|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijevremeni porod
9.1.2013 13:59:10   
SailorMoon
Ja nisam imala to iskustvo ali mogu ovoliko reci. Da u toku moje trudnoce imala sam 4 UZ (3 placa osiguranje 4 smo mi platili bas detaljni i da se moze islkuciti Down Sindrom) ali svaki put me je pregledala vaginalno, ako sam imala neke bolove i dodatno kratko pogledala UZ vaginalnim. Mokracu sam svaki put davala krv svaki drugi. Cim sam presla termim isla sam svaki drugi dan na ctg i UZ i vaginalni pregled. Hvala Bogu kod mene e skolska trudnaca i porod bio ali bi se slozila da je mnogo toga do dr.
privremeni porod se mozda nemoze sprjeciti ali se moze na vrjeme otkriti pa bar da uspiju bebu spasiti.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prijevremeni porod
10.1.2013 21:06:57   
veeseelaa
A je li tebi (izvini što te pitam) ali vidim da sama govoriš o tome, pa eto nadam se da ti ne smeta, doktor koji ti je vodio trudnoću rekao da se moras poroditi, ili je porođaj krenuo sam od sebe, nadam se da se ne ljutiš, ne moraš odgovoriti, već i ja sam bila u šoku kad sam vidjela šta ti se desilo, posebno jer si bila zdrava trudnica, šta je dovelo do toga?


ah draga nema potrebe da se ispričavaš
ja sam u petak bila kod dr na pregledu, sve je bilo ok, ušće zatvoreno, konstatovao je da se beba nije okrenula, no zato ima još vremena rekao je
ja sam u ponedjeljak oko 16 sati dobila lagane bolove po dnu stomaka, koji su me uznemirili
otišla sam se istuširati i primjetila sam sukrvicu....

tokom vožnje do Jezera bolovi su postajali jači i dobila sam mučnine
u 17 su me pregledali na UZ, zatim vaginalno i konstatovali da sam otvorena 5-6 prstiju
pukao mi je vodenjak i porodila sam se u 17,20

zašto niko ne zna, Nikolin koji mi je vodio trudnoću me posjetio ujutru, i njemu su upitnici iznad glave.....

postavljali su mi pitanja tipa jesam li imala problema sa srcem, plućima, jesam li imala neke operacije, jel se neko u porodici porodio prije vremena i sl
i sve to je isključeno......






_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prijevremeni porod
10.1.2013 21:39:54   
veeseelaa
rekli su joj da jednostavno nemaju objasnjenje zasto dodje do prijevremenog poroda...da je to gomila nekih faktora i da se to u principu ne moze sprijeciti...jednostavno se desi...


i meni su ovo rekli

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prijevremeni porod
11.1.2013 11:32:55   
pilicaa
zdravo,ako smijem pitati u kojoj si sedmici imala spontani tj,prijevremeni porod??pozz

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prijevremeni porod
11.1.2013 14:13:49   
aazra
Veeseelaa...user posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu pilicaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prijevremeni porod
11.1.2013 17:11:46   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pilicaa

zdravo,ako smijem pitati u kojoj si sedmici imala spontani tj,prijevremeni porod??pozz



na otpusnom pismu piše 29+6

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pilicaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prijevremeni porod
11.1.2013 17:16:45   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ovako..ja sam vodila trudnocu i na GAK-u (kod naseg doktora) i privatno..zasto sam se odlucila na duplo vodjenje trudnoce...evo...zato sto privatno sam radila 3X kontrolu krvi i urina, uvijek mi je testirana mokraca na bjelancevine, mjeren grlic...to kod prvog doktora nisam radila....samo mu odnesem nalaze koje mi je privatnik rekao da uradim, on pogleda i okej...nadalje dobijem terapiju na GAK-u i kod privatnika,,,,ja se odlucim na ovu privatnicku terapijuuser posted image ..zasto nemam pojma....dalje, vaganje, pritisak...sve je  to bio dio standardnog pregleda kod privatnika..na GAK.u...nikada...iako je doktor znao za moju prvu trudnocu i problem sa pritiskomuser posted image ...dakle, ja sam jednog dozivljavala kao "porodnicara", a drugog " za klasicno vodjenje trudnoce"..briseve koji su  bitni pravoooo u trudnoci sam takodjer radila na inicijativu privatnika, gore doktor nikada nije rekao da trebamuser posted image ...da se razumijemo svaki ima svoje kvalitete..ja sam cijenila da ovog imam na GAK.u za ne daj Boze...necega,,,jer sam bila isprepadana prvom trudnocom, pritiskom i slicno...a ovog drugog radi ozbiljnosti i detaljnosti u vodjenju trudnoce....zaista sam iskreno napisala ovaj post....u smislu..da ima "super trudnoca" koje fakticki ne trebaju haman ni preglede doktora...ali imaju i one kao sto je bila moja prva gdje sam uvijek imala dijagnozu "prijevremenog poroda", iz tog razloga sam se bila odlucila na ovaj sistem....jer sam uvidjela da za mo je stanje ipak trebaju detaljniji pregledi...uvazavajuci i cinjenicu sa mojim problemima sa srcem sto prvi doktor nije uzimao previse u obzir, osim u devetom mjesecu kada mi je dao uputnicu internisti i kardiologu da izvrsim pregled just in case, koji sam ja imala na "inicijativu" privatnika vec dosta ranije...to je moje iskustvo.



kako sam shvatila ti si imala problema i u prvoj i u drugoj trudnoči, pa je za očekivati da vadiš sve te nalaze
naravno aBd da ću u nekoj narednoj trudnoći isto postupiti
al kome bi palo na pamet kad si kao ok da radiš sve te nalaze?
meni zaista nije user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prijevremeni porod
11.1.2013 17:30:44   
virgulina
ja sma se prijevremena porodila , doduse ne toliko rano
ali ja sam imala visok pritisak ,miom u uterusu , beba je bila jako nisko i pocela sam se otvarati negdje u 27 sedmici pa sam dobila ginipral i uradila briseve , nasli su enterokokus ali mi nisu dali terapiju , sve je drzano pod kontrolom do negdje 34 sedmice kad sam se otvorila bez ikakvih kontrakcija tj ja nisam osjetila na 2,5 prsta . Stavili su me u bolnicu na tokolizu i dali mi kortikosteroide zbog bebinih pluca i lezala sam tako skoro sedmicu i onda mi iz nista , znaci lezala sam i curila mi je tokoliza pukao vodenjak i porodila sam se za 2,5 sati
e sad da li je prijevremenom porodu uzrokovao pritisak , enterokokus , polozaj a i ja sam pusila do negdje treceg mjeseca trudnoce ne znam

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prijevremeni porod
12.1.2013 22:46:47   
veeseelaa
beba je bila jako nisko


kako s eovo skuži? pri običnom uz?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prijevremeni porod
12.1.2013 22:57:15   
mamaibabo
vesela uuuh ovo je tesko da pisem ali radi tebe hocu,aaaaaaaah da pocnem ........ imala prije spontani ,poslje rekli nema sanse da iznesem trudnocu i tako bilo je grozno.....al dade Bog ja opet nakon god.ostadoh trudna ......i sve lijepo islo do 25 nedelje ,mene nit je sta boljelo nit mi je sta smetalo al pritisak kad su ga izmjerili jaaako visok i lezi u bolnicu,eeeeh sad ja sam bila skeptik i isla sam i trazila mnoga misljena tako da sam imala cak 4 dr., moja dijagnoza je bila niska trudnoca posteljica prednji zid visoko rizicna trudnoca ,rodila u 37 nedelji ,prvi napad na porod imala u 27 nedelji i da nisam bila u bolnici ko zna kako bi se zavrsilo,elem niska trudnoca se vidi na obicnom uz ako je dr. kako treba ....user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prijevremeni porod
12.1.2013 23:03:51   
veeseelaa
mamaibabo hvala za info
ma ja dumam o svemu
na pedijatriji su me pitali jesam li bila na čuvanju trudnoće
izgleda da je moj slučaj rijedak, ono sve ok a porodiš se prijevremeno??
nevjerovatno

žene koje lično poznajem imale su odredjene dijagnoze kao što je visok pritisak, nisko nošenje trudnoće, blizanačke trudnoće pa su se zato prijevremeno porodile

u svim tekstovima koje sam pročitala na netu, na ovu temu, ne nalazim se.....
izuzev u onom dijelu gdje se kaže da neki prijevremeni porodi se tek tako dese i nikad se ne sazna uzrokuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prijevremeni porod
12.1.2013 23:07:09   
veeseelaa
jedva čekam da prestanem krvariti pa da obavim tuto kompleto ginekološke nalaze kao i urinarni nalaz
mislila sam sljedeće sedmice ići kod dr-a i uzeti uputnice za sve i svašta....
krenuti lagano od pregleda štitne, pluća, srca itd



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 0:38:09   
aazra
Ne vjerujem da niska trudnoća moze imati neke veze ja sam svo vrijeme nosila nisko, tako su mi doktori rekli, još sam stvarno bila aktivna, kretala se itd, i na kraju jo prenijela trudnocu - to nisko nošenje nije mi pomoglo ni da mi ubrza porođaj..

Nego, meni je nešto palo na pamet, ali nadam se da nije to, mozda je glupo da sad tako nagađam, ali eto nešto me u tvom postu podsjetilo na moju situaciju..

dakle, ja sam bila gore na odjelu za čuvanje trudnoće u Općoj, primili me nakon devet dana od termina (i to nakon što sam digla frkuuser posted image ), isključivo zbog prenesene trudnoće, nisam bila otvorena nimalo, bila sam uvjerena da će mi zakazati carski...

Kad me pregledao dr. Mašić i taj pregled je malo jače bolio, da bi tu noć nakon pregleda prokrvarila i ujutro dobila bolove...pa nešto pomislih da ti nije taj pregled na kojem si bila nešto uzrokovao, mada za doktora kojeg spominješ govore samo pohvalno, slično kao za Mašića, pa ne vjerujem...Ipak, eto, pade mi na pamet i to user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 13.1.2013 0:39:03 >


_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 9:03:22   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: aazra


Kad me pregledao dr. Mašić i taj pregled je malo jače bolio, da bi tu noć nakon pregleda prokrvarila i ujutro dobila bolove...pa nešto pomislih da ti nije taj pregled na kojem si bila nešto uzrokovao, mada za doktora kojeg spominješ govore samo pohvalno, slično kao za Mašića, pa ne vjerujem...Ipak, eto, pade mi na pamet i to user posted image



to kod tebe je bilo masiranje grlica i radi se namjerno da malo "ubrza stvar". i meni su to radili. oba puta prenijela

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 9:41:00   
mamaibabo
vesela imai ovih slucajeva al nijedan dr.nece to reci jer kako sam razumjela oi to nepriznaju,gle moja rodica je prvu trudnocu rodila normalno i sve islo kako treba al imala je malo tezi porod beba bila krupna,druga trudnoca nikako da iznese imala je 3 spontana dogura do 13-14 sedmice i gotovouser posted image nema gdje nije isla i koliko para trosila elem kod nje gore na bistriku naka nana joj rekla a da se tebi djete nije materica pomjerila iz lezista( ovo su nekad radile stare zene kad se kuci poradjalo ,vracale matericu tako sto nakon poroda gurnu ruku unutra to mi je pricala moja nana rahmetli,koja je u svoj vakat poradjala zene) i tako ona pristane i na tisla kod nake babe u rogaticu ,poslje je opet zanijela i masAllah rodila nam Ahmeda ,dal je to fakat bilo al ovo se njoj desilo user posted image
moje misljenje je da nikad netreba odustati i uzdati se u Boga dragog

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 10:45:28   
virgulina

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

beba je bila jako nisko


kako s eovo skuži? pri običnom uz?

moja dr je to vec kod drugog - treceg UZ rekla a i posteljica je bila na prednjem zidu
a sto se tice tvog naglog otvaranja , razlicito se otvaraju prvorotke i viserotke
kod prvorotki se grlic prvo skracuje i posle se otvara akod drugoroti se manje - vise istovremeno skracuje i otvara ali zeto se to desava tako rano ne vjerujem da ce ti iko reci zasto
u Gaytonovoj fiziologiji porodjaja stoji neko objasnjenje da do poroda dolazi kada nadbubrezna zljezda bebe pocinje da luci neki hormon , staj a znam i salje impul majcinom organizmu i onda porod pocinje

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 10:54:06   
Medić*
IZVORNA PORUKA: virgulina


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

beba je bila jako nisko


kako s eovo skuži? pri običnom uz?

moja dr je to vec kod drugog - treceg UZ rekla a i posteljica je bila na prednjem zidu
a sto se tice tvog naglog otvaranja , razlicito se otvaraju prvorotke i viserotke
kod prvorotki se grlic prvo skracuje i posle se otvara akod drugoroti se manje - vise istovremeno skracuje i otvara ali zeto se to desava tako rano ne vjerujem da ce ti iko reci zasto
u Gaytonovoj fiziologiji porodjaja stoji neko objasnjenje da do poroda dolazi kada nadbubrezna zljezda bebe pocinje da luci neki hormon , staj a znam i salje impul majcinom organizmu i onda porod pocinje


Da li se to vidi samo preko vAginalne sonde ili moze i preko stomaka?

Virgulina jesi li pila sta za pritisak? Meni je isto povisok, taj granicni 140-90. Pijem jednu tabletuju ujutru i dobro ga snizi. Tako mi je bilo u prvoj trudnoci, ali tabletu nisam pila, dali mi pred krj apaurin aimene bilo strah da ga pijem, i sve proteklo u najboljem redu.
Porordila se 3 sedmice prije.

Inace prva trudnoca sve uredno ( osim blago povisenog pritiska)
Vodila i vodim privatno. Bez obzira na urednu trudnocu dr je uvije instistirao na stalnim nalazima krvi i urina, papa test na pocetku i brisevi, iz predostroznosti.




< Poruku je uredio medic slatki -- 13.1.2013 10:58:23 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:20:55   
virgulina
preko stomaka je videla dr a za pritisak sam pila methyldopa 3x1 , sad ne sjecam se tacno od kada , moracu naci sve izvjestaje ali od negdje cetvrtog mjeseca , i moj pritisak je bio svaki put bio 140 - 150 sa 90 - 100 a isla sam na kontrole svake druge semice jer sam onda imala 33 godine pa sma nekako bila na granici rizicnih trudnoca
i svaki put su proveravali proteine u urinu zbog rizika od preeklampisje
i jos mi je prepisala i bromazepam ( dijazepam ) ne sjecam se doze ali njega nisam pila
uz methyldopa mi je pritisak spao na `20 - 130 sa 80 - 90 i to je mojoj dr bilo prihvatljivo
i jako me je mucila sa tim sto se gojim , po njoj je bilo prihvatljivo samo po pola kile izmedju pregleda tako da sam se ja za cijelu trudnocu ugojila 10 kila
a kad sam se pocela otvarati dobila sam ginipral i verapamil ( zbog tahikardija ) i obavezno dijazepam uvece

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:26:22   
Medić*
Izvini sto pitam, je li se na kraju sve fino zavrsilo bez obzira na raniji porodjaj ?Nadam se da jeste :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:36:13   
virgulina
meni je prva trudnoca , savrsena zavrsila spotanim u drugom trimestru
ali ova sa visokim pritiskom , bebom koja je nisko i svim cudima iako je bio prijevremeni porod je zavrsila fala Bogu kako treba i evo meni moje curice zive i zdrave sa pune cetiri godine
a prvu trudnocu sam imala sa 27 godina , sve kako treba i na kraju nista , spontani , ja sa praznim rukama iz porodilista jer iako je bio spontani ( prije 28 sedmice trudnoce ) ja sam prirodno " rodila " fetus
Medic , ne sjekiraj se , samo pij lijekove sto su ti dali , pazi se i vjeruj sebi i dr
bice sve ok user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:42:24   
Medić*

IZVORNA PORUKA: virgulina

meni je prva trudnoca , savrsena zavrsila spotanim u drugom trimestru
ali ova sa visokim pritiskom , bebom koja je nisko i svim cudima iako je bio prijevremeni porod je zavrsila fala Bogu kako treba i evo meni moje curice zive i zdrave sa pune cetiri godine
a prvu trudnocu sam imala sa 27 godina , sve kako treba i na kraju nista , spontani , ja sa praznim rukama iz porodilista jer iako je bio spontani ( prije 28 sedmice trudnoce ) ja sam prirodno " rodila " fetus
Medic , ne sjekiraj se , samo pij lijekove sto su ti dali , pazi se i vjeruj sebi i dr
bice sve ok user posted image


Hvala Bogu pa se sve dobro zavrsilo i imas svoju curu user posted image Mene malo taj pritisak zabrinjava a sve ostalo je u redu hBg i bit ce u redu aBg :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:46:49   
virgulina
nemoj se previse brinuti oko pritiska , dobila si th ako je pijes i ako se proveravaju proteini u urinu sve ce biti ok
mada taj kleti pritisak zna skociti i samo kad ga neko u bjelom mantilu mjeri user posted image
ne znam ( vjerovatno to radis ) ali treba ga provjeravati ujutru , poslije rucka i predvece pa onda po tom " dnevniku " obicno dr daju th

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:51:44   
Medić*

IZVORNA PORUKA: virgulina

nemoj se previse brinuti oko pritiska , dobila si th ako je pijes i ako se proveravaju proteini u urinu sve ce biti ok
mada taj kleti pritisak zna skociti i samo kad ga neko u bjelom mantilu mje
ri
user posted image
ne znam ( vjerovatno to radis ) ali treba ga provjeravati ujutru , poslije rucka i predvece pa onda po tom " dnevniku " obicno dr daju th


Bas me nasmija, ovo je definitivno tacno user posted image
Ja sm bas kupila neki digitalni aparat, nadam se da je tacan i mjerim tri puta. Uglavnom od jedne tablete spadne tokom dana cijelog na 130-80(75) Mislim da to nije visoko. Uglavnom za dvije sedmice imam kontrolu. Uglavnom jedem i narandze, limun, manje slano, bijeli luk, jogurt, pa ga i tako regulisem i da pocetak 4 mj mi je (14 sed )

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:52:53   
canim
Medic imas u apotekama I u conradu onu spravicu za mjerenje pritiska pa mozda nebi bilo lose da mjeris pritisak makar 1 dnevno ili po potrebi za svaki slucaj, ako ga drzis pod kontrolom nebi trebao biti problem s te strane.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:54:11   
virgulina
i kuhani paradajz prija visokom pritisku , bijeli luk je pih , treba cio dan sa ljudima a ti vonjas user posted image
ali zato kuhani ili sirovi paradaj bez soli naravno prija i mozda umjesto obicne da koristis kalijumovu sol
kod nas je nije bilo kad sam ja bila trudna user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *