|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stitna zlijezda
12.12.2010 15:48:53   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Majčica

Aquarius, moze biti da ti se desava sto se meni desilo - nakon poroda mi stitnjaca okrenula iz hipotireoze u hipertireozu. To se desava, doduse ne bas cesto ali eto meni se desilo. S tim da je to stanje prolazno i stitnjaca se opet vrati u hipotireozu nakon par mejseci. Kod mene se sve vratilo nakon neka 2 mjeseca. Nisam pila nista, iako su mi hormoni grozni bili, jer nisam htjela prekidati dojenje, a trebala sam piti onaj lijek sto ide za hipertireozu, favistan. Tako da sam imala strogo mirovanje i sve se samo vratilo. Uglavnom, ako ti se to desava moras prekinuti s letroxom, jer ti on samo pogorsava stanje. Ali ti to jos vidi, mozda to kod tebe nije slucaj. Ali po tvom tsh meni tako izgleda.
Sretno!



Ma kakva hiper, pa vidi mi hormone. Jeste TSH nizak, ali pogledaj FT3 koji je na donjoj granici, i FT4. Još trošim terapiju. Letrox ti je u stvari T4 hormon, a T3 nastaje od njega, dakle i uz terapiju kod mene padaju oba.user posted image
Ma ko će ga znati. Nego početkom januara idem na UZ, čeka se, znat već, pa ću tada ponoviti opet hormone pa ćemo vidjeti šta dalje. Jer ne samo da ne smijem prekidati terapiju, nego mi je doktorica još pojačala dozu.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Stitna zlijezda
12.12.2010 15:53:03   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: N_N

S obzirom da imam povišene trigliceride i holesterol, dr. me je uputila na anlizu hormona i UZV štitne ž. Hormoni su mi ok a UZV nisam još radila, duuuuugo se čeka. Da ne čitam temu iz početka, da li mi možete preporučiti nekog privatnog dr. da obavim UZV štitne ž.?


Ne znam odakle si. Ja sam u HNK, i ovdje ne znam da iko privatno radi UZ pregled štitnjače. Doduše mogla sam obaviti u drugoj bolnici prije, ali je doktorica insistirala da obavim u ovoj jer smatra da je dobar doktor. Kako god ne čeka se baš previše, naručili su me 4.1. , toliko se ou strpiti, a ako doktor smatra da je hitno onda te odmah primaju.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Stitna zlijezda
12.12.2010 16:00:15   
Anoniman
ja sam radila privatno UZ stitne u Mostaru,doktor je kazu vrhunski strucnjak pa ako kome trebaju info moze na pp ne znam smije li se javnouser posted image

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Stitna zlijezda
12.12.2010 21:50:55   
N_N
Ja sam sredinom septembra dobila termin za 29.11. user posted image  da bi me 2 dana prije tog termina sestra pozvala i rekla da je dr. na bolovanju te da će mi naknadno javiti novi termin. To se još uvijek nije desilo user posted image  pa da ne bih čekala uradila bih to privatno.
A rezultati hormona su slijedeći:

TSH     2,6
FT-4  16,6

Koliko me sjećanje služi dr. je tražila analizu 3 hormona, ova dva navedena i još jedan ali na konačnom nalazu nema tog trećeg user posted image
Uglavnom, rekoše mi da su mi hormoni ok!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Stitna zlijezda
12.12.2010 22:50:14   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Majčica

Aquarius, moze biti da ti se desava sto se meni desilo - nakon poroda mi stitnjaca okrenula iz hipotireoze u hipertireozu. To se desava, doduse ne bas cesto ali eto meni se desilo. S tim da je to stanje prolazno i stitnjaca se opet vrati u hipotireozu nakon par mejseci. Kod mene se sve vratilo nakon neka 2 mjeseca. Nisam pila nista, iako su mi hormoni grozni bili, jer nisam htjela prekidati dojenje, a trebala sam piti onaj lijek sto ide za hipertireozu, favistan. Tako da sam imala strogo mirovanje i sve se samo vratilo. Uglavnom, ako ti se to desava moras prekinuti s letroxom, jer ti on samo pogorsava stanje. Ali ti to jos vidi, mozda to kod tebe nije slucaj. Ali po tvom tsh meni tako izgleda.
Sretno!



Ma kakva hiper, pa vidi mi hormone. Jeste TSH nizak, ali pogledaj FT3 koji je na donjoj granici, i FT4. Još trošim terapiju. Letrox ti je u stvari T4 hormon, a T3 nastaje od njega, dakle i uz terapiju kod mene padaju oba.user posted image
Ma ko će ga znati. Nego početkom januara idem na UZ, čeka se, znat već, pa ću tada ponoviti opet hormone pa ćemo vidjeti šta dalje. Jer ne samo da ne smijem prekidati terapiju, nego mi je doktorica još pojačala dozu.



Joj, ne znam za t3 i t4, ali ja se nekako uvijek ravnala po tshuser posted image Ja bih da sam na tvom mjestu ipak jos jednom ponovila nalaze, nekako mi to skroz neobicno da ti je tsh nizak a t3 i t4 tako na granici.
Sto se tice UZV stitne, ima u HNK privatno, mogu ti javiti gdje ako te zanima.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Stitna zlijezda
16.12.2010 11:29:19   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: N_N

Ja sam sredinom septembra dobila termin za 29.11. user posted image  da bi me 2 dana prije tog termina sestra pozvala i rekla da je dr. na bolovanju te da će mi naknadno javiti novi termin. To se još uvijek nije desilo user posted image  pa da ne bih čekala uradila bih to privatno.
A rezultati hormona su slijedeći:

TSH     2,6
FT-4  16,6

Koliko me sjećanje služi dr. je tražila analizu 3 hormona, ova dva navedena i još jedan ali na konačnom nalazu nema tog trećeg user posted image
Uglavnom, rekoše mi da su mi hormoni ok!


Jao doktora majko moja mila. Pa stvarno gdje mi živimo.user posted image Ma sestru za vrat ako treba i nek ti nađe termin što prije. Ako ništa reci da je hitno, šta ona zna.
A još mi je smješnije to s nalazom. Pa fali ti T3 hormon, koji je jedini aktivni hormon i  jako bitan. Ne kontam.user posted image   Izvini ako sam te nasekirala ali mene tako ljuti ponaanje naših zdravstvenih radnika. Pa stvarno...user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Stitna zlijezda
16.12.2010 11:33:33   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Majčica

Joj, ne znam za t3 i t4, ali ja se nekako uvijek ravnala po tshuser posted image Ja bih da sam na tvom mjestu ipak jos jednom ponovila nalaze, nekako mi to skroz neobicno da ti je tsh nizak a t3 i t4 tako na granici.
Sto se tice UZV stitne, ima u HNK privatno, mogu ti javiti gdje ako te zanima.



Ma svi su bitni, da nisu ne bi ih ni radili u nalazima, odredili bi TSH i gotovo. Doduše za nas sa hipotireozom veći problem predstavlja TSH, dok oni koji imaju HIPER, njima su itekako bitnija ova dva koja znaju skočiti u vasionu.

Hvala ti za UZ, ali već sam se naručila, dobila uputnicu, brzo će 4.1. Da imam neke tegobe tražila bih sama, ali ovo je čisto preventivno, ono za svaki slučaj.user posted image

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Stitna zlijezda
16.12.2010 14:14:33   
Majčica
Znam ja da su bitni, u sustini i jeste t3 najbitniji (ili je t4user posted image ) ali po tsh oni odredjuju terapiju, bar je meni tako moj doktor rekao, on je ono kao pokazatelj.
Sretno ti u svakom slucaju, nadam se da ti nije promijenila smjer kao mojauser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Stitna zlijezda
16.12.2010 23:27:32   
Aquarius
Ne znam koji je najbitniji. Doktorica se zabrinula kad je ugledala T3na donjoj ganici. Kaže da je to jedini aktivni hormon. Da je normalna situacija bilo bi tako kako ti kažeš, ali kod mene je ovo malo specifično.

Kad bi gledala samo TSH, onda bi mi morala ukinuti dozu totalno. A kad bi mi ukinula dozu tableta, zamisli koliko bi mi tek onda pali T3 i T4. Ja se ne brinem, mada je ona izgledala pravo zabrinuto kad je vidjela nalaz. Kažem ti, čak me htjela slati na nekakvo zračenje. Uglavnom sad čekam da uradim UZ. Tad ću ponoviti nalaze hormona, pa ćemo vidjeti šta dalje. Nadam se da je ovo samo privremeni poremećaj poslije poroda, i da će se sve vratiti u normalu.

user posted image

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Stitna zlijezda
3.1.2011 12:26:32   
lirio
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sretno sutra user posted image
ja sam imala davno problem sa stitnom... u pitanju je bila "hasimoto"
nakon 3 mjeseca terapije vobenolom sve se normalizovalo...

visnja, mozes li napisati kakve simptome si imala, kako su ti otkrili da je upala...
kod mene je nekada prije 4 god uz pokazao blago uvecanu stitnu sa nekim cvoricem, hormonalni status tad bio ok, nisam imala neke posebne simotome sem lupanja srca...medjutim, u zadnje vrijeme, a posebno u zadnjih par dana imam osjecaj ko da mi nesto steze vrat, kao da imam neki sal ili nesto sl, osjecam i neku toplotu po vratu, boli me vrat, kao da me malo i grlo boli, al bas u podrucju stitne, srce mi radi normalno a onda odjednom zalupa, i to bas ko da mi lupa u vratu...... bas se brinem


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Stitna zlijezda
8.1.2011 17:56:24   
Aquarius
lirio  dok ti se Višnja javi, prenijet ću ti svoja iskustva. Poslije poroda su mi podivljali hormoni, a i prije sam imala dijagnosticiranu hiotireozu ( usporen, umanjen rad štitnjače ). Doktorica je posumnjala ha Hashimoto, i poslala me na ultrazvuk i da uradim antitijela, jer su ona prvi pokazatelj bolesti. Srećom i hvala Bogu, kod mene je sve bilo OK a evo 3 mjeseca poslije poroda su se hormoni počeli stabilizovati, pa je doktorica zaključila da se radilo o privremenom poremećaju uzrokovanom porodom.

Inače svi problemi sa štitnjačom se vrlo lako mogu otkriti. Potrebno je uraditi krvne pretrage preko kojih se određuu hormoni TSH, T3 i T4, i po potrebi antitijela ako se sumnja na to. Dakle samo je potrebno dati krv i nalazi budu brzo gotovi. I uz to još uraditi UZ vrata, što je potpuno bezbolno i također brzo.

Evo još nekih podataka koje sam našla na internetu:

Tireoiditis ( upala štitnjače )
Tireoiditis štitnjače , stvara prolaznu hipertireozu nakon koje može uslijediti prolazna hipotireoza ili ne dolazi uopće do promjene funkcije štitnjače.
Poznate su tri glavne vrste upale štitnjače,najčešći Hašimotov tiroiditis, subakutni granulomatozni tireoiditis i nijemi limfocitni tireoiditis.

Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto)-Hašimotova, autoimuna bolest štitnjače Hašimotov tiroiditis je , kako je već napisano , najčešći uzrok hipotireoze u svijetu. Ova autoimuna bolest je dobila naziv po liječniku Dr Hakaru Hashimoto koji je prvi opisao ovaj poremećaj rada i bolest štitnjače, 1912 godine. Bolest se ubraja u grupu upalnih boelsti štitnjače ali autoimunih, jer iz nama nepoznatih razloga tijelo se okreće protiv sebe , stvarajući antitijela protiv tkiva, odnosno stanica štitnjače u kojima se sintetizira hormon štitnjače i na taj način dolazi do promjene strukture štitnjače i njene poremećene funkcije.  Ova vrsta tiroiditisa najčešća je u starijih žena, a 8 puta je češća u žena bilo koje dobi nego u muškaraca.
user posted image Ova bolest kako se ubraja u skupinu autoimunih bolesti ponekad je povezana s nekim drugim autoimunim bolestima kao perniciozna anemija ( pogubna autoimuna anemija-slabokrvnost), Sjogrenov sindrom ( autoimuna reumatska bolest-suhoća slunica oka, rodnice, žlijezda slinovnica, upalne bolesti zglobova) ili sistemni Lupus eritematodes ( autoimuna bolest stvaranja imunih kompleksa koji dovode do upla u malim krvnim žilicama, bubrega, kože, mozga, testisa i drugih organa), Adisonova bolest ( prekomjerno žeđanje , pijenje tekućine i mokrenje- poremećaj rada nadbubrežne žlijezde). Mnogi oboljeli imaju i šećernu bolest ili slabije aktivne paratioidne žljezde.Hašimotov tiroiditis prisutan je i kod ljudi s kromosomskim urođenim anomalijama ( poremećajima) kao što su Downov sindrom, Turnerov sindrom, Klinfelterov sindrom.) Ova bolest , Hašimotov tiroiditis najčešće se nakon simptoma koji upućuju na bolest otkriva ultrazvučnim pregledom štitnjače ili laboratorijskim pretragama krvi ,
odnosno slučajnim pregledom vrata ultrazvukom zbog drugih poremećaja kod pregleda karotida ili žljezda slinovnica
.
Hašimotov tiroiditis može se početi manifestirati urednim izgledom vrata bez povećanja žljezde kliničkim pregledom na vratu ili prisutnim nekim od simptoma koji su prethodno navedeni. Ukoliko bolest počinje uvećanjem štitnjače , ono je najčešće bezbolno, gotovo neprimjetno s osjećajem punoće u vratu.neki od boelsnika osjećaju stezanje u vratu ( kao da ih netko ili nešto davi u vratu), zatim otežanim gutanjem ( bolesnici osjećaju kako krutu hranu tablete lili lijekove teže mogu progutati). Kod oboljelih može i ne mora ništa pipati na vratu. Rekla bih kako češće oboljeli imaju poremećaj rada štitnjače ali bez vidljivih i opipljivih promjena na vratu, Kod otkrivanja bolesti u oko 20 % oboljelih dijagnosticira se slabiji rad štitnjače a u preostalih 80 % iako postoji anatomski ultrazvučno promijenjena štitnjača ili oteklina na vratu štitnjača uredno funkcionira.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Stitna zlijezda
18.1.2011 12:13:06   
mimi 2
Prije svega veliki pozdrav svima, ja sam nova na forumu al prije nego sam se učlanila često sam čitala vaše objave.
I sama imam umanjen rad štitne žlijezde s kojim se borim ne punih godinu dana.
Želim svama da podjelim svoja iskustva jer vjerujem da samo oni koji imaju probleme sa štitnom mogu u poptunosti razumjeti jedni druge...
Toliko za sada....

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Stitna zlijezda
26.1.2011 23:34:27   
lirio
IZVORNA PORUKA: Aquarius

lirio  dok ti se Višnja javi, prenijet ću ti svoja iskustva. Poslije poroda su mi podivljali hormoni, a i prije sam imala dijagnosticiranu hiotireozu ( usporen, umanjen rad štitnjače ). Doktorica je posumnjala ha Hashimoto, i poslala me na ultrazvuk i da uradim antitijela, jer su ona prvi pokazatelj bolesti. Srećom i hvala Bogu, kod mene je sve bilo OK a evo 3 mjeseca poslije poroda su se hormoni počeli stabilizovati, pa je doktorica zaključila da se radilo o privremenom poremećaju uzrokovanom porodom.

Inače svi problemi sa štitnjačom se vrlo lako mogu otkriti. Potrebno je uraditi krvne pretrage preko kojih se određuu hormoni TSH, T3 i T4, i po potrebi antitijela ako se sumnja na to. Dakle samo je potrebno dati krv i nalazi budu brzo gotovi. I uz to još uraditi UZ vrata, što je potpuno bezbolno i također brzo.

Evo još nekih podataka koje sam našla na internetu:

Tireoiditis ( upala štitnjače )
Tireoiditis štitnjače , stvara prolaznu hipertireozu nakon koje može uslijediti prolazna hipotireoza ili ne dolazi uopće do promjene funkcije štitnjače.
Poznate su tri glavne vrste upale štitnjače,najčešći Hašimotov tiroiditis, subakutni granulomatozni tireoiditis i nijemi limfocitni tireoiditis.

Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto)-Hašimotova, autoimuna bolest štitnjače Hašimotov tiroiditis je , kako je već napisano , najčešći uzrok hipotireoze u svijetu. Ova autoimuna bolest je dobila naziv po liječniku Dr Hakaru Hashimoto koji je prvi opisao ovaj poremećaj rada i bolest štitnjače, 1912 godine. Bolest se ubraja u grupu upalnih boelsti štitnjače ali autoimunih, jer iz nama nepoznatih razloga tijelo se okreće protiv sebe , stvarajući antitijela protiv tkiva, odnosno stanica štitnjače u kojima se sintetizira hormon štitnjače i na taj način dolazi do promjene strukture štitnjače i njene poremećene funkcije.  Ova vrsta tiroiditisa najčešća je u starijih žena, a 8 puta je češća u žena bilo koje dobi nego u muškaraca.
user posted image Ova bolest kako se ubraja u skupinu autoimunih bolesti ponekad je povezana s nekim drugim autoimunim bolestima kao perniciozna anemija ( pogubna autoimuna anemija-slabokrvnost), Sjogrenov sindrom ( autoimuna reumatska bolest-suhoća slunica oka, rodnice, žlijezda slinovnica, upalne bolesti zglobova) ili sistemni Lupus eritematodes ( autoimuna bolest stvaranja imunih kompleksa koji dovode do upla u malim krvnim žilicama, bubrega, kože, mozga, testisa i drugih organa), Adisonova bolest ( prekomjerno žeđanje , pijenje tekućine i mokrenje- poremećaj rada nadbubrežne žlijezde). Mnogi oboljeli imaju i šećernu bolest ili slabije aktivne paratioidne žljezde.Hašimotov tiroiditis prisutan je i kod ljudi s kromosomskim urođenim anomalijama ( poremećajima) kao što su Downov sindrom, Turnerov sindrom, Klinfelterov sindrom.) Ova bolest , Hašimotov tiroiditis najčešće se nakon simptoma koji upućuju na bolest otkriva ultrazvučnim pregledom štitnjače ili laboratorijskim pretragama krvi ,
odnosno slučajnim pregledom vrata ultrazvukom zbog drugih poremećaja kod pregleda karotida ili žljezda slinovnica
.
Hašimotov tiroiditis može se početi manifestirati urednim izgledom vrata bez povećanja žljezde kliničkim pregledom na vratu ili prisutnim nekim od simptoma koji su prethodno navedeni. Ukoliko bolest počinje uvećanjem štitnjače , ono je najčešće bezbolno, gotovo neprimjetno s osjećajem punoće u vratu.neki od boelsnika osjećaju stezanje u vratu ( kao da ih netko ili nešto davi u vratu), zatim otežanim gutanjem ( bolesnici osjećaju kako krutu hranu tablete lili lijekove teže mogu progutati). Kod oboljelih može i ne mora ništa pipati na vratu. Rekla bih kako češće oboljeli imaju poremećaj rada štitnjače ali bez vidljivih i opipljivih promjena na vratu, Kod otkrivanja bolesti u oko 20 % oboljelih dijagnosticira se slabiji rad štitnjače a u preostalih 80 % iako postoji anatomski ultrazvučno promijenjena štitnjača ili oteklina na vratu štitnjača uredno funkcionira.



hvala aquarius na pomociuser posted image ...kod mene ipak nije stitna u pitaju...vadila nalaze hormona-uredu su...radila uzv stitnjace, blago je uvecana al nista strasno...a vrat i daljeboli, tacnije mjesto oko grkljana, nesto me steze i pecka..uzv vrata ok...mozda je od stresa ili sl...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Stitna zlijezda
5.2.2011 15:53:10   
bebaa
konacno napredak...tsh sa 5,4 pao na 3,4...a zasto...pa zbog moje drage homeopatkinje...sve pohvale...ako nastavi ovako kaze sve su sanse da ozdravim...pozdrav

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Stitna zlijezda
10.2.2011 11:23:31   
mimi 2
pozdrav Bebaa, a možeš li mi molim te reci ko je ta homeopatkinja i gdje se nalazi??

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Stitna zlijezda
18.2.2011 19:26:17   
bebaa
doktorica envera,ima ordinaciju na marin dvoru


(odgovor članu mimi 2)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Stitna zlijezda
23.3.2011 13:37:13   
Anica1
Ja sam danas radila hormone štitne, vrijednosti su:

TSH 3.33
FT3 2.41
FT4 0.95

Kada su mi dali nalaz kazu sve je u granicama, da je ok. Ja pokušavam ostati user posted image , imala sam spontani u augustu 2010. Negdje sam citala da ova vrijednost TSH treba biti izmedju 1-2 za trudnocu pa sam sad totalno zbunjena user posted image


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Stitna zlijezda
28.4.2011 22:57:05   
Ilic
Evo mene i na ovoj temi. Nazalost se ispostavilo da imam smanjenu funkciju stitne i da mi je povisen prolaktin. Nakon upute na snimanje stitne dijagnistocirali su da imam cvor na desnom reznju stitne i zakazana mi je operacija sada 04.05 i odstranjivanje desnog reznja stitne. Odkako se ispostavilo da imam umanjenu funkciju (od 21.02.2011) trosim euthyrox 75mg ( za stitnu) svaki dan po jednu tabletu i po pola parlodel 2,5mg (za povisen prolaktin) isto svaki dan...Prosle godine sam takode vadila krv i doktor mi je provjeravao krvnu sliku i bilo je kao sve u redu. A posto vec od 2008 pokusavamo da ponovo zatrudnim i nista se nije desilo isla sam naravno na kontrole redovno, ali uvjek ista prica sve je u redu i da pokusavamo i dalje, ali eto ispostavi se da je to razlog ali tek sada dijagnosticiran... Nadam se da cu nakon sto se sve sredi i regulisu hormoni moci imati jos jedno dijete. Eto toliko od mene drage moje...Pozdrav!!!!

_____________________________

Jedno zlato imamo, za drugo se trudimo vec dvije godine ali nista...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Stitna zlijezda
25.5.2011 9:27:17   
InLove
Dan zene, evo i mene ovdje. Vise od godinu dana , skoro pa dvije, imam problema sa stitnom, tj. usporeno radi! Brzo se znoji, srce mi brzo lupa, bas jako, cesto se znam nocu probudit mokra skroz. Trenutno me tjera na wc(isto kao proliv kad imam) ja odem u wc ono nista! Juce sam isla doktoru, ponovo mi vadio krv, i kako sam mu sve ovo ispricala, rekao mi je da je sve do stitne. Ja imam nedostatak hormona!

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Ilic)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Stitna zlijezda
21.6.2011 14:41:13   
HNF
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo s vama. Ja sam prosle godine operisala stitnu, doktor mi je pronasao čvorić, kako to on kaze, na lijevom režnju, i taj čvorić je bio 3,5 cm user posted image .Mozetel zamislit, da se to nikad nije ni vidjelo s vana. Kada su mi uradili sintigrafiju stitne vide da se radi kao o zloćudnom čvoriču ili ti tumoru. I ja na operaciju odmah iduci mjesec. za mjesec dana taj cvoric je narstao 0,50 cm. Hormoni su mi uvijek bili savrseno uredni. Nakon operacije pokaze se da je tumor bio dobroćudan user posted image  user posted image  user posted image . Odmah sam dobila terapiju, pijem letrox i dan danas, mada su hormoni i danas uredni.Mjesec dana nakon operacije malo mi se poremetio TSH,bio je oko 9, i ja odmah tad zatrudnim, mjesec dana nakon operacije. Trudnoca hvaka bogu prosla sasvim OK, citavu sam trudnocu uzimala letrox. Rodila zdravog djecaka od 3,5 kg user posted image    user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Stitna zlijezda
21.6.2011 18:53:14   
brižna majka
Izvini samo da pitam jesi li se porodila carskim rezom?Ja imam već 3 godine hipotireozu i pijem letrox 100.Imam namjeru da ostanem u drugom stanju pa me zanima kako je protekla trudnoča i porod.Hvala

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Stitna zlijezda
21.6.2011 20:56:48   
HNF
Jesam se porodila na carski rez, zato sto se nisam otvarala i sto su se javile neke druge komplikacije, ali to nema veze sa stitnom zlijezdom, i naravno da se mozes bez problema poroditi prirodnim putem.Ja sam u jednoj godini operisala stitnu, i za 10 mjeseci se porodila, i to na carski,uhhhh dosta mi je vise operacija user posted image  i to u jednoj godini. A sto se tice trudnoce, protekla je mashallah, pozelit svakom onakvu trudnocu. Nikakvih problema nisam imala, samo sam redovno uzimala letrox i provjeravala hormone. Kasnije sam dojila bebu i pila letrox.Ako te bilo sta interesuje, slobodno pitaj.

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Stitna zlijezda
21.6.2011 21:57:29   
brižna majka
Hvala ti draga,mnogo si me ohrabrila...I ja pijem letrox,vjerovatno če mi malo povečat dozu.Ja sam se sa prvim djetetom porodila na carski jer nisam imala uslove za prirodni porođaj pa mislim da ču i drugo na carski..Al bitno je samo da nemam smetnje pri trudnoči.Čujemo se
user posted image user posted image

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Stitna zlijezda
1.8.2011 18:12:15   
palma
Ja sam radila hormone i UZ štitne, pa imam povišen tsh i sada trebam piti letrox, ali prije toga moram uraditi scintigrafiju štitnjače znate li vi kako se to radi i da li se može uraditi privatno??? Ako neko zna neka mi što prije odgovori jer prije nego što počnem piti letrox trebam to odraditi...

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Stitna zlijezda
1.8.2011 22:48:23   
bebaa
palma i ja sam radila scintigrafiju...nista strasno...dobijes injekciju sacekas 15 min. i onda ides na snimanje ...jako zracenje je u pitanju pa pazi da nisi trudna...ja sam to radila u bolnici u zenici jer na kosevu nije radio aparat prije 2 godine doduse...platila sam oko 40-50 km ne sjecam se tacno...a dobro provjeri bar kod jos jednog ljekara jeli to zaist neophodno...ja sam uradila bezveze jer me doktor prestrasio pa poletila...samo se dzaba ozracila...i niposto ne vodi muza u bolnicu neka ceka vani...ne znam imate li djece ili nisi udata uopste ali dobro vodi racuna...kaze medicinar da moze ostati sterilan a u boljem slucaju djecu moze imati tek poslije 2 god...ako su nas slagali i isprepadali i ja tebi lazem...pozdrav

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *