|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 8:53:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

hajde javite se kakvo je vaše radno vrijeme


Moje radno vrijeme je stvarno ok. Inače radim od 8-16:30, subota i nedjelja free.
Sada radim od 8-14:00

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 9:07:49   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: škorpija

hajde javite se kakvo je vaše radno vrijeme

Moje radno vrijeme je od 8-16..i radim samo prvu subotu u mjesecu ostale su slobodne kao i nedjeljeuser posted image



_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 9:25:36   
bebita
Ja cu na posao krajem Jan., maleni nece imati ni punih 6mj.  Panika me hvata vec sad, jer je snijeg, hladno, a nas dvoje cemo morati rano ujutro zajedno preko vrata.  Razmisljam kako ga ostaviti u hladnom autu dok ocistim snijeg, kako ga na rukama nositi po ledu sa svim stvarima i u zurbi da ne zakasnim na posao(vec vidim da paaadaaaam).... a kad skontam da cu kuci stizati tek iza 18h dodj mi da placem.  Imacu samo 2h sa mojom bebicom prije nego sto on ode na spavanjeuser posted image .  Kako cemo stici vjezbati puzanje, hodanje, igrati se, kupati, setati?????  Raditi se mora, ali da mi je barem ranije kuci.

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 9:43:18   
Nedi
Teško jeste ali se mora...ja radim od 08-16, vikend nikad, a udaljena sam samo 5 min od kuće tako da na pauzi ponekad skoknem do kuće da ga ljubnem pred spavanje. A u početku sam išla svaki dan i samo sebi otežavala jer sam morala podnijeti još jedan izlazak i rastanak. Počela sam raditi nakon 15 mjeseci bolovanja a bebici je tad bilo 10 mjeseci.
Nekako mi je prerano na posao prije 6 mjeseci ali današnji vakat diktira pravila a naše je da igramo po njima i kad nam nije do igre.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 9:57:50   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: chicco mama

Drage moje ja se u ponedjeljak vracam na posao nakon godine i 15 dana bolovanja.I drago mi je i nije ne znam sta bi rekla ,srecom ne radim puno 4 sata pošto sam učiteljica.


I ja sam uciteljica, radno vrijeme od 8 do 12, zivjela prosvjetauser posted image user posted image user posted image !


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu chicco mama)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 11:43:46   
Romali
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: chicco mama

Drage moje ja se u ponedjeljak vracam na posao nakon godine i 15 dana bolovanja.I drago mi je i nije ne znam sta bi rekla ,srecom ne radim puno 4 sata pošto sam učiteljica.


I ja sam uciteljica, radno vrijeme od 8 do 12, zivjela prosvjetauser posted image user posted image user posted image !



I ja kažem, ali kad si učiteljica. Ja sam u prosvjeti, ali nikad nisam ovako kratko na poslu user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 12:02:52   
škorpija
bebita draga stvarno mi je žaouser posted image , ima li šanse da ti neko bebija čuva u tvom stanu, ovako će ti se samo razboljevatiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 12:12:26   
Skvo RR
Kod mene je radno 9-17huser posted image , vikend slobodna....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 12:13:21   
škorpija
ja ću raditi koliko mognem i tražiti premještaj ili drugi posao, pa neću da mi dijete odrasta bez mene

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 13:16:37   
emma.L
bebita, stvarno ti je gadno. Ja radim od pola 9 do 17, i ostane mi samo tri sata sa Emom prije spavanja user posted image . I onda mi MM kaze da idem na jogu dva puta tjedno poslije posla user posted image . Srecom, ne radim  vikende i trudim se da sve zavrsim od ponedjeljka do petka, pa da provedemo vikend zajedno. I srecom pa nam dolazi nana cuvati Emu kod nas. To se zaista ne moze platiti, posebno zimi. Drzimo ti fige da zima brzo prodje, a sljedeca ce sigurno biti laksa.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 13:20:44   
hanin
Ja radim od 9 do 17. I dok dodjem kuci, dok se raspremim, ostane mi 2-3 satada se posvetim mojoj princezi. Moram priznati da mi jako nedostaje dok sam na poslu. Nekad dodjem kuci i vise nego umorna i nervozna od posla, i treba mi veliki napor da to ne primjeti moja bebica. Trudim se biti maksimalno vedra i nasmijana sa njom. user posted image

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 13:21:46   
ena23
08.00 do 17.00 :(

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 13:54:57   
Anoniman
Draga bebita to je user posted image user posted image user posted image user posted image  užas! Možeš li naći nekoga da ti makar dolazi kući? Pile malo, drago....

ena, bebita a da pitate na poslu da radite krače?? Ja sam pitala i dobila kraće radno vrijeme za 2,5h. Jest da mi je plata smanjena za ta 2,5h ali vrijedi. Ovako budem sa njima najamnje 7 sati.

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 15:57:33   
bebita
Na poslu nema sanse da izlazim ranije, mozda tek sredinom marta kada revizija odradi svoje.  Sveki ce cuvati dijete, na insistiranje MM, i mislim da bi ona mogla dolaziti kod nas makar neko vrijeme dok ne otopli.  Lijepo cu je zamoliti, mada ni njoj nije zgodno jer ne vozi.  Hvala vam na razumijevanju, vidim da ni jednoj od vas nije lako.  Mozda ce na kraju ispasti bolje nego sto ja to sad zamisljam user posted image

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 16:00:40   
Nedi
bebita a da tm malo preuzme obevezu na sebe i da svako jutru doveze sveki kod vas? Jer ipak nije dobro za bebicu da izlazi vani još po zimi? Upotrijebi svoje ženske čari i natjeraj vodu na svoj mlin...



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 16:11:23   
bebita
IZVORNA PORUKA: Nedi

bebita a da tm malo preuzme obevezu na sebe i da svako jutru doveze sveki kod vas? Jer ipak nije dobro za bebicu da izlazi vani još po zimi? Upotrijebi svoje ženske čari i natjeraj vodu na svoj mlin...




MM radi od 6.30-3, blago njemu, ali nemoze izlaziti opet do pauze.  Sreca je sto ce on ici pouser posted image ranije pa ce njih dvojica pravo da uzivaju dok mene nema.  Imam jos malo vremena da razradim taktiku i bolje se organizujem, inace....user posted image .  Znam da mora biti bolje rijesenje... Sretno drugim mamama sto se vracaju na posao zimi.


_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 17:28:28   
Golubica
Drvlje i kamenje, sto bi stari rekli, su bacani na mene jer sam ja otvorila ovu temu, vodeci se svojim iskustvom. Necu da citiram pojedine forumasice, .................

Nije bilo lahko vratiti se na posao MJESEC DANA NAKON PORODA (carskog reza), znam ja najbolje kako sam prosla. Ipak, nisam se pokajala.
Kod nas je u tom periodu bila fina organizacija. Mama je dolazila ujutro, i ostajala sa malom dok ja ne dodjem sa posla. Poslije sam je ja preuzimala. Beba bila hvala Bogu zdrava, ni dana bolovanja nisam morala uzeti. Mm je pomagao koliko je mogao, obzirom da radi u smjenama. U to vrijeme se jos i na babine dolazilo, pa su sijela znala trajati do sitnih sati.

Sada, kada je Asja ipak veca, i dalje je cuva moja mama, samo sto je sada nosi kod sebe, ujutro dodje po nju.


SADA KADA JE MNOGO STA IZA MENE, NE SMATRAM SE LOSOM MAJKOM, KAKO SU ME POJEDINE FORUMASICE OKARAKTERISALE.


Sretno svim mamama koje moraju ostaviti svoju djecicu.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 18:16:04   
škorpija
golubice niko od nas ne ostavlja bebice što želi već što mora, a šta bi ta ista djeca bez mamine plateuser posted image . drago mi je da si uspjela uskladiti obavezeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Povratak na posao
15.12.2009 18:18:19   
škorpija
bebita ako ti je svekrva čovjek pa sama će skontati da treba dolaziti a ne da ti bebu od 6 mjeseci vodaš napolju po minusima. pa nek se strpi 2-3 mjeseca, za unuče se vrijedi malo žrtvovatiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Povratak na posao
18.12.2009 12:23:35   
bebita
IZVORNA PORUKA: škorpija

bebita ako ti je svekrva čovjek pa sama će skontati da treba dolaziti a ne da ti bebu od 6 mjeseci vodaš napolju po minusima. pa nek se strpi 2-3 mjeseca, za unuče se vrijedi malo žrtvovatiuser posted image


Znam, sve znam ...njen odgovor je bio da mozda nece ni biti snijega u Jan user posted image , ali se moj dobri braco ponudio da svako jutro dodje po nas sa ociscenim i toplim autom user posted image .  Vive la familia!





_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Povratak na posao
20.12.2009 10:39:02   
chicco mama
Ja sam rekla okvirno 4 sata ,ostajem i ja duže te sekcije te dodatna nastava.Ipak sve je to pjesma još ne vozarim, pjehe jedno 7 minuta:))))))

_____________________________

mamina ljubav ubrzo slavi 1.rođendan:)))))05.01.2010.g.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Povratak na posao
10.1.2010 21:45:17   
muby
Eh i ja sam pocela raditi od nove godine. Beba nepunih 5 mjeseci.
Prva sedmica protekla dobro. Radno vrijeme od 8 do 16 30.
Bebu cuva moja mama koja svako jutro dodje do pola 8.
Ja izadjem na pauzu i jednom podojim bebu, a izdojim mu mlijeko dok me nema.

Sad sam uzela 4 sedmice starog godisnjeg odmora pa cemo izgurati dok bebac ne napuni 6 mj.
onda polako pocinje uvodjenje dohrane pa se nadam da ce biti lakse.

Uglavnom slicna situacija kao kod bebite uz neke pogodnosti koje su ogromnog znacaja.
Bebita pokusaj zamoliti sveki da ona dolazi kod tebe bar dok je hladno vrijeme, stvarno grehota buditi bebu ujutro.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu chicco mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Povratak na posao
10.1.2010 21:48:39   
muby
IZVORNA PORUKA: bebita

... moj dobri braco ponudio da svako jutro dodje po nas sa ociscenim i toplim autom user posted image .  Vive la familia!



hehe i kod mene se citava familija angazovala, brat dolazio po mene na pauzi i vozio me da nahranim bebu. A kad on ne moze zovem mog oca :). A za poslije cu skontati da mozda kupimo i meni neki autic pa da ne opterecujem citavu familiju.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Povratak na posao
10.1.2010 22:34:38   
škorpija
muby baš mi je žao što si ovog medića morala tako rano ostavitiuser posted image ,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:05:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bebita

Ja cu na posao krajem Jan., maleni nece imati ni punih 6mj.  Panika me hvata vec sad, jer je snijeg, hladno, a nas dvoje cemo morati rano ujutro zajedno preko vrata.  Razmisljam kako ga ostaviti u hladnom autu dok ocistim snijeg, kako ga na rukama nositi po ledu sa svim stvarima i u zurbi da ne zakasnim na posao(vec vidim da paaadaaaam).... a kad skontam da cu kuci stizati tek iza 18h dodj mi da placem.  Imacu samo 2h sa mojom bebicom prije nego sto on ode na spavanjeuser posted image .  Kako cemo stici vjezbati puzanje, hodanje, igrati se, kupati, setati?????  Raditi se mora, ali da mi je barem ranije kuci.


stvarno užaš
Ne mogu da vjerujem da mi u BiH nemamo niti jednu jaku nevladinu organizaciju koja bi se borila i izborila za prava majki, trudnica i trudilica
Katastrofa je početi raditi i kad beba ima 1 godinu a ne kad joj je 6 mjeseci
Treba uvesti zakon, jedna godina porodiljskog a ostale 3 po 4 sata da se radi
Ove silne udruge ništa ne rade, samo kukomaču ne bil koju marku na račun nas iščupali, žalosnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *