između njih dvojice... ako Bog da mislili smo ici svugdje kad bude imao par mjeseci a bas ne volim ni sekunde kad dijete nije u sjedalici... i sina sam navikla od rođenja, nema na ruke... i dan danas sjeda u nju bez problema...
šta raditi?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1444
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 15:00:16   
Lejla Ka
Na kakvu ravnu sjedalicu misliš za bebu?

Neće ti biti druge već da ih naučiš suvožnji bez tebe na zadnjem sjedištu. I vjeruj, ako se dijete voli voziti ono će voliti i s tobom i bez. Isto tako i ako ne bude volilo user posted image Moj se sin smirio kad sam ja pobjegla na prednje sjedišta da me ne vidi user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1445
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 15:23:33   
Hurma
ja sam isto rano se prebacila naprijed, mislim svakako sam vise ja vozila, za volanom... isli smo cesto kod majke i dede koji su 100 km od Sa a tajo je morao da radi... tako da nam se i sada slicno piše...
a ravni dio nosiljke za bebe, imam u uputstvu da se moze zavezati autopojasevima za sjedište i isto tako pojasevima koji dođu uz kolica zavezati dijete unutar korpe... http://www.nonstopshop.rs/i-3460/sistem-kolica-comby-family-cam-882803... ali ja nisam vezala bebu :( dok nije prešla u jaje... ali ponavljam, to jaje je tako nestabilno... strava... ova chicco stolica sto sin koristi je fakat do bola... on ce morati ubrzo u vecu, onu od 15 kila... valja opet izvaliti love... a sta se može... na to ne smijem da žalim...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1446
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 15:41:42   
Lejla Ka
Ne mogu otvoriti ovaj link.
Da li misliš na korpu u kojoj dijete leži, pa se onda ta korpa vezuje u automobil, a dijete se veže u korpi?

Ako da, ja opet moram pametovati. Takav položaj djeteta, dakle ležeće dijete (najčešće novorođenče) postavljeno sa strane u smjeru vožnje je izrazito nesigurno. Preporučuje se samo u slučaju određenih deformiteta i bolesti kod djece koja im onamogućavaju poluležeći položaj. Još ako je CAM marka user posted image

2,5 godišnjak bi u ovoj sjedalici trebao da može ostati još najmanje 6 mjeseci. Ako je dijete već sad pokrupno za ovu sjedalicu možda će te imati problem da će biti prerano po uzrastu za vezanje auto pojasima (jer to je slučaj za slijedeću grupu), a neće moći u ovu koju imate.

Hurma, ponesi jaje u subotu, a u autu će predpostavljam biti i ovaj Chicco, pa ćemo nadam se imati savjetnicu za sjedalice da ti ih malo pogleda i posavjetuje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1447
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 16:20:20   
Hurma
ma ja ovu od malca naravno ne vadim... a ako ne zaboravim ponijet cu i jaje, ;)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1448
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 16:25:48   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hurma

e sta mi savjetujete...
moj malac od 2,5 god sjedi u sjedalici, maloprije sam postavila link... e sad drugo dijete aBd dolazi za mjesec dana, imamo malo auto, ona ravna sjedalica ne moze stati za bebu pored njegove, nego samo jaje koje smo dobili kad smo kupovali kolica 3u1, i to jaje mi je totalno nestabilno, plus ako ga stavim nazad, ja necu vidjeti dijete jer se okrece naravno suprotno smjeru voznje... a nema sanse da mogu ja sjesti između njih dvojice... ako Bog da mislili smo ici svugdje kad bude imao par mjeseci a bas ne volim ni sekunde kad dijete nije u sjedalici... i sina sam navikla od rođenja, nema na ruke... i dan danas sjeda u nju bez problema...
šta raditi?

kod nas ce biti slicna situacija, lana ce biti u romerovoj autosjedalici a beba u jaje AS, ne znam kako bi drugacijeuser posted image
ja se nadam da cu ja moci nekako sjesti u sredinu dok mm vozi, ipak je renault laguna, pa ima pozadi mjesta za troje. a moram sjeciti pozadi s njima jer lana povraca u voznji

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 1449
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 16:28:37   
teacher75
ovakva je ta nasa, odnosno lanina- samo bez isofixa:
http://www.eburza.hr/romer/romer-king-plus__1-1.htm
nadam se da ce mali biti u jaje AS taman dok lana ne preraste ovu a onda cemo njega prebaciti u romer a lani uzeti sljedecu grupu

< Poruku je uredio teacher75 -- 14.3.2012 16:32:41 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *