|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu tru...
2.10.2008 18:03:34   
dinciii
Cao,neznam kome bi se obratila pa reko da vidim sta mi moje forumasice user posted image mogu reci,ja sam po ringeraji 32.sedmica a sto se tice bebe vec 33. i bebica ima 2,5 kg,doktor mi je rekao da je krupna beba....i da bi termin mozda bio i ranije.sad ne znam na cemu sam haha....kolika je vasa beba bila u tim sedmicama,kontam da mozda doktor ne pretjeruje....hvala vam unaprijed....pusa

< Poruku je uredio Dina RR -- 2.10.2008 22:02:18 >


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
2.10.2008 18:20:22   
Romali
Moj user posted image je u 32. sedmici imao mjere za 33. user posted image , a glava je baš prednjačila. I rodio se stvarno veliki, mashallah, imao je 4600g i dug 57 cm. Ako dr.dobro vidi na UZV, onda ti je tako. Ma ne brini ništa, i velike se bebe rađaju na isti način kao i sitne, isto moraš pogurati user posted image user posted image . Uostalom, ti imaš još vremena da saznaš šta, kako, možda se dr.i prevario.

< Poruku je uredio Dina RR -- 2.10.2008 22:06:02 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 32 sedmica
2.10.2008 18:21:03   
Romali
Jao mene, htjedoh reći da je imao mjere za 34.sedmicu

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
2.10.2008 18:34:41   
MirelaK
moja beba prednjaci za dvije sedmice, sto znaci da je jako krupna pa tako da se i ja bojim poroda jos vise zbog toga.

< Poruku je uredio Dina RR -- 2.10.2008 22:06:39 >


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
2.10.2008 19:17:48   
Amela V.
I ja sam prekjuce bila na UZ, i po njihovim mjerama, beba "prednjaci" jednu sedmicu.... kazu da to nije nista strasno,
znam da snisam puno pomogla ovim odgovorom, ali eto makar da znas da nisi sama, da nas ima jos.

< Poruku je uredio Dina RR -- 2.10.2008 22:11:00 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
2.10.2008 19:45:41   
dinciii
Ma bitno je da znam da nas ima vise :))) da se ne sikiram.al ipak se bojim,iako na uz pise i da mi je termin 17.11 umjesto 30.11 pa vidjet cemo.....hvala vam drage moje na odgovoru i sretno user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 2.10.2008 22:03:42 >

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
2.10.2008 20:37:06   
Skvo RR
Draga,
meni je po kalendaru termin 10.10., ali mi je po uzv mjerama od 20 sedmice uvijek beba bila naprednija...npr po femuru je uvijek u plusu 2 sedmice.....:)...a evo me pred terminom....tako samo opusteno...sve je to normalno.

< Poruku je uredio Dina RR -- 2.10.2008 22:02:53 >

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
3.10.2008 0:14:06   
bebbe RR
Ne sekiraj se, Dincii. Veoma cesto je beba gestacijski starija sedmicu ili dvije, jer samo mali broj zena zanese bas u plodnim danima. Ja sam na zadnjem pregledu bila u 26 sedmici (sada sam u 31) i beba je bila teska 1kg, a prosjek bi bio 850 g za tu dob. Pa mi je dr rekao da je prosjek samo prosjek, i da, s obzirom da smo i MM i ja visoki i beba moze biti veca i da se ne opterecujem. Nadam se da sam te malo utjesila. Inace, ja imam pregled u nedjelju, pa cemo vidjeti...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
3.10.2008 2:44:20   
Amela V.

IZVORNA PORUKA: dinciii
.al ipak se bojim,iako na uz pise i da mi je termin 17.11 umjesto 30.11 pa vidjet cemo.....


I meni je termin 04.12. ako Bog da, ali na zadnjem UZ koji sam radila, pisalo je 26.11 user posted image user posted image user posted image
vidjecemo

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
3.10.2008 17:16:10   
dinciii
Nadajmo se da ce proci sve kako treba.da nam se ako bog da rode zdrave bebice,uglavnom jedva cekam hehe pa mi i ne bi smetalo ako bi se to ranije desilo user posted image nemogu da docekam da cuvam bebicu u rukama user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
3.10.2008 18:43:32   
lejlaze
nemoj se ti birnuti. i meni nije po ultrazvuku odgovaralo, meni je bila manja 2-3 sedmice. pa se rodio normalne kilaze 3130 i dug 51 cm.
ultrazvuk ne mora tacno pokazivati.
jos mi je 2 dana pred porod receno da je beba teska 2400.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
3.10.2008 19:32:38   
Anoniman
meni je u 34. sedmici pokazalo da je 37.!!! Ja se izludila jer nisam bila ništa ni spremila a ono pokazuje da imam još dvije-tri sedmice! Kad sam ja navalila kupovati stvari, krevetić itd. ali sam se porodila na vrijeme i to samo tri dana prije termina!

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
4.10.2008 11:40:41   
Mara*
i meni je dok. rekla da mi je bebica malo veća (napredna za 2tj). uostalom to su samo procjene, nemogu oni to točno preko uzv-a odrediti. Mojoj kolegici su rekli da joj beba velika;a rodila se sa samo 1700g!  Bitno je se beba rodi zdravauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
4.10.2008 22:39:20   
dinciii
ma i to sto kazes nek se ono rodi zivo i zdravo pa koliko god kg da ima :))) nemogu vise da docekam hehe.hvala vam puno na javljanju

(odgovor članu Mara*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
17.12.2008 20:15:49   
Anoniman
Ja bi da osvježim ovu temu imam isti problem beba mi je krupnija za 2 sedmice al doktorica kaže da neće porod biti ranije nego će biti teži.
Sad me je ufatila kriza kako ću se poroditi, da li ću morati carski ili će me patiti dok ne popucam sva. Hiljadu nekih pitanja mi se mota po glavi.user posted image
Pa et molim mame koje su prošle ovo da mi daju neke informacije iz svog iskustva?

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
17.12.2008 20:31:54   
mnn
i moja je beba maprednija ima pola kile i 27cm. ma glavno je da je zdrava i da je sve super.user posted image user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
17.12.2008 20:54:01   
Romali
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja bi da osvježim ovu temu imam isti problem beba mi je krupnija za 2 sedmice al doktorica kaže da neće porod biti ranije nego će biti teži.
Sad me je ufatila kriza kako ću se poroditi, da li ću morati carski ili će me patiti dok ne popucam sva. Hiljadu nekih pitanja mi se mota po glavi.user posted image
Pa et molim mame koje su prošle ovo da mi daju neke informacije iz svog iskustva?



Evo mogla si već gore pročitati moje iskustvo. Ne znam kakve info.tačno trebaš, ali moj ti je savjet da ne razmišljaš uopšte o tome. Ta dr.mi nije nikako jasna, čuj reći ženi da će se teže poroditiuser posted image Porod zavisi od malog miliona faktora ,a ne samo od veličine bebe. Ja uvijek kažem da za svaku bebu moraš isto 'pogurati',a tek poslije shvatiš kolika je.
Nego, ti daj sada maksimalno od sebe da budeš psihički spremna i fizički na način da budeš u kondiciji ( šetnja i sl. ),a ne misli kolika će beba biti.
Uostalom, vidjet ćete na zadnjem UZV- u kolika je tačno, pa ako je baš krupna možda ti predlože i sekciju.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
17.12.2008 21:03:30   
Anoniman
malo sam zbunjena, nadam se da ce mi dati odgovor oni koji znaju o cemu se radi

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
17.12.2008 21:32:08   
Amrino
Ma meni uopste nije jasno zasto doktori uopste govore takve stvari i bespotrebno plase majke podacima koji su apsolutno nebitni?! S bebom hvala Bogu sve uredu, a to koliko kila ima...nije uopste bitno.
Meni kilazu bebinu niko nije spominjao niti sam ja kada pitala...Nisam razmisljala o tome. Tri doktora su mi rekla tri razlicita termina...Na kraju sam ja prenjela 8 dana (nisam htjela indukciju jer sam htjela sve prirodno) i rodila bebu od 4.050 i 56 cm. Porod prosao super. (bolilo je user posted image ali s obzirom na sve- super).
Mislim da je kod poroda najvaznije otvarati se prirodno- polako- bez indukcije...Duze traje porod ali tako se tijelo postepeno samo pripremi za ono sta ga ceka. Ja sam tako uradila i nisam se pokajala. user posted image
Sretno i nemoj bezze razbijati tu trudnu glavicu tim mislima...Ima zena koje rode majusne bebe a bude tezi porod. Najvaznije je biti opusten i misliti pozitivno. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
18.12.2008 20:49:15   
Anoniman
Hvala Romali i Amrino na odgovorima, jedva čekam porod da ne idem kod doktora i da mi ne mjere težinu,više mi je dosadilo kad dođem što si se udebljala?šta si jela?smiješ samo 2 tanke kriške integralnog hljeba pojest itd... i ja sam sad sebi stvorila kompleks da sam ja kriva što mi je beba velika a vjerujte da sam ja ostala ista samo stomak imam ogroman, sve je u bebi, pa šta da nisam jela ne bi ni mene bilo a ni bebe.user posted image Moje majo debelo

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
23.12.2008 10:59:17   
marinči
i kod mene je beba naprednija za tjedan ..al meni je drago bolje i to nego da je manja user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
24.1.2009 22:13:27   
anuska08
Ma ja sad čitam neku knjigu o trudnoći i malo sam se zabrinula. U 10.mj sam trudnoće i po tome (a i kako piše na internetu) moja beba bi trebala biti velika 4,5 cm, a meni je doktor pred neki dan izmjerio 2,5 cm, koliko beba ima u 8. tjednu trudnoće. Doktor mi nije ništa rekao, ali po meni je to velika razlika, obzirom na to da sam cikluse imala točno 28 dana.user posted image

_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
25.1.2009 0:30:18   
Anoniman

Ma i meni je dr. na zadnjem pregledu rekao da bi beba u 19 sedmici trebala imati 200-230 g, a user posted image ima 495 g. Uopšte se ne zamaram tim, bitno mi je da je sa bebom sve ok a na porodu će sve aBd biti u redu.

(odgovor članu anuska08)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
25.1.2009 20:00:05   
anuska08
Ma kod mene je ustvari suprotno. Manja je u odnosu na sedmicu, a tek sam na početku! Znači u 10 sam tjednu, a po svemu što sam čitala beba je velika kao u 8tj! Zato sam zabrinuta!

_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
30.1.2009 7:56:54   
MaidaK
ja sam u 36. sedmici i doktor mi je rekao da je beba veća nego bi trebala biti...
ja si mislim da je bolje i da je veća nego da je mala, ali me onda sestrica ustrašila
kaže kako sam ja preniska za toliku bebu, da bi moglo biti teško
dali je netko imao takvih iskustava, da je nizak a nosi veliku user posted image ?

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *