|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 6:15:13   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

2000 desile su se izmjene ovoga člana pa on sada glasi ovako

"Za vrijeme trudnoce, porodjaja i njege djeteta, zena ima pravo na porodjajno odsustvo u trajanju od jedne godine neprekidno. Na osnovu nalaza ovlastenog lijecnika zena moze da otpocne porodjajno odsustvo 28 dana prije ocekivanog datuma porodjajaa. Zena moze koristi krace porodjajno odsustvo, ali ne krace od 42 dana poslije porodjaja."




Sto bi znacilo i za trojke godina dana? Pih...user posted image
Hvala vam na brzim odgovorima!


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:13:28   
iva4
Zene, pomagajte... je li se u vasem domu zdravlja izdaju doznake koje svaki mjesec treba odnijeti u firmu? u nasem vise ne, pa sta da radim? i kad se predaju papiri u socijalno? prije ili nakon rodjenja? 

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:15:30   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: iva4

Zene, pomagajte... je li se u vasem domu zdravlja izdaju doznake koje svaki mjesec treba odnijeti u firmu? u nasem vise ne, pa sta da radim? i kad se predaju papiri u socijalno? prije ili nakon rodjenja? 


ne daju se doznake vise za vrijeme porodiljskog, dobices rjesenje od kantonalne sluzbe za naknadu i to ti je umjesto doznaka.

a od dr samo dobivas potvrdu da ti je otvoreno porodiljsko i to kopiras i odneses u firmu

a kako ces predati papire prije kad nemas papire od bebe, znaci poslije rodjenja u roku od 30 ili 60 dana


< Poruku je uredio MALA1994 -- 18.3.2011 14:16:16 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:21:34   
iva4
Ok, hvala...ali sta mi treba da dobijem to rjesenje?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:24:22   
iva4
I mogu li ja prikupit sve dokumente potrebne za socijalno, osim rodnog lista bebe prije nego rodim pa nakon toga samo dodat jos i to?

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:27:20   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: iva4

Ok, hvala...ali sta mi treba da dobijem to rjesenje?


kojoj opštini u Bih ti pripadašuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:32:27   
iva4
zapadno-hercegovacka zupanija, opcina grude

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:37:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: iva4

zapadno-hercegovacka zupanija, opcina grude


draga...
najrprije nazovi opštinsku službu i pitaj što ti sve do dokemnata treba za pstavrivanje nakande...
zavinsko je dali si zapolena ili ne...
Od kantona do kantona zavisi kako je rješeno.

kada dobiješ spisak potrebnih dokumenata i kada budeš nama tačno rekla termin, kada nam kažeš jesi zapolena ili nisi...rado ćemo ti pomoći sa informacijom koje dokumenete možeš izvaditi prije, a koje ćeš moći tek po porodu.

Okuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:43:18   
iva4
Pa vec sam rekla da mi trebaju te doznake za u firmu - sto znaci da sam zaposlena, a kad nazovem njih pitat cu i sta mogu izvadit prije ali mislila sam ako je vec netko to radio i ako je iz iste opcine mozda zna..nema potrebe da tebe opterecujem s time.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:45:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: iva4

Pa vec sam rekla da mi trebaju te doznake za u firmu - sto znaci da sam zaposlena, a kad nazovem njih pitat cu i sta mogu izvadit prije ali mislila sam ako je vec netko to radio i ako je iz iste opcine mozda zna..nema potrebe da tebe opterecujem s time.


ma nisi me shavtila....
nećeš me opeteretiti nego zavisi od kantona do kantona a bome i po opštinama...

zato sma mislila postavi spisak pa ćemo znati što možeš prije uzeti od akata a što kansije...

a iz gruda zaposlena porodilja...nisma sigurna koliko ih ima...
al ima nekoliko iz herecgovine možda imaju info za tebeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:47:48   
iva4
ma nema veze..valjda ce mi oni reci, nego znas kakve su tete obicno na salterima, pa mi muka uopce otic i pitat ih.. ali sta ces, moramo i to...cini mi se da je lakse roditi nego to sve pribavit :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:49:34   
nikita
ja sam iz Ljubuskog, na Birou sam,
dobila sam 500 km jednokratno i 6mj po 100 km,
a poznanica zaposlena u racunovodstvenoj agenciji dobijala je godinu dana po 300 i nesto km, eh kako se racuna taj iznos to ne znam

< Poruku je uredio nikita -- 18.3.2011 14:50:11 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 14:56:14   
iva4
hvala nikita ali mislim da u vasoj opcini nije kao kod nas. ja bi trebala dobivati 70 posto od svoje place godinu dana.ili mozda tvoja prijateljica dobiva isto tako?


< Poruku je uredio iva4 -- 18.3.2011 15:03:56 >

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 15:05:39   
nikita
IZVORNA PORUKA: iva4

hvala nikita ali mislim da u vasoj opcini nije kao kod nas. ja bi trebala dobivati 70 posto od svoje place godinu dana.ili mozda tvoja prijateljica dobiva isto tako?



nisam sigurna, vjerojatno jeste,  mada joj je placa veca jer ima VSS , ne znam od kojeg se iznosa racuna 70 posto, vjerojatno od neto place

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 15:09:36   
iva4
od neto place. ali ako dobiva 300 i nesto km onda joj placa i nije bas za VSS. 

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 15:11:37   
iva4
a i nije mi to bitno. mene su vise zanimali dokumenti koje trebam nabaviti za sve to user posted image ..

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Novi zakon o porodiljama
18.3.2011 17:23:16   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: iva4

I mogu li ja prikupit sve dokumente potrebne za socijalno, osim rodnog lista bebe prije nego rodim pa nakon toga samo dodat jos i to?


pa vecinu mozes, a imas na temi porodiljske naknade sta ti treba, ukucaj na pretrazivac pa ce ti izbaciti

sretno


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu iva4)
Neposredna veza do poruke: 117
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *