|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.6.2009 16:10:37   
Ivona
Hvala vam na odgovorima user posted image
Ovo nije reakcija na vakcinu,nego je bebacha rascesala piknicu od uboda komarca.Kao da se naknadno aktivirao svrbez user posted image Copnuli su je na moru,a pocelo je svrbiti tek nekih 7 dana poslije.Na ruci je proslo,a aktivirala su se ona tri uboda na licu.Zasada samo pazim da se ne cese,jer me strah da ce se inficirati,ali vidim da prolazi user posted image

Eventualnu reakciju na vakcinu ocekujem tek sedmi dan i dalje...,mada se iskreno nadam da je nece biti.Do sada nije reagovala ni na jednu.
Mi na svu srecu jos ne znamo sta je povisena temp.Imala je odjednom proljev i bronhitis,ali i tada smo se izvukli bez tete ture user posted image Prije i poslije toga nikada nije bila bolesna user posted image

Romali,to njega zubici gnjave...,a ako nisi sigurna trazi da mu urade krvnu sliku.
Nedi,nas su narucili za tu vakcinu tek u februaru kada ce Seleni biti 20 mjeseci,sincica od kolegice tek sa 2 godine,a vidim da je Nedim primio sa 18 mjeseci...,pa mi sada nista nije jasno user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
30.6.2009 20:50:24   
Visnja RR
Asju su narucili u oktobru...dakle 18 mjeseci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.7.2009 18:42:36   
Ivona
Ma,morat cuja to provjeriti...Mozda se sestra zeznula.Mislim da Selena treba u decembru.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.7.2009 15:24:08   
Romali
Moj miš je danas primio MMR. Kasnimo 2,5 ,mjeseca zbog kašlja uglavnom pa zubića i tako...
Nije ni shvatio da mu se nešto desilo, čika Omer je jaaako nježan s djecomuser posted image

Za sljedeću smo naručeni u januaru 2010. aBd, dakle za 6 mjeseci.

Nakon ove vakcine nema rakcije odmah, nego se može očekivati za 15/ 20 dana ?



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.7.2009 17:15:40   
meli
mi vec 4  mjeseca kasnimo s ovom vakcinom. prvo je imao temperaturu, pa antibiotici, pa upala grla, pa vazda nesto ili kise ili kaslje ili mu nosic curi.....a bas se brinem sto jos uvijek nije primio ovu vakcinu...ima li jos vas jos da kasnite kao mi?

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.7.2009 17:19:17   
Romali
meli, kao što vidiš mi smo kasnili 2,5 mjeseca. Čak sam se dvoumila da sačekam septembar dok prođu ove visoke temperature.
Prošli put sam pitala doktora u vezi kašnjenja, rekao je da ne brinem zbog kašnjenja ( pa nećeš kasniti godinu dana, čim bude bolje idite ), samo da ne smijemo primiti ranije.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
6.7.2009 17:26:53   
meli
hvala, Romali, na informacijama. ja se bas bojim vakcina. nekako vazda kruze neke horor price o njima. stazirala sam u jednom Zavodu gdje su smjestena djeca i odrasli sa raznim strasnim dijagnozama. kod nekih je kao uzrok bolesti navedena vakcinacija. i uvijek me panika hvata kad moramo na vakcinu.
hvala jos jednom.....

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.7.2009 9:21:52   
bebano
Dobro jutro svima,

zanima me kada je zadnji rok za dobivanje ove vakcine. Mislim na dob djeteta tj koliko se smije kasniti. Luka je 27.06. napunio 13 mjeseci. Mi bismo to rado prolongirali jer se kada se primi vakcina ne smije putovati 14 dana a nama je ljeto uvijek od akcije tj tutnjanja user posted image .   

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.7.2009 9:32:52   
mamana
Moja djevojčica je tu vakcinu primila sa 16 mjeseci,jer smo ja njoj naručila Priorix koji se tada nije davao u domovima zdravlja. S obzirom da smo dugo čekali vakcinu (3 mjeseca) i ja sam se bojala da ne zakasnimo, pa sam pitala pedjatricu do kada se može primiti , ona je rekla do 14 godine života djeteta. Tako da možete slobodno sačekati do jeseni, jer kod ove vacine reakcija se javlja i nakon 14 dana (osip, blaga temperatura).

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
7.7.2009 9:49:13   
bebano
IZVORNA PORUKA: mamana

Moja djevojčica je tu vakcinu primila sa 16 mjeseci,jer smo ja njoj naručila Priorix koji se tada nije davao u domovima zdravlja. S obzirom da smo dugo čekali vakcinu (3 mjeseca) i ja sam se bojala da ne zakasnimo, pa sam pitala pedjatricu do kada se može primiti , ona je rekla do 14 godine života djeteta. Tako da možete slobodno sačekati do jeseni, jer kod ove vacine reakcija se javlja i nakon 14 dana (osip, blaga temperatura).


Hvala puno na odgovoru. Ma da, bas zbog tih reakcija i ja mislim, jer mi nije do toga da mi djete dobije temp dok sam na moru.. Hvala jos jednom.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
8.7.2009 10:36:18   
Lulu_
htjela sam sutra na terme a u ponedeljak je primila mrp
smijem li?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
8.7.2009 10:46:37   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

U Sarajevkom kantonu nije dozvoljeno, ali naravno ima slučajeva da privatni pedijatri vakcinišu dijete, a roditelj kupi vakcinu u apoteci. Medjutim, problem je kada roditelj ode u dispanzer da mu upišu tu vakcinaciju u dječiji karton. Oni to mogu odbiti, jer nisu oni vakicnisali, a kako dokazati da si dijete cijepila. 


ljepo.
upisu mi u privatnoj ordinaciji,mi smo imali takav slucaj i nije bilo problema samo provokacija u dispanzeru,u smislu zasto se tamo ide i dali se  smatramo necim boljim(nisam ostala duznauser posted image )

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
8.7.2009 12:25:30   
bubamara80
Lulu gdje si nabavila tu Priorix vakcinu, ko je proizvodi i koliko košta?
Ja sam isto sve i svašta čitala za MMR ali mene najviše strah zbog učestalih slučajeva meningitisa a i tih raznih živih oslabljenih virusa u vakcini kojima se ustvari napada imunološki sistem kod djeteta.

Čitam ovo negdje na netu i ježim se i razmišljam da sina uopće ne cjepim sa MMR
Pitanje: Jesu li neka cjepiva opasnija od drugih?

Odgovor: Da. DTP cjepivo, na primjer. MMR [protiv ospica, rubeola i zaušnjaka]. Ali neke serije cjepiva opasnije su od drugih serija istog cjepiva. Ako se mene pita, sva cjepiva su opasna.

Pitanje: Zašto?

Odgovor: Ima više razloga. Oni uključuju ljudski imunološki sustav u procesu koji teži ugrožavanju imunosti. Cjepiva zapravo mogu izazvati bolest koju bi trebala spriječiti.

Pitanje: Zašto nam citiraju statistike koje naizgled dokazuju da su cjepiva bila strahovito uspješna u iskorjenjivanju bolesti?

Odgovor: Zašto? Kako bi se stvorila iluzija da su ta cjepiva korisna. Ako cjepivo suzbija vidljive simptome bolesti kao što su ospice, svi pretpostavljaju da je cjepivo uspješno. Ali, ispod površine, cjepivo može oštetiti sam imunološki sustav. A ako izazove druge bolesti – recimo, meningitis – ta je činjenica maskirana, zato što nitko ne vjeruje da to može biti posljedica cijepljenja. Ta činjenica se previđa.
Nabrojat ću vam neke stvari na koje sam ja naišao, a također ću vam reći što su našli moji kolege. Evo nepotpune liste. U Rimavex cjepivu protiv ospica pronašli smo razne kokošje viruse. U cjepivu protiv dječje paralize pronašli smo acanthamoebu, takozvanu «amebu koja jede mozak». Majmunski citomegalovirus u cjepivu protiv dječje paralize. Majmunski pjenasti virus u cjepivu protiv rotavirusa. Virus ptičjeg raka u MMR cjepivu. Razne mikroorganizme u cjepivu protiv bedrenice. Pronašao sam potencijalno opasne inhibitore enzima u nekoliko cjepiva. Pačje, pasje i zečje viruse u cjepivu protiv rubeole. Virus ptičje leukoze u cjepivu protiv gripe. Pestivirus u MMR cjepivu.

Pitanje: Dajte da ovo razjasnimo. To su sve kontaminanti kojima nije mjesto u cjepivima.

Odgovor: Tako je. A ako pokušate izračunati kakvu štetu mogu uzrokovati ti kontaminanti, pa, mi to zapravo ne znamo jer nisu provedena nikakva testiranja, ili ih je provedeno vrlo malo. To je rulet. Iskušajte svoju sreću. Također, većina ljudi ne zna da se neka cjepiva protiv dječje paralize, adenovirusa, rubeole, hepatitisa A i ospica rade s abortiranim ljudskim fetalnim tkivom. S vremena na vrijeme sam u tim cjepivima pronalazio nešto za što vjerujem da su fragmenti bakterija i virus dječje paralize, koji su mogli potjecati od tog fetalnog tkiva. Kada tražite kontaminante u cjepivima, možete naići na zbunjujuće materijale. Znate da ne bi trebali biti tamo, ali ne znate što točno imate. Pronašao sam nešto za što sam vjerovao da je vrlo mali «fragment» ljudske dlake, a također i ljudsku sluz. Pronašao sam nešto što se može nazvati samo «strana bjelančevina», što bi moglo značiti bilo što. To bi mogla biti bjelančevina iz virusa.

Pitanje: Pale se alarmi na sve strane.

Odgovor: Što mislite, kako sam se ja osjećao? Sjetite se, taj materijal odlazi u krvotok bez prolaska kroz uobičajene imunološke obrane.

Pitanje: Kakve su bile reakcije na vaša otkrića?

Odgovor: U osnovi, bile su «Ne brini; protiv toga se ne može ništa». Kod proizvodnje cjepiva koriste se tkiva raznih životinja, i tuda ulaze ove vrste zagađenja. Naravno, niti ne spominjem standardne kemikalije poput formaldehida, žive i aluminija, koje se namjerno stavljaju u cjepiva [kao konzervansi].

Pitanje: Ta informacija je prilično zapanjujuća.

Odgovor: Da. A spominjem samo neke od bioloških kontaminanata. Tko zna kakvi sve još postoje. Druge ne otkrivamo zato što i ne pomišljamo da ih tražimo. Ako se u izradi cjepiva koristi tkivo, recimo, ptice, koliko mogućih klica može biti u tom tkivu? Nemamo pojma. Nemamo pojma kakve bi one mogle biti, ili kako bi mogle djelovati na ljude.



_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
8.7.2009 12:37:01   
Lulu_
razumijem tvoj strah i naravno da je opravdan
ali mila moja moras cjepiti dijete jer ga nece primiti u skolu
a najgore sto bi mogla uraditi je nikako ne cjepiti dijete jer to nisu male stvari a nisu ni tako rjetke.
TI znas sta zauske rade muskoj djeci...
moras cjepit...djaba je
ja sam naomih vakcinisala privatno i vakcine je kupovala njena DIVNA DIVNA pediojatrica iz belgije(otvori je kad sam i ja tu i dadne mi pakovanje i racun)
ali MRP vise ne nabavlja ko ni ostale vakcine iz sljedec razloga

kada su nasa djubrad iz dispanzera nasoj djecici davala kineske vakcine zena je narucivala ove i cjepila djecu sa vakcinama koje su najbolje na trzistu.
kada su djeca pocela da dobijaju nus pojave (ne govorim sa o temp i osipu) onda su se roditelji digli i tuzil.i drzavu i dobili je
potom je djecij dispanzer nabavio te vakcine koje su vodece na trzistu koje je dobavljala i naomihina pedijatrica.
i nije htjela vise da naplacuje ljudima vakcinu vec nas salje u dispanzer mada ja jos uvijek idem samo njoj i od njenog pregleda onda na vakcinu...sto manje dodira imam sa stokom u dispanzeru,bolje ce biti i njima i meni...(ja znam i udarit kad mi se radi o djetu)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
8.7.2009 15:20:17   
bubamara80
Ista sam-kad je on u pitanju digla bih se protiv države a ne jednog doma zdravlja.
a što se obaveze tiče sve se u našoj državi može zaobići pa i ta obaveza a na kraju krajeva mogu reći da je alergičan na bjelance i neće je nikako primiti.
Naravno još uvijek ne znam jesam li za ili protiv, dvoumim se.
Kažeš nabavili su te vodeće na tržištu vakcine baš ću se raspitati bebica, se vodi u DZ Omer Maslić-a.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.7.2009 16:49:57   
Ivona
Proslo je 19 dana otkako smo primili mrsku MMR vakcinu...,nije bilo nikakve reakcije...Nadam se da je opasnost prosla user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.7.2009 17:14:25   
teta berta
žene drage kako je mene strah te vakcine, već smo je po našem d.zdravlja trebali primit, a ja neću da je vodim prije godine. nek me napadnu, baš me briga. dajte ako je netko u mostaru modio dijete na tu vakcinu, je li bilo reakcijauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.7.2009 12:54:56   
mamina princeza
Mi isto nismo jos uvijek primili ovu vakcinu . rekli su nam u dz da nije problem da malo pricekamo dok prodju najvece vrucine ...mada i ne znam kakve to veze ime al eto. moramo je primiti kad tad a mene je straahhhh

do sada svakako nismo ni mogli stici pa onda trodnevna groznica. mislim da bi trebali u augustu nekad ako bude koji malo hladniji dan ...

jel neko od vas vodio djecu na ovu vakcinu dok su vrucine?

i sta se poslije ove vakcine radi - isto kao i do sada malo oblogica i to je to ili ???? prima se u rukicu ?


< Poruku je uredio mamina princeza -- 29.7.2009 12:56:01 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
3.8.2009 14:25:49   
mnn
mene je tako strah cjepiva svih vrsta, tako se bojim da to ne utječe na razvoj djeteta, pa da sad ne otvaram novu temu molim vas da mi date savjet kako da se toga ne bojim.jer sad treba primiti dva cjepiva u nogice...uh muka mi je od toga...a onda pomislim ajde bolje da ih primi nego da nešto dobije...ali tako je maleni...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 10:40:34   
mamina princeza
Planiram neka du skorije vrijeme da idemo na MRp mozda vec iduce sedmice ...ovo dan dva iako je hladnije malo imam puno nekih obaveza pa ne mozemo.

Daje ljudi malo podrska!!! user posted image Bas me nesto starh a niko d ami odgovori na prethodni post..... sta s vrucinama i ovom vakcinom ako opet ugrije d aznam? i sve se prica o nekim  reakcijama - ma moze li mi neko konkretno napisati koje su to reakcije koje se mogu javiti nakon 7-15 dana . Hvala!!!


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 10:46:54   
Suzana
mamina princeza, je li MMR ova vakcina što se prima u 13. mjesecu? user posted image
I mi planiramo sutra, kasnimo 2 mjeseca.
Mislim da su ti u DZ rekli da izbjegneš vrućine baš zbog vrućina i srkleta, ne vjerujem da ima veze sa samom vakcinom.
Uf, dečki su sada već veliki i ovo će biti novo iskustvo...




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 10:47:19   
dinaa
Ma ne brini se toliko vidjeces da ce sve proci bolje nego sto si ocekivala.Ja sam vec pisala da je moja curica cak od svih vakcina tu najbolje podnijela,nije uopste bilo nikakve reakcije,a dva dana nakon sto je dobila tu vakcinu otisli smo na more.
Sretno i samo hrabro,i javi obavezno kako je proslo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 10:52:22   
mamin sin
Hej Lejla...Prima se u rukicu...I nije strašna. Može ti se javiti tura, standardno prvih dana, 7-mi dan otok iza ušiju i tura, i 15-ti dan osip. Ili je obratno ovo za 7 i 15 dana. user posted image  Nije ni bitno, nego eto samo da znaš pta može biti. Nama se nije ništa javilo.
Ipak sacekaj septembar, to ti je moj savjet, jer se ne preporučuje bilo kakve boce primati po velikim vrućinama. Nećeš zakasniti, bitno je da ti tu i onu bocu što treba sa 1,5  godinu, primi do drugog rođendana. Tako da ne moraš da žuriš. Mojoj je snahi stara dr iz Vrazove (u penziji je) za prvog sina rekla čak da ga ne izvodi na sunce 5 dana. Nama nisu ništa naglasili jer smo je primili u februaru.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 10:54:45   
mamina princeza
Hvala zene treba mi malo podrske pa zato kukam sto nikog nema :))))

Suzana jeste to je ta vakcina u 13 mjesecu i mi kasnimo malo vec nam je punih 13 mjeseci user posted image pa rekoh da zavrsim sto prije voljela bih da ne kasnim previse....i ja mislim da su mi zato rekli da bolje da bude malo hladnije al provjeravam.
bas sto kazes nobo iskustvo ... sa 6 mjeseci je zadnju primila i bila je bas beba - jedva da je i znala da sjedi i nije mi mogla pobjec. sad bas ne znam ni kako cemo joj dati ni kako cu je poslije uhvatiti da joj stavljam oblogice. kako se pustila da hoda samo mi bjezi bjezi ...user posted image
mene je bas stah je rsmo svaku vakcinu do sada ispratili s temperaturom istina malom al sam ja bas bila uplasena jer su to bile mojoj bebici prve ture. sad poslije ove trodnevne groznice i temp 39,5 mislim da nista nece biti toliko strasno mada se sad bojim tih drugih reakcija koje se spominjua  da budem iskrena nisu mi ni najjasnije
uglavnom i muz i ja moramo uzeti pola dana slobodno da odemo na vakcinu pa s ebas moramo pripremiti. ja sam strasljiva ne mogu sama user posted image

Dinaa, hvala ti puno nadam se da ce i nama biti tako . Ma ovdje se spominju neki simptomi od 7-15 dana pa ja nemam nista u planu poslije ove vakcine.

I da, Suzana obavezno javi kako je bilo na vakcini i eto kako se prima - jedna boca u ruku ili ??
Sretno sretno 


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
5.8.2009 10:57:51   
mamin sin
Ma nećeš kasniti, mi je primili sa 15 mjeseci. A nikako ići na more nakon toga...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *