|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Menstruacija i trudnoća
10.7.2010 10:29:15   
ena0002
Anonimna zaista ima zena koje dobivaju par mjeseci iako su trudne. Mozes uraditi test.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu srcemoje)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Menstruacija i trudnoća
10.7.2010 10:39:48   
Ben 10
U drugoj trudnoći sam dobila krvarenje taman kada sam trebala menstruaciju ,trajalo je jedan dan i poslije smeđi iscjedak 10-ak dana ,ja odm kod dr kaže 9 sedmica trudna.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.7.2010 10:45:42   
Anoniman
ja sam isto cula da je to moguce, mada mi neki govore da i nije. ne znam sta da mislim, samo se osjecam skroz cudno. vidjet cemo sta ce biti. uglavnom hvala vam puno

(odgovor članu Ben 10)
  Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.7.2010 11:56:05   
smarija
Draga moguce je imati menstruaciju a biti u drugom stanju,evo sasvim slucajno sam sa svekrvom nesto o tome pricala juce ona je bas taj slucaj ima dva sina i preko obe trudnoce 3 mjeseca je imala krvarenje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.7.2010 12:06:45   
M kao Mama
Lijepo me zadeversate, meni pupa i guzovi rastu, menstruacija u sat tačna, znači pravac apoteka

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.7.2010 12:34:20   
srcemoje
Mama alma trci po testic!  user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.7.2010 12:38:39   
M kao Mama
AAAAA, ne znam, nije valjda, ja se sve tješim da su hormoni, kad ono u neka doba počne nešto lupkati i tupkati iznutra, e to bi tek dernek bio, hahahahahah

< Poruku je uredio mama alma RR -- 12.7.2010 12:39:25 >

(odgovor članu srcemoje)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.7.2010 12:54:41   
mamina princeza
hahahaha ne znam sto li ja citam ovu temu djavo me nagovara.... pijem kontrac. tablete , menstruac redovna , al mi bole grudi i kukovi :)))

I tako vec par mjeseci hehehehe


Mama alma pa zar ti ono nisi odlucila da ganjate jos jedno djetet pa bi i bilo dobro da bude +.

< Poruku je uredio mamina princeza -- 12.7.2010 13:03:03 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Menstruacija i trudnoća
14.7.2010 9:09:32   
cherly
znam da vecina zena ovdje zeli dobiti dijete...ali, ja sam sad u takvoj situaciji da mi se to ne smije desiti...pa vas molim da mi pomognete

posljednji spolni odnos sam imala 15.05.2010,nakon toga mi je prva mjesečnica bila uredna i došla na vrijeme (5 dana trajala,normalan intenzitet)...iduća mjesečnica mi je kasnila 3 dana i trajala je samo 4 dana ( prva dva dana normalno, druga dva sa prekidima krvarenja) a nakon nje je uslijedio smedji iscjedak koji je trajao 3 dana. Budući da sam čitala da je moguće da mjesečnica dodje i u trudnoći zanima me da li je moguće da sam trudna,i kakve su sanse za to ako smo koristili metodu prekinutog snošaja, i 100% je prekinuto na vrijeme... ne znam da li je to bitno...ali u posljednje vrijeme sam dosta pod stresom,kako zbog straha od trudnoće, tako i zbog drugih stvari...a, ne znam da li je moguce i da je ovakva mjesečnica posljedica kupanja u hladnoj rijeci... P.S ne osjećam simptome trudnoće, osim lagane mučnine u tadnjih par dana...ali,bez povraćanja... molim vas da mi što prije odgovorite...


i, da li test moze pokazati lazan rezultat nakon 2 mjeseca od zadnjeg spolnog odnosa???

molim vas pomozite mi...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Menstruacija i trudnoća
14.7.2010 9:17:27   
M kao Mama
E, moja ti, takva je odluka bila u aprilu, jer sam tada dobila otkan na poslu, ali nakon 15 dana dobijem novi posao, i sada smo to malo obustavili, jer ne bi bilo lijepo, tako ja barem razmišljam, da odmah dođem sa pupom, mislim ima ja pupu, ali je salo unutra

A, simptome ima  takve izražene da je to ludilo, od mučnine, povraćanja, gađena na sve mirise, nemoći, i slično.

Pa, vidjet ćemo, mada negdje u dubini svoje duše voljela bih što prije da osjetim opet male leptiriće u stomaku i da mamu neko škakilja.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.8.2010 19:53:09 >

(odgovor članu cherly)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Menstruacija i trudnoća
25.8.2010 18:42:51   
ella_ina
e drage moje...ja imam jedno pitanje...
proslu M sam imala 02.08., koristila trakice za ovulaciju i pokazale mi da mi je ovulacija 13.08 pa do 16 (otprilike)  user posted image  MM i ja bili poseebno aktivni u tom periodu...
nakon toga negdje od 17.08. pa do 22. 08. grudi  su mi jaako osjetljive...bolneee i sigurno za broj vece...ne mogu reci da se ne nadam user posted image  al mi nekako rano.... (zaboravih reci da su mi ciklusi 28-30 dana zavisi kako kad) znaci slijedecu  M ocekujem oko 30.08., kad...22.08. tj u subotu pocinje mi ici smedji iscjedak..prije mi je obicno s njim pocinjala M ali sad mi je to prerano...jako ga je malo...ali on evo ni danas ne prestaje...vec 5 dan... :( za M mi je rano, al opet ko zna...sta mi savjetuejte...jesul to hormoni podivljali ili se mozda ipak mogu nadati bebici user posted image  nezz sta da radim...da li da uzmem test...da li da idem doktoru..il da cekam da fino procuri pa poslije...ili....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Menstruacija i trudnoća
25.8.2010 19:57:13   
malena27 RR
ella_ina, najbolje da sacekas dan ocekivane prave user posted image   pa da uradis test... ovaj iscjedak moze biti nekada i znak implantacije, a nekada i naglog pada progesterona u 2. fazi ciklusa....
znaci test pa ako bude negativan, radi hormonalni status....


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: menstruacija i trudnoća
14.9.2010 23:24:24   
e_viki
zdravo svima!  Ja i muz smo se odlucili praviti bebu i danas je prvi put u meni svrsio i zanima me da li sada treba nastaviti svrsavati u mene ili da cekamo rezultate ovog prvog puta? hvala unaprijed:)

(odgovor članu smira)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: menstruacija i trudnoća
10.10.2010 22:37:28   
bebac bucko
samo naprijed curo. neka nastavi!!! puno srece
i da brzo bude user posted image user posted image

_____________________________

5 dugih godina iscekivanja

(odgovor članu e_viki)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: menstruacija i trudnoća
18.10.2010 20:59:49   
Zuja25
Hallo svima, prvi put sam na ovom forumu. Ja se izvinjavam ako na pogresno mjesto pisem ili sta vec drugo. Kao i vecina  djevojaka koje imaju probleme sa zacetkom trudnocom i ja sam jedna od njih. Ako je neko imao slicnu situaciu kao i ja molim za "POMOC"  
Pokusavamo ja i moj dragi vec dvije godine da dobijemo bebu ali nazalost nikako da nam se ostvari nas san.
Oboje smo bili kod doktora i kaze da je sve okay. Pila sam cajeva i cajeva ali nista user posted image nazalost.
Vjerujte da mi je vec muka od ti silnih testova od Ovulationstest do testova za trudnocu. Kao i od doktora.

Moj je problem, dobila sam tablete zovu se duphaston i pila sma ih 3 M. Prije nego sto sam uzimala tablete mengu sam dobivala svako 25 dana i to redovno, ova tri M svako 30 dana. E posto sam prestala uzimati tablete sad sam mengu dobila nakon 18 dana. I to mi se samo onako pojavilo, kao bljeda neka krv i lagano prestalo. Dali je to doslo do hormona ili sta  vec? Molim za pomoc

(odgovor članu bebac bucko)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Menstruacija i trudnoća
19.10.2010 10:32:44   
malena27 RR
Dobro dosla na forum.
Tvoj post ce biti prebacen na temu: Progesteron, utrogestan, dabroston gdje mozes procitati iskustva drugih cura koje su koristili isti lijek ili imale iste nedoumice.

LP, RR Tim



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Zuja25)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Menstruacija i trudnoća
19.10.2010 11:47:44   
mace
caoste ja sam nova ovde
imala bih jedno pitanje zadnju menstruaciju samimala 21.09.2010.3 dana posle toga sto sam dobila imali smo odnos sa deckom sa kondomom ali on je pukao nakon toga ja sam jos neka 2 dana imala ali slabije.kad mi je skroz prestalo pojavila mi se strasna mucnina grudi su mi se jako uvecale i bradavice me stasno bole na dodir ipromenile su boju u tamnije braonkasrto a ledja me uzasno bole kao i sto nemogu da se naspavam stalno sam pospana i umorna a sad evo pocela sam strasno da jedem odmah sam pomislila da je trudnoca u pitanju i bila sam strasno sretna ali evo jutros sam dobilauser posted image da li mozda ipak trudnoca u pitanju,posto sam citala da je i tako nesto moguce.unapred hvala na pomoci

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Menstruacija i trudnoća
25.10.2010 10:56:39   
Lana77
Pozdrav svima!
Novi sam clan na forumu. Citala sam tekstove na ovom forumu koji su mi se ucinili interesantnim, pa sam odlucila da vam se pridruzim i upitam za savjet. Imam 33 godine, kcerku od 11 godina i jako bih voljela imati jos jednu user posted image . Prije 2 mjeseca sam izvadila spiralu koju sam imala nekoliko godina i tada mi je doktorica uradila kompletan ginekoloski pregled (papa test, vag. ultrazvuk) i sve je bilo u redu. Prva menstruacija nakon vadjenja spirale je bila uredna, medjutim ovaj mjesec je kasnila 11 dana i trajala samo jedan dan uz jake bolove. Test na trudnocu sam uradila dan nakon tog krvarenja i bio je negativan. Ne znam sta mi se desava, uvijek sam imala redovne menstruacije i nikada mi se nije desilo da traju samo jedan dan. Da li je neko od vas imao takvo ili slicno iskustvo? Veliki pozz...

(odgovor članu mace)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Menstruacija i trudnoća
2.11.2010 23:42:50   
bebac bucko
veliki poz, vec sam pisala na ovom forumu, ali sada sam stvarno u sosu,
trebala sam dobiti u subotu 30,10 umjesto obilnog krvarenja koje traje po tri dana onda se malo smiri jos dva dana, pojavio se samo smedi iscjedak, nedjelja, samo malo krvi, kao i jucer i danas, ali skoro nista, jako malo. inace m bude bolna i obilna, sada nista, malo sam naduta, umorna, i stalno idem piskit, stalno vise mi je dosadijo. stomak mi je ogroman da me na poslu vec zapitkuju da nema nesto novo (vjerovatno da mi spreme otkaz :-)) narucena sam kod dok tek za 10 dana, pa...

znam da je moguce biti trudna i imati M ali da li je iko imao ovakve simpt u trudnoci.

_____________________________

5 dugih godina iscekivanja

(odgovor članu Lana77)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Menstruacija i trudnoća
2.1.2011 3:33:11   
Mayica
Bok svima!!!
Evo nova sam ovdje ali sam vas već prije čitala.. A kako sam u nedoumici rekoh da pitam iskusnije od sebe...
Da počnem.. Imam 21 godinu... Zadnji odnos s dragim imala sam 11.12. i svršio je u mene. Jednom nam se dogodilo da nam je kondom pukao pa smo imali paniku bez razloga iako nam je test pokazao user posted image . Ali imam osjećaj da je ovaj put drugačije iako sam dobila user posted image  s tim da je kasnila 2 dana.  Inače je redovita u dan (čak u sat) od kada sam prvi put dobila. Svakih 28 dana.
E pa ovaj put smo radili test na dan kada sam trebala dobiti. znači 22.12. i pokazale su nam se user posted image . Ali odlučili smo pričekati još malo i vidjeti. user posted image  je došla 24. 12. i trajala je svega 3 dana. Iako inače traje 5-6 dana. I to je prvi dan bila slaba, drugi dan jača s ugruškom i  treći dan tek toliko da zeza (cijeli dan jedan uložak).
Pošto sam čitala da ovdje i općenito po netu da je moguće da je žena trudna iako ima menzis zabrinuta sam. Moj dragi je uvjeren da je sve rješeno time što sam dobila. Ali postoji problem. Počelo mi se povraćati od cigareta, mučnina me počne prati iz čista mira, miriši mi nešto čega uopće nema u mojoj blizini (npr. neki dan na kavi mi je zamirišao friški hamburger), razdražljiva sam (mogu planuti na najobičniju glupost ili se rasplakati na crtić na telki - što inače nije moj običaj), postala sam mazasta i umiljata (a takva nisam po prirodi), boljucka me lijevi jajnik i bole me leda u doljnjem dijelu (iako sam to pripisivala bubrezima, ali sad sam se barem pazila i toplo oblačila), a i umorna sam jako (samo bi ležala u krevetu iako mi se ne spava - imam problema s nesanicom).
Pa sad me znaima šta mi savjetujete da radim... Da kupimo u ponedjeljak test i ponovno napravimo ili? POstoji li mogućnost da je to sve slučajno opet lažna uzbuna i da ovo sve ja osjećam zbog psihe? Jer nam nije baš naj vrijeme za imati kikača... Pošto sam ja na faksu, a on nema stala primanja jer mu kasni plaća...
Molim vas pomagajte.. I hvala vam puno unaprijed...
P.S. Sorrajte na tak dugom postu ali morala sam pitati... :)

(odgovor članu bebac bucko)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.1.2011 22:33:47   
ivannna
Mislim da je rješenje svakako da kupiš test i ne razmisljas vise, ako si trudna bez obzira sto si dobila test ce pokazati user posted image , a ako nisi onda obzirom da je sada vec proslo vremena bit ce negativan.
Svakako napravi test, i javi se...

(odgovor članu Mayica)
Neposredna veza do poruke: 296
   Menstruacija i trudnoća
25.1.2011 14:11:42   
Anoniman
bok.
ja imam problema sa menstruacijom. imam 16 godina..
iii prethodnih 4 mj nemam normalnu menstruaciju, kasni mi i maloo istjecanje imam..
prethoda menstruacija mi je bila pod kraj 10. mj.
ii sad am dobila 23.12.2010 i do 30.12.2010 sam imala normalno, malo istijecanje..
ii onda 10 dana nisam imala i opet mi je došla i to jako obilna.. jedan dan je dobro i onda drugi dan opet obilna i to 1 sat jako imam sa krvnim ugrošcima, i tako več imam 2 tjedna..
sad več 2 dana mirujem i nemam obilnuu nego maloo samo imam..
aa sad imam male grčeve, ne opet jake nego srednje..
.. jel imamo tko takvu situaciju?
što nek napravim? jer me strah več..
k ginekologu me isto strah ići.. i sram također.. :/

Hvala vam..user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.1.2011 14:14:20 >

(odgovor članu smira)
  Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Menstruacija i trudnoća
25.1.2011 14:16:58   
Hanady RR
Ginekologu trebaš otići. tu nema srama...
tebi je 16 godina i sa danom kada si počela dobivati menzes ti si u isto virijeme i odrasla osoba...
ovo što opisuješ mogu biti odlivi...a oni opet mogu biti uzrok nekih upla jakih ili nekih poremećaja homronskih kao i eventualnog postojanja vodenih cista na jajnicima.

Otiđi ljekru opšte prakse da najprije uradite nalaze sve, krvne pretrage, hormone itd...pa onda ako nakon tiha nalaza bude potrebe uputiti će te ginekologu.

nema potrebe za strahom a stidom posebno...veći je stid da si odrasla i razumna djevojka koja sebe ne liječi na vrijeme radi bespotrebnog straha od ginekologa.

sretno...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Menstruacija i trudnoća
25.1.2011 14:22:40   
Anoniman
e hvala.. :)
mislim sad još danas pričekati i onda ići k lječkinku pa šta bude bude..
jer praktičk i imam mjesec dana menstruaciju i iii osjećam se užasno...
al sad mi se malo smirilo i to me nekako tješi..
aa i dok se istuširam imam obilnu ili dok dođem van a jako je hladno..
iii opet si mislim da je to neka upala i prehlada koja se može izliječiti čajem i tabletama za grčeve..

svejedno hvala :)

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Menstruacija i trudnoća
25.1.2011 14:25:03   
Hanady RR
uradi nalaze ...mokraća, krvne pretreg ako je upala pokazat će...i ond aćeš dobiti antiootsku terapiju da to saniraš.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.1.2011 14:26:42 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *