|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: menstruacija i trudnoća
22.2.2010 21:46:33   
cvrakica
Joj hvala vam puno procitala sam na forumu koji ste mi dale i vec sam se malo smirila.
ako Bog da pa bude sve u redu moram Vas naci pa da lumpujemo.Ljubim VASuser posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 22:39:49   
sarayka
Molim vas da li mi neko može reci otkud podatak da kada menstruacija "šara" znaci skoru trudnocu...nadam se da sam dobro objasnila jer sam taj post skoro procitala i sad nemogu da ga nadjem a mozda je obrisan..
Jeli to samo pretpostavka ili neki podatak relevantan? hvala ženice...user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu cvrakica)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 22:42:15   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: sarayka

hahah to je fatimica nasa pricala ali je rekla da to stare zene tako govore zanci samo je rekla kazala :)))

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.4.2010 15:50:04 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 22:42:45   
vjestica
po mom iskustvu, nije tačno
a iskreno prvi put čujem za to
možda će se javiti neko sa drugačijim iskustvom


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 22:46:16   
sarayka
OK...dobro je znati da nije provjeren podatak.
Naime, vec dva mj radimo na novoj bebi i oba puta mi menstruacija jako cudna u svakom pogledu, iako je prije bila u minut tacna vec skoro 3 godine.. dali je to slucajnost ili ne neznam ali se promjenila od momenta kad smo poceli nezasticen odnos. cudno...
Hvala vam još jednom...pusaa svimaauser posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 22:46:48   
vjestica
ja bih to prije objasnila željom za bebom, pa počne šarati (sve trudilice uvijek imaju masu simptoma) a kod većine srećom vrlo brzo dođe do trudnoće
a sad mi pade na pamet još jedno objašnjenje- još uvijek veliki broj parova koristi nesigurnu metodu kalendarskom brojanja plodnih dana kao kontracepciju, i kad počne šarati ciklus, lako dođe do trudnoće sa tom metodoom, jer se pomjeri ovulacija
ovo su samo moje pretpostavke


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 22:52:42   
sarayka
Hvala vjestice...
kod mene ipak nije taj slucaj...nisam opterecena zeljom za bebom jer hB imam jednu curicu pa mi se i ne zuri. Drugo ni sa prvom curicom nisam pratila plodne dane i sl i ostala sam trudna nakon 2 mj, i sad sam opustena sto se toga tice.
moja menstruacija se jeste poremetila, isprekidano je krvarenje dan ima dva nema i tako nesto, a i dolazi sad puno ranije nego prije znaci ciklus mi se smanjio sa 31 na 28 dana.
Ali da vas nedavim, vjerovatno je slucajno jer se niko nije javio sa ovom slicno pricom.
Hvala još jednom svima...


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: menstruacija i trudnoća
1.3.2010 23:29:37   
sara.at
sarayka normalno je da imas svako 28 dana mozda ti se tek sad sve ustabililo a za to saranje
e to nisam nigdje cula meni je bila tacna kao svicarski sad i onda odjednom kad je trebala doci nije dosla i eto ga user posted image nikad nije sarala user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: menstruacija i trudnoća
9.3.2010 13:29:25   
lilu
Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje pa ću ovdje, nova sam, nemojte zamjeriti. Menstruacije inače dobijem svakih 30 dana manje više, traje po 5 dana max i to je to, obično od simptoma imam samo bolove u trbuhu i to je to. Međutim, ovaj mj sam dobila tjedan dana ranije, i to nijedan dan nije bilo svježe krvi kao i obično nego tamno smeđi iscjedak sa povremenim ugrušcima iste boje. Nisam osjećala apsolutno nikakve bolove, taj iscjedak traje oko 8 dana, i sad kad je malo stalo osjećam neki pritisak u donjem dijelu trbuha. Zanima me dali je netko od vas imao slično iskustvo, znam, trebala bih kod ginekologa, ali se kod njega čeka po dva mjeseca na termin pa zato tražim vaše mišljenje prvo. Puno hvala

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: menstruacija i trudnoća
9.3.2010 13:32:07   
malena27 RR
lilu dobrodosla na forum. draga, idi dr. i to ako mozes privatno jer ne mozes cekati toliko. moguce je da je to implantacijsko krvarenje ali i da su ti se hormoni pobrkali pa imas probojno krvarenje u sredini ciklusa.
moj dobronamjeran savjet je da ne cekas ni sekunde nego odmah dr.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lilu)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: menstruacija i trudnoća
9.3.2010 13:38:03   
lilu
Hvala puno, uh padaju mi na pamet razne varijante, trenutno nisam u mogućnosti platiti privatnika koliko god da bih željela, jedino da se probam kod svog ugurati preko reda, nadam se da će imati razumijevanja

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: menstruacija i trudnoća
9.3.2010 13:41:13   
malena27 RR
nazovi ga odmah i reci da je hitno i da ces doci, bez detaljnog objasnjavanja... eto ti nacina da te primi preko reda user posted image  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lilu)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: menstruacija i trudnoća
9.3.2010 14:00:19   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: sarayka




Joj, ja cijelo jutro kontam da otvorim temu, jer sam baš u crvenim danima, hahaha.

Prije poroda moja menstruacija je bila ne u dan, nego u sat, trajala je tri dana, nikada nešto preobilno, nikada bolovi i slično, samo mali neki simptomi, ma nit sam znala ni kad dobijem, ni kada mi prođe.

Međutim, nakon poroda, moje menustruacije su poslate još kraće, i zaista su čudne. NPR. ova prošla mi je bila 13. trajala je jedva dan i po, i jako slaba je bila. Evo jučer sam dobila i malo je jača. Pitala sam dvije dr. kada sam išla na preglede vezano za ovo, ali kao da me nisu čule, s tim da su mi nakon poroda dijagnosticirani i policistični jajnici.


E, sada na sve ovo, prije malo više od mjesec sam dobila upalu pluća, i u to vrijema sam pila pilule kontracep. I kada sam došla na pregled pitaju me da li sam trudnica ja kažem nisam, i odem uradim rentgen, i narednog dana sam dobila mučnine, povračalo mi se, nenormalna žgaravice, pravi simptomi trudnoće. Poludila sam, čak sam i test uzimala, jer kada sam uradila snimak pluća, počela sam umišljati da sam trudna. I kada sam jučer dobila, pao mi je kamen sa srca. Jer, dva zračena u 20 dana, mislim da bi bila kobna, a da ne govorim o antibioticima, kojim sam popila ne znam ni ja koliko

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.4.2010 15:49:40 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: menstruacija i trudnoća
9.3.2010 21:11:30   
sarayka
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


Mogu mislit zeno kako si se isekirala user posted image a jel planiras drugu bebu ili ?
Kao sto sam pisala ja sam te promjene u ciklusima osjetila bas puno pogotovo prije par mjeseci, i kad sam ginekologa pitala kako to da taj ovulacijski period osjetim tako ocito, bolovi u jajnicima i bas jaka sluz rekao mi je da laicki receno organizam "trazi bebu"user posted image i većinom se desava zenama koje već imaju dijecu tj.prije porođene ...toga prije nisam imala.
Ma sve je cudno kod nas žena...user posted image
PS: dobro je da si uradila test, zamisli moja mama kad sam ja bila mala isla na snimanje kičme radi išijasa i primala injekcije , tek joj na snimku vidjeli da je trudna a normalno dobivala menstruaciju preko trudnoce - 2,5 mj....žena pala u nesvjest...morala abortirati radi togauser posted image zato se ne snimam na rtg do daljnjeguser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.4.2010 15:50:51 >


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: menstruacija i trudnoća
10.3.2010 11:55:36   
M kao Mama
Ma, znaš šta ja bil voljela, ali sada ne mogu se upustiti u tu avantru, zbog posla, ali nekako potajno zaista bih voljela kada bi se omaklo, hahahaha.

Baš sam bila ko tempirana bomba dok nije došla tetka Meca. A, i ja osjetim kada su plodni dani, fakat. Znači, pored toga što Lajla traži sestru, znači i moje tijelo se sprema,

Akobogda pa da uskoro budemo na listama trudnica.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: menstruacija i trudnoća
10.3.2010 12:58:09   
mamina princeza
Sarayka ne znam za to da ce zena sa promjenjenim menstruacijama ostati trudna - al zato znam dva slucaja da su imale menstruacije dva mjeseca samo malokrace nego inace. Pa ti vidi !!! hehehe user posted image
Jest da se rjetko desava al eto i to se desava.

Mama alma i ja bi vala najvise voljela da mi se omakne drugacije se cini mi se nikad necu sto posto odluciti "skinuti se"  s kontracepcijskih. Nedavno sam i ja isla na rtg citave vilice i bas sam poslije umisljala isto ko i ti..

Opet bolje kad je planski a ne kad zena ne zna upravo iz tih razloga kao i npr da ne bih ikla neke tavblete koje se bas ne prepoucuju i slicno.....





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: menstruacija i trudnoća
10.3.2010 17:18:34   
sarayka
Eto žene dogovorile smo se....user posted image user posted image
Samo ste vi namazane ne pricate o tome, a ja sve javnouser posted image
Znaci ja sam krenula u boj, a i vi cete brzo nesumljam pogotovo Alma, vrijeme je nasim curicama za brace il sekeuser posted image
Cekam da se javite..a i ja cu obecavam cim bude razlog  user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: menstruacija i trudnoća
14.3.2010 18:58:27   
abbica
Pozdrav ekipa...baš čitam sve ovo isad mi je još goreeeeee.........ajmo reći da mi kasni M (sad je 30.dan ciklusa)napravila sam test jućer i nakon 15ak min se pojavilouser posted image ali vrlo blijede boje...uz to,boli me glava za pop....pa mislim da mi je od glavobolje mučno.bole me bradavice i stalno sam umorna (što je za mene vrlo neobićno)...čovjek bi rekao to je to,no danas u dva navrata na dnevnom uložćiću mi se pojavio svijetli iscjedak (boja bijele kave)-vrlo oskudan! šta vi kažete?ima li tko takvih iskustva???

Thnxxxx

(odgovor članu cvrakica)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: menstruacija i trudnoća
14.3.2010 19:07:41   
Anoniman
Te simptome sto si ti navela moguce je da si user posted image , ja sam iscjedak imala 10 dana i ako sam bila trudna doktor nije vidio nikakav problem i rekao mi da se normalno ponasam kao i da ga nema, jedino u sslucaju da to bude cista krv da se sto prije javim. Mislim da je najbolje da ti odes svome doktoru i uradis ponovo test. Ja sam test radila i bio jeuser posted image , tj.radila sam ga kod doktora, medzutim nakon 2 sedmice iscjedak se pojavio, ja lijepo fino odem sutradan odmah u apoteku i kupim ponovo test koji je ponovo pokazao user posted image ..Najbolje postjeti doktora i uradi ponovo test..
Sretno draga i da bude user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.4.2010 15:48:56 >

(odgovor članu abbica)
  Neposredna veza do poruke: 244
   RE: menstruacija i trudnoća
14.3.2010 19:12:50   
abbica
thnx...nekako nemogu dočekati,nadam se da jeuser posted image i da je sve u redu (s obzirom da je user posted image bio jako blijed...

thnx, kiss

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: menstruacija i trudnoća
14.3.2010 19:18:22   
Anoniman
Nema na cemu, obavezno to provjeri i naravno javi user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.4.2010 15:47:56 >

(odgovor članu abbica)
  Neposredna veza do poruke: 246
   RE: menstruacija i trudnoća
3.4.2010 9:56:04   
anii
nakon spolnog odnosa javilo mi se krvarenje-nije menstruacije, da li se to nekom desavalo u trudnoci

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: menstruacija i trudnoća
3.4.2010 14:39:13   
maja5
Prvo da vas pozdravim moje dame,-., nova sam ovdje,.-,.-švrljala sam netom i čitala sam vaša iskustva itd,.- znam da će zvučat glupo pitanje svjesna sam toga,.-,-.,al mi moli vas odgovorite,.-koje glasi ovako,.----imala sam odnos 21 novembra,,i dobila sam tad,,30 novembra koa što sam i trebala dobit znači na vrijeme,.-,i od tad uvijek dobijem na vrijeme ,.-,nekad gore dole 2 dana,.-i prilikom menge,.- imam prvo,.-smeđi sicjedak,.-,zatim crvenu krv koja je popraćena, i usirenom krvlju kao i komadićima krvi,.-,u suštini nikad nemam obilnu mengu,.-, uvijek traje 5 do 7 dana,, al nikad nije obilno krvarenje ,.-normalno,.-.-,i znači od odnosa do danas sad ej april uvijek sam dobijala,.-tako kao i uvijek nemam nikakvih pred znaka trudnoće koa što pišu žene,.-,al sam negdje pročitala da se može dobivat i bit trudnu,.-,pa me neki strah uhvatio jer od tog odnosa više nisam imala niti jedan odnos i da naglasim da nije u mene svršio,.-,izvinite znam da zvuči glupo,.-,-,.al kad sam pročitala šta pišete  morala sam vas pitat soryyyyyyyyyyy ----

(odgovor članu smira)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: menstruacija i trudnoća
3.4.2010 16:52:45   
Lalana
Sto se tice menstruacije tokom trudnoce, moja prijateljica je puna 3 prva mjeseca dobivalauser posted image
Nismo se mogli cudom nacuditi, ali zaista je tako, doktorica joj je rekla da postoje takvi slucajevi, da nije apsolutno nemoguce ili neki poremecaj.
Tako da znaci postoji, ja nisam vjerovala dok stvarno ona kao bliska prijateljica mi nije pricala, cudili smo se svaki put kad dobije, nakon treceg mjeseca joj je to prestalo, ali kaze do poroda da joj je svaki put na datum kada je prije dobivala, imala je jake kontrakcije, tako sve do kraja.
Ja se bas cudila, i kada sam ostala prvi put trudna sa curicomuser posted image Bogami svaki mjesec 2-3 dana pred datum menstruacije mene stomak bolio, zatezao seuser posted image user posted image
Samo prenosim svoje iskustvo, nadam se da ce nekoga prosvijetlitiuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu maja5)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: menstruacija i trudnoća
3.4.2010 17:49:03   
Sonja
moja mama je u obe trudnoce krvarila tj. imala menzes do 4. mjeseca trudnoce a bilo je sve ok...


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *