|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi zakon o porodiljama
26.6.2009 11:18:33   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: edijevamama

Mene interesuje ako znate, ko snosi troskove doprinosa(PIO zdrastvo, porez i td) firma ili kanton?


meni npr firma ne uplacuje nista, primam samo kanotnalnu nadoknadu i kanton/opstina mi (nadam se) uplacuje PIO

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Novi zakon o porodiljama
26.6.2009 15:16:43   
luna77
IZVORNA PORUKA: edijevamama

Mene interesuje ako znate, ko snosi troskove doprinosa(PIO zdrastvo, porez i td) firma ili kanton?

ovisi o zupaniji gdje zivš u ZHŽ firma plaća doprinose a u SA zupanija

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Novi zakon o porodiljama
24.8.2009 22:38:25   
teacher75
zanima me da li mogu otici na obicno bolovanje do dana poroda, a onda otvoriti porodiljsko, kako bih dobivala punu platu, ili MORAM uzati 28 dana trudnickog-porodiljskog prije poroda ( u tom slucaju ne bih tih 28 dana dobivala platu vec mizernu naknadu od kantona)?

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Novi zakon o porodiljama
24.8.2009 22:44:09   
veeseelaa
ti lijepo radiš i tih 28 dana, dobiješ punu plaću a onda im dostaviš podnesak o otvorenom bolovanju, kad predaš za naknadu od Kantona dobiješ i za taj mjesec za koji si dobila punu platu
Tako sam jauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Novi zakon o porodiljama
24.8.2009 22:54:47   
suna
vesela da li si upucena u slijedece....ja otvorila bolovanje 28 dana prije poroda,dobila sam placu i za taj mjesec od poslodavca,sto znaci samo mi uplatio za jedan mjesec...e mene zanima da li firma uplacuje 42 dana bolovanje pa tek onda socijalno ili kako vec u ze-do kantonu???

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Novi zakon o porodiljama
24.8.2009 23:22:51   
veeseelaa
suna ja koliko znam kad otvoriš porodiljsko od tog dana firma ti ne daje platu (izuzev ako nisu drugačije odlučili, meni npr firma isplaćuje punu platu svo vrijeme porod.odsustva)
Od tog datuma od kada odvoriš por.odsustvo Kanton ti isplaćuje por.nadoknadu
To 42 dana bolovanja nema veze s porodljskim odsustvom, ta odredba se ne primjenjuje na porodilje

< Poruku je uredio veeseelaa -- 24.8.2009 23:24:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 14:35:43   
teacher75
slazem se sa veseeleom, ni kod nas firma ne placa tih 28 dana vec kanton. a ja necu raditi jer radim u skoli pa sam se dogovorila da od 1.septembra odem na bolovanje a termin mi je sredina oktobra. kad budem na obicnom bolovanju (cuvanje trudnoce) dobivacu punu platu pa zato se pitam mogu li to sve vrijeme biti na tom bolovanju, da ne uzimam tih 28 dana do poroda

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 14:39:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

pa zato se pitam mogu li to sve vrijeme biti na tom bolovanju, da ne uzimam tih 28 dana do poroda



Ne može. I ja sam tako htjela ali..... Osim ako sada nisu ponovo nešto promjenili.... U maju nije moglo. Pokušaj, sretno.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 14:41:39   
emy
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: teacher75

pa zato se pitam mogu li to sve vrijeme biti na tom bolovanju, da ne uzimam tih 28 dana do poroda



Ne može. I ja sam tako htjela ali..... Osim ako sada nisu ponovo nešto promjenili.... U maju nije moglo. Pokušaj, sretno.


I ja sam htjela na taj nacin, ali tako imas 13 mjeseci porodiljskog
Planirala sam iskoristiti klasicno bolovanje do termina i nakon toga otvoriti porodiljsko ali rekli su mi da nije moguce user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 14:50:03   
teacher75
a moja kolegica tako uradila u februaru :(

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 14:51:09   
teacher75
ja sam se ionako mislila vratiti na posao ranije, nakon 10 mjeseci

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 14:53:50   
Anoniman
Ja se vraćam nakon 6 mj.......
Nema to veze. Ma ti pokušaj, pa ćeš vidjeti. Jasno je nama šta ti želiš al đaba kad ne može.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 15:49:35   
mzmarija
Zanima me dali je netko zatvorio porodiljno pa otvorio bolovanje jer u tom slucaju dobivas punu placu,al mora se svaki mjesec otvarat zatvarat bolovanje,zna li netko nesto tacnije...

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Novi zakon o porodiljama
25.8.2009 23:55:56   
suna
mzmarija,mozes ti zatvoriti porodiljsko ali onda ako imas stelu kod dr.otvaras klasicno bolovanje ali ima komisija na koju moras izlaziti ako ti dr.stalno produzava bolovanje,ili se vratiti na posao jednu sedmicu pa opet otvoriti bolovanje...kod nas je tako u ze-do kantonu

veselaaa,hvala ti puno na odg.


_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Novi zakon o porodiljama
27.8.2009 21:51:23   
mzmarija
A i ovdje ti je tako znaci moram imati stelu kod dr. opce prakse za obe te solucije...

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Novi zakon o porodiljama
27.8.2009 22:13:54   
teacher75
moj ginekolog je napisao da moram mirovati narednih mjesec dana a onda da mi je kontrola, pa cu za par dana kod ljekara opce prakse da vidim sta ce reci. inace, termin mi je za mjesec i po al to nigdje ne pise

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Novi zakon o porodiljama
2.9.2009 21:28:49   
cvrakica
uh kasno sam se ukljucila na ovaj forum ali cu ti dati odgovor.Ako radis u drzavnoj firmi mora se postovati zakon o radu gdje jasno stoji da je poslodavac duzan isplacivati platu zeni na porodiljskom.Eh kod nas je godinama bila zabluda da to ustvari isplacuje Kanton,odnosno socijalno,tacno je da to radi i socijalno ali i tvoj poslodavac.Od nas su krili to godinama i slucajno su prosle godine kolegice tuzile svoje poslodavce u drzavnom organu tj,Ministarstvu za neisplacivanje plata za vrijeme porodiljskog i gle cuda na sudu su dobile pa sam to i ja uradila.Samo dobar advokat i  mozes sve jer kod nas su mnoge informacije i skrivene.Pozdrav

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Novi zakon o porodiljama
2.9.2009 22:59:54   
teacher75
otvorila sam obicno bolovanje, pa namjeravam da ga zatvorim pred sam porod, tako da cu izbjeci onih 28 dana kad placa samo kanton

(odgovor članu cvrakica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Novi zakon o porodiljama
3.9.2009 15:03:31   
Đenifer
Imam jedno pitanje za vas user posted image , a većina bi mogla znati kako to ide.

Kad prekineš porodiljsko prije godine, npr: vratiš se na posao "formalno" nakon 4-5 mjeseci, počneš raditi i odeš na bolovanje klasično, uz donošenje doznaka od dr.opće prakse za opravdanje.
Može li se pojavljivati na poslu ( u toj godini dana) po  jedan dan i slijedeći da si na bolovanju uz opravdanje od dr. za komisiju, i tako raditi svaki mjesec, a nakon godinu se vratiti za stalno.Tako da na taj način prekineš porodiljsko i crkavicu od kantona, a kad si na bolovanju primaš punu platu bez toplog i prevoza i opet je to bolja solucija.
Znači ako sam malo konfuzna bila ,bit je pitanja " možeš li se pojaviti samo jedan dan na poslu i otiči na  bolovanje ili moraš raditi nekoliko dana u toku sedmice  pa otiči na bolovanje".Neznam ima li komisija neka pravila i propise koje prate kako je predviđeno koliko dana moraš raditi u toku mjeseca pa uzeti bolovanje, ako zna neka nek se javi.Pozzzzzz

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Novi zakon o porodiljama
7.9.2009 21:55:36   
taze_mlada

IZVORNA PORUKA: Đenifer

Imam jedno pitanje za vas user posted image , a većina bi mogla znati kako to ide.

Kad prekineš porodiljsko prije godine, npr: vratiš se na posao "formalno" nakon 4-5 mjeseci, počneš raditi i odeš na bolovanje klasično, uz donošenje doznaka od dr.opće prakse za opravdanje.
Može li se pojavljivati na poslu ( u toj godini dana) po  jedan dan i slijedeći da si na bolovanju uz opravdanje od dr. za komisiju, i tako raditi svaki mjesec, a nakon godinu se vratiti za stalno.Tako da na taj način prekineš porodiljsko i crkavicu od kantona, a kad si na bolovanju primaš punu platu bez toplog i prevoza i opet je to bolja solucija.
Znači ako sam malo konfuzna bila ,bit je pitanja " možeš li se pojaviti samo jedan dan na poslu i otiči na  bolovanje ili moraš raditi nekoliko dana u toku sedmice  pa otiči na bolovanje".Neznam ima li komisija neka pravila i propise koje prate kako je predviđeno koliko dana moraš raditi u toku mjeseca pa uzeti bolovanje, ako zna neka nek se javi.Pozzzzzz

ne znam tacno odgovor na pitanje ali ako nista moras imati ok poslodavca koji bi ti tolerisao takve izostanke....

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Novi zakon o porodiljama
21.1.2010 14:07:05   
delfin
Im ali neko neke "svježe" informacije vezano za ovaj zakon. Ili provjereni slučaj, da se otvori normalno bolovanje umjesto onih 28 dana ili se mora uzeti tih 28 dana. Jer ni moja firma ne plaća ništa za vrijeme porodiljskog odsustva?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Novi zakon o porodiljama
21.1.2010 14:39:59   
snijeg
Ne možeš otvoriti "normalno" bolovanje ukoliko si stekla uslove za ovih 28 dana...jedino da nastaviš raditi do kraja ili da eventualno iskoristiš godišnjeg odmora, ukoliko ga imaš. Ovo ti pišem iz ličnog iskustva, nisu mi dali bolovanje jer sam bila 20 dana pred termin i nažalost morala sam otvoriti porodiljsko jer su bile velike vrućine i fakat nisam mogla nastaviti raditi, a godišnji davno iskorišten user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Novi zakon o porodiljama
21.1.2010 17:27:35   
aamra
Ja sam koristila obicno bolovanje nekih mjesec dana pred porod. Tek sam 8 dana pred porod otisla na porodiljsko.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Novi zakon o porodiljama
21.1.2010 22:44:40   
delfin
snijeg a ko ti nije dao da otvoriš "normalno" bolovanje?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Novi zakon o porodiljama
21.1.2010 22:45:45   
Skvo RR
Ja sam bila na normalnom bolovanju tih 28 dana, porodiljsko mi je pocelo teci na dan poroda!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *