|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
29.3.2013 17:52:23   
emachines
Samo da se javim...rodila 21.03 bebu savrsenih mjera, tako da ako to nekog zabrinjava da si bezveze ne razbija glavu s tim.Meni je cak tri sedmice islo unaprijed, te krupna beba, te secer, te veca glava, ovo ono...a kod mene ustvari sve normalno i hvala Bogu beba eno pajki zdrav i ziv moj mali decko. Rodjen s 3800 i 53 dug...pozdrav svima, bez brige i uzivajte u svojoj trudnoci. :-*

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
26.6.2013 17:02:56   
emirita
moja beba je mjesec naprednija u odnosu na kalendar. malo sam zabrinuta. proslu kontrolu je bio dvije, sada vec 4 sedmice napredniji.
radila sam OGTT nalaz i uredan je. zanima me da li se vama desavalo da vam govore da je beba naprednija a na porodilu se ispostavi da je beba u nekom prosjeku tezinom il su vam bebice stvarno bile krupnije kao sto je ultrazvuk i pokazivao. doktorica kaze ako ovako nastavi da cemo mozda morati i na carski 😔

(odgovor članu emachines)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
27.6.2013 14:16:03   
Lilitu
meni doca od pocetka govori da je bebce naprednije u odnosu na sedmice trudnoce, kada vidi moj zabrinut izraz onda prokomentarise "pa dobro niste ni vi kepec" user posted image



_____________________________

Napokon trudna :D

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
28.6.2013 11:57:55   
tratinčicaa
I moja user posted image fura 2 sedmice naprijed....ali me to uopšte ne brine..... i brat mu je iste dimenzije imao ...tako da user posted image ...rođen s 3700kg- 53 cm.
Samo nek je sve uredu, ja se zbog toga ne uznemiravam.

(odgovor članu Lilitu)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
8.7.2013 12:41:17   
ljubičica7
I kod mene je nakon mog posljednjeg UZ pregleda prosle sedmice (u 27. sedmici trudnoce) po prvi put beba bila naprednija u odnosu na sedmice trudnoce, jer je po nekim mjerama odgovarao 28. sedmici a po nekim cak 29.
I tezina mu je veca od prosjeka, jer je UZ pokazao da je tezak 1506 gr.
Ja se uopste ne zabrinjavam zbog svega tog, jer ima jos do kraja da se izgura a i doktorica mi je rekla da ce s ovim tempom rasta beba teziti oko 3600 gr kad se rodi, aBd, sto nije zabrinjavajuce vec neka normala user posted image
A sama sam vidjela iz podataka sa UZ, a prema trenutnim dimenzijama bebe, da mi je termin pomjeren nekih 10-ak dana unazad, sto bih i voljela, jer jedva cekam da mog malog user posted image imam kraj sebe, aBd user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
8.7.2013 12:51:34   
mallena09
I moja user posted image ide po nekim mjerama sedmicu a ponekim 2 sedmice unaprijed, i ja sam bila zabrinuta ali dr kaze da ima i genetske predispozicije da bude malo vecauser posted image .... mene jedino interesuje da li to sto je beba naprednija mijenja termin poroda? Zna li iko to, ili termin ostaje onaj koji je utvrdjen po zadnjem ciklusu?

(odgovor članu ljubičica7)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
10.7.2013 9:42:19   
ljubičica7
Kod mene je beba naprednija 10-ak dana, tako da prema podacima s UZ stoji i da je termin pomjeren 10 dana unazad.Nisam strucna da govorim o tome, ali najvjerovatnije je i moguce da se naprednije bebe rode prije termina (jer se potpuno razviju i nema potrebe da i dalje budu zarobljene u stomaku, tako to ja tumacim user posted image ), iako se to nikad ne moze tacno znati, jer svaka trudnoca i beba su prica za sebe.
Na sljedecem pregledu cu bas pitati moju doktoricu u vezi s tim, jer sam ovaj puta tek kad sam kuci stigla vidjela na onom listicu s UZ sto mi je isprintala da pise drugi datum kao termin poroda user posted image

(odgovor članu mallena09)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Beba mi je naprednija u odnosu na sedmicu...
14.7.2013 13:19:36   
jasminaxx
Možda griješim, ali ja mislim da veličina bebe nema baš mnogo veze s datumom poroda jer bi se onda sve bebe rađale sa npr. 3500 gr. Čini mi se da sazrijevanje unutrašnjih organa nema veze sa veličinom i da i beba sa 2500 ima sasvim zrela pluća, jetru i sve ostalo.
Moja beba je u 37. sedmici prešišala mjerice za četiri sedmice (i do tad je uvijek bila koju sedmicu ispred) i po UZ sam tada bila u 41+, a rodila se na termin. Doduše 3900 i 56 cm, al na termin, živa i zdrava. Dakle, nemojte da brinete ni vi sa većim, a ni vi sa manjim bebicama. I mi smo svi različiti i različito napredujemo, pa tako i bebice. A do termina, samo uživajte user posted image

(odgovor članu ljubičica7)
Neposredna veza do poruke: 58
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *