|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:38:41   
Lady26
Nisam nikad zvala, mogla bih pokusati.... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:41:05   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Lady26

Nisam nikad zvala, mogla bih pokusati.... user posted image


ja imam broj ordinacije gdje sjedi bas nasa dr i taj broj uvijek zovem.a ti ne objasnjavaj sestri puno nego trazi dr na telefon

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:42:52   
leona81
@lady ovu vakcinu mozes primiti kad god hoces, iako kazu da je bolje ranije da bi ih kao zastitili na vrijeme...iskreno ja je nisam dala ali to je moje licno uvjerenje. takodjer oko 4, 5 godine mozes primiti samo vakcinu za rubeolu, sada ima i ta opcija, jer u slucaju zenske djece najopasnija je ta varijanta, da npr dobije rubeolu u trudnoci u prva 3 mjeseca pa postoji rizik od deformacije ploda ili sl...iako i to, citajuci istrazivanja se desava u 1 naprema milion slucajeva...a vakcina koja se mora primiti do 2 rodjendana je HIB, a Polio takodjer mozes kasnije.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:45:45   
Lady26
Kad se taj hib prima...ja sam van desavanja sa vakcinama...uzas...
Primila je posljednju onu sa 6mj...i nju je tek u 9 mjesecu primila ali visa sil...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:52:31   
virgulina
MMR vakc se daje oko godinu dana ali se moze prolongirati i do druge godine ( bar kod nas user posted image )
a za ovu vakcinu je bitno da je dijete pojelo bjelance bez reakcije
tj da nema alergije na jaja

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:56:49   
leona81
13 mj MMR, 18 mj POLIO, HiB...medjutim MMR i POLIO mogu se prolongirati a HiB ne moze, dakle mora se primiti do 2 godine.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 15:58:06   
Lady26
Pa zato mi je rekla da primi BAR ovu sto ide sa godinom, u prevodu da onu od 18mj nece primiti...jesam dobro skontala?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 16:01:27   
leona81
vjerovatno ali bar da primi ovu od godinu zvuci veoma smijesno iskreno, jer nju moze i poslije 2 godine pa nigdje ne zuris, a za HiB imas jos 2 dana.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 16:03:22   
salmy
Ja sam toliko bila isprepadana sa ovom vakcinom, citajuci ovdje i googlajuci po netu....kad smo otisli da je primimo,ja sam dr,pitala sto pitanja.Na sta je ona samo rekla:nemate se sta bojati,vakcina kao i svaka druga,samo sto kod ove "moze" biti rekacija poslije 14 dana,a mozda je i ne bude.A sa pitanjima jeli moramo biti svi zdravi??isto mi je rekla da to nema nikakave veze.....a slicno misljenje sam cula od drugih doktora koji nemaju veze sa pedijatrima 

Hvala Bogu nije je ni bilo,kao ni sa jednom prije nje!!
Lady moj savjet ako je bebi zdrava pravac dr

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 16:03:48   
Lady26
Pa moze li primiti hib bez ove mmr, da nju primi naknadno? Po meni nema logike...al hajd...
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaj sad jos manje znam... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 16:08:52   
leona81
moze primiti hib i polio sad a mmr kasnije.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 16:09:39   
virgulina
ma kod nas mozes odbit MMR , kad sam radila sa djecom samo sam pisala u karton da roditelji odbijaju , tu su mi oni potpisivali da nece user posted image i onda sam ja to morala prijaviti epidemiolozima
oko te MMR vakc se digla velika strka  user posted image
moje dite je primilo vakcinu i  posle 10 dana je dobila temperaturu , trajalo je to bogami jedno 4 - 5 dana , sve u redu a temp stoji , vec smo se spremili vaditi krv , davati urin kad je temp prestala
a sto se tice autizma , ja nigdje nisam procitala da je neko objasnio tacnu vezu izmedju MMR i autizma

< Poruku je uredio virgulina -- 29.11.2011 16:14:00 >

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.11.2011 16:10:25   
Lady26
Jbt....user posted image
Nista, ujutro odoh do pedijatrice...
Tnx, ispricavam se sto bijah dosadna...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
9.12.2011 17:56:10   
jasmina_mm
Nase iskustvo sa MRP vakcinom
Kako je moj sin jako sitan (ispod svakog prosjeka), stalno su nam odgadjali vakcine tako da je svaku primio kasnije. Deset dana prije drugog rodjendan primio je tri i ostala nam je famozna MRP. Dr. je stalno odlagala i ovu vakcinu zbog kilaze i na kraju ja sam odustala i rekla da je nece primiti. Razlog su bili razni tekstovi, kao i svakakve price kojih sam se nacula. Onda sam u oktobru kada je moj sin imao 4 godine i 15 dana otisla na redovnu kontrolu kilaze i dr. je rekla da je zdrav i da ce mu dati MRP. Kada sam joj rekla da ja nisam za to, dala mi je jake argumente zbog kojih moj sin treba primiti tu vakcinu i ja sam pristala. Primio je vakcinu 26.10 i hvala Bogu sve je proslo u najboljem redu. Nije imao nikakvih simptoma kao ni sa jednom vakcinom do sada.Ne bih mogla sebi oprostiti da je nije primio a da dobije zausnjake kada bude odrasla osoba i da mu ostanu kakve posljedice mojom krivicom, jer je mene bilo strah. HB on je i dalje veseo, zivahan i razigran djecak i mislim da ljubav nije samo voljeti dijete nego mu i pruziti najbolju zastitu pa bilo nas strah ili ne.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
9.12.2011 19:10:22   
leona81
srecom, vi niste imali posljedice...ja licno mislim da je ljubav to sto zelim da moja djevojcica ostane zdrava, onakva kakva je i rodjena...a nijedan argument nase pedijatrice, i mnogih doktora s kojima sam ja razgovarala, nije bio jaci od ovoga...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
26.12.2011 11:25:23   
mala86
samo da prijavim da smo mi hvala Bogu prosli bez ikakve reakcije sa zbog ove vakcine user posted image user posted image user posted image ,proslo je vise od mjesec dana

na pocetku me lovila panika,pa sam se malo smirila,pa onda oko 15-tog dana sam se opet sjetila,ali hB sve prodje bez frke user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.12.2011 21:11:23   
vila_7
evo i ja nikad da prijavim svoje iskustvo:

Znaci ove me vakcine najvise strah bilo, jer nakon svake sto je do ove primila ona je uvijek imala temperaturu.
A d ane pricam o tekstovima koje sam citala bas par dana pred vakcinu!
Uglavnom cekala sma da smo svi zdravi , da napuni 15 mjeseci, i otisle smo,primila, samo 8-mi dan imala "temperaturu" od 37.5 - znaci skoro nikakvu i samo taj 1 dan,ostalo sve OK hB!
Ne znam, sto moja mama kze i prije se desavala sra.ja s vakcinama samo nije bilo javno iznoseno, ali bukvalno odaberi manje zlo od veceg- jer ja ne bih sebi oprostila da nije primila a kasnije oboli i ode na krivo.

P.S. Mislim da vakcine ipak imaju svoju funkciju zastite jer su se mnoge bolesti,epidemije svele na minimum ili cak iskorijenile.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.1.2012 16:47:58   
ALB
Mi smo primili sve vakcine štp se daju do dvije i po godine (obojica sinova) i  nikada nismo imali nikakvih komplikacija poslije, ni dana temperature, stvarno nista. Mislim da bi svako zdravo dijete trebalo promiti vakcine jer su one vid prevencije za mnogo veca i gora oboljenja....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.12.2012 12:12:50   
tinkivinki
evo da malo ozivim temu,moj sin je 27.11 primio mrp i javila mu se temperatura preksinoc.juce skidala paracetamolom kad je preko 38,nocas bilo i 39,1. bez obzira na temperaturu on dobro jede i veseo je.jutros ga vodili pedijatru i nakon pregleda mi kaze :jesu vam rekli da kod ove vakcine se moze javiti temperatura 7-og do 14-og dana?nisu mi nista rekli,druga je pedijatrica radila kad je primao vakcinu.radili nalaz krvi i trebamo urin,rekla nam na kontrolu u petak i da skidamo temperaturu .ne smijem ni citati sta sve na internetu kruzi o ovoj vakciniuser posted image

(odgovor članu ALB)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.12.2013 8:31:37   
Alannah
Drage mame, u utorak smo primili vakcinu,detaljno pregledan,bio zdrav.Sinoc prvo poceo kasljati,tjeralo ga na povracanje,ali nije povratio,iako je to rajalo jedno 10 minuta.Poslije toga dobio temperaturu,bila max do 37.9.Jutros se popela na 38.6.
u savjetovalistu mi rekli da ako i bude temperature,bude niska,ali meni ovo nije niska temperatura.Jeste li vodile dijete odmah doktoru.Kako je peti dan od vakcine,mislim da je reakcija na vakcinu.user posted image

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.12.2013 9:45:37   
Hannica
Koju vakcinu je primio? Cini mi se da se poslije MMR vakcine javljajuvtek poslije 15 dana.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.12.2013 11:30:39   
Alannah
ovu je i primio,a rekli su nam reakcije budu od 5-15 dana.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
28.11.2015 20:01:56   
Vanja88
Vidim dugo se na temi ne pise.....
Ja sam uvjek bila za vakcine, moj djecak je do sada primio sve,ali blizi nam se godina,a ja sve vise razmisljam da prolongiram ...user posted image user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
28.11.2015 22:02:19   
Visnja RR
Da malo smo lijeni pa ne pišemo :)

Teško da ti neko može dati savjet jer je to odluka koju jedino ti trebaš donijeti...
Informisana si i u uradi to prema nekom svom nahođenju.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 949
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *