|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 22:51:57   
Suzana
Draga enisa_sara,

Zelim bar da pokusam da te utjesim, jer sam i sama prosla isto, samo sto sam ostavila dvojicu a ne jednog bebca.
Ne znam koja se majka nije osjecala kao ti. Ususkana iz tople porodicne atmosfere, trebas da se vratis u surovu poslovnu realnost.
I mene je zeludac bolio, prvi mjesec... drugi malo lakse, treci mi je vec bilo normalno...
Velika je sreca bila sto sam do njihovog 11. mjeseca izlazila na podoj oko 13 h i znas koliko to znaci, dodjes, podojis ga, pomazis, vratis se na posao jos 3 h i eto te opet kuci. Direktor ti je to omogucio i to je zaista velika prednost, jer vidim da ces se ti vratiti na posao.
Ja ti ne bih preporucivala da ostavljas posao... Teska su vremena, mnogo, mnogo je ljudi bez posla. Pogotovo sto je sada popularno nazvana godina recesije, pa i ukoliko i ima potrebe za radnom snagom, poslodavci uglavnom ne zaposljavaju nove kadrove.
Sto se tice tete cuvalice, molim te nemoj biti tako nepovjerljiva... Mozda nisam u pravu, ja sam mozda imala srece, ali tete koje cuvaju moje decke su divne, ja sada vrlo cesto znam i da se ne cujem s njima uopste cijeli dan, jer mi je frka na poslu, sastanci, a znam da je sve po mom tabijatu i da ih paze. Spavaju na vrijeme, lijepo rucke, izadju, igraju se i cekaju mamu da dodje s posla.
Cinjenica je da malo vremena provodimo sa djecom, ali to je tako...
Ja sam se tjesila cinjenicom da je i moja mama, koja je rodila u vrijeme socijalizma kada se zaista vodila briga o covjeku, pojedincu, ipak morala nazad na posao nakon 6 mjeseci. Nana je svoju djecu ostavljala nakon 2-3 mjeseca, 50-ih godina. Cinjenica je da je pola godine malo i da bi bilo super da ostajemo sa djecom do prvog rodjendana, ali...
Zelim ti sto bezbolniji povratak na posao.
Puno pozdrava!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Povratak na posao
13.11.2009 0:29:37   
Nunichi
Draga moja Enisa, vjerujem da ti je tesko. I meni je pri samoj pomisli da cu u februaru na posao. Ali sto se mora, mora se. Tesko je naci posao, mislim da je veliki rizik sada dati otkaz.
Nadam se da ces naci super tetu cuvalicu i da cete i ti i Benjamin biti zadovoljni.

user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Povratak na posao
13.11.2009 0:50:52   
Daja_sa
Ja sam se vratila na posao Sara nije imala ni puna 4 mjeseca...Da.. istina je da je bilo tesko...znala sam u suzama izaci iz kuce ...ali kao sto neko rece...prvi mjesec prodje tesko...drugi malo lakse itd itd. Posto je Sara tad bila bebce nije ni bila svjesna da ja odlazim i dolazim...Brzo se navikla na svoju tetu...bile smo zajedno mjesec prije mog povratka na posao i tada sam mogla da vidim sta i kako ona oko Sare.
Ja ti zelim puno puuunooo srece da nadjes pouzdanu, dobru, briznu i pazljivu tetu cuvalicu jer to je najbitnije...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Povratak na posao
14.11.2009 0:05:13   
Anoniman
Hvala vam puno, puno, puno user posted image user posted image  pomogle ste mi sa savjetima.....




IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Ja ti zelim puno puuunooo srece da nadjes pouzdanu, dobru, briznu i pazljivu tetu cuvalicu jer to je najbitnije...



Nadam se da hoću, molim Boga i onda će mi sve biti puno lakše.... 

(odgovor članu Daja_sa)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 0:57:37   
ena23
Mene danas hormoni deru sa svih strana... ali oko ovoga najvise... pocinjem raditi u februaru (znma da zvuci daleko ali meni je to tako blizu)... ja sam od onih glupih zena koje misle da niko na svjetu ne voli svoje djete ko ona svoje... i da mislim da cemo umrijet i ja i on ako se rastavimo... ne znam kako cu se vratit...user posted image

Javim se u februaru, da vidite jesam li ziva...user posted image (pokusaj humora)

(ne morate niko komentarisati ovo, procitala sam temu od pocetka do kraja i znam sve dobre savjete i rjeci utjehe, ovo ja samo za svoju dusu pustam mislima na volju...)


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 1:00:22   
škorpija
ja gotovo svaku noć sanjam povratak na posao i razdvajanje, iako će bebi u aprilu kad počinjem raditi skoro imati godinu, a da ga moram napustiti sad, pa ne znam , čini mi se da bih presvisla od tuge

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 1:02:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ena23

Mene danas hormoni deru sa svih strana... ali oko ovoga najvise... pocinjem raditi u februaru (znma da zvuci daleko ali meni je to tako blizu)... ja sam od onih glupih zena koje misle da niko na svjetu ne voli svoje djete ko ona svoje... i da mislim da cemo umrijet i ja i on ako se rastavimo... ne znam kako cu se vratit...user posted image

Javim se u februaru, da vidite jesam li ziva...user posted image (pokusaj humora)

(ne morate niko komentarisati ovo, procitala sam temu od pocetka do kraja i znam sve dobre savjete i rjeci utjehe, ovo ja samo za svoju dusu pustam mislima na volju...)



ista sam ti takva, meni se čini februar sutra. I druge su i ja ću na posao bez djeteta, jednom to već doživjela sa starijom al džaba nekakva me strepnja mori kad samo pomislim.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 8:38:23   
Aki Sa
Ja se vracam 1 Marta, prezivjela sam to vec jednom i stvarno je grozno ali ide nekako. Doletim na pauzi da ga podojim i svaki dan kad dodjem s posla cini mi se drugo djete, vece, pametnije itd
Neko drugi ti javi za novi zubic, ili novu rijec a ti svo vrijeme na poslu ali zato treba svo svoje slobodno vrijeme provodiitio sa njima
Sretno nam svima


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 8:42:24   
mamaajna
upravu si,sa prvim sam bila pola godine na bolovanju.sve sam propustila,zub,rijec,hod,svega se sjecam ko kroz maglu.al s ovim sam rekla,godinu,ne idem,taman otkaz dobila,svedno

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:00:25   
Anoniman
Ja sam već evo druga sedmica na poslu i mogu vam reći da se grozno osjećam user posted image user posted image  Kćerka je imala 1 god. kad sam počela raditi a B sada ima 6 mj. user posted image user posted image  Užas!!! Jedina "utjeha" je što radim do 14h pa imam malo "više" vremena koje provedem sa njim u odnosu da recimo radim do 17h......
Ne prođe ni minuta da ne mislim na njega...... lomim se u sebi kao majka, osjećam se jakooooo loše zbog toga ali..... ne znam šta da radim...... " na dušu" svim poslodavcima koji prije godine primoraju majke da se vrate na posao!!! user posted image user posted image

(odgovor članu mamaajna)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:04:02   
Aki Sa
Nesto razmisljam, draga Klaro Cetkin ova ravnopravnost medju polovima i ova ekonomska neovisnost zene nas pravo skupo kostauser posted image

Trazile smo evo nam gauser posted image


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:07:15   
veeseelaa
ah cure moje neznam šta bih vam rekla i sama sam u istoj situaciji al ne gledam to tako sa dramatične strane
Sabur a raditi se mora, prelomiš to sama sa sobom
Radiš jer novci trebaju i njim ćeš poboljšati/uljepšati život svog djeteta, meni je gora varijanta biti domaćica i stalno u kući
Kuća uguši, stoga nadjite radosti i u povratku na posao, osobito majke koje su bile cijelu godinu na porodljskom

< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.12.2009 9:08:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:27:17   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Nesto razmisljam, draga Klaro Cetkin ova ravnopravnost medju polovima i ova ekonomska neovisnost zene nas pravo skupo kostauser posted image

Trazile smo evo nam gauser posted image




Meni MM cesto zna reci " A sto vas one feministkinje za****** to je cudo jedno" user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:36:48   
M kao Mama
Ja sam se na posao vratila kada je Lajli bilo 11 mjeseci. Jedva sam čekala da se vratim na posao, iako sam stalno bila u pokretu, kako vesela reče. kuha je najveća kazna za svaku ženu.

Svaki dan sam jedva čekala da se vratim kući, da je zagrlim, al Bogami lijepo je i raditi.

Pogotovo ako znate da je dijete na sigurnom, onda nema razloga za brigu.

Međutim, teško mi je bilo kada je Lajla krenula u vrtić, a to je bilo prije četiri mjeseca. Tri sedmice sam bila sluđena, nisam znala šta radim, na poslu sam bila kao na izglama i tek tada sam shvatila majke koju su morale svoju djecu ostaviti u vrtiću kada su se vratile na posao.



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:48:35   
mamaajna



Meni MM cesto zna reci " A sto vas one feministkinje za****** to je cudo jedno" user posted image user posted image user posted image

[/quote]
upravu je,kud su se borile za prava zena,vala ovo ljepse kuci,bez stresa,polalo RR,kafica,dorcak,rucak,igra...za sve imas vremena

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 9:51:27   
tea lana
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Ja sam već evo druga sedmica na poslu i mogu vam reći da se grozno osjećam user posted image user posted image  Kćerka je imala 1 god. kad sam počela raditi a B sada ima 6 mj. user posted image user posted image  Užas!!! Jedina "utjeha" je što radim do 14h pa imam malo "više" vremena koje provedem sa njim u odnosu da recimo radim do 17h......
Ne prođe ni minuta da ne mislim na njega...... lomim se u sebi kao majka, osjećam se jakooooo loše zbog toga ali..... ne znam šta da radim...... " na dušu" svim poslodavcima koji prije godine primoraju majke da se vrate na posao!!! user posted image user posted image


Drga Enisa mogu misliti kako se osjecas ali brzo cete se naviknuti prije B nego ti.Sto i sama kazes sreca pa radis do 14 sati pa imas vise vremena za njega.Kako se on navikao na tetu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 11:45:52   
Anoniman
Tea baš tako kako si rekla, prije će se on adaptirati nego ja. Čini mi se da je dobro prihvatio tetu, nema plakanja, ja mu ujutro na izlazu mahnem, on ne reaguje ono tipa da plaće (dobro, još je mali) al zato kad dođem da može na glavu bi mi se popeo od sreće user posted image , mlatara i ručicama i nonama, pile moje malo user posted image

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Povratak na posao
10.12.2009 12:52:00   
emma.L
enisa_sara, i lakše će se navići. Nema suza jer je malen, a da si ostala još pola godine, mislim da bi to teže podnio.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 11:01:08   
chicco mama
Drage moje ja se u ponedjeljak vracam na posao nakon godine i 15 dana bolovanja.I drago mi je i nije ne znam sta bi rekla ,srecom ne radim puno 4 sata pošto sam učiteljica.

_____________________________

mamina ljubav ubrzo slavi 1.rođendan:)))))05.01.2010.g.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 11:07:45   
acudesa
Enisa sara, to jeste malo vremena da si bila na bolovanju, mislim da je godina dana taman, ne bi valjalo više jer bi se onda dijete previše vezalo za majku i pokazivalo nesamostalnost...ja mislim tako
Ali, nek je B. živ i zdravuser posted image  nije ni to puno strašno, moja snaha je malog morala ostavljati od 3 mjeseca, a radila da 17h...uvijek ima gore, ne sekiraj se
A, chicco mama, tvoja beba neće to ni osjetiti, taman dok te malo poželi-ti se vratila kući

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu chicco mama)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 12:11:27   
škorpija
ja se vraćam nakon godine porodiljskog, ali radno vrijeme mi je od 9 do pola6, imam sedmično dežure do 22-23 sata i svaki treći vikend mi je radniuser posted image . hajde javite se kakvo je vaše radno vrijeme, da vidim ima li ko gori od meneuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 12:24:01   
acudesa
Ja ti svoje ne smijem ni napisati, znaš otprilikeuser posted image ...kod mene je druga krajnost-dosadi mi kućaaaaaaaaa...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 12:32:13   
new mama
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja se vraćam nakon godine porodiljskog, ali radno vrijeme mi je od 9 do pola6, imam sedmično dežure do 22-23 sata i svaki treći vikend mi je radniuser posted image . hajde javite se kakvo je vaše radno vrijeme, da vidim ima li ko gori od meneuser posted image

Ma i kod mene ti je radno vrijeme uzas
sedam dana prva,sedam druga do 22h, a vikende mogu sanjati,svaku trecu sedmicu imam nedelju slobodnu,a inace u toku sedmice jedan danuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 13:01:06   
Amrino
Joj zene drage svaka vam cast. Ja stvarno ne znam kako bih...A kad dodjete kuci- i u kuci posla koliko hoces.
Moja mama radi cijeli zivot i znam kako joj je bilo...user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Povratak na posao
12.12.2009 13:05:03   
veeseelaa
Sretno svim mamama koje ovih dana nakon porodiljskog kreću na posaouser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.12.2009 13:12:21 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *