|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 19:25:03   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Jasmin,
da li očekuješ od svoje kćerke da, kad dođe vrijeme za to, nosi nikab ili hidžab ili to prepuštaš njenoj volji i želji?

To je moja želja,ne zbog toga što želim da izleda kao ja,već što želim da osjeća ovo što osjećam ja i da bude sretna kao ja. Naravno,najprije pokorna Stvoritelju.
Ali,ja kao obično stvorenje,nemam nikakvo pravo da je prisiljavam na bilo što,pa ni na to.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 19:26:49   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Bebica11

Jasmin bil voljela mene upoznati i u kojem dijelu grada zivis?user posted image

Svakako...živim blizu Stupa i Nedžarića.

< Poruku je uredio jasmin -- 12.3.2013 19:28:36 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 19:27:11   
klemzi
Nisam čitala cijelu temu, možda je neko već pitao, Jasmin jesi li ikad posumnjala da postoji Bog?

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 19:35:24   
jasmin

IZVORNA PORUKA: klemzi

Nisam čitala cijelu temu, možda je neko već pitao, Jasmin jesi li ikad posumnjala da postoji Bog?

Vidi,prije mog konačnog opredjeljenja sumnjalo se u svašta. Kako,šta.......to su sasvim normalna pitanja s kojim se susreće čovjek. To je svakako u cilju onog zlog nevidljivog bića koje konstantno došaptava loše...a šta ako ima,nema i td...
Ali,sada...ne user posted image !
Prosto je nemoguće sumnjati nakon bezbroj neoborivih dokaza.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 19:39:48   
klemzi
Hvala draga user posted image I ja sam prije znala posumnjati, sad više ne user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 23:51:13   
reallove
Jasmin,hoces li sa svojim mrsavicama na kaficuuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 23:55:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: reallove

Jasmin,hoces li sa svojim mrsavicama na kaficuuser posted image

Gdje,kad?
Voljela bih user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
12.3.2013 23:56:57   
reallove

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: reallove

Jasmin,hoces li sa svojim mrsavicama na kaficuuser posted image

Gdje,kad?
Voljela bih user posted image .
dogovaramo,pravimo spisak pa cemo onda vidjeti gdje i kaduser posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 0:10:22   
Bihter
Na ovoj temi se samo zelim zahvaliti Jasmin sto mi je pomogla kad sam bila u dilemi kako bi se pisalo jedno musko ime koje mi se jako svidja za moju bebicu...Hvala ti Jasmin sto si mi sve lijepo objasnila..veliki user posted image imas od mene user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 0:20:49   
srećicaa
Nisam nikada ništa pitala jasmin, ali sam čitala neke njene postove i stvarno sam oduševljena njenim razmišljanjem, pribranošću, odmjerenošću i realnim pogledima. Nisam pokrivena, vjerujem u dragog Boga i uvijek sam koliko god to ljudi oko mene podržavali ili ne tumačila vjeru na neki meni razuman način i nikada se nisam slijepo držala nekih običaja ili nečega što je neko ma koliko bio "iznad" mene protumačio. Upravo zbog takvog razmišljanja i tumačenja cijenim jasmin-Aišu i evo ne mogu da ne istaknem volila bih je i ja upoznati, jer je moje mišljenje da je malo osoba kao što je ona i da je bogatstvo komunicirati s njom.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 0:26:01   
ljubičica 28
Nemam pitanje, ali sam oduševljenja njenim načinom razmišljanja i prezentiranja svojih stavova.
Zaista je osvježenje za ovaj forum i baš bih je voljela upoznati user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 0:26:58   
Esmica
Ja sam najkompetentnija da kazem nesto o Jasmin.
Sele,nije sto je pred tobom,al si mi najbolja.user posted image
U svakoj situaciji tvoj savjet mi je pomogao.
Nego,da ne zacatavam,da postavim i ja pitanje.
Kako ti mislis sutra ustati user posted image ?


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 0:29:43   
jasmin
user posted image user posted image
Jao drage moje,ja bih najradije obrisala temu,osjećam se nelagodno.
Hvala na lijepom mišljenju,voljela bih da sam zaista takva kako pišete.

sele,ti se ne javljaj user posted image .
Valjda ću nekako da se podignem aBd.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 0:39:08   
Galicia
Jale dedera kakav brzi receptic za kolac ili tortu stavi. I pitanje sta ces sutra za rucak? Imam karfiol i crvene paprike pa eto ukombinuj i moje namirnice da ja ne mozgam. Heheheh

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 3:33:08   
Ella_H
Poz dame taman da skontam ova drvca itduser posted image .
Jasmin I ja bih nesto da te pitam.
Razmisljam cesto o niqabu, posebno nakon rastanka s tumorom,
problema u mRaku tipicnih nekih neznam ni ja.
Ono kad se sjetis da je obecano da ce svaka dusa dunjaluk napustiti...
Nonstop se onda kritiziram kako sam nedorasla tome, kako sam mlada
a btw starija sam malo od tebe itduser posted image .
Seka mi nosi niqab mladja je od mene I jednostavno je odlucila I sretna je.
Ja sam inace previse neodlucna I bojim se kao kako bih to podnjela.
Mozda ti je glupo jer I ja sam vjernica mislim smatram se ali svi mi
imamo nekih uspona I padova.
Dakle kako si se odlucila za niqab I sta ti je pomoglo?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 3:45:14   
amra_sa
Jasmin ja bih samo da ti mahnem a u međuvremenu mi pade na pamet... Imam pitanje za ove (kako da se precizno izrazim) u duši vjernike poput mene (vjerujem u Boga) koji ne prakticiraju vjeru (ne postim, nekad sam postila itd.)... Kako nadoknaditi sve postove i namaze koje sam propustila ? Željela bih se više posvetiti vjeri, početi klanjati ali me grize savjest šta sa onim što sam propustila. Valja nama na onaj svijet a ja se Boga mi plašim Božije kazne i džehenemske vatre.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 7:10:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jale dedera kakav brzi receptic za kolac ili tortu stavi. I pitanje sta ces sutra za rucak? Imam karfiol i crvene paprike pa eto ukombinuj i moje namirnice da ja ne mozgam. Heheheh

Bolja si ti kuharica od većine ovdje,samo se vješto skrivaš user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 7:19:20   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Poz dame taman da skontam ova drvca itduser posted image .
Jasmin I ja bih nesto da te pitam.
Razmisljam cesto o niqabu, posebno nakon rastanka s tumorom,
problema u mRaku tipicnih nekih neznam ni ja.
Ono kad se sjetis da je obecano da ce svaka dusa dunjaluk napustiti...
Nonstop se onda kritiziram kako sam nedorasla tome, kako sam mlada
a btw starija sam malo od tebe itduser posted image .
Seka mi nosi niqab mladja je od mene I jednostavno je odlucila I sretna je.
Ja sam inace previse neodlucna I bojim se kao kako bih to podnjela.
Mozda ti je glupo jer I ja sam vjernica mislim smatram se ali svi mi
imamo nekih uspona I padova.
Dakle kako si se odlucila za niqab I sta ti je pomoglo?

To je onaj osjećaj koji ne bih mijenjala za bilo šta na svijetu,znači tada sam osjećala da bih za mog Gospodara i brda mogla da pomjerim...
Iako mlada,bila sam svjesna da ću imati iskušenja,ali tada,baš kao i sada,nije me bilo briga šta neko misli user posted image ,najbitnije je bilo da napravim ono što sam u datom trenutku željela,što sam osjećala i u čemu sam se vidjela sretnom. Tako da sam klanjala 2 rekata doveći Allahu da me pomogne,da mi da snage...
Vjeruj mi,iako mi je babo dao roka 24 sata da napustim kuću,iako me porodica bojkotovala mjesec dana,iako sam imala čudne reakcije okoline...ja sam bila beton,to je bila moja jaka želja,moja konačna odluka i nije me zanimalo kako će se završiti. No,hvala Bogu,svi su popustili,a ja se ni ne sjećam tog psihičkog pritiska user posted image .
Dakle user posted image ,jaka volja i oslonac na Onoga čiji hator je najpreči,to mi je pomoglo.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
13.3.2013 7:25:44   
jasmin

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Jasmin ja bih samo da ti mahnem a u međuvremenu mi pade na pamet... Imam pitanje za ove (kako da se precizno izrazim) u duši vjernike poput mene (vjerujem u Boga) koji ne prakticiraju vjeru (ne postim, nekad sam postila itd.)... Kako nadoknaditi sve postove i namaze koje sam propustila ? Željela bih se više posvetiti vjeri, početi klanjati ali me grize savjest šta sa onim što sam propustila. Valja nama na onaj svijet a ja se Boga mi plašim Božije kazne i džehenemske vatre.

Skoro smo imali jednu blažu diskusiju,kakva je razlika između mu`mina (vjernika) i muslima (muslimana). Mu`min,tj,iman je ono unutra,u srcu,što zna samo Allah,Njega ne možemo prevariti. A muslim je ono vanjsko,po čemu prepoznajemo da je neko musliman,dakle da klanja,posti,daje zekat,i po mogućnosti,obavlja hadž.
Mila moja,po mišljenju islamskih učenjaka nisi dužna naklanjati ono što si propustila u prethodnim godinama,ali sad,kada si spoznala važnost namaza,ne bi trebala da ga propuštaš. Sjeti se hadisa: „Prvo za šta će čovjek biti pitan na Sudnjem danu je namaz, pa ako namaz bude valjao, valjat će i ostala djela, a ako ne bude valjao,neće valjati ni ostala djela.“

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 10:12:48   
sporty mamaa
Jasmin posto vidim da ti bas puno znas o svojoj vjeri tebi cu postaviti ovo pitanje. Kakav je stav islama o potpomognutoj oplodnji, dozvoljava li ili ne?? Znam da je u katolickoj crkvi stav jasan, ali me bas zanima stav islama o tome? Hvala.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 10:14:52   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Jasmin posto vidim da ti bas puno znas o svojoj vjeri tebi cu postaviti ovo pitanje. Kakav je stav islama o potpomognutoj oplodnji, dozvoljava li ili ne?? Znam da je u katolickoj crkvi stav jasan, ali me bas zanima stav islama o tome? Hvala.

Ako se radi o sjemenoj tekućini bračnog para,nema smetnje.
Nije dozvoljena upotreba tekućine drugih osoba.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 10:16:57   
jasmin
Prvo, sljedećih pet načina nisu šerijatski dozvoljeni:

1- Da se izvrši vještačka oplodnja između muževe sperme i jajne ćelije žene koja nije njegova supruga, a zatim da se ubrizga u maternicu njegove supruge. (Moje pojašnjenje: razlog zabrane ovog načina više je nego jasan, urađena je oplodnja sperme muškarca sa jajnom ćelijom žene koje je za njega strankinja, i na taj način se miješaju loze i porijekla ljudi, što je u islamu strogo zabranjeno.)


2- Da se izvrši vještačka oplodnja između sperme koja nije muževa i jajne ćelije supruge, i da se nakon toga ubrizga u maternicu supruge. (Razlog zabrane ovog načina identičan je prvome.)


3- Da se izvrši vještačka oplodnja između muževe sperme i jajne ćelije njegove supruge izvan njene maternice, i da se zatim ubrizga u maternicu druge žene koja se dobrovoljno javila da to učini. (Razlog zabrane ovog načina jeste taj što na taj način dolazi do rasprave koja je stvarna majka djeteta: ona čije su jajne ćelije oplođene ili ona koja ga je nosila, a poznato je da na dijete i jedno i drugo ostavljaju traga, što opet vodi ka miješanju porijekla, što je zabranjeno.)


4- Da se izvrši vještačka vanjska oplodnja između sperme muškarca stranca i jajne ćelije žene strankinje, i da se nakon oplodnje jajna ćelija ubrizga u maternicu supruge. (Razlog je više nego jasan, i sperma i jajne ćelije su od stranaca, a dijete će se poslje pripisivati onima koji su tražili vanmaterničnu oplodnju, što opet uzrokuje miješanje porijekla, što je zabranjeno.)


5- Da se izvrši vanjska oplodnja između muževe sperme i jajne ćelije supruge, i da se nakon oplodnje ubrizga u maternicu muževe druge supruge. (Razlog zabrane ovog načina identičan je razlogu u situaciji “c”.)


Drugo, sljedeća dva načina su ispravna i dozvoljeno ih je koristiti ako postoji potreba za tim i uz maksimalne mjere opreza:

1- Da se uzme muževa sperma i izvan maternice izvrši oplodnja jajnom ćelijom njegove supruge, a zatim se to ubrizga u maternicu te iste žene.


2- Da se uzme muževa sperma i da se ubrizga u maternicu njegove supruge na odgovarajuće mjesto, unutarnjom oplodnjom.


NAPOMENA:

Prilikom vanmaternične oplodnje obaveza je u dvije spomenute dozvoljene situacije poduzeti sve mjere opreza kako ne bi došlo do greške, zamjene spermi ili jajnih ćelija. A Allah najbolje zna!


(Pogledaj: Zaključci Kolegija islamskih učenjaka, zaključak br. 16, str. 34.)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 10:18:59   
sporty mamaa
Znaci islam dozvoljava, ako se radi o tekucini muza i jajnoj stanici njegove supruge... Hvala. Zanima me jos izvini sto morim, kada za islam nastupa zacece, odmah po spjanju jajne stanice i spermija ili???Jer po katolickoj crkvi je zacece nastupilo odmah nakon spajanja, smatra se da vec tada covjek ima dusu. I da zbog toga manipuliranje tim istih malim dusama i njihovo zamrzavanje katolicka crkva ne dozvoljava.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 10:28:45   
jasmin
Začeće se svakako desi spajanjem jajne ćelije i spermatozoida.
Ali udahnjivanje duše biva nakon 120 dana od začeća.
Sve to prolazi kroz određeni proces,kao što je rekao posljednji Božiji Poslanik:„Zaista, stvaranje jednog od vas biva u utrobi njegove majke četrdeset dana, zatim biva ugrušak isto toliko poput kapi sjemena, zatim biva gruda mesa isto toliko, a onda Allah pošalje meleka, narede mu se četiri stvari, kaže mu se: piši njegovo djelo, nafaku, dužinu života, da li će biti sretan ili nesretan, a zatim mu se udahne duša“.[18]

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 11:55:06   
vjestica
po ovome je onda dozvoljeno zamrzavanje embrija?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *