|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 12:18:14   
ena23
Ja sam odlucila zaobici ovu temu jednostavno nemama snage pisati, samo sam navratila da pruzim podrsku mama povratnicama na posao i da ih podsjetim da  nisu same- sve smo mi u istim ....

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 12:36:10   
veeseelaa
danas sam ok i juče sam bila
princeza mala nije plakala kad sam krenula na posao al zato kad sam došla bilo je cmakanja i maženja dva sata
jedva čekam 13 sati da idem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 14:40:02   
Suzana
Vesela drugo, nisam znala da si u dramici.
Ne daj mi se, proći će to, naviknućeš se, kao što i sama kažeš, raditi, zaraditi i privređivati se mora, moramo i biti sretne što imamo posao, pogotovo ako je pristojan...
Budi sretna, godinu dana, pa još 6 mjeseci po 4 h - predobro, vjeruj mi!
Ja sam jedna od onih koja je bebe morala ostaviti sa 6 mjeseci...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 14:43:57   
veeseelaa
ma ne dam se ja user posted image  neznam šta mi bi pa se raskukah neko večeuser posted image  sve je to normalno i prirodno, raditi se mora, baš tako i moramo biti sretne što imamo posao, situacija u državi je user posted image  svaka zarađena marka dobro dodje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 14:52:33   
Nedi
vesela user posted image
Ne brini ja se "raskuham" kako ti kažeš user posted image poslije svakih praznika, ALI nastavljamo jovo nanovo


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 14:55:23   
veeseelaa
ma nekad se mala rasplače kad krenem pa me to izbije iz cipela, inače sam zadovoljna, babo je čuva a ona ga obožava
Meni je na poslu ok, al eto prirodno je da majka brine i da joj odvajanje s djetetom svakodnevno teško pada al preživjeće se
Gora je varijanta kad nemaš da priuštiš svom djetetu osnovne stvari, ovako uz zaposlenje i nešto se možeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 14:58:24   
Nedi
Moj je plakao da sam ga čula pred zgradom a na 6. smo spratu...šta sve predeverasmo! Ali od kako spava sa nama nije ujutru suzu pustio...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 15:00:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nedi

Moj je plakao da sam ga čula pred zgradom a na 6. smo spratu...šta sve predeverasmo! Ali od kako spava sa nama nije ujutru suzu pustio...


srce malo, ja ovu svoju spavalicu probudim, presvučem, nahranim i zatim idem
Prvih dana sam se pozdravlja s njom kad krenem a sad samo izletim
Kad se pozdravim ona lupa rukicama na vrata i plače i viče mama, mama
a ovako konta da sma tu negdje, pa kad stignem slomi se da mi objasni šta je sve radilauser posted image
Pokazuje prstićima na stvari i na babijauser posted image  i baba, ta, muma, luuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 15:17:21   
Nedi
Ja sam odlazila ujutru pod tolikim stresom, nekad sjedne kod vrata da ne mogu otvoriti i plače duša mamina. Vječito sam kasnila.Onda dođem kad je vrijeme spavanja da ga smjestim i poljubim i pomazim pa opet na posao. A ako skonta da cu otici belaj. A sad samo sakije kuč da mama ne može na posao ( ključ od ulaznih vrata), i kako rekoh cirkus je prestao od kako "pava kod mame na atuku"

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 15:23:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nedi

Ja sam odlazila ujutru pod tolikim stresom, nekad sjedne kod vrata da ne mogu otvoriti i plače duša mamina. Vječito sam kasnila.Onda dođem kad je vrijeme spavanja da ga smjestim i poljubim i pomazim pa opet na posao. A ako skonta da cu otici belaj. A sad samo sakije kuč da mama ne može na posao ( ključ od ulaznih vrata), i kako rekoh cirkus je prestao od kako "pava kod mame na atuku"


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 15:37:24   
maja78 RR
Ja sam ostala trudna svjesna da ostajem bez posla jer sam radila na ugovor o djelu, radila sam do devetog mjeseca i fino si isplanirala godinicu sa bebcom i onda na trazenje posla. Kad je maleni imao malo jace od tri mjeseca zvali me i molili da se vratim jer im guzva i tako ja sjela i kontala i prekontala da moram i pocela raditi kad je napunio 4 mjeseca po 4 sata, a nakon mjesec od toga puno radno vrijeme. Istina je da i sad mislim da puno toga propustam, ali propustam bas radi toga da bi njemu bilo bolje. Covjek se navikne.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 16:02:54   
malena sharena
Drage mame, ne mogu ni zamisliti kako vam je, pa to su jos male bebe user posted image

Ovaj moj prdo ima skoro 5 mjeseci i bas sam nekidan kontala, Boze, kako bih ga sa sest mj. ostavila, kome, kako bi i da li bi dojenje funkcionisalo...Da ne pricam da bi zbog radnog vremena i njegovog ranog spavanja provodili samo 2 sata zajedno, to mi je najgore. Nema sanse, da mi je plata 3000!

Ja sam ostala bez posla kad sam otisla na trudnicko (otisla ranije zbog rizicne trudnoce), sad imamo samo muzevu platu, ali nemam namjeru ni traziti novi posao dokle god muz radi i solidno zaradjuje. Da radim, trosila bih pare na cuvanje bebe, na gorivo, hranu na poslu, dosta dobre odjece jer moram pristojno izgledati, a kolika mi je plata bila, vala bi cijela otisla na to user posted image Isplativije mi je uzivati kod kuce.

Svim mamama kojima povratak tesko pada user posted image user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 16:06:33   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Nedi

Ja sam odlazila ujutru pod tolikim stresom, nekad sjedne kod vrata da ne mogu otvoriti i plače duša mamina. Vječito sam kasnila.Onda dođem kad je vrijeme spavanja da ga smjestim i poljubim i pomazim pa opet na posao. A ako skonta da cu otici belaj. A sad samo sakije kuč da mama ne može na posao ( ključ od ulaznih vrata), i kako rekoh cirkus je prestao od kako "pava kod mame na atuku"


Jao dusa lijepa, cuj kod mame na atuku, i smijesno mi i stislo me nesto u grluuser posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 17:06:07   
škorpija
Da ne moram ne bih se vratila na posao do njegove 3-4 godine, ustvari ostala bih opet trudna pa djecu odgojila do škole pa onda počela raditi(tako je moja mam uradila i zato smo sestra i ja imale divno djetinjstvo).
Ali to sve da muž ima stabilan posao, ovako on radi kod privatnika, ja kod privatnika, ne daj bože da on ostane bez posla (a firmu mu može propasti, sad pa sad iako je zasad stabilna) šta bismo onda.
A posla nema ljudi moji, najmanje mojih 5 prijateljica koje su dale ili dobile otkaz već godinu dana nisu našle nikakav posao, a sve su fakultetski obrazovane.
Zato o davanju otakaza samo nekad sanjarimuser posted image , a već se polako pripremam na povratak u aprilu.user posted image I da, ja bih se vratil s pjesmo samo da radim neki drugi, manje stresan posaouser posted image .

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Povratak na posao
12.1.2010 23:40:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

babo je čuva a ona ga obožava



Ma tebe treba nalupati!!! user posted image user posted image Pa otac je čuva a ti se ovdje raspehlizila, joj koja li si!!!! Ej pogledaj nas ostale:
-beba 6 mj.
-totalni anonimus čuva user posted image
-radimo više od 4h dnevno
-user posted image doji......

ššššššššššššš da te više nisam čula user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Povratak na posao
13.1.2010 0:10:37   
veeseelaa
enči u pravu si user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 3:45:22   
Ella_H
I ja da vam se malo pridruzim i izjadam...
Vec sam jednom pocela raditi i fakultet ponovno
Harun je mozda bio oko godinu i po i pala sam na ispitu
srce me bolilo svaki dan sam plakala i mm mi kaze pa nemoj
nista ostani s njim i tako je i bilo..
Sad je situacija drugacija starijem je 4 godine a bebi 6ti mjesec
i mislim da bih trebala poceti traziti posao neznam bas
da li cu ga dobiti u svojoj struci jer ipak nemam iskustva mnogo
osim 6 mjeseci prakse - ( a ekonomska situacija nije nigdje zavidna
veceras sam sama pa samouser posted image user posted image user posted image
nemogu pred drugima jer svi smatraju kako sam ja jaka i vjernica
ali ipak sam i sestru tek nedavno izgubila i u tudjem sam svjetu i tesko mi je
mama mi zivi 8 sati od mene i djecu bi cuvao najvjerovatnije vrtic
neznam ni da li je normalno da se ovako osjecam, ali mozda sto sam oca
izgubila sa 7 godina pa tolika privrzenost djeci, ne brinite nisam od malog napravila
debila nego stovishe pravi je hrabri junak haha malo ljubomoran ali poboljsava se
I jos se nekako osjecam van svog tog " radnog sistema" zivim u pretezno
bjelackoj drzavi i iskreno nisam vidjela jos ni 2 zene slicnog spoljasnjeg izgleda
u radnom odnosu ovdje haha neznam ni ja zasto jer mahom koje ja znam
su jako obrazovane..Morala sam se izjadati izviniteuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 8:18:31   
marci
e žene i ja ću za par mjeseci poćet radit i nije mi samo radi jedne stvari drago a to je što maloga moram ostavljat u jaslicama kod nepoznatih ljudi strah me kad vidim šta se sve dešava u vrtićima i jaslicama a on je još mali pa mi neće znat reć ako ga budu tete tukle ili maltretirale.možda vam ja sad zvućim malo ludom al šta ću kad je to jaće od mene i toga se najviše bojim,i samo radi tog nebi radila a kakva je kriza postala sad je svaka kuna potrebna.Al opet neznam možda tako razmišljam što mi je tek on prvo dijete šta vi mislite o svem tom.user posted image

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 10:24:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: marci

e žene i ja ću za par mjeseci poćet radit i nije mi samo radi jedne stvari drago a to je što maloga moram ostavljat u jaslicama kod nepoznatih ljudi strah me kad vidim šta se sve dešava u vrtićima i jaslicama a on je još mali pa mi neće znat reć ako ga budu tete tukle ili maltretirale.možda vam ja sad zvućim malo ludom al šta ću kad je to jaće od mene i toga se najviše bojim,i samo radi tog nebi radila a kakva je kriza postala sad je svaka kuna potrebna.Al opet neznam možda tako razmišljam što mi je tek on prvo dijete šta vi mislite o svem tom.user posted image


i ja stalno mislim o ovakvim stvarima o kojima i ti govorišuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marci)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 10:30:08   
Mirkica
vesela ti imas svekrvu pa nek ti ona pripazi malu makar  jednu godinu dok mala ne bude mogla pricati tada je lakse
ipak bolje svekrva neg neko stran bar znas da  je mala sita cista i da joj je sve po volji ....


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 10:33:20   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Nedi

Moj je plakao da sam ga čula pred zgradom a na 6. smo spratu...šta sve predeverasmo! Ali od kako spava sa nama nije ujutru suzu pustio...


srce malo, ja ovu svoju spavalicu probudim, presvučem, nahranim i zatim idem
Prvih dana sam se pozdravlja s njom kad krenem a sad samo izletim
Kad se pozdravim ona lupa rukicama na vrata i plače i viče mama, mama
a ovako konta da sma tu negdje, pa kad stignem slomi se da mi objasni šta je sve radilauser posted image
Pokazuje prstićima na stvari i na babijauser posted image  i baba, ta, muma, luuser posted image

ejjj tuge user posted image
sad ja procitah da nju babo cuva et bar je mala na sigurnom.



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 10:34:27   
veeseelaa
jel ti tome zahebavaš Mirkice? user posted image  kakva svekrva, osim toga ona radi jest da može sebi korigirati radno vrijeme jer se bavi privatlukom ali ona to nikad ne bi uradila zbog mene i mm, žena smatra "rodila si je i ninaj je" i ja to respektujem
Babuka će nju čuvati još pola godine a onda će se valjd otvoriti onaj RR vrtićuser posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.1.2010 10:35:37 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 11:40:15   
Mirkica
ma nezezam te bona ali to mi nekako dodze najbolje rijesenje , al eto babo je jos bolje :))) 
ipak je najbolje kad je dijete bar dok je tako malo uz nekog u koga vjerujemo a kasniej kad zna reci nije problem , meni je stavrno zao svih majki sto moraju rano se razdvojiti od svoje dijece ali takva nam drzava , moja je snaha sa 6 mjeseci morala na posao kad se sjetim tuga golema jos et moja mama je na malog pazilia al opet znala je oplakati kao godina a on jadan poima nije imao stas bebaca od 6 mjeseci :(



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 12:13:37   
Anoniman
Ja sam bila na odmoru ovu sedmicu, ne znam kako ću u pon. na posao user posted image user posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Povratak na posao
16.1.2010 12:16:01   
marci
To je sve ok al kad nemaš ostavit malog kod nikok niš mi drugo ne preostaje.user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *