|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 11:01:13   
mamina princeza
Hvala Selma , ma ocekujem da nece biti prevruce iduce semice - bar po prognozi nije :) pa da iskoristim  hehehe
nazvacu doktoricu ako uspijem prije toga da je svakako pitam to s a izlazak na sunce mada znam milion djece koji su primili i normalno setali  - istina ne po  bas bas velikim temperaturama.
Ako slucajno ugrabim koji dan krajem septembra da negdje odem (moja masta hihih) voljela bih biti mirna a ne ocekivati reakciju od vakcineuser posted image user posted image zato bih je voljela zavrsiti u augustu





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 11:08:50   
bebano
Mamina princeza nista ti puno ne kasnis, jer ni moj djecak jos nije primio tu vakcinu iako je rodjen isti dan kada i Suzanini momci, znaci oni su vec napunili 14 mjeseci.
I mene je strah te vakcine samo zato sto sam procitala svasta, a evo po iskustvu zenica sa RR ni jedno djete hB nije imalo nikakvu ruznu reakciju. Nadajmo se da ce i kod nase djecice sve proci super.
Uf ovo sto Suzana kaze sada su djecica velika i svjesni su svega, tako da ce biti gusto ovaj put. Ja svog sina jos ne planiram voditi, tek tamo u septembru.
Suzi naravno javi nam se kako je proslo sa deckima.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 13:57:02   
mamina princeza
evo u domu zdravlja mi rekose da nema bas neke posebne veze vakcina s vrucinom izuzev sto je djete logicnije nervoznije a i tez ese spusta temperatura ukoliko do nje slucajno dodje.
moja dr radi ujutro ove sedmice tako d amozd ai mi odemo u jutro. zvacu je da vidim s njom



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 10:01:40   
mamina princeza
mi smo jutros isli i primili MRP vakcinu. Doktoricas je rekla da sad ne bi trebalo biti tem i slicno da je to kod ove vakcine jako jako rjetko da se javi ta popratna reakcija. Nakon dvanaset dana moze se javiti neki vid osipa ili slicno al da ni to nije strasno mada se obicno ne javlja.

dz je strasno plakala ...cim je vidjela doktoricu. nije dal ani slusalice da joj stavi sve joj rukicom skidala. a kad joj je grlo preledala nastupio je uzasan plac pa mozete zamisliti kako je bilo kad je primala vakcinu. jedva sm je drzala sestrica je morala malo jace da da vakcinu tako da je vjerovatno malo i bolilo al brzo se smirila.
Nekako mi je poslije ublijedila , iscrpila se , bas mije bilo zao a morala sam na posao.
Valjda ce biti sve abd uredu
Suzana jeste li vi isli kako prodje kod vas ...uh mogu mislit dvojica pa  dupla muka ...


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 10:57:06   
Suzana
mamina princeza, baš mi je žao što je Dželila tako plakala.
Mi idemo danas oko 14...
Javim se sutra. user posted image
Biće zeznuto, sigurno!!!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 11:54:03   
bebano
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

mi smo jutros isli i primili MRP vakcinu. Doktoricas je rekla da sad ne bi trebalo biti tem i slicno da je to kod ove vakcine jako jako rjetko da se javi ta popratna reakcija. Nakon dvanaset dana moze se javiti neki vid osipa ili slicno al da ni to nije strasno mada se obicno ne javlja.

dz je strasno plakala ...cim je vidjela doktoricu. nije dal ani slusalice da joj stavi sve joj rukicom skidala. a kad joj je grlo preledala nastupio je uzasan plac pa mozete zamisliti kako je bilo kad je primala vakcinu. jedva sm je drzala sestrica je morala malo jace da da vakcinu tako da je vjerovatno malo i bolilo al brzo se smirila.
Nekako mi je poslije ublijedila , iscrpila se , bas mije bilo zao a morala sam na posao.
Valjda ce biti sve abd uredu
Suzana jeste li vi isli kako prodje kod vas ...uh mogu mislit dvojica pa  dupla muka ...



I meni je zao malo curice. Ma da, sada su nasi bebaci veci i prilicno su svjesni svega, tako da ce nam svima biti gusto. Super da se brzo smirila. A gdje ti vodis svoju curicu, u koji dom zdravlja?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 11:55:39   
bebano
IZVORNA PORUKA: Suzana

mamina princeza, baš mi je žao što je Dželila tako plakala.
Mi idemo danas oko 14...
Javim se sutra. user posted image
Biće zeznuto, sigurno!!!




Suzi znaci tvoji su momcici na redu danas user posted image . Ma hrabri su to decki, a ja cuvam palceve da sve bude ok. I svakako se sutra javi sa izvjestajem.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 12:06:54   
mamina princeza
Mi idemo u Dz kod dr Lejle Kumasin ...nekad se potrefi da nje nema u dz kad se razbolimo pa idemo privatno ...al vakcine uvijek primamo u dz

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:08:04   
mamina princeza
Vidi budale ne napisah DZ Stari grad user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:11:11   
hanabanana
Mi smo danas odradili ovu vakcinu, Sajri će za koji dan punih 16 mjeseci pa nije više bilo vremena čekanju. Sve je prošlo ok. Nadam se da neće biti reakcija.

Ove me vakcine najviše strah. user posted image
Sa Hanom sam čitala šta sve može da se desi, puj puj puj....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:14:01   
mamina princeza
a sta nas se danas odlucilo za vakcinu ...hanabanana , suzana i decki , mi hehe.... dan mrp vakcina ....
ma joj hanabanana i ja sam isto svasta citala i bas mi je zlo od toga al sta ces moraju se primiti. mada prema dr uopste nije tako strasno ...nadam se da i mi necemo imati neke reakcije kao i vecina forumasica

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:17:27   
hanabanana
Ma problem je što medicinske ustanove nikada nisu htjeli priznati ( novac naravno ) da se ova vakcina dovodi u vezu sa pojavim epilepsije, autizma i slično.....puj puj.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:20:38   
mamina princeza
da da i ja sam to citala .... i jos nesto u hravtskoj vezano za meningitis zbog cega je tamo ukinuta kao obavezna....nemogu se jstit tacno sta al eto ...puj puj puj bas tako ne daj boze nikom al eto nece nec abd



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:21:19   
Crvena
Zato ja odugovlacim sa tom vakcinomuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:22:52   
hanabanana
Evo i mi smo je primili sa punih 16 mjeseci. Doktorica nista nije rekla, niti pitala što nismo došli sa 12-mjeseci kako je napisano.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 13:34:39   
mamina princeza
i nama je nasa rekla da mso mogli jos kasniti .. vazno je kao sto mamin sin rece da se ova i ona iduca sa oko 18 mjeseci prime do 2 godine  ...ne znam zasto al tako mi rekose...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.8.2009 16:46:03   
Suzana
Samo da se javim.
Pouser posted image sam! I MM i ja smo izasli ranije s posla, decke spremili, stigli u DZ da bi nam rekli da se za vrijeme godisnjih odmora vakcine primaju samo u 1. smjeni, dakle do 13:30 h, a mi smo dosli oko 14:15.
UZAS!
Najvjerovatnije da cemo i mi sada cekati septembar i povratak sa druge ture mora...
user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.8.2009 20:32:56   
ElmaB
I mi smo isli jucer, a 16 nam je mjeseci, i opet nista. Deniju malo crveno grlo! Pa cemo pokusati ponovo sljedece sedmice ako svi budu zdravi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.8.2009 21:34:35   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ma joj hanabanana i ja sam isto svasta citala i bas mi je zlo od toga al sta ces moraju se primiti.


Da li neko zna, postoji li mogucnost da se roditelj potpise da "snosi svu odgovornost" ako ne zeli vakcinisati svoje dijete ovom vakcinom?

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.8.2009 21:46:47   
bebano
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ma joj hanabanana i ja sam isto svasta citala i bas mi je zlo od toga al sta ces moraju se primiti.


Da li neko zna, postoji li mogucnost da se roditelj potpise da "snosi svu odgovornost" ako ne zeli vakcinisati svoje dijete ovom vakcinom?



Ja licno ne znam, ali vjeruj da je i meni to palo na pamet, pogotovo kada sam vidjela da su je u Hrvatskoj potpuno ukinuli user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.8.2009 21:54:18   
boogy woogy
I ja sam citala da se ona uopste ne daje u EU! Kazu da je vrlo upitna stvarna potreba za ovom vakcinom. Koga god sam pitala za ovo "potpisivanje da snosnim odgovornost", niko mi nije znao odgovoriti pa evo da pitam i vas ovdje na forumu. Zna li iko?!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
8.8.2009 21:46:28   
boogy woogy
Koliko sam ja svatila ovo je vakcina protiv pljuskavica, zausnjaka i mali boginjauser posted image Zasto uopste vakcinisemo djecu protiv ovih bolesti? MMR Vakcina se sastoji od sljedeceg:

Proizvodi se korišćenjem sorbitola, neomicina,
hidrolizovanog želatina. Medijumi: M&M – pileći embrion.
Rubela-ljudske diploidne ćelije (potiču od tkiva
ljudskih abortiranih fetusa).

Ovo je vakcina koja sadrzi zivi virus.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.8.2009 14:43:22   
teta berta
hi mamice... Jel zna netko koliko se dana mora davati jaje prije ove vakcine. Nika je probala jaje, ali samo kuhano, ne dajem joj bas svaki dan ali jela je par puta. Jel znate smijem li je odvesti na cijepljenje ili da jos koji dan dajem jaje???? Moram li joj dati jaje i na neki drugi nacin osim kuhanog? Tnx

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.8.2009 14:54:38   
hanabanana
U biti, ne treba ni probati jaje jer su sada nove vakcine, ali rijetko to koji pedijatar kaze. Bilo kako bilo dovoljno je da je jednom probala cijelo jaje, ili barem piletinu.

S druge strane nema potrebe trčati da se dobije ta vakcina, ja sam svoju neki dan odvela, skoro je 16 mjeseci imala.

Sretno.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.8.2009 15:09:24   
teta berta
Vidis ti ovih nasih doktora, meno inaj ciko sto daje vakcine rekao da jede jaje svaki drugi dan i to cini mi se dva tjedna... Ko zna kakve su kod nas u mostaru vakcine kad jos govore to za jaje... Ma necu ni ja jos da odvedem, ali kad sam prosli mjesec isla po uputnice za urin napali me zasto mala jos nije primila vakcinu.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *