|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 23:23:22   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Adana


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ove sjedalice na BIMACO nisu GRACO-ve!? (ove kombinovane su Brevi)




Na onom linku sto stavih, zadnja strana, mislim 8. i zadnja sjedalica. :) Mislim da se zove Nautilus i Graco je, ako dobro vidjeh... :)



Nađoh je, ali je nigdje ne nađoh da je testirana (od ovih mojih site-ova gdje provjeravam).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1401
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2012 23:31:52   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

Pozdrav drage mamice i vi koje će to tek, aBd, postati... U ove druge se ubrajam i ja... user posted image ... U posljednja četiri mjeseca skoro svaki dan sam sa vama, čitam savjete, ohrabrenja, zabrinutosti i radosti, i moram vam reći da vas sve osjećam kao još jednu dobru prijateljicu bez koje ne bih mogla... user posted image

Eh, moguće je da je odgovor na moje pitanje već negdje bio na ovoj temi, pa se valjda nećete ljutiti na mene, ali moje osjetljive oči mi ne dopuštaju da sjednem i pređem svih 56 stranica... Naime, mene zanima kada se kupuje autosjedalica za novorođenče, da li ona smije biti kombinacija grupa 0 i I, da li je to preveliko za bebicu? Je li uopšte dozvoljeno, ili je bolje ići sa nultom grupom, pa onda poslije uzimati veće?

Također me zanima da li je neka od vas imala iskustva sa Römer Baby-Safe plus SHR II autosjedalicom? Koliko sam upratila, ona spada u one sa najvišim ocjenama, mada sam pročitala neka negativna iskustva korisnika, u pogledu položaja AS, zatim da je dio gdje se nalazi glava uzak, itd... Ako ne ova, preporuka za neku drugu... Ma joj, imam milion pitanja, potpuno sam izgubljena, polahko se uvodim u terminologiju, a ovo je tek moj prvi post... Čućemo se mi još, aBd...


Puno lijepih pozdrava




Dobro došla!

Posebno pozdravljam tvoju svjesnost o važnosti upotrebe AS za prevoz djeteta u automobilu od samog rođenja.
Sigurno ćeš doći u situaciju da što više čitaš i istražuješ sve manje imaš pojma šta da odlučiš user posted image , ne brini svima nam je tako user posted image

Ja ti ovdje važim za poznavaoca tematike o AS zato što se družim sa ljudima obučenim da savjetuju o sjedalicama, pa sam malo pokupila znanja od kolega user posted image , a također imam dvoje djece koja se već 7 godina voze u sjedalicama i aktivno sam učestvovala u izboru tih sjedalica user posted image

Moj ti je savjet da za bebu odabereš dobru sjedalicu grupe 0+ (do 13kg). Novorođenčad se naravno smiju prevoziti u sjedalicama kombinovane grupe 0/I, ali su praktična iskustva pokazala probleme kasnije kad dijete nije zrelo za napuštanje grupe I, a sjedalica 0/I je postala premala.
Inače, grupa I je sjedalica koju dijete koristi u najkritičnijem periodu svog života kad je najkomplikovanije odraditi kvalitetnu zaštitu, zato sam ja mišljenja da ovu sjedalicu ne treba uzimati u kombinaciji, naročito ne u kombinaciji sa grupom 0.

Pitaj dalje šta god te interesuje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 1402
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
20.2.2012 11:18:54   
Misty_mama
Hvala puno, Lejla... Otprilike sam tako i zamislila sve - sada kupit 0+, a onda poslije polahko... Možda sam ja malo i poranila, ipak sam na početku četvrtog mjeseca, ali šta god radim u životu, radim temeljito, a kad je u pitanju sigurnost tako nečeg dragocjenog, nježnog, krhkog kao što je ovaj mali bebač u mom stomaku onda mislim da tu temeljitost treba udesetostručiti... Još malo razgledam po forumima, internetu, a onda ovih dana krećem u razgledanje po Sarajevu, da vidim šta je to uopšte ovdje dostupno...

Ako neko ima iskustva sa autosjedalicama u VW Bori iz 2001, voljela bih da mi nešto više kaže... Koje pašu, koje ne... U svakom slučaju, to se isproba i pri kupovini (jel tako?), ali eto, nije na odmet čuti i lična iskustva.... user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1403
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
20.2.2012 14:45:29   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

Hvala puno, Lejla... Otprilike sam tako i zamislila sve - sada kupit 0+, a onda poslije polahko... Možda sam ja malo i poranila, ipak sam na početku četvrtog mjeseca, ali šta god radim u životu, radim temeljito, a kad je u pitanju sigurnost tako nečeg dragocjenog, nježnog, krhkog kao što je ovaj mali bebač u mom stomaku onda mislim da tu temeljitost treba udesetostručiti... Još malo razgledam po forumima, internetu, a onda ovih dana krećem u razgledanje po Sarajevu, da vidim šta je to uopšte ovdje dostupno...

Ako neko ima iskustva sa autosjedalicama u VW Bori iz 2001, voljela bih da mi nešto više kaže... Koje pašu, koje ne... U svakom slučaju, to se isproba i pri kupovini (jel tako?), ali eto, nije na odmet čuti i lična iskustva.... user posted image


Malo prodavnica koje prodaju sjedalice kod nas, na žalost ima potrebno znanje osoblja i običaj da nudi probnu montažu sjedalice u autu prije kupovine. Ono što mi možemo da uradimo po tom pitanju je da insistiramo da kad se odlučujemo i odvajamo pozamašne sume budemo u mogućnosti probati da li sjedalica dobro leži u našem automobilu. Zato tražite da vam ponesu sjedalicu do auta i da je probate prije kupovine!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 1404
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
20.2.2012 14:50:45   
emma.L
naša maxi cosi ferofix je stiglauser posted image

jedva čekam da se cura iznenadi user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1405
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2012 21:37:35   
Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Adana


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ove sjedalice na BIMACO nisu GRACO-ve!? (ove kombinovane su Brevi)




Na onom linku sto stavih, zadnja strana, mislim 8. i zadnja sjedalica. :) Mislim da se zove Nautilus i Graco je, ako dobro vidjeh... :)



Nađoh je, ali je nigdje ne nađoh da je testirana (od ovih mojih site-ova gdje provjeravam).


A gdje provjeravaš da li je testirana?
Pošto vidim da se razumiješ, jedno pitanje, kakve su pierre cardin AS? Našla sam povoljno kolica i AS - 450 KM, novo sve, ima certifikat, ali malo uspjevam naći na internetu o njihovoj sigurnosti. Ne bih da se zalijećem, jesu mi se svidjela ta kolica, i cijenom i svim, ali ipak mi je ta sigurnost najvažnija.
Hvala.



_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1406
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2012 21:57:09   
Hannica
Opet ja.user posted image Sad imam pitanje vezano ca AS jaje.Zanima me jel rano da izvadim ovaj jastucuc sto ide oko glavice,u posljednje vrijeme ne mogu da ga namjestim,bas smeta? Mislim na ovaj crni,polukruzni dio?
user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 1407
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.2.2012 11:01:27   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Alhemicarka


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Adana


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ove sjedalice na BIMACO nisu GRACO-ve!? (ove kombinovane su Brevi)




Na onom linku sto stavih, zadnja strana, mislim 8. i zadnja sjedalica. :) Mislim da se zove Nautilus i Graco je, ako dobro vidjeh... :)



Nađoh je, ali je nigdje ne nađoh da je testirana (od ovih mojih site-ova gdje provjeravam).


A gdje provjeravaš da li je testirana?
Pošto vidim da se razumiješ, jedno pitanje, kakve su pierre cardin AS? Našla sam povoljno kolica i AS - 450 KM, novo sve, ima certifikat, ali malo uspjevam naći na internetu o njihovoj sigurnosti. Ne bih da se zalijećem, jesu mi se svidjela ta kolica, i cijenom i svim, ali ipak mi je ta sigurnost najvažnija.
Hvala.




Provjerim ovdje:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab1

to su prošlogodišnji testovi, i ovdje:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab5

to su testovi do 2010.

Adac je najjači u praktičnim testovima. Ako ti je problem njemački, google translator super pomaže.

Neke modele nađem i kod austrijanaca:

http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C%2C1004848%2C

(gore imaš dva spiska, po klasi i po marki sjedalice)

Pierre Cardin ne nađoh nigdje da su testirane. Možda ih proizvodi neki drugi proizvođač za Pierre Cardin-a?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 1408
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.2.2012 11:07:54   
Lejla Ka
Evo nađoh neku roditeljsku ocjenu na jednom hrtvatskom forumu (ako želiš direktan link javimi se na pp):

Pierre Cardin autosjedalica/nosiljka 0-13kg

P:Ima li netko iskustva s ovom autosjedalicom?
O:Mi smo imali onu koja je dosla uz kolica! Nikako zadovolji, prerasla ju je vec sa 4,5 mjeseci, navlaka je ziva plastika i jako se znojila u njoj!
Ja ju nikada vise ne bi kupila!

Nisam našla više nekih iskustava. U glavnom mi izbacuje oglase za prodaju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1409
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.2.2012 11:10:54   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hannica

Opet ja.user posted image Sad imam pitanje vezano ca AS jaje.Zanima me jel rano da izvadim ovaj jastucuc sto ide oko glavice,u posljednje vrijeme ne mogu da ga namjestim,bas smeta? Mislim na ovaj crni,polukruzni dio?
user posted image


Šta kažu u uputstvu? (ako ga nemaš ima sigurno negdje na internetu.
Uloga ovog jastuka je da bebinu glavu pridržava sa strane da se kod vožnje ne klima tamo vamo. Ako ti smeta po dužini, a treba vam zbog klimanja možeš je skinuti, a sa strana srolati dvije tetra pelene i učvrstiti glavu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1410
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.2.2012 11:52:07   
LanaBL
Kod tih sjedalica, svaka mora da ispunjava nekakav E5 standard, onda znate da su dobre. Neke zemlje čak ne dozvoljavaju prelazak granice sa djetetom ako sjedalica nema taj standard user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1411
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.2.2012 15:58:06   
Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Evo nađoh neku roditeljsku ocjenu na jednom hrtvatskom forumu (ako želiš direktan link javimi se na pp):

Pierre Cardin autosjedalica/nosiljka 0-13kg

P:Ima li netko iskustva s ovom autosjedalicom?
O:Mi smo imali onu koja je dosla uz kolica! Nikako zadovolji, prerasla ju je vec sa 4,5 mjeseci, navlaka je ziva plastika i jako se znojila u njoj!
Ja ju nikada vise ne bi kupila!

Nisam našla više nekih iskustava. U glavnom mi izbacuje oglase za prodaju.


Ne treba direktan link, uspjela sam naći stranicu user posted image user posted image , hvala.
Ne znam, vjerovatno ću odustati od tih kolica. Sad se bavim mišlju da kupim odvojeno AS od kolica, jer mi nije bitno da AS mogu namontirati na kolica, nemam namjeru bebu vozati u AS na kolicima.
Vidjela sam jednu Britaxovu AS (Romer) i prodavačica kaže da je dobila najbolje ocjene za sigurnost, što sam i sama uspjela odgooglati, a i provjeriti na ovim tvojim stranicama. Samo sam zaboravila pitati ima li isofix, mada ni sama nisam sigurna koliko je to bitno. user posted image
E onda bih voljela naći kolica do 200 KM, tu mi nije bitna marka, samo da nisu teška (do 7 kg), da se lako sklapaju i da su za novorođenče. Gledala sam ima dosta povoljnih Baby sky, i Graco, pa ću vidjeti, trebam li tu tražiti neki certifikat user posted image user posted image user posted image

Hvala puno na savjetima i trudu, prvo mi je dijete, pa sam sva zbunjena oko ovoga, nikakvog iskustva nemam, a i niko oko mene user posted image user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1412
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
26.2.2012 19:11:36   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: LanaBL

Kod tih sjedalica, svaka mora da ispunjava nekakav E5 standard, onda znate da su dobre. Neke zemlje čak ne dozvoljavaju prelazak granice sa djetetom ako sjedalica nema taj standard user posted image


E5 je najnoviji standard za autosjedalice za evropsko tržište. No još uvijek vrijedi i E4, tako da i te zadovoljavaju.
Fol je da oznaka standarda E i ECE na naranđastoj naljepnici na sjedalici garantuje da je sjedalica napravljena u skladu sa propisanim standardima, ali ove oznake nisu garancija sigurnosti. Sve sjedalice koje je testirao npr. ADAC (njemački automoto klub) imaju oznaku da su u skladu sa standardom, ali neke su se bukvalno raspale na testovima.
Da pojasnim, bogatiji klubovi vrše praktična testiranja ponašanja sjedalica pravilno montiranih u automobilima dok su u njima testne lutke konstrukcije približne djeci za čiji su uzrast predviđene sjedalice prilikom sudara pri brzini od cca 60km/h. Testiraju se frontalni, leđni i bočni udari. Na taj način se dobiva ukupna ocjena sigurnosti. Pored toga još se ocjenjuje jednostavnost montaže za nekog ko je laik (dakle za obične roditelje), udobnost koju prižaju djeci, mogućnost održavanja ... I sve to utiče na ukupnu ocjenu. Tako da su ovo testovi nešto sasvim odvojeno od naranđaste naljepnice koja prikazuje u skladu sa kojim je standardom proizvedena sjedalica.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu LanaBL)
Neposredna veza do poruke: 1413
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 10:32:59   
vjestica
mijenjamo auto, pa ćemo i AS zamjeniti
sad hoćemo AS sa isofixom
može li preporuka - koja je najsigurnije, najbolja itd
i koliko koštaju polovne (dobro očuvane, niisu sudjelovale u sudaru itd) AS?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1414
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 11:29:27   
suncesunce
ako neko zaviri na ovu temu, voljela bih da mi nesto pojasni. prvo mi je dijete pa sam sva zbunjena. kupili smo CAM kolica 3u1.stvarno smo ih skupo platili, ali se tjesim da smo barem dobili sve za bebu do trece godine.... i onda otkrijem da ona autosjedalica nema to neko plasticno postolje na koje se montira. to se valjda kupuje odvojeno... e sad mene zanima da li AS mora imati to plasticno postolje u autu? zasto pise da je to jedna od "opcija"??
i naravno ako neko zna kako su se pokazale CAM AS na testovima neka slobodno napise.
najljepsi pozz user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1415
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 11:33:12   
animagical
mislis sigurno na bazu...koliko ja znam, ne mora, ali je tako lakse postavljanje, jer bez baze moras svaki put AS u auto prikopcavati pojasima...bazu mozes posebno kupiti, nije to sad neka cifra, jer je lakse AS samo uklopiti u bazu, nego svaki put petljati s pojasima...

evo ovako to ide http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=43

< Poruku je uredio animagical -- 14.3.2012 11:34:56 >

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 1416
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 11:44:34   
suncesunce

IZVORNA PORUKA: animagical

mislis sigurno na bazu...koliko ja znam, ne mora, ali je tako lakse postavljanje, jer bez baze moras svaki put AS u auto prikopcavati pojasima...bazu mozes posebno kupiti, nije to sad neka cifra, jer je lakse AS samo uklopiti u bazu, nego svaki put petljati s pojasima...

evo ovako to ide http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=43


hvala ovoliko user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1417
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 11:47:54   
animagical
eh da, ta As jaje ne moze do trece godine, moze otprilike do 1 godine,jer kada beba pocne ustajati na noge bez pomoci i ima min 9kg prelazi se na AS grupe 9-18 koja se okrene u smijeru voznje.. procui na tom linku, imas puno o AS, bice ti lakse

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 1418
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 11:56:00   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: suncesunce

za bebu do trece godine


Sjedalica koju dobijate uz kolica je za djecu do 13 kg, to je cirka do godinu dana. Kad dijete počne da se diže na svoje noge bez pomoći odraslih, kad vrh uha izviri iznad bočne zaštite za glavu vrijeme je za novu sjedalicu.

Iz onog šta sam ja mogla pronaći CAM-ove su sjedalice loše prošle na testovima. Najviše im zamjeraju lošu bočnu zaštitu, neki modeli nisu prošli ni test frontalnog sudara (koji je osnova za testiranje i najčešća vrsta sudara). Ljudi koji vrše preglede sjedalica se žale da se jako teško, neke i nikako pravilno montiraju u automobilu.

Žao mi je što su vijesti ovako loše. Možda bi vaš model sa bazom bilo lakše i bolje montirati u automobil (baza je taj plastični dio koji se fiksira u automobilu, a sjedalica se ne njega kači).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu suncesunce)
Neposredna veza do poruke: 1419
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 11:59:55   
animagical
ako kupis drugu AS obrati paznju da ne bude marke brevi, jos su gore za montiranjeuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1420
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:01:54   
suncesunce

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: suncesunce

za bebu do trece godine


Sjedalica koju dobijate uz kolica je za djecu do 13 kg, to je cirka do godinu dana. Kad dijete počne da se diže na svoje noge bez pomoći odraslih, kad vrh uha izviri iznad bočne zaštite za glavu vrijeme je za novu sjedalicu.

Iz onog šta sam ja mogla pronaći CAM-ove su sjedalice loše prošle na testovima. Najviše im zamjeraju lošu bočnu zaštitu, neki modeli nisu prošli ni test frontalnog sudara (koji je osnova za testiranje i najčešća vrsta sudara). Ljudi koji vrše preglede sjedalica se žale da se jako teško, neke i nikako pravilno montiraju u automobilu.

Žao mi je što su vijesti ovako loše. Možda bi vaš model sa bazom bilo lakše i bolje montirati u automobil (baza je taj plastični dio koji se fiksira u automobilu, a sjedalica se ne njega kači).


o Boze.... user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1421
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:09:37   
vjestica

IZVORNA PORUKA: vjestica

mijenjamo auto, pa ćemo i AS zamjeniti
sad hoćemo AS sa isofixom
može li preporuka - koja je najsigurnije, najbolja itd
i koliko koštaju polovne (dobro očuvane, niisu sudjelovale u sudaru itd) AS?

da ponovim pitanja

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1422
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:35:32   
Lejla Ka
Najsigurnija ti je BeSafe, najbolji odnos cijena i kvaliteta su (po meni) ROMER, od nedavno su jako dobre na testovima CYBEX i Kiddy.

Cijene polovnih možeš vidjeti sigurno na pik.ba.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1423
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:39:48   
Monaa
Mora li se imati u autu ugradjen neki dio na koji se kaci ta baza za AS? Odnosno, moze li ta baza u svako auto?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1424
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.3.2012 12:46:03   
Lejla Ka
Samo baze koje se mogu isljučivo pričvrstiti ISOFIX-om ne mogu u svako auto. Međutim, većina na našem tržištu se u automobil pričvršćuje auto pojasom, tako da može u svako automobil koji ima pojas sa tri tačke uporišta.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *