|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:11:05   
sporty mamaa
znaci stav krscanstva i islama po tome se potpuno razlikuje.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:11:43   
vjestica
imam i ja par pitanjai zamoliću da budu što jednostavniji odgovori (čitam povremeneo temu žene sa hidžabom, jer mogu naučiti dosta zanimljivih stavri i tu sma dobila dosta objašnjenja,a li su za moj pojam nekad malo komplikovani i nekad nedovoljno razumljivi odgovori)
1. za hurme - jeli ima neko nevjersko , da se tako izrazim, već naučno objašnjenje kako utiču povoljno na porod i smiju li se u trudnoći ranijoj uzimati?
2. pročitala sam već obješnjenje zašto vjernicima drugih vejroispovijesti ne čestitaš njihove praznike, ali koliko sma skontala niti slavš rođendane, 8 martove, državne prazniek i sl, niti ih drugima čestitaš, pa me zanima zbog čega ne? ne misliš zbog čega ih ne slaviš, nego zbog čega drugima ne čestitaš npr rođendan?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:21:45   
sporty mamaa
a zasto drugima ne cestita druge praznike? I dozvoljava li islam pobacaj?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:23:34   
Mirkica
i mene zanima zasto drugima ne bih cestitala Bozic , i ostale praznike ???

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:26:48   
jasmin
Da li ima neko konkretno naučno istraživanje na temu hurmi,ne znam,ali vjerujem da ćemo i to uskoro imati priliku pročitati.
Hurma sadrži supstancu koja steže matericu. Ona pomaže da se mišići materice jače stegnu te brže istisnu plod. Ovako stegnuti mišici ublažavaju krvarenje. Hurme sadrže određene vrste šećera poput fruktoze i glukoze te minerale i proteine koji su, ukoliko ih žena na porođaju uzme, za nju najbolja hrana i daju joj veliku količnu energije.

Što se tiče drugog pitanja...vjernik svakako ima odabranu putanju i određenu praksu koje se drži,sve drugo i drugačije spada u višak od kojeg neće imati koristi ili će pak biti pitan i osuđen za uvedenu praksu. Za to je dokaz govor Poslanika alejhi ssalatu we sselam: ''Ko oponaša jedan narod on njemu i pripada.'' (Buharija i Muslim)
i hadis...: ''Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.''

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:29:30   
veeseelaa
pa me zanima zbog čega ne?


ne pročitah šta će reći Jasmin al kako znam po Islamu je zabranjeno čestitanje praznika ljudima druge vjeroispovjesti iz razloga što čestitanjem priznaješ njihovu vjeru

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:30:05   
sporty mamaa
Meni to nema smisla. Zasto ja nebi postivala obicaje neke druge kulture. Ne mogu ja reci moje valja, a drugo ne. ja imam najbolju prijateljicu muslimanku i ja nebi imala obraza da joj kazem necu ti cestita Bajram, ja vjerujem da je Isus uskrsnuo, pa zato ne mogu postovati tvoje? Ne znam.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:32:37   
veeseelaa
Ne mogu ja reci moje valja, a drugo ne


pa ona i ne govori ništa, ne komentira, drži se svoga

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:34:52   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mirkica

i mene zanima zasto drugima ne bih cestitala Bozic , i ostale praznike ???

Ja zaista ne želim da pripadnice drugih vjera pogrešno shvate neki moj odgovor. Mišljenja sam da će svima Bog suditi.
Svakako je poznato da postoji razlika između islama i drugih monoteističkih vjera u tome što islam negira bilo kakav drugi način komunikacije s Bogom,osim direktnog obraćanja,i što islam ističe jednoću Boga,negirajući da ima sina,ili da je roditelj,negirajući svece.
Kao što znamo,Božić je datum kojim se proslavlja Isusovo rođenje,Isus se smatra Božijim sinom. Čestitanjem Božića,čestita se rođenje Božijeg sina user posted image . Nadam se da sam dovoljno rekla.
Ja imam baku koja je katolkinja,pojasnila sam joj zašto ne čestitam,i da to moje ubjeđenje nimalo ne umanjuje moju beskrajnu ljubav prema njoj i moje poštovanje koje mi islam naređuje kad je moja baka u pitanju,a i svi ostali.

sporty,islam strogo zabranjuje abortus osim kada je život majke u pitanju.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:36:04   
DM

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Meni to nema smisla. Zasto ja nebi postivala obicaje neke druge kulture. Ne mogu ja reci moje valja, a drugo ne. ja imam najbolju prijateljicu muslimanku i ja nebi imala obraza da joj kazem necu ti cestita Bajram, ja vjerujem da je Isus uskrsnuo, pa zato ne mogu postovati tvoje? Ne znam.

Sporty u islamu Isa a.s.(Isus) nije sin Božiji, nije vaskrsnuo, niti je prije toga ubijen.....
Razumiješ

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:39:34   
jasmin
sporty,islam priznaje Isusa kao jednog od ulul azm posebno odlikovanih Poslanika s posebnim nadnaravnim djelima kojima je oživljavao mrtve,liječio slijepce i gubavce...i sl,ali ga nikako ne uzdiže na stepen božanstva...
On je samo uzdignut ka Allahu i mi muslimani čekamo njegov silazak kao jedan od velikih predznaka Sudnjeg dana.

< Poruku je uredio jasmin -- 14.3.2013 12:40:22 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:40:56   
sporty mamaa
Razumijem ja to, ali isto tako ne mogu ja reci sad ja necu priznati islam jer islam ne podrzava sveto trojstvo... U pravu si svakome od nas ce Bog suditiuser posted image user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:42:39   
veeseelaa
ali isto tako ne mogu ja reci sad ja necu priznati islam jer islam ne podrzava sveto trojstvo.


to je logično, čim nisi muslimanka ne priznaješ Islam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:45:20   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mirkica

i mene zanima zasto drugima ne bih cestitala Bozic , i ostale praznike ???

Ja zaista ne želim da pripadnice drugih vjera pogrešno shvate neki moj odgovor. Mišljenja sam da će svima Bog suditi.
Svakako je poznato da postoji razlika između islama i drugih monoteističkih vjera u tome što islam negira bilo kakav drugi način komunikacije s Bogom,osim direktnog obraćanja,i što islam ističe jednoću Boga,negirajući da ima sina,ili da je roditelj,negirajući svece.
Kao što znamo,Božić je datum kojim se proslavlja Isusovo rođenje,Isus se smatra Božijim sinom. Čestitanjem Božića,čestita se rođenje Božijeg sina user posted image . Nadam se da sam dovoljno rekla.
Ja imam baku koja je katolkinja,pojasnila sam joj zašto ne čestitam,i da to moje ubjeđenje nimalo ne umanjuje moju beskrajnu ljubav prema njoj i moje poštovanje koje mi islam naređuje kad je moja baka u pitanju,a i svi ostali.

sporty,islam strogo zabranjuje abortus osim kada je život majke u pitanju.


ja stvarno to nisam znala do sada da se ne cistita praznik drugoj vjeri. Hvala
JA sam to vidjela kao znak paznje a ne pripisivanje tudje vjere sebi.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:46:09   
jasmin
Svakako nećeš priznati islam,ko ga priznaje on ga i prihvata user posted image .
Vidi,kako su Jevreji negirali Isusovo poslanstvo i ne priznaju ga,tako je i s kršćanima koji su negirali Isusova nasljednika Muhammeda.
A i Mojsije i Isus i Muhammed su od Jednog Boga,poslani s jednom misijom i svi su dostavili svoju misiju.
Ljudi odabiru,a Bog će da sudi.
Mi smo ovdje da jedni drugima pružimo ljubav,razumijevanje i poštovanje...to se ne očituje čestitanjem nečega...bitno je pokazati iskreno poštovanje svaki dan.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:46:14   
veeseelaa
Jasmin živu u skladu sa vjerom, te s tim u vezi sva pitanja vezano za njene stavove i način življenja se sami daju, ukoliko naravno poznajemo ISlam
tako da su većina pitanja na ovoj temi, upućeno prema JAsmin, suvišna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:47:11   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali isto tako ne mogu ja reci sad ja necu priznati islam jer islam ne podrzava sveto trojstvo.


to je logično, čim nisi muslimanka ne priznaješ Islam



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:49:25   
EEDITH
jasmin,
kako si ti danas? user posted image user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:51:33   
jasmin
Dobro mašaallah user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:52:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mirkica

i mene zanima zasto drugima ne bih cestitala Bozic , i ostale praznike ???

Ja zaista ne želim da pripadnice drugih vjera pogrešno shvate neki moj odgovor. Mišljenja sam da će svima Bog suditi.
Svakako je poznato da postoji razlika između islama i drugih monoteističkih vjera u tome što islam negira bilo kakav drugi način komunikacije s Bogom,osim direktnog obraćanja,i što islam ističe jednoću Boga,negirajući da ima sina,ili da je roditelj,negirajući svece.
Kao što znamo,Božić je datum kojim se proslavlja Isusovo rođenje,Isus se smatra Božijim sinom. Čestitanjem Božića,čestita se rođenje Božijeg sina user posted image . Nadam se da sam dovoljno rekla.
Ja imam baku koja je katolkinja,pojasnila sam joj zašto ne čestitam,i da to moje ubjeđenje nimalo ne umanjuje moju beskrajnu ljubav prema njoj i moje poštovanje koje mi islam naređuje kad je moja baka u pitanju,a i svi ostali.

sporty,islam strogo zabranjuje abortus osim kada je život majke u pitanju.


ja stvarno to nisam znala do sada da se ne cistita praznik drugoj vjeri. Hvala
JA sam to vidjela kao znak paznje a ne pripisivanje tudje vjere sebi.

Nije fazon samo pripisivanje...nego šta ti uopće čestitaš user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:54:33   
vjestica
jasmin mene zanima kako tvoja baka sve to prihvata?
mislim na nečestitanje, nikab i sl?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:54:36   
Leena

IZVORNA PORUKA: vjestica

imam i ja par pitanjai zamoliću da budu što jednostavniji odgovori (čitam povremeneo temu žene sa hidžabom, jer mogu naučiti dosta zanimljivih stavri i tu sma dobila dosta objašnjenja,a li su za moj pojam nekad malo komplikovani i nekad nedovoljno razumljivi odgovori)
1. za hurme - jeli ima neko nevjersko , da se tako izrazim, već naučno objašnjenje kako utiču povoljno na porod i smiju li se u trudnoći ranijoj uzimati?
2. pročitala sam već obješnjenje zašto vjernicima drugih vejroispovijesti ne čestitaš njihove praznike, ali koliko sma skontala niti slavš rođendane, 8 martove, državne prazniek i sl, niti ih drugima čestitaš, pa me zanima zbog čega ne? ne misliš zbog čega ih ne slaviš, nego zbog čega drugima ne čestitaš npr rođendan?


Hurme pomazu lucenje oksitocin-a, ne bih ih trebala uzimati prije devetog mjeseca.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 12:59:23   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin mene zanima kako tvoja baka sve to prihvata?
mislim na nečestitanje, nikab i sl?

Ja sam se uvijek trudila da mojoj baki ne fali pažnje i ljubavi i mislim da sam uspjela,jer ona to sve prihvata kako jeste.
Tačno je da je u prvih mjesec dana od pokrivanja rekla sine,šta god poželiš baka će ti kupiti,samo to user posted image skini,ali je poslije to user posted image prihvatila kao dio mene i ona je bila ta koja mi je kupila od te odore što je god trebalo. Pa da se malo utješi,pričala mi je o nekoj vrsti časnih sestara koje su maksimalno odjevene i ne izlaze iz samostana osim samo dvije koje isključivo po potrebi izlaze,dakle ne miješaju se među ljude,a ja kažem ih baki,ja se Bogami miješam gdje god može user posted image .



_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 13:06:26   
Leena

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin mene zanima kako tvoja baka sve to prihvata?
mislim na nečestitanje, nikab i sl?

Ja sam se uvijek trudila da mojoj baki ne fali pažnje i ljubavi i mislim da sam uspjela,jer ona to sve prihvata kako jeste.
Tačno je da je u prvih mjesec dana od pokrivanja rekla sine,šta god poželiš baka će ti kupiti,samo to user posted image skini,ali je poslije to user posted image prihvatila kao dio mene i ona je bila ta koja mi je kupila od te odore što je god trebalo. Pa da se malo utješi,pričala mi je o nekoj vrsti časnih sestara koje su maksimalno odjevene i ne izlaze iz samostana osim samo dvije koje isključivo po potrebi izlaze,dakle ne miješaju se među ljude,a ja kažem ih baki,ja se Bogami miješam gdje god može user posted image .




Karmelicanke


_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Mi pitamo, jasmin odgovara
14.3.2013 13:57:56   
aazra
Poštujem jasmin, ali moram reagovati na ovo što se tiče čestitanja praznika komšijama i prijateljima druge vjere.

Na zvaničnoj starnici Islamske zajednice u BiH stoji objašnjenje u vezi toga da je to odobreno, posebno što se tiče katolika i pravoslavaca.

Dakle, ja nisam neki veliki vjernik, ali volim sve dobro da provjerim...

Ipak , nije na odmet znati da islam prihvaća njihove svete knjige kao Bozije objave te da i u samom Kur'anu stoji da im se nikakva nepraveda neće učiniti (onima među njima koji su iskreni).

Dakle, ovo je ono sto sam ja nasla i sto smatram ispravnim, ako vi imate neke druge argumente ok, i druga stvar, dok ova tema nije prešla u svojevrsno "dodvoravanje jasmin" samo bih jos jednom se izvinula Ajši zbog zna ona čega, poštujem je i draga mi je zaista, vidim i da je veoma inteligentna osoba, ali ako se ne slazem s njom to ću joj i reći, kao sad.

_____________________________








(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *