|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 21:23:06   
Hannan

IZVORNA PORUKA: chuci

kupus livada slažem se s tobom.
nisam ni otvarala članak kontajući a je u pitanju standardni tekst o zatvoru, grčevima i slično. sad otvorih i baš mi ostade nejasno zašto se dijete kojem se daje Ad zove dojenčetom. valjda je dojenče dijete koje doji.


vezano za temu. ja sam se porodila neki dan. sestra u porodilištu je natjerala sve majke da izađu na doručak i tu održala kratko predavanje odnosno dala uputstva. između ostalog (pranje plivaseptom održavanje rane od epiziotomije i slično) rekla je da svi kupe po jednu kutiju hipp pre (ako sam dobro zapamtila ime) hrane da imaju barem za prvih par dana kao dok ne nadođe mlijeko. eto podrške dojenju, one prave.
na svako sobi je nalijepljen papir kao zvanična podrška dojenju, pišu neka uputstva kako dojiti.


Sad kad si napisala "savjet" iz bolnice, sjetila sam se da su i nama isto tako odrzali predavanje pred izlazak iz bolnice i obavezno da kupimo Humanu...meni sad zao sto tad nisam znala koliko sad znam user posted image


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 76
   [Obrisana poruka]
22.6.2012 22:06:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu KupusLivada)
  Neposredna veza do poruke: 77
   [Obrisana poruka]
22.6.2012 22:12:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 22:17:51   
škorpija
problem je što većina majki misle da patronažna, pedijatar znaju najbolje, ali zašto je teško shvatiti da su to ljudi koji honorarno zarađuju promovirajući određenu vrstu AD hrane, i ne treba to shvatati tragično, ali treba biti pametan i čvrst

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:15:21   
Medić*
Nakon dva mjeseca dojenja, krvavih bradavica i mastitisa, djecijeg placa i zelenih stolica obratim se pedijatrici u DZ na Otoci, sjecam se subota je bila, dijete place ne moze da doji, ja iscrpljena i nasekirana... taj odnos i njen pristup vazda cu pamtiti a posebo drsko izrecene rijeci Po bogu zeno zasto patite ovo dijete pa zar niste culi za Hiip , vidite da nemate mlijeka, stiska i pritiska.... toliko o njihovoj strucnosti i dojenju. Nazalost kratko je dojio....jednostavno nije moglo, morala sam preci na AD i dan danas mi je zao zbog toga iako je lijepo napredovao, nikada bio bolestan i sl ali eto nadam se da cu sa drugim vise srece imati aBg.

< Poruku je uredio medic slatki -- 22.6.2012 23:16:02 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:23:28   
animagical

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: KupusLivada

evo jedan primjer opstrukcije direktno sa Ringe raja, ovo moram prokomentarisati, po cijenu banovanja:

http://www.ringeraja.ba/clanak/funkcionalne-probavne-tegobe-dojencadi_968.html

Od slike, naslova do teksta... I bez one minimalne ograde "dojenje je najbolje" bla bla


Ja sam htjela isto napisati i isto mi je zaokupiralo pažnju...ali rećiće opet ja prozivam.

Dojenče je valjda dijete koje doji...a tamo AD od-do. Bitno je da je naslov tim načinom 'pozvao' više nas na čitanje teksta....user posted image


ovo je prestrasnouser posted image molim lijepo, koja reklama, kao da neki lijek reklamiraju... ja zaist ane znam kako se ovakve stare dopuste...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:29:00   
Hanady RR
Slažem se da je ovo nespretno napisan tekst...
no ja priznajem nisma ga prije rpočitla dok kupus-livada nije link stvila...
mislim sponzopr portala d aje isti poslao i objavljene je ne gledajući previše na stavrno značenje riječi ''dojenče'' da je na svom mjestu novorođenče i rečenica majčino mlijeko je najbolja hrana sa vake kutije AD-a a pore farmaceuta napisano padijat će najbolje znati da vam pomogne...sve bi imalo drugačiji smisao.

Ja se nadam biće korekcije u ovom tekstu ....

Ja nemam ništa portiv da se kao infotmacija da i majkama koje ne doje koje vsrte AD mlijeka postoje, svjeoci smo da naka bebe doniju aptamil pa imaju probleme sa grčevima ili stolivom pa se preporuča pormjena AD-a...neka se i to nauči korz tekst...al je isti trebao biti malo drugačije napisan...ovako vrlo vrlo je nepretan...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:36:29   
Miracle*3
Ja bi samo rekla da se o dojenju uci o trudnoci. U bolnici je sa mnom bila zena, prva joj beba, ona ima 36 godina i blago receno nema pojma. Ne mogu da vjerujem da nije internet nikad pretrazila. Ona kaze sestrama de vi njega ovdje hranite a ja cu kod kuce, sestra se osmjehne i uzme bebu, briga nje, dok zena nije pala u trans od upale grudi pa digla frku sto joj niko nije rekao, pokazao,....briga nekog hocemo li ili necemo dojit. Zato se treba od prvog dana pripremati

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:37:09   
Mala Selma
Ja sam dojila svog A. 13 mjeseci i sam je prekunio dojenjeuser posted image Kada sam ga rodila, bilo mi je normalno da ga dojim, nisam znala za drugu vrstu hrane koje bi trebala dati svome djetetu!!Treci dan po rodjenju zavrsio je u bolnici gdje je proveo 3 dana, za to vrijeme oni su mu davali AD, a ja sam svaka tri sata isla da ga "dojim".Obzirom da mlijeko nije bilo nadoslo, muku sam mucila i niko do sestrica mi nije pomogao ni pokazao kako da dojimuser posted image Kada je mlijeko nadoslo, da nebi fasovala upalu, mm i ja smo stavljali vrele peskire na grudi i izdajali mlijeko i pokusali svaku pumpicu...osjecala sam se kao kravauser posted image
Ali eto, hvala Bogu sve je na kraju bilo ok...imala sam mlijeka i dijete mi je napredovalo od istog i 6 mjeseci je iskljucivo dojio.Nisam imala nikakvih komentara od okoline, niti je iko od mojih drugarica dojio svoju bebuuser posted image user posted image Moja mama je brata i mene dojila samo 2 mjeseca, je nismo dobivali na kilazi...ali mi je nana (od tate mama) dojila dugo djecu i samo mi je ona govorila mora biti mlijeka i moras dojitiuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:40:21   
animagical

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Slažem se da je ovo nespretno napisan tekst...

no ja priznajem nisma ga prije rpočitla dok kupus-livada nije link stvila...
mislim sponzopr portala d aje isti poslao i objavljene je ne gledajući previše na stavrno značenje riječi ''dojenče'' da je na svom mjestu novorođenče i rečenica majčino mlijeko je najbolja hrana sa vake kutije AD-a a pore farmaceuta napisano padijat će najbolje znati da vam pomogne...sve bi imalo drugačiji smisao.

Ja se nadam biće korekcije u ovom tekstu ....

Ja nemam ništa portiv da se kao infotmacija da i majkama koje ne doje koje vsrte AD mlijeka postoje, svjeoci smo da naka bebe doniju aptamil pa imaju probleme sa grčevima ili stolivom pa se preporuča pormjena AD-a...neka se i to nauči korz tekst...al je isti trebao biti malo drugačije napisan...ovako vrlo vrlo je nepretan...user posted image

s obzirom da je ovo reklama za hranjenje adaptiranim mlijekom novorodjencadi, sto je i zabranjeno, ovo je jako spretno napisan tekst... ja bih ovdje da sam majka koja nije informisana pomislila da ovaj AD lijeci zatvor, kolike, bljuckanje.... moj sin je bljuckao punih 7 mjeseci... trebala sam ga mozda izlijeciti ovim?user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:41:54   
teacher75
ja svim trudnicama preporucujem da obavezno idu na pripreme za porod- vjezbe u skerlica, meni je strasno pomoglo oko dojenja,forsirali su dojenje, naglasavali kako nema nekvalitetnog mlijeka, da niposto ne kupujemo AD kad se porodimo niti flasicu kako ne bi dosle u iskusenje na pocetku kad najcesce i dolazi do problemcica u vezi dojenja, tako da sam ja bila ubjedjena da cu dojiti, nije mi palo na pamet da kupim flasicu ni ti AD i sve je hb kako treba proslo. takodjer su nam pokazivali polozaje za dojenje, pa smo vjezbali sa lutkama celama, dobili savjete cime njegovati bradavice i na koje sve poteskoce u vezi dojenja mozemo naici i kako da to prevazidjemo. sve pohvaleuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 22.6.2012 23:42:39 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:44:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Slažem se da je ovo nespretno napisan tekst...

no ja priznajem nisma ga prije rpočitla dok kupus-livada nije link stvila...
mislim sponzopr portala d aje isti poslao i objavljene je ne gledajući previše na stavrno značenje riječi ''dojenče'' da je na svom mjestu novorođenče i rečenica majčino mlijeko je najbolja hrana sa vake kutije AD-a a pore farmaceuta napisano padijat će najbolje znati da vam pomogne...sve bi imalo drugačiji smisao.

Ja se nadam biće korekcije u ovom tekstu ....

Ja nemam ništa portiv da se kao infotmacija da i majkama koje ne doje koje vsrte AD mlijeka postoje, svjeoci smo da naka bebe doniju aptamil pa imaju probleme sa grčevima ili stolivom pa se preporuča pormjena AD-a...neka se i to nauči korz tekst...al je isti trebao biti malo drugačije napisan...ovako vrlo vrlo je nepretan...user posted image

s obzirom da je ovo reklama za hranjenje adaptiranim mlijekom novorodjencadi, sto je i zabranjeno, ovo je jako spretno napisan tekst... ja bih ovdje da sam majka koja nije informisana pomislila da ovaj AD lijeci zatvor, kolike, bljuckanje.... moj sin je bljuckao punih 7 mjeseci... trebala sam ga mozda izlijeciti ovim?user posted image

i mene je ovaj text sokirao. procitala sam ga juce buduci da sam imala problema sa grcevima sa ovom bebom, pa rekoh da vidim sta to preporucuju. al nisam htjela nista da komentarise jer su nedavno bile tenzije oko dojenja i nedojenja

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:48:08   
animagical
za te tenzije se mnogo sekiram... ko nece,ne mora, nije zakonom propisano, ali napraviti reklamu koja reklamira kravlji adaptirani pripravak kao aman jarabi lijek za sve probleme kod malih beba je bezobrazno!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:52:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Slažem se da je ovo nespretno napisan tekst...

no ja priznajem nisma ga prije rpočitla dok kupus-livada nije link stvila...
mislim sponzopr portala d aje isti poslao i objavljene je ne gledajući previše na stavrno značenje riječi ''dojenče'' da je na svom mjestu novorođenče i rečenica majčino mlijeko je najbolja hrana sa vake kutije AD-a a pore farmaceuta napisano padijat će najbolje znati da vam pomogne...sve bi imalo drugačiji smisao.

Ja se nadam biće korekcije u ovom tekstu ....

Ja nemam ništa portiv da se kao infotmacija da i majkama koje ne doje koje vsrte AD mlijeka postoje, svjeoci smo da naka bebe doniju aptamil pa imaju probleme sa grčevima ili stolivom pa se preporuča pormjena AD-a...neka se i to nauči korz tekst...al je isti trebao biti malo drugačije napisan...ovako vrlo vrlo je nepretan...user posted image

s obzirom da je ovo reklama za hranjenje adaptiranim mlijekom novorodjencadi, sto je i zabranjeno, ovo je jako spretno napisan tekst... ja bih ovdje da sam majka koja nije informisana pomislila da ovaj AD lijeci zatvor, kolike, bljuckanje.... moj sin je bljuckao punih 7 mjeseci... trebala sam ga mozda izlijeciti ovim?user posted image


da...i sama sam pri čitanju isto pomislila...da mama koja doji treba kupiti AD da amnji grčeve i riješi zatvor bebi i bljuckanje riješi...što je naravno pogrešno...
mada mislim da sa korekcijama naziva određenih u tekstu ipak ovo može biti i inforamica o različitim ad formula za one bebe koje je koristie iz ovoga il onoga razloga...mislim i na forumu imamo teme koje ad odabrati...pa nekoliko puta se desilo da majke mjenjaju ad kad su ga već uvele jer jedno nije odgovaralo bebi itd...
u tom smilu sma mislila nepretno...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
22.6.2012 23:58:45   
animagical
mislim da moderatori RR ponekad imaju vise posla da moderisu tekstove koje rr i obajvi,nego postove clanica...ovaj tekst je bas sramota... ne bih ga ni procitala da nije bilo ove teme... a zamisli kad to pocnu citati trudnice, pa gosti koji guglajuci nesto dodju do rr...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 0:02:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

mislim da moderatori RR ponekad imaju vise posla da moderisu tekstove koje rr i obajvi,nego postove clanica...ovaj tekst je bas sramota... ne bih ga ni procitala da nije bilo ove teme... a zamisli kad to pocnu citati trudnice, pa gosti koji guglajuci nesto dodju do rr...


moderatori to ne radeuser posted image
mi nemamo uvid u uređivačku politiku portala...
tekstove objavljuje admin u skaldu sa dogvorom sa vrhom...
ja sma pročitala ovaj tekst rekoh maloprije i adminki poslala svoje mišljenje...
jesam moderator al sve i da sma član bez RR oznake isto bih uradila...poslala svoje mišljenje...ne bi mi bilo prvi putuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 0:21:30   
animagical
ne radi tema sugestije,kritike a mislim da bi bila prilicno zatrpana... lijepo od tebe pa imas razumjevanja za mame kojima ovakve reklame smetaju... da se razumijemo, dizu se i tenzije,ali ja ne mogu da shvatim zastouser posted image ja se ne nerviram zbog svog djeteta,on hB doji i meni licno reklama ne moze naskoditi, ali mi smeta zbog mnogih novih mama, zbunjenih a u najboljoj namjeri, koje ce neko uvjeriti da nema veze, da je to navodno 99% slicno kao mamino ili da imaju neki nerjesivi problem... a ovakve reklame i postoje da bi naskodile dojenju, da bi prodaji vise kutija adaptiranog i zaradili na nasim najmladjima...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 0:35:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

ne radi tema sugestije,kritike a mislim da bi bila prilicno zatrpana... lijepo od tebe pa imas razumjevanja za mame kojima ovakve reklame smetaju... da se razumijemo, dizu se i tenzije,ali ja ne mogu da shvatim zastouser posted image ja se ne nerviram zbog svog djeteta,on hB doji i meni licno reklama ne moze naskoditi, ali mi smeta zbog mnogih novih mama, zbunjenih a u najboljoj namjeri, koje ce neko uvjeriti da nema veze, da je to navodno 99% slicno kao mamino ili da imaju neki nerjesivi problem... a ovakve reklame i postoje da bi naskodile dojenju, da bi prodaji vise kutija adaptiranog i zaradili na nasim najmladjima...


znači najprije...ja sma forumašica koja je ovaj portal našla u trunoći i isti ovaj portla je bio taj koji mi je prižio infomacije i podršku da dojim svoje drugo dijete jer sa prvom nisma usojela...tako d amoje obraćanje nije moje razmjevanje za neke tamo mame...nego moj lični stav i mišljenje da je nespretno napisan tekst...
no isto tako moje iskutvo kroz teme na formu kroz odnose žena ovdje odjilja naprem nedojilja mi daje za pravo da s evrlo blago obraćajm u tonu dojiilje jer sma bila ona koja je koristila AD i smao ja znam kakvi osjećaji te preplave kad ne uspiješ...

Hoću reći...
da ne moramo uvijek praviti frku...napišem jednom mišljenje o istom i to stoji jasvno...
nastavim li sad ovdje razglabati već je neminovno doće do brosnaja postova...
na kritikama zakuhamo itd...
a jednostavno možemo koristiti PP, prepoznati ovlasti u skaldu sa parvilima portala i poslati svoje mišljenje...
ja ne vejrujem da admin sve i d aje muško koje nikada neće dojiti u svom životu ne bi imao razumjevanja da koriguje tkest...

a sa reklamom i sponzorima moramo se pomiriti...
znači dok ima sponzora i reklama portal će i živjeti...
valjda nam je jasno da tamo tata naš ne živi do naših postova napisanih...
istina pravlnik koji ti spominješ postoji al naša zemlja istome nije ograničena...naš zakon o informaciji i prenosu iste može reagaritai na neistinitost teksta o AD al ne da s ene može rkelamirati...
pravilnik ocigaretama smo usvojili i prihvatili al ovja nismo...
postoje udruženja koja novac dobiju iz budžeta...imaju porjkete...oni bi mogli staviti reklame koje s eplaćaju...al nemaju interse...mogli bi poganjati oko pravilnika al još to ne rade...
ja se nadam boljim vremenima...
i nadam seda doći će dan kada ovakve postove majke nedojilje neće smatrati ličnom uvredom jer to nikako nije i kada će prestati svoja sojećanja skrivena vezana za nedojenje svoje bebe ispoljavati na način da su uvrijeđene a ne da shavte poentu i potrebu da se izborimo portiv agresivne reklame i neistine koju ona plasira.

Znači...
u skaldu s aovom temome korigirat ćemo i postove...
a u vezi s atekstom il čekati otkljuvanje krtika i sugestija na kojima se nadam da ćemo svi sugerirati a ne kritikovati jer usgetsijom ćemo prije pomoći.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 2:53:35   
Galicia
Ne znam zasto pojedine dizu tenzije oko AD? Svako ima mogucnost, slobodu i pravo izbora dal da procita, da prihvati ili ne AD. Ponovicu opet, ako neka majka zeli da doji, ta ce i da doji i tacka.

Meni ovo ispade da je AD ko otrov za miseve. Odjednom sve se boje i gade se na AD. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 8:30:31   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ne znam zasto pojedine dizu tenzije oko AD? Svako ima mogucnost, slobodu i pravo izbora dal da procita, da prihvati ili ne AD. Ponovicu opet, ako neka majka zeli da doji, ta ce i da doji i tacka.

Meni ovo ispade da je AD ko otrov za miseve. Odjednom sve se boje i gade se na AD. user posted image



Potpisujem,neka radi ko sta hoce,ja sam isto tako vise puta na ovom forumu procitala stvarno ruzne stvari o AD i to od strane zena koje su dojile svoju dijecu.Kao da je neko bolji roditelj zato sto doji,i nema mi nista gore nego kad procitam izjave tipa,placem jer moja beba pije AD,meni je to presmijesnouser posted image .

Moje prvo dijete je bilo na AD jer je bio dugo u bolnici,i ja od stresa poslije poroda nisam imala nimalo mlijeka.Drugo dijete sam ispocetka dojila,ali iskreno mi je bilo prenaporno,jer sam imala sina od 15 mijeseci koji nije imao strpljena mene cekati sat vremena da ja podojim Farah,a nije imao ko da se brine o njemu,tako da sam ja kombinovala dojenje i AD,i uopce ne razmisljam o tome kao o losoj stvari.

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 9:21:29   
minja_
Zašto spuštate raspravu na tako površan nivo? Uopšte se ne govori pro i contra AD, nek svako svoje dijete hrani kako hoce. Ali necete cuti da je AD jednako dobro kao majcino jer jednostavno nije i ne znam zasto takav otpor prema tako jednostavnoj cinjenici.

Konkretna rasprava je o tome da plaćeni tekst implicira da su grcevi dojene djece bolest koja se lijeci njihovom formulom. Pa znate li vi kakve testove treba proci dijete da ga se proglasi alergicnim na laktozu? Po ovom clanku, Semsa s treceg sprata postavlja indikaciju na osnovu djecijeg plača i kao Supermen djetetu donosi spasonosni lijek, AD.

< Poruku je uredio minja_ -- 23.6.2012 9:22:53 >

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 9:24:23   
Emica_sa
Ali to su reklame to su normalne stvari,normalno da nije isto i da je zdravije dojiti,ali pricati kako je AD otrov je isto tako povrsnauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 9:30:03   
minja_
Ko je rekao da je AD otrov? Ne dao Bog da ga nema, pa jel treba da umru djeca koja ne mogu biti dojena?

Problem s marketingom AD je u tome sto se majke ubijedi da imaju problem, a da ga nemaju nikako.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 9:36:22   
Blue rose RR
Ona majka koja želi i hoće da doji svoje dijete, nema te reklame koja će je od toga odvratiti, ona koje to ne želi/ne može iz njoj znanih razloga, će koristiti AD mlijeko. A ona koja je u nedoumici - pa valjda će čitati i jednu i drugu stranu pa pronaći sebe u tome.
I po meni je to čista stvar.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
23.6.2012 9:40:15   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: minja_

Ko je rekao da je AD otrov? Ne dao Bog da ga nema, pa jel treba da umru djeca koja ne mogu biti dojena?

Problem s marketingom AD je u tome sto se majke ubijedi da imaju problem, a da ga nemaju nikako.


Na prvoj stranici imas post gdje se kaze da sadrzi sojin lecitin i eto kao to je otrov,nije tako receno,ali u tome je kontekstu.Ali to upce nije tema,svega sam se ja nacitala na forumu od toga da je majcino mlijeko najfinije voce i povrce,a AD pomfrit i to bukvalno ovim rijecimauser posted image

Patronazne nisu sigurno placene da daju AD to je sigurno,nego jednostavno im je takva praksa i nisu dovoljno educirane,a pored toga one cim vide blago zutu bebu odmah savjetuju dohranu jer znaju koliko povisen bilirubin moze biti opasan.

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *