|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:55:35   
Medić*

IZVORNA PORUKA: canim

Medic imas u apotekama I u conradu onu spravicu za mjerenje pritiska pa mozda nebi bilo lose da mjeris pritisak makar 1 dnevno ili po potrebi za svaki slucaj, ako ga drzis pod kontrolom nebi trebao biti problem s te strane.


I ja mislim da nece biti problema, ipak nije toliko visok ali eto dr ga smatraju granicnim, ali hBg od tablete padne a od ishrane. Kupih juce 90 km Beurer aparat :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 11:58:38   
Medić*

IZVORNA PORUKA: virgulina

i kuhani paradajz prija visokom pritisku , bijeli luk je pih , treba cio dan sa ljudima a ti vonjas user posted image
ali zato kuhani ili sirovi paradaj bez soli naravno prija i mozda umjesto obicne da koristis kalijumovu sol
kod nas je nije bilo kad sam ja bila trudna user posted image


Za srecu ne radim trenutno, pa mogu po cehne dvoje :) A cula sam za kuhani paradajz, a kalijumovu sol potrazim. Inace mi je pritisak uvijek povecan i mim trudnoce ali ne previse. Radila sam EKG i sve u redu, mozda je genetski malo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 17:07:12   
pilicaa
hvala na odg user posted image ja sam prosle godine imala spontani u 16 nedjelji,bolovi me probudili u pola 5 ujutru,u pola 10 me primili na patologiju, i porod se zavrsio u 19h user posted image .pojma nisam imala sta mi se desava,jer je dotad sve bilo ok,vodila trudnoca na jezeru!!ugl,kad vise nisam mogla da izdrzim bolove,zvala sam doktoricu da mi pojasni sta ce se dalje desavati.kaze: meni je stvarno zao,moramo cekati,samo ce to izaci!i tako oko 17:30 izadje vodenjak,u 19:00 plod,te su me uspavali da izvade posteljicu!sutradan izasla.pretrage nisam nikakve radila,jer smatram da sam hvala Bogu relativno zdrava,samo mi je zeljezo nisko.

ev sad sam trudnauser posted image u 37 nedjelji,jedva cekam svoju bebicuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prijevremeni porod
13.1.2013 17:23:50   
veeseelaa
te su me uspavali da izvade posteljicu


kako sam skontala u porodima do neke 25 sedmice posteljica ne izadje sama, prirodno?
nekako se uvijek radi kiretaža user posted image
kod mene je bilo , beba pa posteljica, nikakvih problema nije bilo da su dr morali intervenirati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pilicaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prijevremeni porod
22.1.2013 21:49:08   
veeseelaa
ej djevojke, mislila sam u ovih par dana posjetiti DZ i tražiti da mi dadnu uputnice za nalaz krvi i urina, trebal li šta naglasiti? kako ide, kažem komplet nalaz il šta??
Jel za ekg srca tražim uputnicu za internistu il kako?
što se tiče štitne žlijezde jel tražim uputnicu za UZ il šta???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prijevremeni porod
22.1.2013 22:01:29   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prijevremeni porod
22.1.2013 22:06:33   
Leena

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ej djevojke, mislila sam u ovih par dana posjetiti DZ i tražiti da mi dadnu uputnice za nalaz krvi i urina, trebal li šta naglasiti? kako ide, kažem komplet nalaz il šta??
Jel za ekg srca tražim uputnicu za internistu il kako?
što se tiče štitne žlijezde jel tražim uputnicu za UZ il šta???



Ne razumijem se u ovu temu, ali ti mogu odgovoriti na ovo. Kazes dr. da trebas raditi krvnu sliku i urin i objasnis razlog, a od njega trazis uputnicu za internistu i UZ stitne. S tim da se na UZ dugo ceka, barem u Starom Gradu.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prijevremeni porod
22.1.2013 22:13:13   
zvončica
IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ej djevojke, mislila sam u ovih par dana posjetiti DZ i tražiti da mi dadnu uputnice za nalaz krvi i urina, trebal li šta naglasiti? kako ide, kažem komplet nalaz il šta??
Jel za ekg srca tražim uputnicu za internistu il kako?
što se tiče štitne žlijezde jel tražim uputnicu za UZ il šta???



Ne razumijem se u ovu temu, ali ti mogu odgovoriti na ovo. Kazes dr. da trebas raditi krvnu sliku i urin i objasnis razlog, a od njega trazis uputnicu za internistu i UZ stitne. S tim da se na UZ dugo ceka, barem u Starom Gradu.


Da dodam samo i hormone stitne...ako ces ih raditi u DIP-u, ponedeljkom primaju ko radi prvi put....ja sam se narucivala u Vrazovoj za UZ i nije se cekalo dugo....

I mislim da bi ti dobro bilo da uradis sve polne hormone ( FSH, LH, progesteron, estrogen, testosteron ) i prolaktin po danima ciklusa kako se vade, ali za ovo ti treba uputnica od ginekologa.

< Poruku je uredio zvončica -- 22.1.2013 22:21:16 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prijevremeni porod
22.1.2013 23:31:41   
veeseelaa
hvala djevojke
zapišem pa vidim sa doktorima

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prijevremeni porod
23.1.2013 0:00:28   
veeseelaa
I mislim da bi ti dobro bilo da uradis sve polne hormone ( FSH, LH, progesteron, estrogen, testosteron ) i prolaktin po danima ciklusa kako se vade, ali za ovo ti treba uputnica od ginekologa.


a za ovo trebam dobiti i prvu mjesečnicu nakon poroda?
jer još nisam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prijevremeni porod
23.1.2013 0:04:55   
zvončica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I mislim da bi ti dobro bilo da uradis sve polne hormone ( FSH, LH, progesteron, estrogen, testosteron ) i prolaktin po danima ciklusa kako se vade, ali za ovo ti treba uputnica od ginekologa.


a za ovo trebam dobiti i prvu mjesečnicu nakon poroda?
jer još nisam


Najrelevantniji nalazi su kad se rade po danima ciklusa....dakle bilo bi dobro da ih radis kad dobijes....ali uzmi uputnicu da mozes krenuti sa vadjenjem cim dobijes...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prijevremeni porod
23.1.2013 0:07:51   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: zvončica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I mislim da bi ti dobro bilo da uradis sve polne hormone ( FSH, LH, progesteron, estrogen, testosteron ) i prolaktin po danima ciklusa kako se vade, ali za ovo ti treba uputnica od ginekologa.


a za ovo trebam dobiti i prvu mjesečnicu nakon poroda?
jer još nisam


Najrelevantniji nalazi su kad se rade po danima ciklusa....dakle bilo bi dobro da ih radis kad dobijes....ali uzmi uputnicu da mozes krenuti sa vadjenjem cim dobijes...



aha, e hvala na objašnjenju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prijevremeni porod
23.1.2013 0:09:53   
zvončica
Zaboravih ti napisati kod nas rade 2 ili 3 dan ciklusa hormone, pa opet 21 dan ciklusa....

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prijevremeni porod
23.1.2013 0:30:02   
fatimica09
Vesela, žao mi je zaista što si to doživjela....nisam dugo ni čitala ništa na rr nakon što sam čula šta ti se desilo. izbjegavam....
Možda se sjećaš da sam i ja slično, u stvari isto doživjela, samo što ja nisam dobila ni bolove, ništa....moja Fatimica je jednostavno preselila, tri dana sam ja, po nalazu obdukcije, nosila mrtvu bebu, a njene pokrete sam osjetila....ustvari kako mi je Cile objasnio tada od težine bebe koja je plutala na svaki moj pokret mi se činio udarac.....kako god....prva trudnoća a ja veze nemam....
Moja trudnoća je bila isto školska što kažu i slobodno spomeni Ciletu Irenu....sjetiće me se i slobodno pitaj! On najbolje zna šta sam ja sve poslije radila, obišla sam sve moguće i nemoguće ljekare, slala nalaze u sloveniju, hrvatsku, silne pare dala, slala nalaz obdukcije ( koji je pokazao da je beba umrla od akutnog infarkta posteljice, a ona sama je bila potpuno zdravauser posted image ....šta da ti kažem, osjetila si i sama, sve znaš.....taj moj infarkt se desi obično kod visokog pritiska, akutnog stresa, teških saobrać.nezgoda....helem sve isključeno kod mene) nikad nisam dobila odgovor.....sem da se i u medicini dešavaju ČUDA!

Uradi ti svakako nalaze, ne znam da li vam je gotov nalaz obdukcije.....ali neočekuj puno, ne očekuj odgovor.....čuvaj se i budi jaka kao uvijek i biće ako Bog da hairli! I ovo je hajr, samo je nama teško shvatiti i prihvatiti!user posted image

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prijevremeni porod
4.2.2013 11:04:42   
veeseelaa
fatimice09 hvala draga user posted image

nadjoh i ovaj tekst u vezi sa mogućim prijvremenim porodom, pa ženice pročitajte simptome, ja ni ove nisam imala al eto.....

Holestaza u trudnoći
 
Rizici nelecene holestaze u trudnoci mogu da budu prijevremen porodjaj, poremecaj zgrusavanja krvi u smislu krvarenja (zbog poremecenog nivoa vitamina K), sindrom aspiracije mekonijuma i fetalni distres sindrom.

< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.2.2013 11:07:44 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prijevremeni porod
2.3.2013 20:59:41   
Anoniman
drge moje
bas mi drgo sto je otvorena ova teme sto vas sve muci i mene je dugo i jos me muci ZASTO DODE DO PRIJEVREMENPG PORODA
i ako sam vodila temeljito trudnocu uvijek ostane na nama da nagadamo.
ja sam sve to prosla i znam kako vam je i nakon 10 mj
borim se da uvijek kazem ja sam dobrouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prijevremeni porod
3.3.2013 11:19:48   
tužna mama

IZVORNA PORUKA: fatimica09

Vesela, žao mi je zaista što si to doživjela....nisam dugo ni čitala ništa na rr nakon što sam čula šta ti se desilo. izbjegavam....
Možda se sjećaš da sam i ja slično, u stvari isto doživjela, samo što ja nisam dobila ni bolove, ništa....moja Fatimica je jednostavno preselila, tri dana sam ja, po nalazu obdukcije, nosila mrtvu bebu, a njene pokrete sam osjetila....ustvari kako mi je Cile objasnio tada od težine bebe koja je plutala na svaki moj pokret mi se činio udarac.....kako god....prva trudnoća a ja veze nemam....
Moja trudnoća je bila isto školska što kažu i slobodno spomeni Ciletu Irenu....sjetiće me se i slobodno pitaj! On najbolje zna šta sam ja sve poslije radila, obišla sam sve moguće i nemoguće ljekare, slala nalaze u sloveniju, hrvatsku, silne pare dala, slala nalaz obdukcije ( koji je pokazao da je beba umrla od akutnog infarkta posteljice, a ona sama je bila potpuno zdravauser posted image ....šta da ti kažem, osjetila si i sama, sve znaš.....taj moj infarkt se desi obično kod visokog pritiska, akutnog stresa, teških saobrać.nezgoda....helem sve isključeno kod mene) nikad nisam dobila odgovor.....sem da se i u medicini dešavaju ČUDA!

Uradi ti svakako nalaze, ne znam da li vam je gotov nalaz obdukcije.....ali neočekuj puno, ne očekuj odgovor.....čuvaj se i budi jaka kao uvijek i biće ako Bog da hairli! I ovo je hajr, samo je nama teško shvatiti i prihvatiti!user posted image
[/quote
Kod mene je akutni infarkt posteljice u prvoj trudnoći uzrok trombofilija poremećaj zgrušavanja krvi i slabi protoci kroz posteljicu. Tako ako nisi uradila te nalaze svakako uradi.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prijevremeni porod
3.3.2013 13:18:42   
veeseelaa
Kod mene je akutni infarkt posteljice u prvoj trudnoći uzrok trombofilija poremećaj zgrušavanja krvi i slabi protoci kroz posteljicu. Tako ako nisi uradila te nalaze svakako uradi.


to pokazuje nalaz veliki koaulogram?
radila, sve ok
inače sve ok, mislim na ostale nalaze
svi brisevi i co, štitna itd
nema uzroka, nema odgovora
obdukcija nije pokazala nikakve malformacije bebe, kao mogućnost pokretanja prijevremenog poroda
nema odgovora na masu pitanja
takav je život, idemo dalje
ko kako zna i kako ko može, sabur


< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.3.2013 13:19:59 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prijevremeni porod
3.3.2013 22:51:20   
klementina
Evo mogućih uzroka prijevremenog poroda. Baš danas pročitah ovaj tekst jer mi se ovo desilo jednoj prijateljici. Radi pretrage ali je pušila tih nekoliko mjeseci i loše se hranila..


http://www.intimatemedicine.com.hr/seks-i-zdravlje/8-mogucih-uzroka-za-prijevremeni-porod/

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *