|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 13:57:58   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: zoee

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Najsigurnija ti je BeSafe, najbolji odnos cijena i kvaliteta su (po meni) ROMER, od nedavno su jako dobre na testovima CYBEX i Kiddy.

Cijene polovnih možeš vidjeti sigurno na pik.ba.


Lejla Ka, imam raspravu sa jetrvom, ona hoce BeSafe, bez Isofix-a, 0+ - I, a ja sam nasla u katalogu autosjedalica na djeca.org  http://www.djeca.org/katalog/slovo/b/strana_2.html da su rezultati losi. Ima li jos modela kojih nema u ovm katalogu (od ukupno 5 u katalogu samo su 2 dobre) i to mi bas ne lici na najsigurnije. Koja je njihova dobro prosla na testovima? Moja jetrva ce ti biti zahvalna jer je bas pikirala BeSafe.



Pa ako pogledaš pojedinačne ocjene po kategorijama, to nije loša sjedalica, sigurnost je dobra, udobnost odlična, i održavanje je dobro. Nije najbolje ocjenjeno rukovanje, što znači da se možda nešto teže montira. To svakako treba probati prije kupovine, jer su sjedišta u kolima različita.

BeSafe iZi Go je iz grupe 0+ ocjenjena kao dobra.

To sam gledala kod Njemaca. Kod njih je za 0+ najbolja Romerica.

Moram napomenuti da nisam ljubitelj kombinacije 0+/I, već sam par puta opservirala zašto.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zoee)
Neposredna veza do poruke: 1476
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 14:49:44   
zoee
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: zoee

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Najsigurnija ti je BeSafe, najbolji odnos cijena i kvaliteta su (po meni) ROMER, od nedavno su jako dobre na testovima CYBEX i Kiddy.

Cijene polovnih možeš vidjeti sigurno na pik.ba.


Lejla Ka, imam raspravu sa jetrvom, ona hoce BeSafe, bez Isofix-a, 0+ - I, a ja sam nasla u katalogu autosjedalica na djeca.org  http://www.djeca.org/katalog/slovo/b/strana_2.html da su rezultati losi. Ima li jos modela kojih nema u ovm katalogu (od ukupno 5 u katalogu samo su 2 dobre) i to mi bas ne lici na najsigurnije. Koja je njihova dobro prosla na testovima? Moja jetrva ce ti biti zahvalna jer je bas pikirala BeSafe.



Pa ako pogledaš pojedinačne ocjene po kategorijama, to nije loša sjedalica, sigurnost je dobra, udobnost odlična, i održavanje je dobro. Nije najbolje ocjenjeno rukovanje, što znači da se možda nešto teže montira. To svakako treba probati prije kupovine, jer su sjedišta u kolima različita.

BeSafe iZi Go je iz grupe 0+ ocjenjena kao dobra.

To sam gledala kod Njemaca. Kod njih je za 0+ najbolja Romerica.

Moram napomenuti da nisam ljubitelj kombinacije 0+/I, već sam par puta opservirala zašto.



Hvala na odgovoru Lejla Ka.

Upravo smo i pitale zbog nedoumica,jer je u pitanju bez isofix-a Be Safe iZi Combi X3 koja u kategoriji  sigurnost ima ocjenu "osrednje".  Jos jednom hvala na odgovoru, a mozda i ona sada pogleda grupu 0+.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1477
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 21:46:15   
Super Beba
Pitanje: ima li iko iskustva sa sljedećim AS:

Graco Nautilus I II III

user posted image

i Britax Romer Evolva I II III

user posted image

< Poruku je uredio Super Beba -- 15.3.2012 21:49:00 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu zoee)
Neposredna veza do poruke: 1478
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.3.2012 21:49:30   
leona81

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: leona81

@Lejla Ka

citala sam dosta o autosjedalici koja bi nama trebala nakon ove tj o grupama II i III...da li bi mi ti mogla preporuciti neku iz grupe II...mi imamo romerovu od 9-18 i nadam se da ce nam moci jos cijelu iducu godinu, sad imamo 14kg a po visini jos nismo za vecu AS, naravno...vjerovatno cemo uspjeti izgurati do kraja godine u ovoj, ali bih zeljela znati sta bi nam ti preporucila sto se tice sljedece AS, posto cemo najvjerovatnije putovati ove godine u Englesku pa bi htjela da ih tamo pogledam...

ja sam razmisljala o ovoj http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/kidfix



Ja ću ti ovu preporučiti iz ličnog iskustva. Ja imam tu, montirana je bila u Renault Meganu, sada je u Sciencu i ja sam prezadovoljna. Znači, moje lično mišljenje user posted image (ne u smislu da kad ja kažem to je zakon, nego da ja kažem tako, a možda neko drugi ima drugačije mišljenje user posted image )




hvala puno, ma ja se ravnam po testovima i dosadasnjim iskustvom sa romerom...zadnje 2 godine su izbacili napredne verzije kidfixa, al u svakom slucaju mislim da ce to da bude nas izbor:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1479
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.3.2012 22:29:03   
Nejrica
Jel neko ima iskustva sa ovom autosjedalicom mozda?
http://www.bimaco.net/artikal.aspx?id=752

_____________________________

Veliki decko 24.02.2009.
Mala mrva 06.06.2014.

Sad je to, to!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 1480
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.3.2012 22:36:25   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Nejrica

Jel neko ima iskustva sa ovom autosjedalicom mozda?
http://www.bimaco.net/artikal.aspx?id=752


Nemam iskustvo. Imam podatak da na ADAC (njemački auto klub) testu nije u opće zadovoljila. Ocjena joj je "nezadovoljavajuća"

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 1481
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
2.4.2012 17:30:50   
Trnoruzica
Lejla Ka, vidim da ti bas znas o sjedalicama user posted image

Interesuje me sad nesto, buduci da nismo bas u zavidnoj finansijskoj situaciji, a malena je prerasla onu grupu I/II, imali smo Maxi Cosi, sitna je inace, ali vec nam je vrijeme i bilo za onu grupe II/III

Vidjeli smo u Adaxu, VF-U, neka svijetloplava, ne znam koliko hodas po timr adnjama, ali mislim da je neka marka Giotto, ili tako nekako. Cijena joj je onako fina, mada ja ne mogu da nadjem niti testove nit ista za nju.
Nisam je zagledala puno, samo sam vidjela, pa da tebe pitam sta ti mislis o njima, ili da li znas kakva je? Vjerovatno nije "Bog zna sta" Buduci da je grupe I/II/II (sad ces reci sama sam sebi odgovorila user posted image )
Iskreno, nama se svidjela Cybex-ova, ali je poskupa iskreno. Znam da ne mogu dobiti i jare i pare, ali ajde da se ti nadjes u situaciji da nemas bas da izdvojis novca, koju bi izabrala? Nadam se da te nisam uvrijedila ili nesto, ali mi bas treba strucno misljenje.

Hvala ti mnogo unaprijed user posted image

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 2.4.2012 17:39:23 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1482
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
2.4.2012 22:45:07   
bucko
Je li neko zna nešto više ili iz iskustva o ovoj AS: http://www.bebeconfort.com/products/car-seats/toddler/axiss.aspx
Hvala.

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 1483
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 22:25:55   
sunid
Je li ima neko iskustvo s kombinovanom autosjedalicom Nania 0-18kg?

Moja beba ima 4,5 mjeseca i naravno jos ne sjedi.
Namjestila sam polozaj koji se koristi za djecu od 0-10kg, ali nekako imam osjecaj da mi bebica u tom polozaju gotovo da sjedi?!Ne znam da li pretjerujem,ali nisam sigurna je li to dobar polozaj za tako malu bebu?

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 1484
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 22:37:53   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Lejla Ka, vidim da ti bas znas o sjedalicama user posted image

Interesuje me sad nesto, buduci da nismo bas u zavidnoj finansijskoj situaciji, a malena je prerasla onu grupu I/II, imali smo Maxi Cosi, sitna je inace, ali vec nam je vrijeme i bilo za onu grupe II/III

Vidjeli smo u Adaxu, VF-U, neka svijetloplava, ne znam koliko hodas po timr adnjama, ali mislim da je neka marka Giotto, ili tako nekako. Cijena joj je onako fina, mada ja ne mogu da nadjem niti testove nit ista za nju.
Nisam je zagledala puno, samo sam vidjela, pa da tebe pitam sta ti mislis o njima, ili da li znas kakva je? Vjerovatno nije "Bog zna sta" Buduci da je grupe I/II/II (sad ces reci sama sam sebi odgovorila user posted image )
Iskreno, nama se svidjela Cybex-ova, ali je poskupa iskreno. Znam da ne mogu dobiti i jare i pare, ali ajde da se ti nadjes u situaciji da nemas bas da izdvojis novca, koju bi izabrala? Nadam se da te nisam uvrijedila ili nesto, ali mi bas treba strucno misljenje.

Hvala ti mnogo unaprijed user posted image


Nisam je našla na da je testirana, niti sam našla neka lična iskustva korisnika. Radi se o marki Bellelli. Ne bih ti znala reći kakva je po kvaliteti.

Ono što ti znam reći je da je bolje ispravno vezano dijete u ispravno montiranoj ikakvoj sjedalici nego neispravno vezano dijete u neispravno montiranoj najboljoj sjedalici, ili bez ikakve sjedalice. Ako je vama to povoljna opcija vi se odlučite za nju. Tražite od prodavaca da vam omoguće da isprobate kako će sjedalica ležati u autu prije nego je kupite. Znači neka vam neko iznese sjedalicu do parkinga, probajte je dobro montirati (učvršćena se ne smije micati na auto sjedištu, i onda vežite dijete u njoj da vidite kako to sve skupa izgleda.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 1485
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 22:39:31   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sunid

Je li ima neko iskustvo s kombinovanom autosjedalicom Nania 0-18kg?

Moja beba ima 4,5 mjeseca i naravno jos ne sjedi.
Namjestila sam polozaj koji se koristi za djecu od 0-10kg, ali nekako imam osjecaj da mi bebica u tom polozaju gotovo da sjedi?!Ne znam da li pretjerujem,ali nisam sigurna je li to dobar polozaj za tako malu bebu?


Za uzrast 0-10kg bebina leđa u sjedalici imaju nagib od 45 stepeni prema horizontali. Da li je takav slučaj kod vas?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1486
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 22:47:47   
sunid

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: sunid

Je li ima neko iskustvo s kombinovanom autosjedalicom Nania 0-18kg?

Moja beba ima 4,5 mjeseca i naravno jos ne sjedi.
Namjestila sam polozaj koji se koristi za djecu od 0-10kg, ali nekako imam osjecaj da mi bebica u tom polozaju gotovo da sjedi?!Ne znam da li pretjerujem,ali nisam sigurna je li to dobar polozaj za tako malu bebu?


Za uzrast 0-10kg bebina leđa u sjedalici imaju nagib od 45 stepeni prema horizontali. Da li je takav slučaj kod vas?


Da tu info sam nasla na netu i nekako (nemam trokut :)) pokusala utvrditi da li je to 45 stepeni ali nisam sigurnauser posted image user posted image

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1487
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 22:53:09   
sunid

evo pokusavam ubaciti sliku ali ne ide???

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1488
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 22:57:07   
sunid
Help kako da ubacim slikuuser posted image ?

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1489
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 23:11:46   
animagical
odes na imageshack ili slikomat, uploudujes sliku s komp i ovdje kopiras kod za forume, vidjeces, lako je

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1490
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 23:12:29   
animagical
ako nemas trokut, i ne treba tiuser posted image uzmi list papira, presavij po dijagonali i eto ti trokutuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1491
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 23:18:16   
sunid

IZVORNA PORUKA: animagical

ako nemas trokut, i ne treba tiuser posted image uzmi list papira, presavij po dijagonali i eto ti trokutuser posted image

:) bas to sam i radila s papirom :) ali mi smetaju sve ove navlake na sjedalici da utvrdim tacan ugao user posted image

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1492
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.4.2012 23:25:46   
sunid

IZVORNA PORUKA: animagical

odes na imageshack ili slikomat, uploudujes sliku s komp i ovdje kopiras kod za forume, vidjeces, lako je


e sad mi jos samo nacrtaj hahaha, gdje se nalazi taj slikomat da uploadujem sliku?

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1493
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 0:27:15   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sunid


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: sunid

Je li ima neko iskustvo s kombinovanom autosjedalicom Nania 0-18kg?

Moja beba ima 4,5 mjeseca i naravno jos ne sjedi.
Namjestila sam polozaj koji se koristi za djecu od 0-10kg, ali nekako imam osjecaj da mi bebica u tom polozaju gotovo da sjedi?!Ne znam da li pretjerujem,ali nisam sigurna je li to dobar polozaj za tako malu bebu?


Za uzrast 0-10kg bebina leđa u sjedalici imaju nagib od 45 stepeni prema horizontali. Da li je takav slučaj kod vas?


Da tu info sam nasla na netu i nekako (nemam trokut :)) pokusala utvrditi da li je to 45 stepeni ali nisam sigurnauser posted image user posted image


Ma to je od prilike, ne moraš baš uglomjerom cicat user posted image

Fol je u tome da kad postaviš sjedalicu na sjedište automobila taj ugao sa horizontalom (ne sa sjedištem) bude cca 45 stepeni. Neka sjedišta znaju biti zavaljena pa se sjedalica teško montira u odgovarajući položaj. Inače, kad je sjedalica na ravnoj podlozi, tj. na podu npr. onda je sigurno projektovana da beba ima odgovarajući položaj.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1494
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 9:28:50   
sunid
[img=http://img820.imageshack.us/img820/91/dscn0747n.th.jpg]


< Poruku je uredio sunid -- 16.4.2012 9:30:45 >


_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1495
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 9:31:54   
sunid

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: sunid


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: sunid

Je li ima neko iskustvo s kombinovanom autosjedalicom Nania 0-18kg?

Moja beba ima 4,5 mjeseca i naravno jos ne sjedi.
Namjestila sam polozaj koji se koristi za djecu od 0-10kg, ali nekako imam osjecaj da mi bebica u tom polozaju gotovo da sjedi?!Ne znam da li pretjerujem,ali nisam sigurna je li to dobar polozaj za tako malu bebu?


Za uzrast 0-10kg bebina leđa u sjedalici imaju nagib od 45 stepeni prema horizontali. Da li je takav slučaj kod vas?


Da tu info sam nasla na netu i nekako (nemam trokut :)) pokusala utvrditi da li je to 45 stepeni ali nisam sigurnauser posted image user posted image


Ma to je od prilike, ne moraš baš uglomjerom cicat user posted image

Fol je u tome da kad postaviš sjedalicu na sjedište automobila taj ugao sa horizontalom (ne sa sjedištem) bude cca 45 stepeni. Neka sjedišta znaju biti zavaljena pa se sjedalica teško montira u odgovarajući položaj. Inače, kad je sjedalica na ravnoj podlozi, tj. na podu npr. onda je sigurno projektovana da beba ima odgovarajući položaj.



evo slike nije bas najjasnija nadam se da vidite je li to uredu?

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1496
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 9:34:08   
sunid
[img=http://img194.imageshack.us/img194/5331/dscn0745b.th.jpg]


< Poruku je uredio sunid -- 16.4.2012 9:35:03 >


_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1497
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:24:57   
Lejla Ka
Ova sjedalica bi morala imati način da se sjedište još zavali.

Možeš li mi opisati šta ti podrazumjevaš da "je staviš u položaj namjenjen za 0-10kg"?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1498
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:30:49   
sunid

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ova sjedalica bi morala imati način da se sjedište još zavali.

Možeš li mi opisati šta ti podrazumjevaš da "je staviš u položaj namjenjen za 0-10kg"?


Izvucem sjedalicu najvise sto moze tj da je najvise zavaljena vise ne moze. Ima jos samo jedaan polozaj da se vrati nazad i tad se bas sjedi.

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1499
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
16.4.2012 10:31:28   
animagical
mi imamo kombinovanu,ali ona s prednje strane ispod ima rucku koja je zavali u kao lezeci polozaj, i o obrnutom smjeru tj do 9 kg mora biti tako oborena.... Lejla, je li ispravno podesiti sjedalicu srolanim peskirima, ako su sjedista loseg nagiba i ispravljaju ugao kad se montira?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Povratak na posao nakon porodiljskog odsustva.
Admin

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *