|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 13:58:03   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin mene zanima kako tvoja baka sve to prihvata?
mislim na nečestitanje, nikab i sl?

Ja sam se uvijek trudila da mojoj baki ne fali pažnje i ljubavi i mislim da sam uspjela,jer ona to sve prihvata kako jeste.
Tačno je da je u prvih mjesec dana od pokrivanja rekla sine,šta god poželiš baka će ti kupiti,samo to user posted image skini,ali je poslije to user posted image prihvatila kao dio mene i ona je bila ta koja mi je kupila od te odore što je god trebalo. Pa da se malo utješi,pričala mi je o nekoj vrsti časnih sestara koje su maksimalno odjevene i ne izlaze iz samostana osim samo dvije koje isključivo po potrebi izlaze,dakle ne miješaju se među ljude,a ja kažem ih baki,ja se Bogami miješam gdje god može user posted image .




jasmin kako su ti roditelji to prihvatili?user posted image

i dal ti mislis da je nosnje toga vadzib???user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:06:47   
saritaa
Jasmin, nosis li rukavice...jel se one podrazumjevaju ili je stvar izbora...meni je nikab sasvim ok...ali eto za rukavice me bas zanima...i jel moraju biti crne ?

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:09:18   
jasmin
Mama je svo vrijeme ćutala,dok mi je babo dao roka 24 sata da napustim dom user posted image .
Zatim,kako je kuća bakina,niko mi nije smio ništa,pa sam ostala,ali punih 15 dana babo nije pričao s menom,niti mi odgovarao na selam...ali kaže da me time iskušavao,je li to zaista moja odluka.


Mislim da ajeti o pokrivanju podrazmijevaju nošenje toga user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:09:43   
mala_sa
Jasmin mene zanima, pored rukavica; nosis li i mrezicu na ocima; ili ti se ipak oci vide. I je li ti ljeti pretoplo?

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:10:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: saritaa

Jasmin, nosis li rukavice...jel se one podrazumjevaju ili je stvar izbora...meni je nikab sasvim ok...ali eto za rukavice me bas zanima...i jel moraju biti crne ?

Nosim,nije stvar izbora,već spada pod isti propis.
Ne moraju biti crne.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:13:23   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jasmin živu u skladu sa vjerom, te s tim u vezi sva pitanja vezano za njene stavove i način življenja se sami daju, ukoliko naravno poznajemo ISlam
tako da su većina pitanja na ovoj temi, upućeno prema JAsmin, suvišna



user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:13:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: aazra

Poštujem jasmin, ali moram reagovati na ovo što se tiče čestitanja praznika komšijama i prijateljima druge vjere.

Na zvaničnoj starnici Islamske zajednice u BiH stoji objašnjenje u vezi toga da je to odobreno, posebno što se tiče katolika i pravoslavaca.

Dakle, ja nisam neki veliki vjernik, ali volim sve dobro da provjerim...

Ipak , nije na odmet znati da islam prihvaća njihove svete knjige kao Bozije objave te da i u samom Kur'anu stoji da im se nikakva nepraveda neće učiniti (onima među njima koji su iskreni).

Dakle, ovo je ono sto sam ja nasla i sto smatram ispravnim, ako vi imate neke druge argumente ok, i druga stvar, dok ova tema nije prešla u svojevrsno "dodvoravanje jasmin" samo bih jos jednom se izvinula Ajši zbog zna ona čega, poštujem je i draga mi je zaista, vidim i da je veoma inteligentna osoba, ali ako se ne slazem s njom to ću joj i reći, kao sad.



aazra izvini al ako prenosis prenesi kako treba

IZ dozvoljava cestitanje PRAZNIKA tj da kazes "sretan ti PRAZNIK"

a ne sretan ti Bozic sto nasi rade, tj nas narod


AL MENI LICNO JE TO APSURD da kazem kobajage "praznik" da izbjegnem "Bozic"user posted image a na isto se misli, ako nije dozvoljeno NIJE, i sta imam ja koga zvati cestitati mu npr kolegicama dodvoravati se ako to ne postujem i ne slijedim

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5702:estitanje-boia&catid=137:druge-religijemeligijski-dijalog&Itemid=139

isto tako nisam ni ljubitelj da meni neko cestita Bajram a ne vjeruje u Poslanika saws i smatra moju vjerom LAZNOM ....ne mora vala cestitati

mozemo se postovati i bez toga, ha jauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:15:26   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin

Mama je svo vrijeme ćutala,dok mi je babo dao roka 24 sata da napustim dom user posted image .
Zatim,kako je kuća bakina,niko mi nije smio ništa,pa sam ostala,ali punih 15 dana babo nije pričao s menom,niti mi odgovarao na selam...ali kaže da me time iskušavao,je li to zaista moja odluka.


Mislim da ajeti o pokrivanju podrazmijevaju nošenje toga user posted image .


i sad ti ne prigovaraju ili slicno?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:17:52   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali isto tako ne mogu ja reci sad ja necu priznati islam jer islam ne podrzava sveto trojstvo.


to je logično, čim nisi muslimanka ne priznaješ Islam


To nije logicnouser posted image user posted image Mi smo u katolickom katekizmu(temelji nase vjere) ucili da su svjetski priznate religije Krscanstvo, Islam i Zidovstvo. Prema tome priznajem Islam, ali se neke stvari u mojoj vjeri i islamu ne slazu. No to nije razlog da nekome ne cestitam Bajram.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:19:53   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Poštujem jasmin, ali moram reagovati na ovo što se tiče čestitanja praznika komšijama i prijateljima druge vjere.

Na zvaničnoj starnici Islamske zajednice u BiH stoji objašnjenje u vezi toga da je to odobreno, posebno što se tiče katolika i pravoslavaca.

Dakle, ja nisam neki veliki vjernik, ali volim sve dobro da provjerim...

Ipak , nije na odmet znati da islam prihvaća njihove svete knjige kao Bozije objave te da i u samom Kur'anu stoji da im se nikakva nepraveda neće učiniti (onima među njima koji su iskreni).

Dakle, ovo je ono sto sam ja nasla i sto smatram ispravnim, ako vi imate neke druge argumente ok, i druga stvar, dok ova tema nije prešla u svojevrsno "dodvoravanje jasmin" samo bih jos jednom se izvinula Ajši zbog zna ona čega, poštujem je i draga mi je zaista, vidim i da je veoma inteligentna osoba, ali ako se ne slazem s njom to ću joj i reći, kao sad.



Ovako isto su i nas ucili na vjeronauku

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:20:45   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: aazra

Poštujem jasmin, ali moram reagovati na ovo što se tiče čestitanja praznika komšijama i prijateljima druge vjere.

Na zvaničnoj starnici Islamske zajednice u BiH stoji objašnjenje u vezi toga da je to odobreno, posebno što se tiče katolika i pravoslavaca.

Dakle, ja nisam neki veliki vjernik, ali volim sve dobro da provjerim...

Ipak , nije na odmet znati da islam prihvaća njihove svete knjige kao Bozije objave te da i u samom Kur'anu stoji da im se nikakva nepraveda neće učiniti (onima među njima koji su iskreni).

Dakle, ovo je ono sto sam ja nasla i sto smatram ispravnim, ako vi imate neke druge argumente ok, i druga stvar, dok ova tema nije prešla u svojevrsno "dodvoravanje jasmin" samo bih jos jednom se izvinula Ajši zbog zna ona čega, poštujem je i draga mi je zaista, vidim i da je veoma inteligentna osoba, ali ako se ne slazem s njom to ću joj i reći, kao sad.



aazra izvini al ako prenosis prenesi kako treba

IZ dozvoljava cestitanje PRAZNIKA tj da kazes "sretan ti PRAZNIK"
a ne sretan ti Bozic sto nasi rade, tj nas narod


AL MENI LICNO JE TO APSURD da kazem kobajage "praznik" da izbjegnem "Bozic"user posted image a na isto se misli, ako nije dozvoljeno NIJE, i sta imam ja koga zvati cestitati mu npr kolegicama dodvoravati se ako to ne postujem i ne slijedim

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5702:estitanje-boia&catid=137:druge-religijemeligijski-dijalog&Itemid=139

isto tako nisam ni ljubitelj da meni neko cestita Bajram a ne vjeruje u Poslanika saws i smatra moju vjerom LAZNOM ....ne mora vala cestitati

mozemo se postovati i bez toga, ha jauser posted image


Ovdje se bas ovako cestita (mislim katolici nama cestitaju "sretan ti praznik"). Bas iz razloga sto ima milion praznika iz raznih vijera; niko se ne ljuti ako mu ne naglasis imenom njegov praznik user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:35:41   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: aazra

Poštujem jasmin, ali moram reagovati na ovo što se tiče čestitanja praznika komšijama i prijateljima druge vjere.

Na zvaničnoj starnici Islamske zajednice u BiH stoji objašnjenje u vezi toga da je to odobreno, posebno što se tiče katolika i pravoslavaca.

Dakle, ja nisam neki veliki vjernik, ali volim sve dobro da provjerim...

Ipak , nije na odmet znati da islam prihvaća njihove svete knjige kao Bozije objave te da i u samom Kur'anu stoji da im se nikakva nepraveda neće učiniti (onima među njima koji su iskreni).

Dakle, ovo je ono sto sam ja nasla i sto smatram ispravnim, ako vi imate neke druge argumente ok, i druga stvar, dok ova tema nije prešla u svojevrsno "dodvoravanje jasmin" samo bih jos jednom se izvinula Ajši zbog zna ona čega, poštujem je i draga mi je zaista, vidim i da je veoma inteligentna osoba, ali ako se ne slazem s njom to ću joj i reći, kao sad.



aazra izvini al ako prenosis prenesi kako treba

IZ dozvoljava cestitanje PRAZNIKA tj da kazes "sretan ti PRAZNIK"

a ne sretan ti Bozic sto nasi rade, tj nas narod


AL MENI LICNO JE TO APSURD da kazem kobajage "praznik" da izbjegnem "Bozic"user posted image a na isto se misli, ako nije dozvoljeno NIJE, i sta imam ja koga zvati cestitati mu npr kolegicama dodvoravati se ako to ne postujem i ne slijedim

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5702:estitanje-boia&catid=137:druge-religijemeligijski-dijalog&Itemid=139

isto tako nisam ni ljubitelj da meni neko cestita Bajram a ne vjeruje u Poslanika saws i smatra moju vjerom LAZNOM ....ne mora vala cestitati

mozemo se postovati i bez toga, ha ja
user posted image


Ja opet ne mislim da ako neko ne vjeruje u isto sto i ja, da smatra nuzno moju vjeru laznom. user posted image Ne vjerujemo u isto, ali postujemo da smo razliciti. Svako vjeruje u nesto svoje, a cestita meni kao znak da me postuje kao osobu, kao vjernika, iako drugacijeg od njega, kao prijatelja, komsiju. Mislim da ovakvo tumacenje nikako nije dobro ni odrzivo u multietnicnom i multireligijskom drustvu gdje treba da svako vjeruje i prati svoje, ali i postuje tudje. Meni to jednostavno nije ok.

I da, ja kada cestitam Bozic, kazem: sretan ti Bozic. Jer znam koji je to (i ciji je praznik) i kako se zove i znam da je osobi kojoj ga cestitam taj dan veliki, pa zelim da joj i ja to uvelicam svojom cestitkom. I da, rado pojedem Bozicne kolace koji naprave moje prijateljice koje slave Bozic. Da li je i to znak da prihvatam njihovu vjeru i postajem kriscanka? user posted image

Meni su ovakva ponasanja preduslov suzivota u nasoj dragoj BiH koja je svakako bure baruta, ali i u svijetu generalno. Sve dok nas cak i praznici "drugih" razdvajaju umjesto da nas spajaju, bice problematicno.


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 14:54:00   
vjestica
mene je zapravo zanimalo zašto jasmin ne čestita ovdje ljudima ni državne praznike, ni 8 msrt ni rođendane
jer sam za nečestitanje vjerskih praznika već ranije pročitala njeno objašnjenje, jer mi je ona prva ponudila to objašnjenje (nakon što smo mm već prestali da se dužimo s određenim ljudima, koji su prestali da nam čestitajui dolaze na naše praznike,a da nam nikad nisu ponudili to objašnjenje)
i btw što se mene lično tiče - mene čak nekad vrijeđa kad mi neko kaže sretan ti praznik, kad sam ja uvijek ljudima čestitala punim i izvornim nazivom,ali eto i to prestajem

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 15:32:38   
aazra

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: aazra

Poštujem jasmin, ali moram reagovati na ovo što se tiče čestitanja praznika komšijama i prijateljima druge vjere.

Na zvaničnoj starnici Islamske zajednice u BiH stoji objašnjenje u vezi toga da je to odobreno, posebno što se tiče katolika i pravoslavaca.

Dakle, ja nisam neki veliki vjernik, ali volim sve dobro da provjerim...

Ipak , nije na odmet znati da islam prihvaća njihove svete knjige kao Bozije objave te da i u samom Kur'anu stoji da im se nikakva nepraveda neće učiniti (onima među njima koji su iskreni).

Dakle, ovo je ono sto sam ja nasla i sto smatram ispravnim, ako vi imate neke druge argumente ok, i druga stvar, dok ova tema nije prešla u svojevrsno "dodvoravanje jasmin" samo bih jos jednom se izvinula Ajši zbog zna ona čega, poštujem je i draga mi je zaista, vidim i da je veoma inteligentna osoba, ali ako se ne slazem s njom to ću joj i reći, kao sad.



aazra izvini al ako prenosis prenesi kako treba

IZ dozvoljava cestitanje PRAZNIKA tj da kazes "sretan ti PRAZNIK"

a ne sretan ti Bozic sto nasi rade, tj nas narod


AL MENI LICNO JE TO APSURD da kazem kobajage "praznik" da izbjegnem "Bozic"user posted image a na isto se misli, ako nije dozvoljeno NIJE, i sta imam ja koga zvati cestitati mu npr kolegicama dodvoravati se ako to ne postujem i ne slijedim

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5702:estitanje-boia&catid=137:druge-religijemeligijski-dijalog&Itemid=139

isto tako nisam ni ljubitelj da meni neko cestita Bajram a ne vjeruje u Poslanika saws i smatra moju vjerom LAZNOM ....ne mora vala cestitati

mozemo se postovati i bez toga, ha jauser posted image


Upravo iz tog razloga sto osobe druge vjere cestitaju meni moj praznik (Bajram). Mi zivimo u Bosni gdje si u okruzenju s ljudima različitih vjeroispovijesti (u komšiluku, u školi, na poslu), toga je vjerovatno bila i svjesna Islamska zajednica kad je ODOBRILA četitanje, podrazumijevajući naravno, da jedna običan, LJUDSKI I KULTURAN gest prema drugom ne znači da mi to isto slijedimo.


_____________________________








(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:35:39   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: chuci

u čemu hodaš po kući?

U svemu onome u čemu hodaju sve žene svijeta.

user posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:40:48   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: chuci

u čemu hodaš po kući?

U svemu onome u čemu hodaju sve žene svijeta.

a kako kad ti neko pozvoni?
jel imaš džilbab ili nešto pored vrata ili kkao to funkcioniše?


Pa ništa,baš prošle sedmice imah dva kuckanja na vrata.
Prvi,čika Avon,dostava...kažem sačekajte malo...obukla se i izašla...on se izgubio user posted image .
Rekoh,oprostite,pokrivena sam,pa ste malo čekali,kaže...ma ništa,samo Vi user posted image .
Drugo kuckanje...čika poštar...isto sačekao,izvinuh se na čekanju,i on veli,ma nikakav problem nije i tako i bi.
Najnormalnije,najjednostavnije.



meni na um pade da bi čovjek mogao neki čaršaf držati pored vrata i samo ga metnuti preko glave kad ko zazvoni user posted image
izvini morala sam , ljubim ja tebe

ima se kupiti nesto slicno carsafuuser posted image sa rupama za lice i sake,samo naravno ljepse uradzeno i ljepseg dezena,a zove se klanjacica i kosta oko 40 km

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:45:46   
Galicia
Jasmin, taman si me bila zabrinula juce, nema te, a ordinacija otvorena bila. user posted image


Kad smo kod cestitanja. Ni ja ne cestitam niti jedan vjerski praznik, ni prijateljima ni familiji.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:47:48   
amra_sa
Napisala bila dužu poruku i ode ... Hvala Jasmin na odgovoru, imala bih ti još pitanja postaviti, imam nekih nedoumica i nejsanoća, lagano ću ...
Neki dan čitam da se poslije smrti voljene osobe sastaju na onom svijetu, npr. roditelji sa djecom, muž ima istu ženu kao i na ovom svijetu i obrnuto, žena istog muža itd. To me je pravo obradovalo i utješilo, sve to daje smisao životu, na neki način po toj logici i smrt nije tako strašna (a užasno se plašim smrti, bolesti, patnje ... ) Šta ti misliš i znaš o ovome, znaš li kakav je stav islama oko ovog pitanja i teme ? Da li ćemo mi zaista biti sa voljenim osobama na onom svijetu ?
Šta ako je neko od meni voljenih osoba sa kojima želim biti na onom svijetu zaslužio dženet, a neko džehenem ? I ja isto tako ? Ako ne budemo na istim nivoima, ne znam kako da se tačno izrazim, pretpostavljam da znaš na šta mislim ?


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:51:08   
Galicia
Amra, pa kafenisacete preko ograde. user posted image
Malo sale.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 15:52:01   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nije dozvoljeno ženi koja ima menstruaciju da ulazi u prostor gdje se klanja,osim u nuždi.
Tevhid nije nužda.

samo da te upozorim da ce mo svi biti pitani za svoje rijeci
Prostor gdje se klanja moze biti i u kuci,ovde se misli na dzamiju ili mesdzid,gdje se samo obavlja namaz u dzematu.
tehvid je novotarija,a svaka novotarija je zabluda.
zabranjeno je sljediti i prakticirati ono sto nije od sunneta a Allah opet najbolje zna

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 15:53:23   
majlam
Mnogo toga nam do kraja nece biti jasno, ali ko nastoji biti musliman nastoji i ispostovati ono sto Islam propisuje. Tu ne treba biti mnogo rasprave i dilema. Postujem Jasmin zbog toga.
Ja kad cestitam svojim kolegama katolički praznik, kazem punim plućima i riječima, jos im uputim i najiskreniji moguci osmijeh, ali to ne znaci da smatram da je Isus Božji sin ili da time ne priznajem svoju vjeru, da je ne slijedim, da sam nevjernik. Samo pokazujem svoju stranu ljudskosti, obraz i odgoj. Svi smo mi jedno i svi smo povezani. ON zna sta je u nasim srcima i dokle god nemamo lose namjere, savjest nam je cista. To je neko moje skromno misljenje.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:53:59   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jasmin, taman si me bila zabrinula juce, nema te, a ordinacija otvorena bila. user posted image


Kad smo kod cestitanja. Ni ja ne cestitam niti jedan vjerski praznik, ni prijateljima ni familiji.

zašto?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 15:58:19   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: jasmin

Nije dozvoljeno ženi koja ima menstruaciju da ulazi u prostor gdje se klanja,osim u nuždi.
Tevhid nije nužda.

samo da te upozorim da ce mo svi biti pitani za svoje rijeci
Prostor gdje se klanja moze biti i u kuci,ovde se misli na dzamiju ili mesdzid,gdje se samo obavlja namaz u dzematu.
tehvid je novotarija,a svaka novotarija je zabluda.
zabranjeno je sljediti i prakticirati ono sto nije od sunneta a Allah opet najbolje zna

mama ajna,ja sam odgovorila ženi na pitanje,nije me pitala hoće li ići na tevhid.
Već smo x puta pisale o tome,i nisam vidjela za pravo da joj opet pišem o tome.
Poznato je i da se mektebi koriste za namaz u džematu.
Naravno da ćemo svi za sve biti pitani.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 15:58:28   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Amra, pa kafenisacete preko ograde. user posted image
Malo sale.


user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:02:15   
Galicia

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Galicia

Jasmin, taman si me bila zabrinula juce, nema te, a ordinacija otvorena bila. user posted image


Kad smo kod cestitanja. Ni ja ne cestitam niti jedan vjerski praznik, ni prijateljima ni familiji.

zašto?


Zato sto se moja uvjerenja i uvjerenja vjernika ne slazu nikako. Samim tim cim cestitam nesto sto je protiv mog uvjerenja, znaci da i ja to odobravam ili vjerujem u to.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *