|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubića naših beba
18.10.2010 16:48:32   
bebacha
Meri nazalost vec ga pocelo mucit.te cerkice su super.ja sam ih koeistila s Ajlom.gel imamo i tai i gengigel.sutra cu kupit i kapi

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Bolan rast zubića naših beba
26.10.2010 9:34:49   
tinchita
Drage moje,
Vanji je prvi zub nikao s 8 mjeseci i 22 dana! Za mjesec dana imamo ih već 5 i 6. je na pomolu. On je to relativno dobro podnio...bio je malo nervozan i plačljiv - sve u svemu dobro je prošlo, za sada.
Međutim on jaaaako i neprestalno škripi zubima, ponekad imam osjećaj da će ih sve polomiti.
Je"l se to vama dešavalo? Trebam li nešto raditi?


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Bolan rast zubića naših beba
26.10.2010 9:53:46   
tekja
...nama se desavalo, jako dugo, mozda 3-4 mjeseca i kako doslo, tako proslo, samo sam nekad skontala hej pa ne skripi viseuser posted image  normalna reakcija na bol, prisutnost "stranog" u ustima, svrbez...dok je trajalo bas bih se sva najezila od tog zvuka....no sikiriki, proci ceuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Bolan rast zubića naših beba
26.10.2010 10:23:04   
tinchita
Hvala  tekja punouser posted image ! Dakle nismo jedini...

Jest,u pravu si, jeza me hvata od tog zvuka!!!


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Bolan rast zubića naših beba
7.11.2010 19:26:37   
davidmasamiki
caoo mame...
ja sam mama jednog slatkog decaka od 4.meseca i zanima me koji su simptomi kad izbijaju zubici kod bebe posto nisam sigurna da li je kod nas to u pitanju?user posted image user posted image

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Bolan rast zubića naših beba
24.11.2010 13:58:44   
lavić Simba
E nama cini mi se hoce cetvorke,na oba mjesta pomodrilo pa recite mi jeli tako i treba....bas gdje zubici trbaju probiti na oba mjesta samo modro a on i bali i nosic zacepljen.Ja mislila prehlada dok nisam vidjela maloprijeuser posted image ..i naravno ne spava naveceuser posted image user posted image

< Poruku je uredio lavić Simba -- 24.11.2010 13:59:03 >


_____________________________

mamina radost....moj mali djecak
03.10.2009.
prvi zubic sa 9.5 mjeseci
prohodao sa 11 mjeseci

(odgovor članu davidmasamiki)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.11.2010 16:28:21   
anidla
od nedjelje N. je kenkav da bi na kraju postao uzasan plac, vristanje, nista ga ne moze utjesiti, pa se smiri sat-dva i opet tako...
sinoc se budio u 4 ujutro s vriskom...
nema turu..

danas mi teta javlja da je N. 2 puta povratio i nije vise ni htio da jede user posted image ima li veze povracanje sa nicanjem zubica???

i da, kaze teta da je puno slajma izbacio, a prije par dana smo bili bolesni...
5 puta mu je mjenjala siperak jer lije i lije iz usta...

nije mi jasno jesu li zubici ili nesto drugo user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Bolan rast zubića naših beba
29.11.2010 19:13:15   
Mya_81 RR
Ima veze povraćanje sa zubićima.

Ali s obzirom da ste bili bolesni napravi mu opet onaj čaj od luka da izbaci šlajm ukoliko ga ima.

Mi taj čaj preventivno pijemo 2-3 dana pa onda napravimo isto toliko pauzu...


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.11.2010 19:15:51 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.12.2010 22:46:09   
edinna
a koji su simptomi bili kod rasta zubica moja bebac i ma 5 mjeseci i sve gura u usta i zna ponekad vrisnuti prilikom glocanja,a prije par danje je poceo da uvlaci i donju i gornju usnu jezikom kao da se cecki iisto toradi samo sa jezikom,jel to znak da ce mu uskoro zubici?molim za odgovor pozz svima mamama

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.12.2010 22:52:49   
myb@by

IZVORNA PORUKA: edinna

a koji su simptomi bili kod rasta zubica moja bebac i ma 5 mjeseci i sve gura u usta i zna ponekad vrisnuti prilikom glocanja,a prije par danje je poceo da uvlaci i donju i gornju usnu jezikom kao da se cecki iisto toradi samo sa jezikom,jel to znak da ce mu uskoro zubici?molim za odgovor pozz svima mamama

Sve su ovo znaci nicanja zubica, pored ovoga beba moze imati i temperaturu, moze biti razdrazljiva, moze vristati u snu, imati ceste stolice koje su msrdljive i rijeđe i naravno nesanica.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Bolna rast zubića naših beba
18.12.2010 11:38:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pored te ogrlice (koju sam kupila al je Asja rijetko nosi jer mi svi govore da je rano za zubice  - ima 4 m i 7 dana - ali cu morati od sutra svaki dan)
i pored Calgela sta je jos dobro za zubice...
Veceras je Asja toliko plakala da sam se bas namucila...a vec tri dana sve trpa u usta i glodje : ruku, glodalicu, gazu, sve sto dohvati...
Na kraju sam joj dala malo Panadola i zapajkila je nakon 10 minuta...
Al zato evo ja placem user posted image ...srce me boli ... ona od kad je napunila 2 mjeseca gotovo nikad ne place, a veceras je bila neutjesna... user posted image


kako je ovo davno pisano a Asja sad velika djevojčica


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Bolna rast zubića naših beba
24.12.2010 11:07:59   
anidla
sinoc kod nas ludnica...Noa je prevristao skoro citavu noc, zaspao je negdje oko 3 ujutro i budio se svakih 20 minuta  user posted image user posted image

da li je moguce da mu prvo nice cetvorka a nema jos uvijek trojku?????? jer napipala sam malu kuglicu na mjestu cetvorke? hm. bas mi je ovo cudno...

evo sad sam ga jedva uspavala, namazala mu calgel i smirio se...nema turu, ali odbija vec danima da jede, sta god da mu primaknem ustima,odmah okrece glavu i buni se....mogu li ovo povezati sa zubicim???

i da, prevelik razmak mi je od zadnjeg zubica do ovog sad sto ga pati (ako ga pati), zadnji, 6-ti zubic po redu smo dobili jos prije 5 mjeseci user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Bolna rast zubića naših beba
24.12.2010 11:14:15   
Anoniman
mogu prvo niknuti cetvorke jer je kod nas tako bilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image smjesno pravo 1,2 i 4 a između prazninauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moze biti i toliki razmak a i to odbijanje hrane u biti svega sto se žvace moze se povezati s rastom zubicauser posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Bolna rast zubića naših beba
24.12.2010 11:15:46   
anidla
IZVORNA PORUKA: noa

mogu prvo niknuti cetvorke jer je kod nas tako bilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image smjesno pravo 1,2 i 4 a između prazninauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moze biti i toliki razmak a i to odbijanje hrane u biti svega sto se žvace moze se povezati s rastom zubicauser posted image


kod nas onda sve ispade isto, da nam Noa i Noa nisu brat i sestra? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Bolna rast zubića naših beba
24.12.2010 11:18:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: noa

mogu prvo niknuti cetvorke jer je kod nas tako bilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image smjesno pravo 1,2 i 4 a između prazninauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moze biti i toliki razmak a i to odbijanje hrane u biti svega sto se žvace moze se povezati s rastom zubicauser posted image


kod nas onda sve ispade isto, da nam Noa i Noa nisu brat i sestra? user posted image user posted image user posted image







user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovaj moj je cesto po SA hodo sumljivo mi je pravouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Bolna rast zubića naših beba
24.12.2010 11:20:41   
anidla
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: noa

mogu prvo niknuti cetvorke jer je kod nas tako bilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image smjesno pravo 1,2 i 4 a između prazninauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moze biti i toliki razmak a i to odbijanje hrane u biti svega sto se žvace moze se povezati s rastom zubicauser posted image


kod nas onda sve ispade isto, da nam Noa i Noa nisu brat i sestra? user posted image user posted image user posted image







user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovaj moj je cesto po SA hodo sumljivo mi je pravouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



i moj je cesto u Hercegovini, pa se i ja sad mislim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Bolna rast zubića naših beba
25.12.2010 23:27:56   
Mya_81 RR
Anidla, mi imamo sve četvorke, a dolje čak nemamo ni dvojki. Pravo je smiješna kad skroz zine pa kad dolje vidiš samo jedinice i četvorke user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Bolan rast zubića naših beba
26.12.2010 8:55:25   
mama dada
Drage moje mamice, evo prvi put pisem na vašem sajtu user posted image i raduje me budce druženje, o ovoj temi imam pravu storyu, moj  sincic tegobe sa zubima počeo je osjećati čini mi se odmah kad je izašao iz porodilišta, na prvom pregledu kod pedijatrice, 7 dan, konstatovala je da su mu desne nabubrile,user posted image bili smo u šoku. Do 6 mjeseca kad su mu počeli nicati zubi prošli smo pravo ludilo, bolne i natekle desne, plač, guranje svega i svačega u usta,nervoza...Probali smo razne preparate, sve gelove( gengi, cal, kapi) i najviše što je palilo je dobro ohlađeno bijelo vino, to ga pravo smiri, a naravno kad je previše nervozan obavezno smo mu davali i sirup( dalsy, paracetamol). Sad ima 11 mjeseci i 7 zubića a 8 je na putuuser posted image . Bilo je i temperature i zapušenog nosića, inhalacija, gubitka apetita( doktorica je rekla da je to normalno, da kompletna sluznica i probavni trakt nabubri i da beba ima osjećaj sitosti, te da je ne silimo da jede), ali već smo ovladali ovom situacijom tako da znamo kako se nositi sa njom, samo nas brine kako će biti kad budu nicali očnjaci i kutnjaci, jer za njih vele da najteže dolaze

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Bolan rast zubića naših beba
26.12.2010 10:51:26   
reallove
i kod nas ide 1,2,4,imamo rupice izmedjuuser posted image ..i Emin nije htio da jede nista,bio nervozan,uzas,a zubi nikad izaci,i eto..proslo je hb

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mama dada)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Bolan rast zubića naših beba
3.2.2011 23:11:47   
kaktuscic
Zenice kad nicu petice? Nama su one na redu, imamo 19 mjeseci, i puno balimo, slabije jedemo i dva dana smo nervozni user posted image a meni opet nekako rano za petice...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.3.2011 18:24:52   
Meri29
Sto nas pate ovi zubici user posted image user posted image 15 mjeseci i tek joj nice treci zubic, proljev vec 4 dana, ona place i nervozna toliko da ne da gledati u sebe, bukvalno cim je pogledamo zaplace. Od proljeva joj se guza osula, sva je crvena i boli je, a jutros je na to sve dobila i alergiju. Sad smo bili kod doktora, sve normalni simptomi za kasni rast zubica, tako kazu...

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Bolan rast zubića naših beba
14.3.2011 18:39:58   
Anoniman
bas mi je zao male Majde, user posted image i kod nas su kasno nikli zubi .
Nadam se da ce brzo niknuti da je nepate punouser posted image user posted image
Sta vam je dokt. dao za guzu jel kakvu kremu ???

(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.3.2011 18:41:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pored te ogrlice (koju sam kupila al je Asja rijetko nosi jer mi svi govore da je rano za zubice  - ima 4 m i 7 dana - ali cu morati od sutra svaki dan)
i pored Calgela sta je jos dobro za zubice...
Veceras je Asja toliko plakala da sam se bas namucila...a vec tri dana sve trpa u usta i glodje : ruku, glodalicu, gazu, sve sto dohvati...
Na kraju sam joj dala malo Panadola i zapajkila je nakon 10 minuta...
Al zato evo ja placem user posted image ...srce me boli ... ona od kad je napunila 2 mjeseca gotovo nikad ne place, a veceras je bila neutjesna... user posted image


kako je ovo davno pisano a Asja sad velika djevojčica

user posted image daaaaa stvarno. 

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.3.2011 19:23:52   
Meri29
Dao joj Fenistil kremu i kapi i Prolife sinbiotik. Ako joj ne bude bolje do prekosutra ponovo na pregled pa cemo vidjeti. Ma dijete za neprepoznati, toliko nervoze nisam vidjela ni kod jednog djeteta, sta je ovo ...

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Bolna rast zubića naših beba
14.3.2011 21:22:56   
anidla
uh Meri draga, bas mi je zao....

i kod nas je haoticna situacija.....

Noa kaslje uzasno, zreli kasalj valjda od zadnji put kako smo bili bolesni...iz usta lije i lije....nervozan, place...budi se...tura je 37.5.....ima proljev, ne jede.....

danas sam ugledala bijelu tackicu , donju dvojku, samo sto nije izbila...uzas.....

ako svaki zubic bude ovako...uh....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *