|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.4.2010 22:38:52   
R&T@
IZVORNA PORUKA: maja5

Sreco, nema glupih pitanja.
Ali ima nesigurnih i zbunjenih zena.
Kada sam ja pocinjala s polnim odnosima, vjecno sam strahovala da sam trudna. Koristila uvijek zastitu, imala u dan redovne menstruacije, ali taj strah, kad ne zelis trudnocu, je normalan.
Razmisljaj razumno. Od tog odnosa su prosla cetiri mjeseca, znaci toliko bi bila trudna. To je pola trudnoce i moralo bi se primjetiti.
Vjeruj mi, osim menstruacije, zena koja poznaje svoje tijelo, primjeti ce u slucaju trudnoce, i ostale simptome: veoma uvecane grudi, nadut stomak, pretjeranu osjecajnost, promjene raspolozenja, promjene apetita...
Kad budes zeljela dijete i budes trudna, a ja vjerujem da sad nisi, znat ces to i bez testa i bez brojanja dana....
Sretno....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.4.2010 10:09:27 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu maja5)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: menstruacija i trudnoća
3.4.2010 23:54:51   
maja5
hvala ti,.-- znam, ja to sve je to tako kao što kažeš,.-,al kad se nečeg čovjek boji to je jače od njega,.----hvala ti na ovako ljepom odgovoru ,.-,punoooo

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: menstruacija i trudnoća
19.4.2010 15:15:39   
medi87
Jedno malo pitanjce, da li je moguće da ovaj mjesec ( posto sam dobilauser posted image ) nisam ostala trudna zbog gljivične infekcije koju sam imala nakon prethodne user posted image i tableta koje sam pila kao terapiju. Ćisto informativno, može biti da se tješim ali da vidim i Vaša iskustva.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu maja5)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Menstruacija i trudnoća
19.4.2010 15:19:08   
vjestica
sama infekcija i terapija na utiču na plodnost, jedino utiče apstinencija ili odnos sa kondomom koji je obavezan tokom terapije odnosno to je razlog zašto ne dođe do trudnoće

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.4.2010 10:09:36 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.4.2010 12:56:45   
kugla
Pozdrav svim djevojkama, imam i ja slicnih problema pa da se konsultujem sa vama. Zadnju menstruaciju sam imala 23.03 ove godine(hahaha) i nakon toga nista. Pocela sam se cudno osjecati, grudi me bole, imam neke mucnine u stomaku, strastveni sam pusac a cigara mi stvara ruzan osjecaj u zelucu. Da skratim, posto mi kasni ja uradim test i odmah mi pokaze pozitivan rezultat. Iako nisam planirala dogadjaje te vrste bilo mi je drago medjutim sinoc dobijem krvarenje i to solidno sa klasicnom boli kao u menstruacije. Planirala sam ici doktoru za par dana ali cu ipak morati danas jer ziva neznam sta se desava. I dalje imam mucnine jutarnje, pospanost, gadljivost na cigaru i stvarno se cudno osjecam a krvarenje je tu. Cesto bacam pogled na pozitivan test trudnoce i sve se nadam....... Hvala svima, pozdrav

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.4.2010 13:15:53   
mimh
ćao
moj ti je savjet idi odmah doktoru, ali odmah to ti je najsigurnije, bez obzira šta je u pitanju, ako si imala pozitivan test na trudnoću idi odmah ne čekaj, to nije menstruacija.
meni se desilo isto prošle godine, no završilo je nažalostuser posted image , a ja sam čak postavila pitanje doktoru da se ipak ne radi o zakašnjelom menzesu, na koje sam dobila odgovor da ako je test pokazao trudnoću onda je trudnoća u pitanju i sigurno nije menzes.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.4.2010 13:40:43 >

(odgovor članu kugla)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.4.2010 13:43:46   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: kugla

OBAVEZNO otiđi doktoru!
Jer može biti sve OK, a može biti i vanmaterična trudnoća i to je za hitnu intervenciju. Izvini, ali namjerno te plašim. Nemoj čekati, idi i privatno ako moraš puno čekati kod socijalnih.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.4.2010 13:50:24 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu kugla)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.4.2010 20:33:52   
veda
Bit cu kratka-i ja se slazem sa Lejlom Ka sve sto je napisala.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.4.2010 20:35:42   
veda
Zaboravih napisati-kugla,javi nam dali je sve ok.Puno srece ti zelim.

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.4.2010 9:46:30   
kugla
Drage moje evo javljam vam se ponovo i zahvaljujem na savjetima i podrsci.  Bila sam kod ginekologa i obavila sam analize urina i krvi te dvije vrste ultrazvuka i vaginalni pregled.Elem sve sto su mogli da urade to su i uradili. Trudnoca je potvrdjena samo nije uspjela biti vidjena ultrazvukom. Receno mi je da postoje tri mogucnosti:1) da se plod ucvrscuje i da je mali pa ga zato ne vidi a krvarenje je kao normalna popratna pojava jer se desava da zene imaju ko fol menstruaciju normalnu sa bolovima a neznaju da su trudne samo sto u mom slucaju ja eto znam 2)da trenutno dok pricam sa ginekologom ili dok vama ovo pisem hahah imam spontani pobacaj i da se ne moze uciniti nista povodom toga ako je to krenulo 3) najgora solucija koju je Lejla Ka spomenula da je vanmatericna trudnoca ali da o tome ne razmisljam puno ( vjerovatno da se ne bih brinula) Receno mi je da dodjem za dva dana da se ponovo urade analize krvi, urina i ultrazvuk ako bude trebalo. Ako razina hormona bude dovoljno visoka znaci da je trudnoca tu jos uvijek, ako se smanji znaci da je bio spontani a ako bude osciliralo moguca je ta ta treca prokleta solucija koja se nikome ne svidja.Naravno ako budem imala jake bolove ili bas obilnu menstruaciju da dodjem odmah a ako bude sve kao normalna mentruacija da sacekam dogovoreni termin. Ja trenutno imam ko fol normalnu menstruaciju sa normalnim bolovima (ako je tu ista normalno al vjerovacemo ginekologu) i pijem defalgan na bazi paracetamola i spasfon protiv bolova u uterusu ali samo ako me bas boli.I dalje imam jutarnju mucninu pa se nadam da mozda taj sto se ne vidi se negdje sakrio u materici i nije jos nigdje otisao hahahah. Iskreno spremna sam na sve jedino ta vanmatericna me brine ali moja kolegica je poslije jedne takve i to po zivot opasne jer je utvrdjena kad je dobila strane bolove i obilna krvarenja te zavrsila hitno na stolu opet rodila zdravog djecaka. Samo eto valja ici na operaciju pa je crnjak. Ali necu o tome da razmisljam, poslusacu doktora i ocekivati najbolje. Pitali su me da li sam imala slicne dogadjaje u porodici jer genetika je cudo i rekla sam im da moje dvije rodice (od mamine sestre kcerke) su imale isti slucaj, jedna cak sa obje trudnoce simptome kao moje i opet je rodila zdravog djecaka a ovog drugog ceka jos 2 mjeseca da stigne medju raju hahaha dok druga rodica je rodila curicu. Istina morale su cuvati trudnocu ali se isplatilo. Malo sam se vise raspricala ali nikada se nezna, mozda se pojavi neka djevojka ili zena sa slicnim simpromima na forumu pa neka ima informaciju vise. Od viska glava ne boli jel tako. Makar covjeku bude psihicki lakse kad vidi da ima slicnih svugdje u svijetu hahah. Hvala vam puno na podrsci pa vam se javim a vi naravno ako zelite neki savjet ili polemiku pisite,nije na odmet. Pusa svima,cao!!!!!

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.4.2010 9:58:48   
anii
na dan prije ocekivane menstruacije imala sam braon iscjedak, i to je to, krvi nema, da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je moguce da je ipak doslo do oplodnje?

(odgovor članu kugla)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.4.2010 10:05:11   
Emica_sa
Kugla iskreno ti zelim da je sve uredu i da rodis jednu malu bebicu za nekih user posted image mjeseci..Opusti se,sta je tu je,bez sekiracije i stresa i naravno opet doktoru za 2 dana.Sretno i javi nam sta se desava user posted image

(odgovor članu kugla)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.4.2010 10:09:39   
veda
Drago mi je da si se javila,i bila kod ginekologa,bas sam razmisljala sta je sa tobom. Ja kada sam prosle godine bila trudna nakon sto sam uradila test i otisla ginekologu jedva je vidio da je trudnoca,jer je bila mala. Kada sam nekoliko sedmica kasnije dobila krvarenje,odem i tada mi nije znao reci,sta je.Isto tako,ili je krenuo spontani,ili je kao normalno krvarenje koje neke zene u trudnoci imaju.Doduse,ja cim sam mrvicu prokrvarila odem na pregled.Uglavnom,dadne mi da pijem ja mislim bromergon-ne mogu sad da se sjetim-uglavnom za ucvrscivanje ploda.Pocela piti,i prestane mi krvarenje.Odem na kontrolu 2 sedmice kasnije,kad imam sta i cuti.Plod nema odkucaja srca.Mislim se  covjek nije u pravu i odem jos na 2 mjesta i kazu mi isto,i da moram na kiretazu. Tako da sam u 10 sedmici to odkrila. Ja nisam htjela u bolnicu,sve se nesto nadala,a vidim da i krvarenja nemam.I tako cekala 4 dana, i tek tada sam osjetila bolove, i pocela krvariti i hitno odem u bolnicu.Ovo je moja tuzna pricauser posted image .Neznam kako da te utjesim,znam kako se osjecas,a najgore je iscekivanje i neizvjesnost.Od srca ti zelim da bude sve ok,neznam sto drugo da ti napisem.Svakako nam javljaj sta ima.Veliki user posted image  ti saljem.

(odgovor članu kugla)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.4.2010 10:20:15   
veda
Ispravka-dabroston sam pila,sad se sjetih.Bromergon sam pila kada sam imala povisen prolaktin.Sve mi se pomjesalo od tolikih lijekovauser posted image

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.4.2010 22:36:02   
rose
IZVORNA PORUKA: anii

na dan prije ocekivane menstruacije imala sam braon iscjedak, i to je to, krvi nema, da li je neko imao slicno iskustvo, i da li je moguce da je ipak doslo do oplodnje?


kod mene je tako bilo s obje trudnoce...28 dan ciklusa (inace je 24-28) i na tome zavrsilo...nakon tri dana test pozitivan oba puta...


< Poruku je uredio rose -- 28.4.2010 22:41:13 >

(odgovor članu anii)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Menstruacija i trudnoća
30.4.2010 10:35:20   
kugla
Drage moje javljam vam se sa jednom tuznom vijesti koja za sobom nema tezih posljedica po moje zdravlje, jedino sam zalosna sto se bas tako zavrsilo.Naime imala sam spontani pobacaj ali nije potrebno ici na kiretazu. Eto to je ona jedna dobra stvar u svom ovom belaju. Preksinoc sm dobila jake bolove i izbacila komadic tkiva velicine novcanice. Bol je trajala jedno sat vremena ali sam mislila da cu fras dobiti. Onda se smirila i bolilo je klasicno kao da imam menstruaciju. Odem jucer doktoru te mi izmjere hormone i pokaze se da su se drasticno smanjili na 22. Pravi pokazatelj spontanog pobacaja. Nakon toga su me pregledali ultrazvukom i utvrdili da mi je uterus cist i da nema potrebe za ciscenjem. Dvije doktorice su me preglegale i dale isto misljenje te rekle da u svemu sto se desilo ovo je najbolja varijanta jer neiziskuje dodatno lijecenje. Cak su mi rekle da ne moram ici ni na analize jer su mi svi reproduktivni organi ok i da nema nikakvih anomalija i da ako zelim mogu odmah poceti sa pravljenjem nove bebe. Jedino sto moram je da odem za 7 dana da izmjerim nivo hormona opet da vide da su negativni jer ako budu pozitivni sto oni sumnjaju da ce biti onda je ta vanmatericna trudnoca. Medjutim kada mi je gledala ultrazvukom moju fabriku za pravljenje i cuvanje djece hahaha nije vidjela nista sto bi ukazivalo na vanmatericnu trudnocu. Tako da se sada nadam da ce hormoni biti negativni. Kako je zivot cudan, prvo se nadas da ti hormoni rastu a sada se nadas da ih nikako nema. Ali eto, drago mi je da sam zdrava i da za mene ima nade cak i iduci mjesec hahahha. Mada moj muz je vise istraumiran od mene zbog svega toga nego sama ja. Krivi stresan zivot, stresno okruzenje i sve sto nam se desilo dok sam bila trudna. Cak je rekao da cemo od sada planski i bukvalno na papiru isplanirati iducu trudnocu  da mi se ne bi desilo isto razocarenje. Sve u svemu zelim reci svim djevojkama i zenama da ovakva situacija jeste teska ali mozda je i bolje tako nego da poslije imaju problema kada trudnoca odmakne. Priroda radi svoje i vrsi selekciju na pravi nacin jer da je sve valjalo i bilo ok ovo se nebi desilo. Pouka, bolje razocarenje na pocetku nego kada cujete da srce kuca. Hvala vam na podrsci i zelim vam svima sve ono sto sama sebi zelim, puno zdravlja, srece, kvalitetnih reproduktivnih organa a boga mi i love. Pozdrav i pusa svima , pusaaaaaaaaaaa

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Menstruacija i trudnoća
30.4.2010 10:40:58   
Anoniman
kugla
Bas mi je zao sto si sve to prosla al et hb.da si ti dobro  bit ce djece abd.
I sto manje nam budi stresirana,gledaj da si opustena i dobro...Izbjegaji ljude koji te nerviraju bezzz i sire losu vibru
Od srce sve najbolje,da iduca trudnoca bude punooo bolja i bezbolnija kao bez stresauser posted image

(odgovor članu kugla)
  Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.6.2010 22:20:12   
Maja_1985
Molim vas da mi odgovorite, hitno je! Menstruacija mi je svaki mjesec bila uredna i obilna, ovaj mjesec mi je kasnila 4 dana i oskudna je, praćena bolovima po cijeli dan, i osjećam krčenje crijeva bez obzira na obrok. Nemam mučnine, ne osjećam umor, grudi me ne bole. Ti bolovi su mi se inače javljali samo kao dio PMS-a, nikad tijekom menstruacije. Ne pamtim da sam imala rizičan sexualni odnos s partnerom, ne bar u vrijeme plodnih dana....ali to me sad počelo brinuti... menstruacija je prvi dan bila obilna, dalje skroz slaba, s ponekim ugrušcima...danas mi je 4 dan i skoro pa je nema... a kako sam rekla, stvarno su mi uvijek obilne. Proteki mjesec sam bila pod stresom, ali ništa preveliko, ispiti i to.... Zna li tko jel postoji mogućnost trudnoće ili na što vam liči ovaj moj odjednom primjenjeni ciklus? Hvala unaprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.6.2010 22:39:58   
samedi
Meni je takva bila zadnja menstruacija pred zatrudnjenje,znaci dobila sam 27.7.isto tako,potpuno,a zatrudnila sam 9.8. Negdje sam citala da se tako tijelo priprema za trudnocu. To naravno nije provjerena infnrmacija. Sretno!

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Maja_1985)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.6.2010 22:47:29   
Maja_1985
a koliko ti je točno dana trajala i je li bila različite boje od ostalih?

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Menstruacija i trudnoća
16.6.2010 2:21:21   
te.amo
Sjecas li se mozda gdje si to procitala?

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Menstruacija i trudnoća
16.6.2010 6:43:46   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Maja_1985

Molim vas da mi odgovorite, hitno je! Menstruacija mi je svaki mjesec bila uredna i obilna, ovaj mjesec mi je kasnila 4 dana i oskudna je, praćena bolovima po cijeli dan, i osjećam krčenje crijeva bez obzira na obrok. Nemam mučnine, ne osjećam umor, grudi me ne bole. Ti bolovi su mi se inače javljali samo kao dio PMS-a, nikad tijekom menstruacije. Ne pamtim da sam imala rizičan sexualni odnos s partnerom, ne bar u vrijeme plodnih dana....ali to me sad počelo brinuti... menstruacija je prvi dan bila obilna, dalje skroz slaba, s ponekim ugrušcima...danas mi je 4 dan i skoro pa je nema... a kako sam rekla, stvarno su mi uvijek obilne. Proteki mjesec sam bila pod stresom, ali ništa preveliko, ispiti i to.... Zna li tko jel postoji mogućnost trudnoće ili na što vam liči ovaj moj odjednom primjenjeni ciklus? Hvala unaprijed!

ako je bila obilna trudna nisi ili si bar bila meni ej jedan doktor rekao da ne postoji zena koja je trudna a dobije mensis , trebala bi odmah danas doktoru i puno srece da prodje sve kako treba


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Maja_1985)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Menstruacija i trudnoća
16.6.2010 8:26:23   
Maja_1985
ne mogu sad doktoru, jer nisam kući.... vraćam se za tjedan dana, pa ću onda.... samo me brinu ovi grčevi....i evo sad 5. dan menstruacije, samo par kapi svježe krvi, a meni je uvijek bilo više.... baš sam zabrinuta... kolika je mogućnost da sam trudna ako nisam imala odnose za vrijeme plodnih dana, kasnila mi je 4 dana, al sam je dobila, samo je puno manje krvarenje?

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Menstruacija i trudnoća
9.7.2010 12:00:22   
Anoniman
veliki pozdrav svima. imam jednu nedoumicu. naime, zadnja menstruacija mi je stigla malo ranije zapravo sest dana prije, a do sada su sve bile prilicno redovne u dan dva. nemam neke pretjerane simptome trudnoce, natecene grudi, sa dosta sitnih vena koje do sada nisam imala. idem na wc po 100 x dnevno, i stalno mi se spava. a da stomak mi se nenormalno napuhao i imam stalno neke grceve u dnu stomaka. rekli su mi da je moguce da sam u proslom ciklusu zatpudnila i da je moguce da zena ima men. za vrijeme trudnoce. za vrijeme zadnje nije bilo puno razlike nego obicno osim sto je trajala dosta krace. molim vas za misljenje. unaprijed hvala

(odgovor članu Maja_1985)
  Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Menstruacija i trudnoća
9.7.2010 12:01:42   
srcemoje
ja mislim da je moguca menstruacija i preko trudnoce... mozda se jave cure koje vise znaju o ovome user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *