|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.1.2012 14:10:47   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: tajra26

ako neko moze da mi pomogne i da neki savijet, mojoj bebi je tri mjeseca i ima 7kg ne znam koju autosjedalicu da kupimo, do sada je bio u onoj do 9kg maxi kosi ali ona je polovna (dobili na koristenje) i nije mi bas nesto sigurna tako da sam odlucila da kupim novu ali ne znam koja je najsigurnija i najudobnija...novac mi nije problem jer stvarno hocu da kupim nesto dobro...


Nema veze sto je polovna ako nije ostecena prilikom nedaj Boze udesa i ako su svi dijelovi ispravni. Ja isto imam polovnu dobila od sestre. Dijete tek kad pocne da se dize moze preci u grupu I. Tako je meni sestra objasnila (valjda sam je dobro skontala) a ona je savjetnica za autosjedalice.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1376
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
20.1.2012 10:23:11   
tajra26
hvala vam puno drage moje na savjetima stvano je ovaj forum cudo, vidjet cemo da sacekamo da kupimo tu vecu a gdje ima kupiti? ima li kakvih novih mjesta u gradu da se prodaje ili je bolje preko neta naruciti?ima li neko savjet gdje je najbolje kupiti?

ljubim sve mamice i bebiceuser posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1377
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
20.1.2012 10:27:05   
leona81
IZVORNA PORUKA: tajra26

hvala vam puno drage moje na savjetima stvano je ovaj forum cudo, vidjet cemo da sacekamo da kupimo tu vecu a gdje ima kupiti? ima li kakvih novih mjesta u gradu da se prodaje ili je bolje preko neta naruciti?ima li neko savjet gdje je najbolje kupiti?

ljubim sve mamice i bebiceuser posted image


imas li nekoga u inostranstvu, em sto im je izbor ogroman a puno su jeftiniji. mi smo svoju platili nesto jace od 300 KM u Engleskoj a ovdje je bila 750. imas mothercare u Bgd, cijene su isto ok, imas dosta baby opreme u Sloveniji koja je takodjer jeftinija od nas...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1378
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.1.2012 15:51:59   
tajra26
leona hvala ti puno imam rodicu a austriji pa ce je zamoliti da tamo pogleda ili cu naruciti preko ebaya vidjet cemo...user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1379
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.1.2012 15:53:39   
leona81
nema na cemu:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1380
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
23.1.2012 14:18:23   
zoee
Cao Leona!

Jesi ti sigurna za tih 300KM u Engleskoj? Je li to bila neka super akcija ili? Ja sam Duo Plus prije 3 godine u Njemackoj platila oko 350 EUR. Nemoj me pogresno shvatiti ali mi je tesko povjerovati da u Engleskoj gdje je sve znatno skuplje nego u Njemackoj, je njemacki proizvod toliko jeftiniji!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1381
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
17.2.2012 12:51:01   
Hannica
Mi trenutno imamo ovu As i Hana je vec prerasla.
user posted image
Ona je teska 15 kg i visoka 93 cm.Sad smo planirali uzeti ovu,ali nisam sigurna da li je rano za AS koja nema svoje pojaseve? Ne zelim ni da kupim neku koju ce prerasti za par mjeseci.
user posted image
Sta savjetuju strucnjaci,ja se bas ne razumijem oko ove problematike.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu zoee)
Neposredna veza do poruke: 1382
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 12:50:29   
Hannica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1383
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 12:56:11   
bebacha
nisam strucnjakuser posted image al da napisem
Ajla ima ovakvu od 3 pune godine.pokazala nam se dobra

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1384
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:02:24   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hannica

Mi trenutno imamo ovu As i Hana je vec prerasla.
user posted image
Ona je teska 15 kg i visoka 93 cm.Sad smo planirali uzeti ovu,ali nisam sigurna da li je rano za AS koja nema svoje pojaseve? Ne zelim ni da kupim neku koju ce prerasti za par mjeseci.
user posted image
Sta savjetuju strucnjaci,ja se bas ne razumijem oko ove problematike.user posted image


hanice imamo isti problem, pitala sam jednom da li kupiti ovu drugu ili samo ono sjedište što ide ispod guze.jer  ni jedno ni drugo nema pojaseva pa kontam u čemu je onda razlika?user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1385
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:09:01   
bebacha
ova je bolje jer je zbog naslona udobnije i ja mislim da se ovaj dio za glavu moze podizat kako dijete raste.
al nisam sigurna zato se muz bavi sjedalicama i automuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1386
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:10:57   
Hannica
Ne znam ni ja milenium,ali znam da se poslije ovaj naslonjac moze skinuti i ostane samo ovo ispod guze. Nadam se da ce Lejla uskoro svratiti da nam objasni.user posted image
Bebacho i meni je teta koja radi tu gdje sam gledala AS rekla da ova ide od 3 godine,odprilike,moja Hana ima 2,6 i ne da mi se uzimati neku koju cu ponovo mjenjati,zelim nesto da traje duuugooo.user posted image
A mislim da godine ne igraju vaznu ulogu u izboru AS koliko visina i tezina.user posted image

< Poruku je uredio Hannica -- 18.2.2012 13:16:55 >


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1387
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:13:57   
bebacha
koliko je ona teska i visoka

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1388
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:16:07   
Hannica

IZVORNA PORUKA: bebacha

koliko je ona teska i visoka

vec sam pisala 93 cm,15 kg.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1389
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:17:57   
bebacha
Ajla je tad bili visoka oko 95 i 14KG

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1390
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 13:31:17   
Hannica
Pa to je to,mozda je i Hana malo porasla,mjerila sam je prije mjesec dana.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1391
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.2.2012 23:26:05   
Lejla Ka
Sad vam nakon 4 godine korištenja sjedalice koja se veže pojasevima automobila (dakle iz grupe kojoj pripada ova druga Hannicina) mogu reči 100% sigurno:
NIKAD NE UZIMAJTE SAMO PODMETAČ BEZ NASLONA (osim ako je dijete starije od 7 godina, a još nije visoko dovoljno da se bez njega može dobro vezati i to vam je neka prenosna verzija ili opcija za drugo auto).

Negdje sam već napravila opservaciju zašto, ili ovdje ili na temi o važnosti upotrebe AS.

Hannice u nezavidnom si položaju i ne mogu ti puno pomoći. Tvoja curica je i premala i na donjoj granici težine za sjedalicu grupe II (ova koju stavljaš kao opciju). To je po svim iskustvima naših savjetnika za vas potpuno neadekvatna sjedalica. A sa druge strane shvatam da ti je ne prihvatljivo da kupiš sjedalicu koja bi vam odgovarala (grupu I), a koju bi za godinu ili manje morali zamjeniti ovom iz grupe II.

Jedino što bih ti preporučila kao rješenje dostupno na našem tržištu je Cybex Palas:

http://cybex-online.com/?id=806

Ova sjedalica za vezivanje koristi auto pojaseve, i nema svoje s tim da se za djeteta do 18 kg koristi jastuk ispred djeteta, a kasnije postaje sjedalica grupe II kad se dijete vozi vezano pojasevima auta. Ovaj sistem je relativno nov međutim za sad su ocjene sigurnosti pozitivne.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1392
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 0:33:50   
Adana
Mislim da ima jos nekoliko proizvodjaca za AS grupa I/II/III...

Mozda Romer, Kiddy, Brevi, Ferrari, mozda i Graco...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1393
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 1:31:04   
Lejla Ka
Mislim da Kiddy ima sličnu sjedalicu kao Cybex, ali mislim (nisam sigurna) da je nešto skuplji.
Brevi više nikom ne bih preporučila, ali zaista. Od njih uvijek odgovaram ljude user posted image
Romer nema kombinaciju I/II/III, a za GRACO ne znam.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1394
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 10:50:09   
Hannica
A koliko je KMčića ova Cybex AS?
Mogu li ove proci
http://www.pik.ba/artikal/2650865/viaggio-2-3-surefix-black/
http://www.pik.ba/artikal/2634269/chicco-neptun-autosjedalica-grupe-i-ii-iii-od-9-do-36kg/

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1395
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 20:03:36   
Misty_mama
Pozdrav drage mamice i vi koje će to tek, aBd, postati... U ove druge se ubrajam i ja... user posted image ... U posljednja četiri mjeseca skoro svaki dan sam sa vama, čitam savjete, ohrabrenja, zabrinutosti i radosti, i moram vam reći da vas sve osjećam kao još jednu dobru prijateljicu bez koje ne bih mogla... user posted image

Eh, moguće je da je odgovor na moje pitanje već negdje bio na ovoj temi, pa se valjda nećete ljutiti na mene, ali moje osjetljive oči mi ne dopuštaju da sjednem i pređem svih 56 stranica... Naime, mene zanima kada se kupuje autosjedalica za novorođenče, da li ona smije biti kombinacija grupa 0 i I, da li je to preveliko za bebicu? Je li uopšte dozvoljeno, ili je bolje ići sa nultom grupom, pa onda poslije uzimati veće?

Također me zanima da li je neka od vas imala iskustva sa Römer Baby-Safe plus SHR II autosjedalicom? Koliko sam upratila, ona spada u one sa najvišim ocjenama, mada sam pročitala neka negativna iskustva korisnika, u pogledu položaja AS, zatim da je dio gdje se nalazi glava uzak, itd... Ako ne ova, preporuka za neku drugu... Ma joj, imam milion pitanja, potpuno sam izgubljena, polahko se uvodim u terminologiju, a ovo je tek moj prvi post... Čućemo se mi još, aBd...


Puno lijepih pozdrava


(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1396
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 21:02:19   
Adana
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mislim da Kiddy ima sličnu sjedalicu kao Cybex, ali mislim (nisam sigurna) da je nešto skuplji.
Brevi više nikom ne bih preporučila, ali zaista. Od njih uvijek odgovaram ljude user posted image
Romer nema kombinaciju I/II/III, a za GRACO ne znam.



A ova? http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/auto-kindersitze/evolva-1-2-3

Naidjoh i na ovu Gracovu: http://www.bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

< Poruku je uredio Adana -- 19.2.2012 21:07:46 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1397
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 21:17:34   
Adana

IZVORNA PORUKA: Hannica

A koliko je KMčića ova Cybex AS?
Mogu li ove proci
http://www.pik.ba/artikal/2650865/viaggio-2-3-surefix-black/
http://www.pik.ba/artikal/2634269/chicco-neptun-autosjedalica-grupe-i-ii-iii-od-9-do-36kg/



Najbolje ti je da odes negdje na net i provjeris kako su sjedalice prosle na testovima... Tu ti Lejla Ka moze pomoci. :)

A onda fino put pod noge i po prodavnicama zaredas i vidis sta nude i koje su cijene...
Imas radnju u BBIu dole gdje su garaze, pa onda na Ciglanama kod kosog lifta, pa na Socijalnom kod Azela, pa u Konzumu na Koreji, mozda ima nesto i u Wisi, Chicco u Merkatoru i kod hotela Evropa, onda u Merkuru na Otoci, ima nekoliko prodavnica gdje ima kupiti AS... Sretno!

Uglavnom ako neces da kupujes grupu I pa kasnije II i III pogledaj kombinovane sjedalice I/II/III od 9-36kg. I gledaj da ima sjedalica pojaseve svoje koji se kasnije skidaju kada dijete bude spremno za grupu II (mislim da je od 15 ili 18kg)...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1398
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 23:13:49   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mislim da Kiddy ima sličnu sjedalicu kao Cybex, ali mislim (nisam sigurna) da je nešto skuplji.
Brevi više nikom ne bih preporučila, ali zaista. Od njih uvijek odgovaram ljude user posted image
Romer nema kombinaciju I/II/III, a za GRACO ne znam.



A ova? http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/auto-kindersitze/evolva-1-2-3

Naidjoh i na ovu Gracovu: http://www.bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA



E nek sam i ja jednom lupila i ostala živa user posted image potpuno sam zaboravila Evolvu, najviše zato što mi je ostala tiha patnja kad smo mi davno kupovali sjedalicu za stariju kči, kod nas je nije bilo user posted image

Po mom iskustvu sa Romerom i prema ovom što vidim na videu ja bih uzela ovu. A pošto je Hannici cijena sigurno odlučujući faktor bojim se da će ova nadići očekivanja i planirani buđet. Hannice, svakako se raspitaj za cijene i mogućnost nabavke. Šaljem ti mail za info u PP.

Ove sjedalice na BIMACO nisu GRACO-ve!? (ove kombinovane su Brevi)

Hannice viaggo vam još ne odgovara, a Chicco neptun je bila jako loša na trestovima, ne bih je preporučila.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1399
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 23:18:21   
Adana

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ove sjedalice na BIMACO nisu GRACO-ve!? (ove kombinovane su Brevi)




Na onom linku sto stavih, zadnja strana, mislim 8. i zadnja sjedalica. :) Mislim da se zove Nautilus i Graco je, ako dobro vidjeh... :)


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *