|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 11:42:07   
bembela
jel zan neko gdje se moze kupiti NANIA as?hvalaaa :)

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 1351
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 13:40:10   
Miracle*3
Samo da vam kazem bolje ikakva nego nikakva.

Ja sam juce imala udes, djeca su bila u autu i hvala Bogu u svojim stolicama i vezana. Kcerku je samo malo sa strane zracni jastuk od aktiviranja opahnuo u oko, ali danas vec nema nista.

Udes je bio jak, meni je od zracnog jastuka kompletno lice oteklo.

Jedna je graco a druga brevi, nisu ni neke najbolje ni najskulje, ali hvala Bogu, sve je dobro proslo.

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 1352
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 13:43:32   
Blue rose RR
Miracle*3 hvala Bogu pa ste dobro svo troje. Nadam se da će i otok brzo proći. Tctctctct, počela sam užasno mrziti saobraćaj u gradu ... više štete negoli koristi. :(
Mogu da mislim kako su se djeca prepala?!

Šaljem pozdrave i želje za brzo oporavljanje.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 1353
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 14:01:04   
Miracle*3
Hvala puno, djeca su dobro, i beba u stomaku je dobro, a mama je dobro ciim njih vidim.

Ma gradska voznja je mila majka kakva je otvorena cesta. Nama se to desilo van grada. Ne ponovilo se nikom

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1354
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 14:59:27   
mamichy
bembela NANIA as mozes kupiti u dotei u mostaru: www.dotea.ba
sve proizvode dostavljaju i na kucnu adresu....

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 1355
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 15:00:40   
vila_7
NANIA sjedalice imaju i u BOCA Vitez i FIS Vitez

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mamichy)
Neposredna veza do poruke: 1356
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.12.2011 15:41:54   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Samo da vam kazem bolje ikakva nego nikakva.

Ja sam juce imala udes, djeca su bila u autu i hvala Bogu u svojim stolicama i vezana. Kcerku je samo malo sa strane zracni jastuk od aktiviranja opahnuo u oko, ali danas vec nema nista.

Udes je bio jak, meni je od zracnog jastuka kompletno lice oteklo.

Jedna je graco a druga brevi, nisu ni neke najbolje ni najskulje, ali hvala Bogu, sve je dobro proslo.


Nek ste vi hvala Bogu dobro user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 1357
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
27.12.2011 11:55:27   
bembela
hvala puno na odgovorima i Miracle,hvala Bogu da ste svi dobro prosli :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1358
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
2.1.2012 20:27:58   
Adana
I mi smo se ponovili novom autosjedalicom. user posted image

Kupili smo Cybex Solution X - Eclipse (odnosi se na boju user posted image ), grupa II/III. Jos je nismo isprobali...

Do sada smo imali Hauck Pooh grupa 0, i Bebe Confort Iseos TT grupa I.



_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 1359
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.1.2012 10:17:37   
colito
trebam pomoc , moramo da kupimo stolicu 0-18, imali neko iskustva sa ovom stolicom( kako su se pokazale,koliko su dugi kaisevi) da  se ne zeznemo kao sa cam .posto smo imali lose iskusustvo sam cam(kaisevi su uzano kratki bili,morali smo kupiti maxi)
http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/in-auto/grand-prix-silverline-t2.html

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1360
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.1.2012 19:28:57   
colito
IZVORNA PORUKA: colito

trebam pomoc , moramo da kupimo stolicu 0-18, imali neko iskustva sa ovom stolicom( kako su se pokazale,koliko su dugi kaisevi) da  se ne zeznemo kao sa cam .posto smo imali lose iskusustvo sam cam(kaisevi su uzano kratki bili,morali smo kupiti maxi)
ova
http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/in-auto/grand-prix-silverline-t2.html


ili ova :)http://www.pik.ba/artikal/2135402/autosjedalica-za-djecu/

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 1361
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.1.2012 19:56:32   
animagical
ova brevi ima samo dvije rupe za podesavanje kaisa po visini, pa kad je okrenes u kategoriju 1 bice kaisi od pola ledja,preniski

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 1362
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.1.2012 19:57:49   
animagical
ako je kao ja mislis koristiti samo za kat. 0, naopako okrenutu,onda je super, siroka, udobna...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1363
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.1.2012 23:13:37   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: colito

trebam pomoc , moramo da kupimo stolicu 0-18, imali neko iskustva sa ovom stolicom( kako su se pokazale,koliko su dugi kaisevi) da  se ne zeznemo kao sa cam .posto smo imali lose iskusustvo sam cam(kaisevi su uzano kratki bili,morali smo kupiti maxi)
http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/in-auto/grand-prix-silverline-t2.html



Loša na testovima, pojasevi nemju dovoljno utora, teško se ispravno montira, dosta se ljudi žali na razne probleme.

Ova druga, ne vidi se marka, polovnu ne bih nikad preporučila uzeti osim od nekog jako bliskog kome vjerujete da sjedalica nikad nije bila u sudaru.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 1364
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.1.2012 22:38:06   
colito
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: colito

trebam pomoc , moramo da kupimo stolicu 0-18, imali neko iskustva sa ovom stolicom( kako su se pokazale,koliko su dugi kaisevi) da  se ne zeznemo kao sa cam .posto smo imali lose iskusustvo sam cam(kaisevi su uzano kratki bili,morali smo kupiti maxi)
http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/in-auto/grand-prix-silverline-t2.html



Loša na testovima, pojasevi nemju dovoljno utora, teško se ispravno montira, dosta se ljudi žali na razne probleme.

Ova druga, ne vidi se marka, polovnu ne bih nikad preporučila uzeti osim od nekog jako bliskog kome vjerujete da sjedalica nikad nije bila u sudaru.



pa koju bi mi  preporucila,ja sam se sa raspametila ziva,sa prvom sam se zeznula.pa nebi voljela da ponove pravim dupli trosak


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1365
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.1.2012 23:52:12   
Lejla Ka
Hajde mi prvo reci koliko je staro dijete, koliko kilograma ima i u kojoj se sjedalici vozite sad?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 1366
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.1.2012 19:23:27   
colito
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Hajde mi prvo reci koliko je staro dijete, koliko kilograma ima i u kojoj se sjedalici vozite sad?

14mjeseci.
12,50kg
i sad je u maxi cosi

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1367
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.1.2012 19:59:28   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: colito

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Hajde mi prvo reci koliko je staro dijete, koliko kilograma ima i u kojoj se sjedalici vozite sad?

14mjeseci.
12,50kg
i sad je u maxi cosi



Predpostavljam da je ta što imate ona sjedalica za bebe 0-13kg (jaje).

Ja ti za dijete od 14 mjeseci koje se predpostavljam, uspravlja samostalno na svoje noge, možda već i hoda nikako ne bih preporučila kombinovanu sjedalicu 0-18kg. Ova kombinacija je čini mi se od svih kombinacija najproblematičnija. bebama budu jako prostrane, a djetetu koje bi u njoj realno moglo gurati još pola do čitavu godinu postane tijesna ili kaiševi postanu ne odgovarajuće visine.

Nema razloga da ne idete na neku sjedalicu grupe I (9-18kg). E sad, ovo je od svih sjedalica najskuplji razred jer je najkomplikovaniji za postići potrebnu sigurnost, a dijete je relativno dugo koristi i to u dosta osjetljivom uzrastu 1-4 godine.

Evo ti citiram šta sam napisala na predhodnoj strani:

Iz ove su ti grupe na testovima dobre: KIDDY Energy pro, Jane Exo, sve Romerove, Cybex Palas (s tim da je ovo kombinacija sa slijedećom grupom znači 9-36kg).
Graco samo jednu ocjenjuju jedni kao dobru (austrijanci) a drugi kao prolaznu (njemci), a to je GRACO DuologicII http://www.oeamtc.at/?id=2500,,,11158&fid=kisitest_2008/gracoduologic.html

Neko je spominja kod nas neku marku NANIA, te su ocjenjene kao prolaz.


Ovo sam samo pogledala kako su marke dostupne na BiH tržištu ocjenjene na testovima u Austriji i Njemačkoj.

Naravno da će tebi i cijena odlučivati, ja ne znam tačno koliko koja košta, ali znam da ih ima u rasponu od 150-800KM i da se cijena dobrih kreće oko 400KM.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 1368
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
8.1.2012 20:43:01   
colito
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: colito

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Hajde mi prvo reci koliko je staro dijete, koliko kilograma ima i u kojoj se sjedalici vozite sad?

14mjeseci.
12,50kg
i sad je u maxi cosi



Predpostavljam da je ta što imate ona sjedalica za bebe 0-13kg (jaje).

Ja ti za dijete od 14 mjeseci koje se predpostavljam, uspravlja samostalno na svoje noge, možda već i hoda nikako ne bih preporučila kombinovanu sjedalicu 0-18kg. Ova kombinacija je čini mi se od svih kombinacija najproblematičnija. bebama budu jako prostrane, a djetetu koje bi u njoj realno moglo gurati još pola do čitavu godinu postane tijesna ili kaiševi postanu ne odgovarajuće visine.

Nema razloga da ne idete na neku sjedalicu grupe I (9-18kg). E sad, ovo je od svih sjedalica najskuplji razred jer je najkomplikovaniji za postići potrebnu sigurnost, a dijete je relativno dugo koristi i to u dosta osjetljivom uzrastu 1-4 godine.

Evo ti citiram šta sam napisala na predhodnoj strani:

Iz ove su ti grupe na testovima dobre: KIDDY Energy pro, Jane Exo, sve Romerove, Cybex Palas (s tim da je ovo kombinacija sa slijedećom grupom znači 9-36kg).
Graco samo jednu ocjenjuju jedni kao dobru (austrijanci) a drugi kao prolaznu (njemci), a to je GRACO DuologicII http://www.oeamtc.at/?id=2500,,,11158&fid=kisitest_2008/gracoduologic.html

Neko je spominja kod nas neku marku NANIA, te su ocjenjene kao prolaz.


Ovo sam samo pogledala kako su marke dostupne na BiH tržištu ocjenjene na testovima u Austriji i Njemačkoj.

Naravno da će tebi i cijena odlučivati, ja ne znam tačno koliko koja košta, ali znam da ih ima u rasponu od 150-800KM i da se cijena dobrih kreće oko 400KM.


ma da to je ta sjedalica (jaje) iz austije poslali,a  mali hoda od 11 mjeseci :),ma vidjela  sam da svi taj problem imaju,zato  sam htijela da pitam one koji su vec kupili ,da daju savjet ,ma i cijena igra ulogu,noramlno da bi svaki roditelj uzeo najbolje za svoje djete ali mogucnosi su drugo,pa  valjda cu naci neku sredinu

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1369
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
9.1.2012 23:11:57   
Lejla Ka
Obavezno povedi dijete i neka sjedne u sjedalicu koju razmatrate da vidiš kako to izgleda, koliko su visoki utori kroz koje će prolaziti pojas, koliko su pojasevi dugi, koliko se jednostano otpuštaju i zatežu. Bilo bi jako poželjno da vam trgovci omoguće da probate staviti sjedalicu u automobil, jer neke jednostavno loše liježu u neke tipove automobila. Nemojte se ustručavati da to tražite.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 1370
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
18.1.2012 21:18:34   
tajra26
ako neko moze da mi pomogne i da neki savijet, mojoj bebi je tri mjeseca i ima 7kg ne znam koju autosjedalicu da kupimo, do sada je bio u onoj do 9kg maxi kosi ali ona je polovna (dobili na koristenje) i nije mi bas nesto sigurna tako da sam odlucila da kupim novu ali ne znam koja je najsigurnija i najudobnija...novac mi nije problem jer stvarno hocu da kupim nesto dobro...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1371
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.1.2012 8:16:21   
zagy
Mi smo nedavno kupili novu sjedalicu od Cybex-a i zadovoljni smo. E sad najbolje bi bilo da pogledaš neke testove (ja lično gledala ADAC-ov), izabereš koja ima kod nas kupit. l ja bi preporučila da uzmeš sa fiksatorom bez obzira na marku, meni se čini da su takve sjedalice sigurnije.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1372
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.1.2012 8:20:21   
zagy
S tim da moram nepomenuti da smo mi kupili Cybex veću sjedalicu, prva sjedalica nam je bila maxi cosi, sa fiksatorom, naopako okrenuta kao i sve za tu dob i mi smo bili zadovoljni.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 1373
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.1.2012 13:46:37   
meli28
IZVORNA PORUKA: tajra26

ako neko moze da mi pomogne i da neki savijet, mojoj bebi je tri mjeseca i ima 7kg ne znam koju autosjedalicu da kupimo, do sada je bio u onoj do 9kg maxi kosi ali ona je polovna (dobili na koristenje) i nije mi bas nesto sigurna tako da sam odlucila da kupim novu ali ne znam koja je najsigurnija i najudobnija...novac mi nije problem jer stvarno hocu da kupim nesto dobro...


Moja preporuka je Romer baby Safe plus shr II do 13 kg, mi je imamo. Na testovima je super prosla, mislim da je ove godine bila najbolja.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1374
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.1.2012 14:04:06   
leona81
IZVORNA PORUKA: tajra26

ako neko moze da mi pomogne i da neki savijet, mojoj bebi je tri mjeseca i ima 7kg ne znam koju autosjedalicu da kupimo, do sada je bio u onoj do 9kg maxi kosi ali ona je polovna (dobili na koristenje) i nije mi bas nesto sigurna tako da sam odlucila da kupim novu ali ne znam koja je najsigurnija i najudobnija...novac mi nije problem jer stvarno hocu da kupim nesto dobro...


Mislim da ti je najbolje da se strpis jos malo, dakle da dijete stekne uslove da predje u vecu sjedalicu, nego da sad kupujes onu do 13 kg jer se ne isplati...vi imate sjedalicu grupe 0, do 9, 10 kg, a 0 +  je do 13 kg, ali tezina nije jedini uslov, znaci bitnije od tezine je da dijete samostalno ustaje...nakon toga mozete preci u sjedalicu grupe I, 9-18 kg, i tu dijete koristi do neke 4 godine, u pravilu su te sjedalice i najskuplje, a Romer se zaista pokazao kao najbolji na testovima.

Mi smo presli sa nekih 8-9 mjeseci u vecu sjedalicu iako nije napunila 13 kg, prerasla je po visini i dizala se samostalno na noge. Uzeli smo Romer Duo plus(isofix).

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Mekki Turabi
myb@by

Da li vjerujete da Mekki Turabi svojom energijom moze pomoci ljudima? Da li cete otici u Zetru, dok je Mekki u BiH?

Da (51%)

Ne (49%)


Broj svih glasova: 174

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *