|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:29:46   
biloko
IZVORNA PORUKA: bebana27

vidim volis slatko koliko si kg dobila?jer od slatka se deblja?
micara i to ce vrijeme brzo proci


Jesi ti to meni uputila pitanje user posted image ? Zadnj put kada sam se vagala  na redovnoj kontroli sa punih 26 sedmica 4 kg....tako da mislim da u mom slucaju slatko ne utice nesto bas previse na to koliko cu dobiti kg hehehe

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:30:04   
delly
IZVORNA PORUKA: biloko

IZVORNA PORUKA: delilah

IZVORNA PORUKA: biloko

IZVORNA PORUKA: delilah

ma neces ga ni sutra preskociti user posted image

Tsssssssk, sto si takvauser posted image ...pusti me da se nadam. Ja kad nesto odlucim to ti je onda to...hm, samo ne znam jos da li sam cvrsto odlucila user posted image . Eurokrem je ipak eurokremuser posted image .
sanjajuser posted image jest ces i sutrauser posted image
ja narucila dolazi mi eurokrem popodne user posted image user posted image user posted image user posted image


Hehe cuj narucila user posted image , tako ti je to kad si tamo u skandinaviji, daleko, daleko od eurokrema user posted image . Ja inace ovdje u BL odem u slatku kucu koju drzi Takovo, i onda tamo kupim hrpu eurokrema i euroblokova veoma povoljno hehehe. Zivjela slatka kuca user posted image .


ma imam ja trgovinu blizu al ovde samo crni eurokrem al ja volim i onaj bjeli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:31:27   
nikita
po meni od salama ,hrenovki i pasteta  najgore su pastete jer svasta se u njih stavlja tako da ja to rijetko jedem bez obzira na trudnocu !

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu micara)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:31:59   
bebana27
nisi se puno udebljala ja sam sa 13 sedmica dobila blizu 4 kg a jos ne jedem slatko jer nisam ljubitelj.

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:33:20   
Anoniman
micara dobro nam došla, ugodnu user posted image  i user posted image  ti želim i naravno na kraju što lakši porod user posted image .

A što se prehrane tiče, pošto radim, ujutro čim dođem na posao pojedem jabuku, narandžu i bananu user posted image , nešto mi to pravo paše user posted image . Nakon toga za doručak kifle, abc namaz, nezaobilazni jogurt i nešto slatko. A s obzirom da se na poslu nema baš puno izbora, zalomi se i salama, pašteta...., pite, pizze, hamburgeri. Ja jedem sve što mi se jede (kao i u prvoj trudnoći). Naveče i ja praktikujem plazma mljeveni keks sa mlijekom, pahuljice, voćni jogurt, puding user posted image user posted image . Trudim se voća što više da unosim i pijem nezaobilazni pregnital, mg i ca... U biti kako god okreneš ispadne da je masa hrane "nezdrava".....pa se ne pridržavam "hraniti se po pravilu", nego jedem sve ama baš sve što mi se jede.

(odgovor članu micara)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:33:39   
micara
 
Do sada je brzo prošlo ali otkako sam osjetila da se bebica miče sve se promijenilo i dani tako sporo prolaze.A zna li neka od vas je li normalno da ja još nisam dobila ni gramauser posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:35:40   
biloko
Delilah, meni eurocrem i jeste samo crno bijelo ono. Uvijek uzimam kasiku da bude pola crno pola bijelo user posted image  mljac mlajc- tu kombinacija je user posted image . Volim ja i nutellu ali nije isto.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:35:49   
delly
stavicu tablicu sta treba izbjegavati pa citajte i mucite se  ko i jauser posted image


ja volim tunu i skoljke  i plodove mora al jeb.nesmim jesti sadauser posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:40:17   
bebana27
u mene mm voli palacinke od eurokrema a isto jede ono crno takav i uzimamo

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:43:25   
biloko
IZVORNA PORUKA: bebana27

nisi se puno udebljala ja sam sa 13 sedmica dobila blizu 4 kg a jos ne jedem slatko jer nisam ljubitelj.


Ma nisam, jos me doktorica pitala jedem li ja ista user posted image  posto se nisam bila udebljala nista od predzadnje kontrole... ali se ipak moram pripaziti, zbog zdravlja...ne daj Boze trudnicki dijabetes user posted image ili tako nesto. Zato se trudim jesti i zdrave i korisne stvari zbog bebe. A i ti, ako se hranis zdravo nemoj da se brines zbog kilograma...ja mislim da to ionako ne zavisi previse od nas...osim u ekstremnim slucajevima pa ako neko ne jede skoro pa nista ili se bas prezderava- onda je to druga stvar.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:45:13   
delly
joj sad me nasikira user posted image  ja sam sad jos malo 23 sedmica i +7 kg imam user posted image    sad je to previse user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:51:46   
biloko
Jao pa zasto delilah? To koliko sam se ja udebljala nije nikakvo mjerilo.... ako ti doktor nista nije rekao nemoj da se brines, sigurna sam da oni kazu ako trudnica pretjera. Ja sam prije trudnoce recimo bila normalne tezine nisam bila ni mrsavica ni buca tako da je moja doktrica procjenila da za mene u redu sto sam ostala na 4kg mada bi bilo fino i da sam 1kg ili cak i 2 nabacila. Mozda bi recimo nekoj mrsavici rekla da je to premalo, da se treba vise udebljati. Svaka trudnica je slucaj za sebe.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:56:17   
large
MICARA-dobro nam doslauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ma ne kazem ja da nisu salame i hrenovke dobre,nego zasto jesti to,nek mi Bog oprosti,smece,kad mozes birati,tko zna sta sve stave u te proizvode,ja sam cula i kunem se da je provjereno da u mesnice 50% dolazi mrtvih zivotinja,pa to ide u cevape,fasirano i te hrenovke i kobase,a tko zna gdje sve ne...zato kazem bar u trudnoci u manjim kolicinama...ne znam ....user posted image


_____________________________

vole te mama i tata najvise bebacha nasa mava....

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:56:19   
delly
pa rekla mi je zadnji put da nisam puno se udebljala user posted image  sta je ona vidila user posted image

al voce volim user posted image to mi je najbolje..i puno mlijeka user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:57:51   
delly
e sad odoh pojesti kebabuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 12:59:56   
biloko
Pa eto vidis user posted image . Nemoj mi se vise bez razloga tu brinuti....i ja osjecam veliku ljubav prema mlijecnim proizvodima plus sto mi pricinjava zadovoljstvo je cinjenica da je to korisno i za bebu.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dorucak trudnice
21.3.2009 21:59:37   
anuska08
Ja zaista jedem raznovrsno, za doručak, međuobroke, ručak i večeru. Mislim da se nikad nisam zdravije hranila, a da ne kažem da me slatko uopće ne privlači (inače sam pravi slatkožderuser posted image )!
Za doručak preferiram prvo pojesti jednu naranču, a nakon toga katkada jaja sa sirom, šparugama i sl., musli i mlijeko, kruh od cjelovitog brašna sa kikiriki maslacem ili domaćom paštetom od sardine (ona ne sadrži nedozvoljenu količinu žive kao tuna), tost sa sirom i šunkom i sl. i vrlo često jogurt.

_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dorucak trudnice
22.3.2009 15:20:40   
biloko
Da se prijavim, da danas nisam jela eurocremuser posted image ...za dorucak sam napravila omlet sa origanom i sirom mljac mljac, ne mogu jesti vise samo pahuljice i voce za dorucak. Sta je sa vama ljudi?...ajde dajte neke ideje nove sta pojesti zdravo za dorucak.

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dorucak trudnice
22.3.2009 15:27:47   
nikita
ma sta cu predloziti , povracam na sve strane, ne mogu zinut, i na voce mi je muka user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dorucak trudnice
22.3.2009 15:33:35   
biloko
Uh, zao mi je sto to cujem user posted image ...i ja sam sve do 15 sedmice samo rigoleto. Meni je doktorica u tom periodu predlozila da cesto nesto grickam, znaci manje obroke alii cesto... i to je malkice ublazilo mucnine.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dorucak trudnice
22.3.2009 20:45:03   
Lanaa
IZVORNA PORUKA: nikita

ma sta cu predloziti , povracam na sve strane, ne mogu zinut, i na voce mi je muka user posted image


ISTO OVAKO user posted image

_____________________________

12.11.09. rodio se naš sin Tarik...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dorucak trudnice
26.3.2009 12:41:05   
Mara
Moj doručak  je raznovrstan, jedno jutro me dočekaju Muesli sa mlijekom, drugo jutro čokolino , treće petit-keks sa kakaoom i mlijekom. Sveki mi svako jutro napravi , jer ja inače prije nikad nisam doručkovala, obično je to bila kava i cigara. Sada mi neugodno da se baci kad se ona već potrudila. user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dorucak trudnice
5.11.2009 2:42:56   
MajolinaTZ
Pozdrav svima, vidim mnoge predloge za dorucak i ishranu uopste,a moje pitanje je : Danas slusam nekog doktora na tv-u da kaze da je potrebno piti sto vise mlijeka u trudnoci,sto se tice vitamina,a meni se na mlijeko povraca user posted image Znam da su sirevi mozda neka zamjena,al bas su nesto isticali u vezi mlijeka ... I jos mi rekose kod doktora da uzimam sve vise vitamina (sumece tablete,vitaminske tabletice,itd) a na svakoj od tih vitaminskih kutijica pise upozorenje "ne uzimati u trudnoci,bla bla bla" I sad se pitam sta od svega toga valja uzimati. Doduse,i ovaj doktor (Americki) mi rece,kad sam ga pitala u vezi konzumiranja vina u trudnoci,posto sam cula da mozda casa,ne tako cesto moze biti korisna ... on meni kaze "To mozda moze samo u Evropi,kod nas jos nije dozvoljeno" Tako da sam ostala totalno zbunjena,jer izgleda da ne prate ista pravila kao nasi doktori. Ako neko zna ikakvu zamjenu za mlijeko da mi predlozi,bila bi puno zahvalna. user posted image

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dorucak trudnice
6.11.2009 10:31:01   
mamilica
Neko je dao prijedlog za zobene pahuljice da se skuhaju u mlijeku ili u vodi od kuhanih jabuka, malo zasladiti medom i dodati koju vocku. Mislim da je jako korisno i zdravo i za mame i za bebe.

(odgovor članu MajolinaTZ)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dorucak trudnice
6.11.2009 12:14:00   
ada033
Majolina, ako ne podnosis mlijeko, sirevi i jogurt su definitivno dobra zamjena.  A isto tako mozes probati da mlijeko kombinujes s raznim stvarima koje ce ti zamaskirati njegov ukus (zobene pahuljice, musli, mljeveni keks i sl.), pa ti mozda tako bude lakse. user posted image

(odgovor članu MajolinaTZ)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *