|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: menstruacija i trudnoća
2.11.2008 19:04:41   
princ
i ja radim mnogo na tome da sto pre bude beba ali svaki mesec dobijem na vreme i to me nervira,a negde sam citala da i hipotireoza moze biti uzrok neplodnosti,mada su meni hormoni tsh u redu,da li je neko imao slicnu situaciju?user posted image

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: menstruacija i trudnoća
3.11.2008 13:00:53   
Sladjusna
IZVORNA PORUKA: sminkica

Curke nova sam i nadam se da ce ova tema jos dugo biti aktivna - puno nas koje trebamo podrsku i "zenske razgovore" na ovu temu... Moja prica (za one koje imaju zivce da citaju): trudnoca kad sam se najmanje nadala (a nisam imala neka nadanja jer imam zavaljenu maternicu i doc mi rece da cu tesko i ostati trudna bez nekih polozaja za "cuvanje spermica"). Bila je to trudnoca sa klasicnim simptomima: grudi ogromne a jako bolne, WC drugi dom, spavala sam kao drogirana, nisam imala mucnine samo blage nesvjestice...na drugom pregledu doc mi je rekla da su blizanci - sreci nije bilo kraja, ali...nakon tri kao kriticna mjeseca budim se u lokvi krvi i otada ne izlazim iz bolnice. Nalazi ne mogu biti bolji, CRP uredan, nema bakterija, nema upale - ma sve super ali krvarenja ne prestaju...Kad je to konacno prestalo onda je pocela da curi plodova voda - silni pregledi i testovi nisu pokazali nikakav problem - a ja sam se porodila sa 4,5 mjeseca (nosila sam dva sina). O tim mukama ne mogu ni da pricam. Proslo je od toga 6 mjeseci kad sam opet skupila snage i hrabrosti da probam. Sad ne znam sta da mislim - ja koja nikada ne spavam (samo 4 sata dnevno spavam) opet spavam kao blesava; grudi koje me poslije poroda vise nisu zabolile - opet bole i jos svasta nesto ali, krvarim u tacno ocekivano vrijeme - ne kao sto bi trebala ali ipak krvarim. Ne znam sta da mislim. Ljuti me samo kako neko ima srece - sa mnom je u bolnici bila cura koja je dosla da pobaci i kaze: Nisam luda!



Glupost!!! Imam zavaljenu  maternicu, ostala trudna iz prve! Tako da to nije istina.
Dosta sam citala o tome i svi potvrdjuju da to nema veze..


(odgovor članu sminkica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: menstruacija i trudnoća
14.11.2008 23:02:12   
alhemicar
draga moja i ja sam ti u istoj situaciji,prije dva dana radila sam test kad ono pozitivan,da bih nakon dva dana dobila menustraciju,također sam imala slične
osjećaje,napuhan stomak,jela sam kao luda mandarine što mi se nije prije dešavalo,grudi tvrde i nekako veće,ali šta sad kad sam dobila,da budem iskrena nadala sam se pozitivnom ishodu.Želim da mi neko kaže je li imao nešto slično kao ja,jesam li buduća mama ili ću još čekati ,to bi mi bilo prvo iskustvo sa trudnoćom,molim vas pomozite mi,hvalauser posted image  

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: menstruacija i trudnoća
14.11.2008 23:35:30   
emy
dobro nam dosla alhemicar (odlicna knjiga)

ja sam imala slicno iskustvo, nadam se da nije isto
test mi je tada pokazao jedini plusic, prije 2 god.
ponovila sam cak 3 svi bili pozitivni

i bila sam najsretnija i navaznija u tom momentu
ali na moju nesrecu dobila sam sutra dan

odmah sam otisla kod dr. koji mi je rekao da
trudnoce nema i da vjerovatno nisam ni bila trudna user posted image

otisla sam kod drugog koji mi je rekao da je bio spontani

ali, poznajem dosta zena koje su bile trudne a dobivale redovne mjesec.
nadam se da je kod tebe takav slucaj
puno srece
obavezno otidji dr.
odmah sutra

(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: menstruacija i trudnoća
15.11.2008 11:13:44   
bebana27
uvijek sam imala redovneuser posted image medjutim desilo se je prije par mjeseci da mi kasni 17 dana uradila sam test bio je negativan(mada znam da nekad i nije test siguran sto se tice toga kad pokaze negativno)otisla sam sa muzem kod dr medjutim ona ti je meni uradila uz i rekla mi evo vidim nesto ali ne znam sta je to neka mala tacka.uradila mi je ginekoloski pregled od bolova sam se skorom onesvijestila prokrvarila sam a bolove sam nemoguce imala da se nisam mogla ispraviti.nisam znala sta je ali sam naslucivala da je to moja mala beba jer od tacke sve ide,medjutim ona meni kaze da zena koja ima ne moze da bude trudna,ja znam moja je mama imala kad je mene zanijela a tako i moja svekrva isto sa dvije zauve.i dan danas se pitam da li je to bila moja beba koju nisam donijela na svijet jer i sama znam da nikad mi nije kasnila kao tad a imala sve simptome cak sam i povracala a jela kao luda.eto vidi te nije nikome lako sve smo mi dozivjeli neko razocarenje u zivotu jer samo znam kako sam znala pasti u depresiju pa samo plakati.ali to cu vam drugom prilikom pricati,

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: menstruacija i trudnoća
15.11.2008 21:10:25   
alhemicar
joj,hvala ti puno na suosjećanju,danas sam ponovo radila test kad ono pozitivan,dvije crte,nisam bila kod doktora,ali kanim ići u ponedjeljak,imam neki osjećaj da neće biti dobre vijesti ,jer kad sam danas vidjela crveno na testu uopće nisam bila nešto zadovoljna,znate onaj naš insekt rijetko nas vara,a mene posebno,hvala na savjetu,javljam se sa rezultatima kakvi god da su,pusa,hvala,hvala

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: menstruacija i trudnoća
15.11.2008 21:29:00   
alhemicar
ćao ,nemoj biti tužna i razočarana,sad je najbitnije da si ti ok.vjeruj da kada često tražimo nešto,a mislimo da je dobro za nas ono bude loše,nikad ne znaš kad će se desiti istinski jing-jang,izvini ako filozofiram,ali nisi jedina i ja sam evo već skoro kao i ti duže vrijeme u nedomumici,kod mene ti je specifičan slučaj,kažu rijetke su takve što im se to dešava,uradim test kad ono pozitivan,nakon dva dana dobijem menustraciju koja traje tri dana što je za mene nešto novo,međutim uradim ponovo test nakon ta tri dana konkretno danas,kad ono opet pozitivan,čudno je u svemu tome,što nemam nikakve simptome trudnoće,ali ipak se potajno nadam,jer bih voljela kao i ti,ali kažem sebi,ako je dobro neka bude to,ako ne ,neka ne bude,jednostavno spremna sam na neočekivani i očekivano ,činjenica je da mi žene na  sve to gledamo kao razočarenje,mada smatram da bi trebale drugačije gledati ,jer ćemo lakše prihvatiti to da smo obični smrtnici koji su uvijek na gubitku,u svakom slučaju želim ti sve naj naj najbolje i da ti se desi trudnoća onda kada bude najbolji trenutak za tebe,čuvaj se i no sikiriki biće to vjeruj sve najbolje samo je pitanje vremena.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: menstruacija i trudnoća
15.11.2008 22:31:18   
emy
obavezno u ponedjeljak
zorom kod dr.
zelim ti puno srece
ja licno poznajem par zena koje su bile trudne a imale menst.
znaci moguce je i desava se
a sto se tice simptoma, nemoj se na to obazirati
ja ih imam svaki mjesec a nisam trudna user posted image

nadamo se user posted image

(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: menstruacija i trudnoća
16.11.2008 0:05:52   
Lilly
i ja radim mnogo na tome da sto pre bude beba ali svaki mesec dobijem na vreme i to me nervira,a negde sam citala da i hipotireoza moze biti uzrok neplodnosti,mada su meni hormoni tsh u redu,da li je neko imao slicnu situaciju?

Hipotireoza moze biti uzrok ali ako imas uredne nalaze stitne, onda nema sta da brinesuser posted image ...

< Poruku je uredio Lilly -- 16.11.2008 0:09:51 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: menstruacija i trudnoća
21.11.2008 18:51:50   
alhemicar
joj,hvala na velikoj podršci,ali,ali ništa od veselja bila sam kod doktora ,ni traga trudnoći,uputio me da slikam grudi i stitnjaču ne znam zašto,primjetio je nekakvu ranicu na materici je li to opasno,imam 29 godina kolike su mi šanse za bebu,ostalo je sve ok.jajnici itd.hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: menstruacija i trudnoća
21.11.2008 18:53:58   
alhemicar
hvala ti puno,ja napisa Lili poruku,pročitaj je molim te i odgovori mi,hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: menstruacija i trudnoća
21.11.2008 18:54:05   
mala curica
Jesi li radila papa test ,a ako jesi koja ti je grupa?

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: menstruacija i trudnoća
21.11.2008 19:07:06   
alhemicar
jesam radila papa test,već dva puta u dva mjeseca jer mi je morao uzeti uzorak te ranice,ne znam koja sam krvna grupa ,zašto je to bitno?

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: menstruacija i trudnoća
21.11.2008 19:21:22   
mala curica
Ma nisam mislila na krvnu grupu,nego papa trst jeli 1 ,2,3,4 ili ne daj Boze 5 grupa

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: menstruacija i trudnoća
22.11.2008 10:19:14   
beneli
cao. i ja sam nova na vasem forumu. moja situacija je ovakva: imala sam normalnu menstruaciju 4.10, a ovog meseca mi je kasnila. 16.11. sam uradila test baby rapid i pokazao je jedva vidljivu test liniju. popodne istog dana sam ponovila test, trakicu, i bio je negativan. 18.11. sam ponovo uradila test sa jutarnjom mokracom i ponovo vidljiva (za nijansu vidljivija nego prosli put) test linija. nije mi bilo jasno sta se desava i otisla sam u laboratoriju i uradila beta hcg. rezultat: 0.4. bilo mi je jasno da to ne moze biti dobra trudnoca, a uz to mi je 2 dana unazad pomalo curkala neka braonkasta sluz, tek onako da zaprlja gacice. 19.11. sam dobila menstruaciju, uz standardne bolove u stomaku. medjutim, trajala je svega 2 dana i to dasta oskudno. inace mi traje 5 dana, gde mi je treci dan najobilniji. juce mi je bio treci dan i samo je malo zaprljalo ulozak, a danas nista. da li se nekoj od vas desilo nesto slicno? predpostavljam da nije moguce da sam trudna, iako bi suprug i ja bili presretni da jesam.

(odgovor članu smira)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: menstruacija i trudnoća
23.11.2008 20:14:13   
alhemicar
nisam pitala doktora,zar je to bitno?ako jest zašto?

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: menstruacija i trudnoća
23.11.2008 20:22:36   
alhemicar
valjda bi mi doktor to rekao ,što znači ako je 5,molim te ako ti nije problem da mi to malo bolje pojasniš jer sam nova u svemu tome,rekao mi je da imam zavaljenu maternicu kao i ranicu koja se širi navodno od upale,tješim se jer tek dva mjeseca ganjamo bebu,ali nikad ne može čovjek ništa planirati,dao mi je neve vaginalne tablete jer imam dosta gljivica valjda mi ono izazivaju tu upalu,bože samo da je saniram,pa onda ponovo oko bebe ,samo što se sad moram paziti najmanje tri mjeseca,hvala ti puno

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: menstruacija i trudnoća
23.11.2008 20:27:02   
alhemicar
draga smirai meni se isto desilo prije par dana ne bih da te razočaram,ali najvjerovatnije ništa od trudnoće i kod mene je isto trajala 3 dana,radila test nekakva se linija pojavila,ali nije bilo to,to,ponovi test,moraju se pojaviti dvije crvene linije ne jedna i to u par sekundi,biće bolje,vjerovatno kad bude suđeno,suosjećam se s tobom jer sam kroz isto prolazila i još uvijek prolazim ,sada moram neke nalaze vaditi jer imama nekakvu ranicu od upala,javi se doktoru svakako

(odgovor članu beneli)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: menstruacija i trudnoća
23.11.2008 20:39:47   
Lilipop
ta ranica sama po sebi nije nista opasno, ima je svaka treca zena, tek ako se jave promene na ranici koje nisu od zapaljenja gljivice nego HPV virus, tipa koji je visokorizican onda se preduzimaju neke druge mjere. Ako ti je tvoj doc.rekao da ti je ranica od upale gjivica i nije rekao da ima potrebe da se bilo sta drugo preuzme, onda se nemoj brinuti jer on sve to vidi na licu  mjesta i zna bolje od nas ovdje koje mozemo samo da nagadjamo. nemoj se brinuti, pij antibiotike ili stavljaj vaginalete vec sta ti je rekao i sve ce biti ok. budi stpljiva 2-3 meseci da upala prodje skroz i pazite se jer ako tvoj m ne pije nista od antibiotike pri odnosu koristite kondom jer u protivnom mozete igrati ping-pong s gljivicama. Meni je tako bilo pre 3 god. i nakon kure od 2 meseci  do sada je sve ok hB. Sad budi strpljiva mada je to svima nama najteze al kad se mora nije tesko , a onda zelim ti brzo da predjes u user posted image i da tamo ostanes jedno 9 meseci. Pusa!user posted image

(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: menstruacija i trudnoća
23.11.2008 21:11:05   
alhemicar
hvala ti puno na konkretnim odgovorima koji će mi pomoći u daljem razvoju situacije,pozdrav

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: menstruacija i trudnoća
10.12.2008 21:58:05   
princ
vec dva ciklusauser posted image mi traje samo 4 dana,a dobijem tacno u dan,ne znam sta da mislim,nadam se user posted image ,inace mi traje 6 dana,a u zadnje me vreme,pa dva meseca svrbe grudi,na poslu imam veleiki pritisak i nekada me natera da popijem nesto za smirenje,ne znam koliko to moze steiti plodu ukoliko ne znam dali samuser posted image .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: menstruacija i trudnoća
6.1.2009 12:55:09   
delfin
Ja često i kad dobijem mislim da sam trudna, pa znam uraditi test poslije, ali ništa. A što se simptoma tiče, imam ih skoro uvjek. Pojačan osjetilo mirisa n apolovici ciklusa, metlkast osjećaj u ustima, suzne oči.......Počnem češće mokriti..
A često mi se dešava, da se skoro razbolim prije nego dobijem, Tako i zadnji put, noć prije nego ću dobiti, uhvatila me groznica, pa mi vruće, opa ne mogu da spavam, pa morma 3-4 puta piškiti. Kao da mi se organizam bori. Ali user posted image  je opet pobijedila. Imam osjećaj da mi nešto fali. dešava li se vama to ikad?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu princ)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: menstruacija i trudnoća
13.1.2009 21:17:43   
m_sel
cao, imam jednu sumnju i molim vas da mi odg.e ovako : dobila sam 6.1.2009. i prestalo mi je 10.1. i imala sam manje nego inace i samo me prvi dan malo boljelo a inace me u zadnje vrijeme prvi dan menstruacije boli, danas mi se pojavio bijeli iscjedak i nesto kao smedje malo, spava mi se inace i mjerila sam tlak i nizak mi je,glava me muci  ( sigurno zbog tlaka ) jutros me zigao stomak kao da cu dobiti ( takav mi osjecaj bio ), nekad imam apetit pravo puno,uvijek mi se nesto jede a nekad ne mogu nista jesti... et sta ja znam ... ima li to sve ikakve veze s trudnocom ???? odg mi pls .... pozdrav svima ;)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: menstruacija i trudnoća
13.1.2009 22:04:25   
Miau
IZVORNA PORUKA: mala curica

Ma nisam mislila na krvnu grupu,nego papa trst jeli 1 ,2,3,4 ili ne daj Boze 5 grupa


Sta znace te grupe?

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: menstruacija i trudnoća
13.1.2009 22:29:39   
mamyca
Miau vjerovatno je mala curica govorila o ovome:
Klasifikacija nalaza
Promjene epitelnih (površinskih) stanica oduvijek su se pokušavale klasificirati u stupnjeve. Papanicolau klasifikacija iz 1954. je numerička, bez predviđanja histološke dijagnoze:
Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom

M_sel to mogu biti znaci i trudnoce a i PMS-a,nadam se da su ipak u pitanju simptomi trudnoce.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *