|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
3.2.2013 22:01:23   
minie
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko nešto reći o velikom koagulogramu??? skontah samo da se trebam javiti u Zavod za transfuziologiju da mi uzmu krv, šta se u biti traži tim nalazom??
o čemu se radi?
nešto i ne nadjoh putem googlauser posted image

meni su to radili tokom trudnoce, kad sam normalno vadila krvnu sliku u laboratoriji, ginekolog mi je za svaki slucaj dao uputnicu i za to


I ja sam radila tokom trudnoce i uz redovne nalaze. Pored krvi koje su uzeli za KS, jednu kap je tehnicar stavio  na neko staklo i to stavio pored ove za KS i onda uzeo iglu i bocnuo mi prst i gledao na sat kad ce krv stati. Ugl bilo je sve OK.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
3.2.2013 22:02:13   
teacher75
tako su i meni radili

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
3.2.2013 22:03:47   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: minie

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko nešto reći o velikom koagulogramu??? skontah samo da se trebam javiti u Zavod za transfuziologiju da mi uzmu krv, šta se u biti traži tim nalazom??
o čemu se radi?
nešto i ne nadjoh putem googlauser posted image

meni su to radili tokom trudnoce, kad sam normalno vadila krvnu sliku u laboratoriji, ginekolog mi je za svaki slucaj dao uputnicu i za to


I ja sam radila tokom trudnoce i uz redovne nalaze. Pored krvi koje su uzeli za KS, jednu kap je tehnicar stavio  na neko staklo i to stavio pored ove za KS i onda uzeo iglu i bocnuo mi prst i gledao na sat kad ce krv stati. Ugl bilo je sve OK.




i koliko je trebalo da stane a da bude ok? pa onda bi nalaz svak mogao i kući odraditi
Zbunjoza sam


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
3.2.2013 22:08:20   
animagical

IZVORNA PORUKA: minie

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko nešto reći o velikom koagulogramu??? skontah samo da se trebam javiti u Zavod za transfuziologiju da mi uzmu krv, šta se u biti traži tim nalazom??
o čemu se radi?
nešto i ne nadjoh putem googlauser posted image

meni su to radili tokom trudnoce, kad sam normalno vadila krvnu sliku u laboratoriji, ginekolog mi je za svaki slucaj dao uputnicu i za to


I ja sam radila tokom trudnoce i uz redovne nalaze. Pored krvi koje su uzeli za KS, jednu kap je tehnicar stavio  na neko staklo i to stavio pored ove za KS i onda uzeo iglu i bocnuo mi prst i gledao na sat kad ce krv stati. Ugl bilo je sve OK.


nije to veliki koagulogram...vesela, koagulogram je KOAGULOGRAM: PV (protrombinsko vrijeme), INR, APTV (aktivirano parcijalno tromboplastinsko vrijeme), Fib. (Fibrinogen), Trb. (Trombociti) i Agr.trb. (Agregacija trombocita) u biti to su nalazi vezani za zgrusavanje krvi...ja sam radila na dip-u, hitni lab na spratu, bude nalaz za sat vremena...vjerujem da ce i zavodu biti brzo nalaz.. sretno

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 404
   [Obrisana poruka]
3.2.2013 22:14:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 405
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.2.2013 10:55:20   
veeseelaa
nije to veliki koagulogram...vesela, koagulogram je KOAGULOGRAM: PV (protrombinsko vrijeme), INR, APTV (aktivirano parcijalno tromboplastinsko vrijeme), Fib. (Fibrinogen), Trb. (Trombociti) i Agr.trb. (Agregacija trombocita) u biti to su nalazi vezani za zgrusavanje krvi...ja sam radila na dip-u, hitni lab na spratu, bude nalaz za sat vremena...vjerujem da ce i zavodu biti brzo nalaz.. sretno


hvala animagical na objašnjenju

Bubić moj kis ja tebe

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.2.2013 10:57:10   
veeseelaa
animaqical možel još jedno pitanje? user posted image
jel nalaz mlogu raditi u vrijeme mjesečniceuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.2.2013 11:23:51   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

animaqical možel još jedno pitanje? user posted image
jel nalaz mlogu raditi u vrijeme mjesečniceuser posted image

moze, nema veze s mjesecnim krvarenjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
4.2.2013 12:17:00   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
21.2.2013 17:51:03   
majlam
Da li neko pije caj od maticnjaka? upravo citam da je jako dobar za smirenje zeluca i opcenito kod nervoze. Da li ga neko pije i koliko cesto? Imam odavno nervozu zeluca i veoma osjetljiv zeludac.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
27.2.2013 15:43:26   
mala_sa
Da li neko zna, koliko se daje godina garancije na proteticki most; gornja ili donja vilica???

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu majlam)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
12.6.2013 22:00:08   
Apotekarka
Sinoc kad sam se tusirala na lijevoj ruci u gornjem dijelu s unutrasnje strane primjetih malo izrazenije plavilo pomislih da je od tople vode cirkulacija medjutim sad vidim jos je tu,nije modrica ,ne boli niti je oteceno je li moguce da je povezano s problemima vena ali kontam otkud na ruci,je li moguce da su tu izrazenije vene pa se plavi...bas mi cudnouser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
14.6.2013 12:43:09   
Apotekarka
Sinoc kad sam se tusirala na lijevoj ruci u gornjem dijelu s unutrasnje strane primjetih malo izrazenije plavilo pomislih da je od tople vode cirkulacija medjutim sad vidim jos je tu,nije modrica ,ne boli niti je oteceno je li moguce da je povezano s problemima vena ali kontam otkud na ruci,je li moguce da su tu izrazenije vene pa se plavi...bas mi cudno
Sinoc kad sam se tusirala na lijevoj ruci u gornjem dijelu s unutrasnje strane primjetih malo izrazenije plavilo pomislih da je od tople vode cirkulacija medjutim sad vidim jos je tu,nije modrica ,ne boli niti je oteceno je li moguce da je povezano s problemima vena ali kontam otkud na ruci,je li moguce da su tu izrazenije vene pa se plavi...bas mi cudno
Da podignem temu sad mi se ovo plavilo javilo i na drugoj ruci samo sto se na njoj i povuce a ovo ne povuce...
Zna li tko ista o tome,ne boli,nije oteklo

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
22.6.2013 17:10:40   
Mamica24
Eh evo mene sa mojom boljkom pa bih vas zamolial koje ste imale iskustva da me malo nasavjetujete

Prije 4 dana dobila sam prvo glavobolju pa sam popila konfan instant,a zatim je uslijedila mučnina, grčevi, stalni osjećaj gladi, slabost i konačno povraćanje a navečer proliv. Primila sam taj dan infuziju sa rivanolom i opet jednom povratila na povratku kući. Sutradan sam dobila temperaturu 37.5 pa sam opet primila infuziju. Danas (četvrti dan) imam blagu mučninu, izađem jutros malo vani kopam baštu vratim se kući , malo me zaboli glava i temperatura 37.2, ali sam dosta pokretna, proliva nema, obzirom da sam dojilja krkam dooooosta čaja i vode... Eh koliko sam mogla skontati od dr ovo je neka stomačna gripa... Malo sam na netu našla al ne znam koliko ovo može potrajati mislim na temp i mučninu, šta još da pijem, jedem obzirom da dojim a trebam i dobiti menstr - sve mi se sastavilo user posted image user posted image i jel ovo kod mene ide na bolje user posted image user posted image Djeca su povraćala samo prvi dan bez temp samo proliv!!!

pls za savjete obzirom da ću, znajući sebe, mogla zapaničiti user posted image !! Ne ide mi se dr zbog ovog i zbog sunca a nemam ni djecu gdje ostaviti...

< Poruku je uredio Mamica24 -- 22.6.2013 17:11:22 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
24.6.2013 17:35:50   
sabinos
ovako :isla sam da bebu narucim na UZV kukova u Vrazovoj i imaju termin tek u septembru a posto ce beba tada imati skoro 5 punih mjeseci,rekose mi da je to kasno i da odem na Kosevo,objasnim situaciju i da ce me oni primiti sigurno.zanima me je li neko isao na ovaj nacin i da li neko ima broj telefona na koji se mogu informisati?


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 8:16:57   
damma
ja ti na pitanje ne znam odgovor al da bar podignem temu user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 8:18:44   
sabinos

IZVORNA PORUKA: damma

ja ti na pitanje ne znam odgovor al da bar podignem temu user posted image

user posted image
nasla sam ja temu vezano za kukove ali su svi odgovori prije sto godina.zanima me svjeza informacija

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 8:29:39   
Misty_mama
I moj dječak je bi naručen kasno, čini mi se sa četiri i kusur mjeseci, i kada smo pitali poznanika koji je u tom poslu da li bi nam mogao naći neki raniji termin, on je rekao da nema potrebe za tim, jer ukoliko bebac ide na redovne preglede u dom zdravlja, i ukoliko tu nije bilo nekih primjedbi nema potrebe da se snima prije.U tom trenutku to meni nije bila neka utjeha, ali kad smo otišli na snimanje sve je bilo ok. To je moje iskustvo... Nažalost, broj ne znam.

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 8:31:49   
chuci
mi smo na kraju iz ovog razloga otišli u sanasu i platili 50 KM za taj uzv. hB sve je bilo u redu

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 9:23:23   
miracle
IZVORNA PORUKA: sabinos

ovako :isla sam da bebu narucim na UZV kukova u Vrazovoj i imaju termin tek u septembru a posto ce beba tada imati skoro 5 punih mjeseci,rekose mi da je to kasno i da odem na Kosevo,objasnim situaciju i da ce me oni primiti sigurno.zanima me je li neko isao na ovaj nacin i da li neko ima broj telefona na koji se mogu informisati?


Imam ja broj tel na ped.Jezero 566-412 ali nazalost nemoze se naruciti jer nema dr.koji bi to uradio tako su nama rekli?!SPominjala je nesto radiologiju ali sve se to ceka dugooo.Mi smo isli privatno u SUncokret i zadovoljni smo.Dr.je divna cak je i pregledala bebicu i dala par savjeta:)Beba je imala nepuna 2 mj.


< Poruku je uredio miracle -- 25.6.2013 9:26:56 >

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 9:36:03   
EEDITH
mi smo isto išli u SANAS-u ,zbog termina

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 9:41:14   
Medić*
I mi smo isli privatno u sanasu, jer smo na termin trebali dugo cekati.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 10:02:30   
tajra26
ja fino otisla sa uputnicom koju mi je dr dala i rekla da se necu pomaknuti dok mi djete ne pregledaju... i jako brzo nas primili..mi smo bili na pedijatriji..
poslije sam preko prijatelja vodila dijete jer su nam preporucili siroko povijanje 2 mjeseca pa da nas malo pripazi...
meni to nije jasno narucili me na pregled za 3 mjeseca a djetetu se valjda gledaju kukovi sa 2 mjeseca ma ko je tu lud.... uzas....

naravno najlakse je da ne maltletiras i sebe i dijete otici privatno...ali kad samo pomislim koliko para ja njima dam mjesecno od plate mogu u London na pregled...

< Poruku je uredio tajra26 -- 25.6.2013 10:04:24 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 11:32:04   
sabinos

IZVORNA PORUKA: tajra26

ja fino otisla sa uputnicom koju mi je dr dala i rekla da se necu pomaknuti dok mi djete ne pregledaju... i jako brzo nas primili..mi smo bili na pedijatriji..
poslije sam preko prijatelja vodila dijete jer su nam preporucili siroko povijanje 2 mjeseca pa da nas malo pripazi...
meni to nije jasno narucili me na pregled za 3 mjeseca a djetetu se valjda gledaju kukovi sa 2 mjeseca ma ko je tu lud.... uzas....

naravno najlakse je da ne maltletiras i sebe i dijete otici privatno...ali kad samo pomislim koliko para ja njima dam mjesecno od plate mogu u London na pregled...

je li mislis pedijatrija tamo gdje je porodiliste?user posted image
jer su meni u vrazovoj rekli da odem gore u klinicki centar(ja sam starijeg sina tu vodila na pregled na radiologiju ,ali 2009 i taj broj koji sad nazovem me prebacuje u vrazovu direktnouser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.6.2013 17:34:54   
megi
sabinos
mi smo prosle godine sa uputnicom iz DZ isli na radiologiju i uopste nismo puno cekali
nazvali pitali nas koliko beba ima i narucili nas kad je imala 2,5 mj

isto tako smo i 2009 kad se A rodila

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *