|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:23:30   
animagical
IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: jelenaT

Animagical bilo je u DM-u i u Chiccu, a zasto ga vozis pozadi kad ti vozis, zasto ga ne stavis na suvozacevo mjesto?

user posted image user posted image user posted image ..isto.....moja bi prva bandera bila kada bi beba bila iza...user posted image


nemamo prekidac za gasanje airbaga,moram otici majstoru da ga iskljuci...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:27:10   
Anoniman
Kod nas se ne mogu nikako iskljuciti airbegovi, ali je takav tip auta da klasicno ne iskacu airbegovi s tim da nema opasnosti za dijete na suvozacevom sjedistu, jer i na suvozacevom sjedistu ako iskoci airbeg iskace tipa zavjese, a ne balona.

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:30:20   
Anoniman
Animagical ako mislis na one od 0-18kg mogu reci klasicno sra*e i uzimanje para po meni. Utori im istog razmaka kao i kod ovih od 0-13. kad sam ani kupovala drugu AS tada sam probavala vise proivodjaca i na kraju je sa osam i po mjeseci bila u sjedalici od 9-25kg. Ne kazem da je to ispravno i sigurno, ali to mi je bila jedina solucija da dijete mogu zavezati u AS.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:30:27   
Skvo RR
Kod nas se hB mogu iskljuciti airbagovi na dugme...ali fakat je problem...ko ne moze...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1304
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:32:30   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Animagical ako mislis na one od 0-18kg mogu reci klasicno sra*e i uzimanje para po meni. Utori im istog razmaka kao i kod ovih od 0-13. kad sam ani kupovala drugu AS tada sam probavala vise proivodjaca i na kraju je sa osam i po mjeseci bila u sjedalici od 9-25kg. Ne kazem da je to ispravno i sigurno, ali to mi je bila jedina solucija da dijete mogu zavezati u AS.

isto i sa mnom...tj sa Umom...i mi nismo sa cini mi se 4.5 mjeseci vise stali u prvu sjedalicu...pa sam presla u drugu kategoriju...
a kako vidim po emiru...jos malo i ne moze vise stati u jaje...user posted image ...ne znam hoce li dobaciti do puna 4. mjeseca...isti problem.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:35:07   
Anoniman
Kod mene sad mu knap jaje maxi cosi, a bubu imamo koja mu je odavno mala. Utori na maksimum podeseni i knap mu je ako je laganije obucen, ako djetetu dva-tri sloja gardarobe stavim ne moze se zavezati. a da ne pricam o sirini iste, dijete mi bas skuceno.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 0:37:43   
Skvo RR
ma emirku jedva je zakopcam sto kazes..a i dug....prosto ne mogu da ga gledam zgrcenog...fakat sada imam tj...jos veci cu problem imati iduci mjesec..a mi cesto putujemo...user posted image , nisam pametna.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 6:26:47   
Mamasta
Da samo dodam da je akta graco fantasticna! Ima bazu, i to je plus, ali osim toga smo je koristili i kao sve drugo - dok nismo kupili baby sitter, tj sittere, smo je koristili kao mjesto za odomor bebe, pa kao sjedalicu za hranjenje kad su poceli poblemi sa dojenjem, pa kao igraonu kad mu objesimo neke igrackice... I sad kako izrasta nam e bas zao sto moramo kupovati vecu. A za taj primitivizam sa prvim sjedistem potpisujem- nevjerovatno koliko su neki ljudi nesvjesni svoje maloumnosti. Ljetos sam cak vidjela covjeka koji sjedalicu stavlja BOCNO!!!! Znaci povecava rizik za vecu povredu u slucaju nesrece nego da drzi djete u krilu!! Mislim ne razumijem zasto onda kupuju as?! Valjda radi mahale, to je lafo moderno sada, pa bih i ja.. Ne da ga sigurnost zanima nego da bude in roditelj sa fensi smensi gadzetima i kolicima sa drzacem za caffe latte. Fuj. Mislim ima i nas zabac sve naj, ali to je radi sigurnosti, ne mahale Cak mu i igracke kupujemo samo ako su na bazi ucenja i razvijanja. I uvijek kvalitet a ne kvantitet.Ali hajde ti dokazi primitivcima

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 9:41:12   
Lejla Ka
Uh koliko pitanja :)

Jelena:

Lejla a sta se radi kad dijete ima 13kg a ne ustaje na nogice samostalno. Kod moje A je to bio slucaj jer ona je bila bas bucka i nije ustajala dugo na nogice, a imam sad slucaj i sa Lukom koji ima 8,5 kg i nepuna 4,5 mjeseca i imam dvije AS od 0-13 kg i utori su mu aman mali, sta da radim onda?

Dijete koje se još ne diže na nogice moralo bi se još voziti u sjedalici montiranoj suprotno od smjera vožnje (znači, okrenuto nazad). Dijete od 13kg je preraslo sjedalicu 0-13kg i ona mu ne odgovara i ne pruža sigurnost. E sad, u tom graničnom slučaju, kad je dijete krupnije, a još nije fizički zrelo da se vozi prema naprijed je dosta zeznuto jer su i ove kombinovane sjedalice 0-18kg projektovane tako da se okreću suprotno od smjera vožnje samo do djetetovih 13kg.
Koliko ja znam, na našem tržištu nema sjedalica koje podržavaju veću težinu od 13kg u suprotnom smjeru od kretanja, ali još ću ti se raspitati.
Utori na sjedalicama 0-13kg mogu ići ispod nivoa ramena, to kod njih nije problem jer će naslon sjedalice preuzeti udar. mjerilo prerastanja po visini ove grupe su bočne zaštite glave koje ne bi trebale da budu niže od vrha djetetovog uha.

Osim što sjedalice marke Brevi nisu bajno prošle na crash testovima internacionalnih auto klubova, naši sjedaličari (savjetnici za AS user posted image ), kao i kolege iz Hrvatske su ih ocjenili kao najlošije za ispravnu montažu. Njihova je ocjena da im mrak padne na oči kad neko dođe da mu namjeste Brevicu.

Što se tiče postavljanja bebe na suvozačevo mjesto, to se može samo, ISKLJUČIVO SAMO ako se zračni jastuci, bilo koje vrste mogu deaktivirati!

Ako nigdje u uputstvu za automobil ne piše da se sjedalica smije staviti na suvozačko sjedište (mora izričito pisati "smijete staviti sjedalicu na suvozačko sjedište!", ništa ne vrijedi ako ništa ne piše o tome), a zračni jastuci se ne mogu iskljkučiti onda ovaj argument koji navodi Jelena: "Kod nas se ne mogu nikako iskljuciti airbegovi, ali je takav tip auta da klasicno ne iskacu airbegovi s tim da nema opasnosti za dijete na suvozacevom sjedistu, jer i na suvozacevom sjedistu ako iskoci airbeg iskace tipa zavjese, a ne balona. " ne znači da se beba može u sjedalici staviti na suvozačko sjedište, već upravo suprotno, da nikako ne bi smjela. Posljedice otvaranja zračnog jastuka dok je tu dijete su u većini slučajeva smrtonosne, nešto manje ostaju teške fizičke ozljede. Molim vas vodite o tome jako računa. Sigurna sam da se slažete da je ipak bolje slušat dreku 15 minuta vožnje nego žaliti čitav život zbog sekunde. Djetetu uredno vezanom u sjedalici ništa neće biti na zadnjem sjedištu, osim što mu može biti dosadno pa zbog toga može glasno protestvovati. Uklonite vezice, resice, sve što može zagurati u usta i stavite ga na zadnje sjedište.

Ovo što se žalite na sjedalice grupe 0+ (do 13kg) da su malene djeci od 4 mjeseca, možete li mi pojasniti konkretne probleme. Da li ste pročitali možda uputstvo, možda postoji mogućnost da se pojasevi dodatno popuste? Koje su sjedalice u pitanju?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mamasta)
Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 9:43:19   
Mamalica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ma nisam ekspert  , samo znam dosta jer me interesovalo.

Sjedalica ide po kilaži. Sa godinu dana beba je na prelazu iz prve sjedalice grupe 0+ (do13kg) u grupu I (9-18kg). Jedan važan faktor je i mogućnost da se beba ustane na nogice iz sjedećeg položaja uz pomoć namještaja ili samostalno (ali bez pomoći druge osobe). To je pokazatelj da su joj mišići vrata dovoljno jaki da zadrže glavu u slučaju frontalnog sudara, a dok se beba vozi u smjeru u kojem se kreće auto (okrenuta prema naprijed).

Generalna je preporuka da dijete u sjedalici niže grupe ostane što duže, dok je ne preraste po kilaži ili visini.

Koliko vaša beba ima kilograma i koju ste sjedalicu do sad koristili?

GRACO-ve sjedalice grupe I nisu ocjenjene kao dobre.

Moram ti reči da je ova grupa obično najskuplja, zato što dugo traje, a dosta je komplikovana za izradu da bi zadovoljila zahtjeve sigurnosti tako male raje.

Ne znam iz kojeg si grada. U Sarajevu se mogu naći bolje sjedalice od GRACO-vih za tu negdje cijenu.



Moj A se podize sam uz namjestaj al' jos nije prohodao. Sto se tice kilaze on ima negdje oko 9kg. Iz Sarajeva sam pa mi molim te preporuci koje proizvodjace da gledam i u kojim radnjama i ako znas okvirno cijene
Hvala, hvala, hvala


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jeste li do sad imali neku sjedalicu i koju?


Imali smo neku bubu AS al' se nismo previse vozali tako da je bila OK za povremene, kratke voznje al' sad nam treba nesto bolje i sigurnije user posted image


_____________________________

Moj mali princ - Adi 13.01.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1310
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 10:11:34   
Lejla Ka
Ovo malo što sam gledala, u ADAX-u na Koreji imaju JANE sjedalice koje nisu loše, na Ciglanama u Dječijem Svijetu imaju KIDDY koje također nisu loše. Cijene ti sad ne znam. Možda neko od raje imaju ove pa da kažu.

Koji je okvir koji bi ti mogla priuštiti?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mamalica)
Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 10:21:17   
Mamalica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ovo malo što sam gledala, u ADAX-u na Koreji imaju JANE sjedalice koje nisu loše, na Ciglanama u Dječijem Svijetu imaju KIDDY koje također nisu loše. Cijene ti sad ne znam. Možda neko od raje imaju ove pa da kažu.

Koji je okvir koji bi ti mogla priuštiti?



Buduci da jos nisam pocela da obilazim radnje, nemam pojma koliko se uopste krecu cijene za AS user posted image Da li se moze nesto naci za 250km?


_____________________________

Moj mali princ - Adi 13.01.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 10:22:27   
pauza
lejla Ka, je li ovo znaci da mi je bolje uzeti AS jaje (0-13kg) -  (prvi put, novorodjence je u pitanju) jane ili kiddy nego graco? ja sam jos uvijek u totalnoj dilemi, bas zato sto planiramo ici na duzi put kad bebi bude imala 5-6 mjeseci.... hvala ti puno na svim savjetima i odgovorima:-)
i da li su ove dvije marke generalno skuplje od graco?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 10:32:30   
Anoniman
Lejla kod nas u uputstvu pise da dijete smije na prednje sjediste jer kod nas je takvo auto da i pozadi imaju airbegovi, u autu ima 28 airbegova i nema opcije iskljucenja istih nikako, ali je proizvodjac naveo da je dijete bezbjedno prilikom voznje u autosjedalici na suvozacevom ili bilo kom drugom mjestu (naravno sem vozacevoguser posted image )
Sto se tice sjedalica i djeteta od 4mjeseca ja sam maksimalno popustila utore i dijete knap stane, falice mi "kajisa" za maksimum mjesec dana. Rijec je o autosjedalici maxi cosi (0-13kg) i o autosjedalici bubu swift isto 0-13kg.

(odgovor članu pauza)
  Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 12:26:19   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Lejla kod nas u uputstvu pise da dijete smije na prednje sjediste jer kod nas je takvo auto da i pozadi imaju airbegovi, u autu ima 28 airbegova i nema opcije iskljucenja istih nikako, ali je proizvodjac naveo da je dijete bezbjedno prilikom voznje u autosjedalici na suvozacevom ili bilo kom drugom mjestu (naravno sem vozacevoguser posted image )
Sto se tice sjedalica i djeteta od 4mjeseca ja sam maksimalno popustila utore i dijete knap stane, falice mi "kajisa" za maksimum mjesec dana. Rijec je o autosjedalici maxi cosi (0-13kg) i o autosjedalici bubu swift isto 0-13kg.



To je ključ. Proizvođač automobila ti mora ovo garantovat.

Baš se čudim to za maxi cosi, one su dosta duboke user posted image Ima li unutra neki umetak koji se nekad izvadi? Koji je model da malo pogledam na internetu.

Pauza, GRACO jaje sjedalice su prilično dobre na testovima. Obično tu prvu sjedalicu gledaš u kombinaciji sa kolicima.

Evo sam sad bila na Ciglanama da pitam pošto su KIDDY user posted image (jesam stvarno, ali ne samo zato user posted image )

KIDDY sjedalice grupe I (9-18kg) su 418KM, Adax možete dobiti na telefon 387 33 651 363 pa pitajte za Jane.

Da ne mislite da ja ove ocjene dajem iz kašika i graha user posted image , ja vam pogledam ove stranice:

http://www.oeamtc.at/index.php?id=2500%2C%2C1004848%2C

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab1

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 21.12.2011 12:29:11 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 14:17:11   
pauza
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Pauza, GRACO jaje sjedalice su prilično dobre na testovima. Obično tu prvu sjedalicu gledaš u kombinaciji sa kolicima.

Evo sam sad bila na Ciglanama da pitam pošto su KIDDY user posted image (jesam stvarno, ali ne samo zato user posted image )

KIDDY sjedalice grupe I (9-18kg) su 418KM, Adax možete dobiti na telefon 387 33 651 363 pa pitajte za Jane.

Da ne mislite da ja ove ocjene dajem iz kašika i graha user posted image , ja vam pogledam ove stranice:

http://www.oeamtc.at/index.php?id=2500%2C%2C1004848%2C

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab1


Punoooo ti hvala user posted image  kolica vec imam, pa sad trazim AS, ova GRACO mi je finansijski prihvatljiva pa sam mislila nju, ali ne bih zbog 100KM razlike da ugrozim sigurnost bebe... zvala sam i Djeciji svijet i Adax, nemaju jaje ni jedni ni drugi... tako da su sve prilike da ce prva za moju misicu biti Graco, a kasnije cemo neku bolju, koja ce svakako i duze trajati, a aBd bice i jos beba:-)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 14:23:36   
Anoniman
Lejla maxi cosi Mico, tako pise na njoj.

(odgovor članu pauza)
  Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 22:29:19   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Lejla maxi cosi Mico, tako pise na njoj.


Ove vaše nema na Evropskom tržištu. Jeste je dobili iz Amerike? Ja moram pitati, jeste li provjerili datum isteka roka trajanja koji je naznačen na pozadini sjedalice (čitam na uputstvu: http://mbeans.com/media/items/documents/Manuals/Dorel/maxi-cosi-mico-infant-car-seat-2010-instruction-manual.pdf).
Ovdje piše da ima ona standardna "tipka" između nogu koja popušta kaiševe. Ti si to izvukla do kraja i sumnjaš da će ti "nestati" kaiševa prije 12 mjeseci?
Ne znam majke mi dok ne bih vidjela. Može biti da je svima sad problem to što su djeca pretrpana odjećom, a kad dođe proljeće oni obično propadnu u sjedalice.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 22:46:39   
animagical
lejla mi imamo breviuser posted image i mislim da smo je montirali kako treba...mjerili smo ugao, ok je, 45 stepeni i pojasi automobila se zakljucaju, mislim kao blokiraju jer nema onu kopcu AS..ne moze se drmati bocno vise od mozdva 2-3cm.... jesmo jos sta trebali gledati? priznajem,slomili se dok smo namjestili!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 23:07:58   
Lejla Ka
Predpostavljam da je to to. Ja ti se ne bih usudila tu nešto posebno bakčat, kad bude pregled u SA navratite nek pogledaju ljudi.
P.S. i ja sam išla na preglede, i kad god sam mislila da nema više šta oni bi mi iznova pokazali neku caku.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 23:38:11   
Super Beba
neko upita za graco AS - ja toplo preporučujem. Imali dok je mali nije prerestao po visini, sad prešli na 9 - 18 kg...a graco imali onu junior + nabavili bazu i ljepota za upotrebu...još išla u kombinaciji sa kolicima..a i bez baze nije teška za postavljanje, nije preteška, nije problem prilagođavati rastu bebe (utore i sl.)

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
21.12.2011 23:59:09   
animagical
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Predpostavljam da je to to. Ja ti se ne bih usudila tu nešto posebno bakčat, kad bude pregled u SA navratite nek pogledaju ljudi.
P.S. i ja sam išla na preglede, i kad god sam mislila da nema više šta oni bi mi iznova pokazali neku caku.



ma vjerujem da ima, zato i pitam...eh da smo znali da se onako namjesta....ugl kako smo namjestili tako je i ne mrdamouser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
22.12.2011 0:06:53   
Skvo RR
lejla ova moja je chicco jaje sto dodje uz trokolicu chicco i korpu...
http://www.google.ba/imgres?q=chicco+sjedalice&um=1&hl=bs&sa=N&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ye2TCWU7VPxqIM:&imgrefurl=http://www.bebac.com/forum/lofiversion/index.php/t875.html&docid=wQOUZZ4i1EAeBM&imgurl=http://www.beba.hr/uploads/chicco_s3trio.jpg&w=610&h=516&ei=sGbyTryBCJHcsga4ztTwDw&zoom=1&iact=hc&vpx=749&vpy=258&dur=547&hovh=148&hovw=175&tx=117&ty=69&sig=117771821693743085397&page=2&tbnh=143&tbnw=169&start=23&ndsp=20&ved=1t:429,r:4,s:23&biw=1366&bih=661

< Poruku je uredio Skvo RR -- 22.12.2011 0:08:09 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
22.12.2011 0:13:08   
animagical
skvo a jel ga stavljas u skafanderu, jakni, cemu? garant odjeca zaglavi,..ja ga u autu skinem u duksericu, dzemper...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
22.12.2011 0:15:41   
Anoniman
Jesmo Lejla dobili iz Amerike, a datum proizvodnje je dobar. Ja ga stavim u majici u AS, nema sanse da bi u nekoj debljoj duxerici ili jakni stao u nju, mada ja nikad nisam praktikovala djecu u jaknama stavljati.

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *