|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sladkiši - kad i koliko
30.6.2009 14:37:17   
Lulu_
kod nas je ovako
Naomih u kuci uglavnom ne gricka i ne jede slatko(cokolade,keks...itd.)
ja se trudim da pravim svaki dan neki desert i pretezno bude sa vocem ili neki kolac sa sirom i vocem.
mislim da dijetetu treba davati deserte ali one prirpemljene kod kuce , koji su zdravi a slatki.

eh kada je napolju i kada je sa drugom dijecom koja jedu cokoladu,smoki...itd.onda smije i ona.ne puno ali tek toliko da je ne izolujem i da mi dijete ne misli da je to sad nesto extra fino sto ona ne smije jesti.
ne zelim da se sakriva kada bude imala 3 godine i tajno jede slatkise.
neka ih jede ali u granicama i onda kada je to nezaobilazno.

A kada se to desi nastojim da izbalansiram kod kuce tu "nezdravu harnu"nekim posebno zdravim obrokom i nekom posebnom supom sa vitaminima,tako da me ne grize savjest.


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: sladkiši - kad i koliko
30.6.2009 14:39:23   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Moja malena do godinu dana NIJE liznula nista slatko, osim secera u vocu, tj. fruktoze. Ne jede salamu, pastetu,ne pravim joj "gotove" supe...Od "cokoladica" kupujem joj "bonzitu", ponekad pojede kinder prutic,


takoder...salamu i pastetu izbejagavam vise nego ista...
ja sam vegeterijanac,nju ne forsiram niti cu,neka odluci sama.
ali kad vec mora biti meso onda neka nije u vidu salame,pastete...nisam bas sigurna u kvalitetu i kakvocu istih

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: slatkiši - kad i koliko
30.6.2009 17:38:21   
adannn
Što se tiče slatkiša moja Nejra dnevno pojede jedan Monte,i eventualno jednu Kinder čokoladicu.
Čips,smoki naravno gricka svaki dan,što da ne?
Previše soli,zato mama ne soli skoro nikako hranu koju pravi pa se uspostavi ravnoteža.Salama,suho meso,sudžuka jedno veliko NE.Nikada nije ni probala,hrenovkice jeste jednom ali ih izbacujeuser posted image Voćni jogurti su obavezni,kao i voćni obrok.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 23.4.2012 21:41:28 >


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu BebaEna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: slatkiši - kad i koliko
30.6.2009 18:01:13   
sarayka
opet pojedine mame pretjeruju po mom mišljenju...slažem se sa neki i dijete je živo biće nije lutka i treba da jede sve u granicama normale !!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: slatkisi - kad i koliko?
6.10.2009 9:40:59   
Mama3djecaka
Ovdje u Svedskoj se preporucuje da se djeci daju slatkisi samo jednom u sedmici to vecinom subotom.....sto manje slatkisa to bolje...djeci nista bolje nece biti sto trpamo u njih cokolade i svakakve fifirice bolje dati vocku mjesto te cokoladice a i voce u malim kolicinama jer i u vocu ima secera.....Ja imam troje djece i pokusavam da praktikujem da se drzimo slatkisa jednom sedmicno...to sve radi njihovog zdravlja...a ja krisom pojedem cokoladu i napijem se kole ako me kriza ufati :))) i ne grize me savjest sto djeci nisam dala hehe.

Mlijecne zubice peremo 2 puta na dan tako da djeca imaju naviku i znaju da se to mora.Najstariji sin(10 god) mi nikada nije imao karies i ima prelijepe zubice tako isto i ova mlada dvojica.Na pregled djeca pocnu da idu od 1 god, tada dobiju cetkicu za zubice i informacije o onome sta steti mlijecnim zubicima.

U kraju krajeva je sve to do roditelja kakve ce mu djete zubice imati,sto manje fifirrica a sto vise voca i zdrave ishrane.Sokice mjenjajte za vodu  itd i sve ce biti ok :)))


_____________________________

Belmin 15.12.1999
Adi 28.6.2005
Dino 6.4.2008

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 10:23:56   
škorpija
ja sma planirala da svom djetetu neću dati d abud eovisbnkim o slatkišima kao mm i ja i do navršene godien ništa od slatkiša nije ni probao. sad je veći i konta neke stvari i kad mm i ja pijemo kafu i uz to tamanimo keks i čokoladu, on traži i vrišti ako mu ne damo. e sad ja nisma karakter da s ekrijem kad jedem slatko da on ne bi tražio. svjesna sam da previše slatkiša jede, ali ako ja ne mogu svojim primjerom da mu pokažem kakos e trba zdravo hraniti šta mogu očekivati od djeteta već da će usvojiti moje nezdrave navike. pomirila sma se s tim, trudim se da mu dajem samo neke kako fol zdrave kekse i ližemo zajedno sladoled, čokoladu smo gotvo izbacili (jer ja nisma neki ljubitelj)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mama3djecaka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 10:41:08   
w.pooh
Moj mali ne voli slatko user posted image rijetko kad šta hoće, ponekad lizne sladoled od mene i kad ga baš ne mogu smiriti gumena bombona na nekoliko puta rješava sve user posted image user posted image jedino u obdaništu kad im je za doručak eurokrem ili džem pojede ali jedva user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 10:45:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Mama3djecaka

Ovdje u Svedskoj se preporucuje da se djeci daju slatkisi samo jednom u sedmici to vecinom subotom.....sto manje slatkisa to bolje...


Sto subotom?user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mama3djecaka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 12:51:21   
Majčica
Cula sam i ja to od prijateljica u Skandinaviji da su slatkisi jednom sedmicno i nema sanse da dijete trazi nekim drugim danom, Ja sve nesto kontam da mi svakako nismo isti mentalitet i da su nasa djeca jednostavno u drugacijem "folu",a moja prijateljica mi je to potvrdila. Ispocetka kaze da je probala kaznjavanje djeteta tipa u cosak i sl, sad ima sipku cisto onako iz predostroznosti da dijete zna za nju i kaze da pali puno bolje nego cosak, e sad to je naravno individualno sve.
Moj nije bas ljubitelj slatkisa, pojede jednom dnevno Monte, ali cesto trazi kiki bombone i moze pojesti 5-6 odjednom(poceo ih je jesti kad je u jaslice krenuo, tete im davaleuser posted image )


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: slatkiši - kad i koliko
30.7.2010 12:56:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: neki

Mislim da svaka majka najbolje zna sta je dobro za njeno dijete.Sto se mene tice,slatko,gorko,kiselo,ljuto,nek dijete proba,ali naravno sve u GRANICAMA.user posted image user posted image user posted image
bas si ovo lijepo reklauser posted image
potpisujem te

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 12:56:52   
Visnja RR
ako se ne varam to "subotom" je zato sto je subotom porodica na okupu i onda se moze kontrolisati pranje zubica djeteta poslije svakog obroka...
Mozda je nama taj obicaj glup al ja Boga mi nikad ne vidje svedjane s losim zubima ... user posted image
Moja sereca za sada je da Asja ne voli slatkise ...(osim Monte jedan predvece) a bombone i cokolade i sve drugo moze da bude na kilograme pored nje ona to nece uzeti... za sada user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 12:58:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ako se ne varam to "subotom" je zato sto je subotom porodica na okupu i onda se moze kontrolisati pranje zubica djeteta poslije svakog obroka...
Mozda je nama taj obicaj glup al ja Boga mi nikad ne vidje svedjane s losim zubima ... user posted image
Moja sereca za sada je da Asja ne voli slatkise ...(osim Monte jedan predvece) a bombone i cokolade i sve drugo moze da bude na kilograme pored nje ona to nece uzeti... za sada user posted image


A nedelja....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: slatkiši - kad i koliko
30.7.2010 13:01:07   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: neki

Mislim da svaka majka najbolje zna sta je dobro za njeno dijete.Sto se mene tice,slatko,gorko,kiselo,ljuto,nek dijete proba,ali naravno sve u GRANICAMA.user posted image user posted image user posted image
bas si ovo lijepo reklauser posted image
potpisujem te



I ja potpisujem!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: slatkisi - kad i koliko?
30.7.2010 13:05:02   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ako se ne varam to "subotom" je zato sto je subotom porodica na okupu i onda se moze kontrolisati pranje zubica djeteta poslije svakog obroka...
Mozda je nama taj obicaj glup al ja Boga mi nikad ne vidje svedjane s losim zubima ... user posted image
Moja sereca za sada je da Asja ne voli slatkise ...(osim Monte jedan predvece) a bombone i cokolade i sve drugo moze da bude na kilograme pored nje ona to nece uzeti... za sada user posted image


A nedelja....user posted image

valjda su po izletima pa nenose cetkice za zube user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: sladkiši - kad i koliko
30.7.2010 13:09:51   
Saraya
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moja malena do godinu dana NIJE liznula nista slatko, osim secera u vocu, tj. fruktoze. Ne jede salamu, pastetu,ne pravim joj "gotove" supe...Od "cokoladica" kupujem joj "bonzitu", ponekad pojede kinder prutic, ....Zna pojesti i malo smokija i stapica i ribica, ali joj preferiram staviti grozdjica, suhih kajsija i hurmi izmedju obroka. Znam kad krene u skolu da necu moci u ovoj mjeri uticati na njenu ishranu, ali sad dok sam uz nju 24h dnevno pokusavam je odgajati najbolje sto mogu.




Pahuljice, divim ti se... user posted image user posted image user posted image Odlicno...


A sto se tice subote, to je stvarno super, imam prijateljice koje djeci ne daju slatkise osim petkom(one tako izabrale), i mogu vam reci da je pravo ucinkovito, djeca i ne posezu za slatkom, valjda kako ne jedu 6 dana, pa nemaju neku potrebu ni taj sedmi... Dok moji na primjer svaki dan po neki slatkis pojedu(pored voca), ne mnogo, po jednu kesicu gumenih boba ili jedna mlijecna cokolada na njih 4... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: sladkiši - kad i koliko
2.8.2010 14:27:32   
hanabanana
Navika je čudo.
neko je rekao da je navika jača od svega.
Vjerujte da ta djeca uopšte ne traže slatkiše mimo subote.

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: sladkiši - kad i koliko
2.8.2010 18:55:39   
škorpija
a jel i roditelji jedu slatkiše samo subotomuser posted image  user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: sladkiši - kad i koliko
2.8.2010 19:12:05   
Anoniman
Meni je bitno da ne jedu slatkiše ili grickalice prije doručka/ručka/večere znači na prazan želudac,a kada znam da su site onda ih pustim da jedu šta hoće i koliko hoće,mada sam primjetila da onda i ne jedu puno,više mrljave i svega bude ponajviše na tepihu.  user posted image

A što se tiče toga da bih krila od njih i jela slatko nema šanse,prije da bih i ja prestala jesti,kao što smo npr. prestali kupovati gazirano baš zbog njih.

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: sladkiši - kad i koliko
3.8.2010 11:05:20   
Dinkica
Ne kaže se džaba : "čuvaj se tri bijela zla: so, bijeli šećer, bijelo brašno" tako da mi definitvno izbjegavamo slatkiše u smislu da ih ja lično ne kupujem, kao što pahuljica reče pojede malo smokija ili štapić kinder čokoladice u gostima  i to je sve. Kući tj.svakodnevno od slatkiša za nju samo imamo Lino keks. Ali zato jede slatko voće banane, breskve, dinju, grožđe da ne nabrajam. Često gricka krastavice ili komadić raževog hljeba ako ne može istrpiti da njen obrok bude gotov.
Da napomenem nisam ja sad nešto principijelna pa da slatkiši ne dolaze u obzir, kad smo u društvu i među malom rajom gricne i ona ali toga inače jednostavno nema u kući, ne mislim da je neophodno, ona je luda za voćem tako da ga forsiramo maksimalno.



_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: sladkiši - kad i koliko
3.8.2010 11:17:21   
emma.L
Ja isto Emi nisam davala ništa čokoladno ili vještačko do godinu dana. Zato kad se uvalila u rođendansku tortu nije je uopće bilo briga za svjećicu ili šišanje user posted image .
Sada već nisam toliko rigorozna, jer izlazi vani i druži se i ne želim da blene u nečiju čokoladu kao da baš nikada to ne vidi. Ali ide doručak, užina, ručak i večera, a nakon toga može sve što joj dođe pod ruku. Tada je sita i netko je već napisao da i ne pojede puno. Naravno da voli čokoladu, kao većina djece. Smoki isto, ali to sve može nakon 4 kvalitetna obroka. I tako je i na izletu i na plaži i u gostima.
Samo što se trudim kad smo sami (bez gostiju ili druge djece) da te grickalice budu kokice ili grožđice koje jako voli, ili plazma keks, a ne čokolada, monte, bombone i pudinzi.
A meni kad god rade nalaze krvi pitaju zašto mi je šećer toliko nizak user posted image . Zato najčešće kad Ema zaspi otvaram zamrzivač i po pola kg sladoleda znam odjednom pojesti. Mislim da sam ostala željna slatkiša u djetinjstvu i još uvijek sanjam kantu od 3 kg eurokrema (one što su se prije u zimnicama kupovale) i supnu kašiku samo za mene user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: sladkiši - kad i koliko
3.8.2010 11:21:43   
Dinkica
user posted image Meni je ostala želja iz djetinjsta da pojedem sama veliki klasov rolat, nisam ja to ni tražila pa nisam ni dobila, skromno dijete user posted image a eto još nikad nisam izgustirala  ali mi je u podsvijesti user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: sladkiši - kad i koliko
3.8.2010 12:55:13   
veeseelaa
ne dajem Ajši često slatkiše u tri dana jedan redić ili par kockica čokolade, monte u par data takodje, ona nije ni ljubitelj slatkog, na mamu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: sladkiši - kad i koliko
4.8.2010 15:10:11   
Sonja
ja sam stvarno losa mamauser posted image
Adin jede monte kinder cokolade i smoki kolace e bombone ne jedeuser posted image
naravno ne jede svaki dan al jede cesto..
al zato pere zube svaku noc..
ja volim slatko i mm takodjer ..ja vala od njega ne mogu kriti sto ja jedem i naravno da on to onda i trazi..nikad ne pojede npr.citavu milk snitu jer mama UVIJEK pojede polauser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:13:13   
dacy
Jede slatko svaki dan, nekad je to monte, kinder cokolada ili nesto slično. Samo mu ne dajem prije obroka da može fino papati.

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: sladkiši - kad i koliko
7.8.2010 1:14:08   
teacher75
valjda se kaze slatkisi a ne sladkisi!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *