|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 13:26:37   
poetesa
user posted image Joj najgora stvar za mene u trudnoći...  meni žgarAvicu olakšavaju žvake, ali samo Airways ljubičaste, koje nisu s mentolom... Inače, primijetila sam da čaj od brusnice pogoršava žgaravicu kad sam pokušala i na taj način da je liječim.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 13:29:00   
dady
naj bolje su tablete reni,one riješavaju sve probleme!user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 13:30:49   
poetesa
a kakve su to tablete, ja prvi put čujem znala sam samo za Gastal :)

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 13:31:30   
Amrino
Ja sam primjetila da mi je najveca muka i zgaravica kada sam gladna...Tako da stalno nesto moram imati u ustima i zvakati. Zavisi sta mi u tom trenutku "lezi" a u zadnje vrijeme je to najcesce neko voce, grozdje ili jabuka...

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 13:35:31   
dady

IZVORNA PORUKA: poetesa

a kakve su to tablete, ja prvi put čujem znala sam samo za Gastal :)


ma samo tražiš u apoteci reni ,crvena kutijica,i sisaju se.i ne posisaš cijelu nevolje več nestanu!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 13:38:46   
poetesa
e baš ću ih kupiti odmah danas, sinoć sam se ispatila živa user posted image

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
27.7.2009 17:06:15   
bebano
IZVORNA PORUKA: dady

naj bolje su tablete reni,one riješavaju sve probleme!user posted image


Slazem se a njih, za razliku od Gastala, smiju piti trudnice. Ja sam imala uzasnu zgaravicu, jela bademe koji mi nisu bas pomagali, ali zato Renni popijem i nema problema. Imas ih u svakoj apoteci, nisu ni skupe.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
9.12.2009 15:20:33   
dzanka
Jao pa to mi je najveca tegoba u trudnoci,po cijelu noc maltene ne spavam a tako je bilo i sa prvom trudnocom.Nisam znala da se smiju uzimati tabl za kiselinu bas cu odmah onda kupiti te reni,cula sam da su bademi dobri,svjezi djumbir onako komadic zvakati,te hladno mlijeko koje neutralise kiselinu mada ja se upiskim sva od tog silnog mlijeka al ne bude bolje:(

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
9.12.2009 16:57:31   
lillyy85
Meni trenutno odgovaraju štapići sa kikirikijem ujutro,iz kreveta ih jedem i ne jedem ništa jako do 12-pola 1 i tada se pošteno najedem.
Do tad samo štapiće i tanjir supe i krišku hljeba.
Meni pomaže a u toku dana grickam bademe.
Nadam se da će ti biti bolje ,samo se ne prejedaj i jedi kokice,grisini,krekere-nešto bi trebalo upaliti

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
9.12.2009 17:03:21   
acudesa
Ja sam čula da kisela voda i iscijeđeni limun u nju pomažu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
24.12.2009 10:18:48   
hanin
ja sam od prvog do posljednjeg dana trudnoce imala zgaravicu. probala sam sve sto god bi mi neko rekao i bademi su mi najvise pomagali. obicni bez zacinskih dodataka, naravno. user posted image

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
13.1.2010 12:31:26   
aida.
i meni su bademi pomogli... al zgaravica me mucila samo u sestom mjesecu... kazu da pomaze i kisela voda... a sto se tice limunade ja sam najvise pila u prvom tromjesecju kada sam imala uzasne mucnine i povracala pa mi je od nje bilo bolje, ni od cega vise...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
13.1.2010 12:33:39   
mama2009
kiselina hmmm imala sam slabo u 6 mjesecu al se javljala, zato 8 i 9 uzas kiselina mi je udarala u vrat i bol izazivala (cudan) pomaze mi jedino kisela voda...cak imam i u spavacoj flasicu kisele pri ruci......jer me probudi pa je belaj

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
13.1.2010 13:18:55   
Anoniman
Ja sam imala nenormalne probleme sa zgaravicom i kieselinom u pocetku trudnoce, i evo sad pred kraj opet isto...Iskreno probala sam sa limunom i grapom pomagalo mi je ali sam radi toga cesto imala zacepljenje stomaka, pa sam presla na jabuke i iskreno to mi je jako pomoglo...Pojela sam 15 plantaza jabuka, pa trudnice pokusajte i vi, mozda vam pomogne...

< Poruku je uredio MarinaDK -- 13.1.2010 13:19:40 >

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
13.1.2010 13:39:46   
aida.
ne vezano za kiselinu ja samo makljam jabuke... a i zdrave su, ne debljaju...sto da ne...hehheh

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
13.1.2010 13:50:40   
ena23
Domaci ljesnaci i rennieuser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
13.1.2010 13:53:16   
Hanady RR
najbolje je :
bademi obični ne prženi i ne slani uvijek imati u torbici
piti čaj od đumbira ujutro i navečer-mene je to spasilo ( u merkatou je bio baš taj čaj u felterima a ponekad sam kupovala korijen također u merkatoru izrežem ga malo prosušim na papiru na prozoru i pravim čaj.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
14.1.2010 20:45:38   
semmy
znam da nije zdrava ali mene cola spasava...pogotovo sad kad pijem omega 3 natal kapsule ( riblje ulje ) poslije mi je tolika muka da mi samo cola pomaze

_____________________________

bebach 09.01.1999 ;)
mala princeza nam se pridruzila 02.02.2010 ;)))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
15.1.2010 12:40:09   
Mamica24
Ja sam ušla u 7 mjesec i žgaravica me evo slomi. Još po belaju pijem i antibiotike pa mi valjda i od njih još gore.

Ne znam smijem li ja kupiti taj Reni ili Gastal. Djuderija mi nije ništa rekao da uzimam za žgaravicu.

Joooj samo mi šuhva da će mi se opet vratiti one mučnine i povraćanje od prije par dana.. slomilo mi je to... morala

sam primiti 1,5 l infuzije. Jel ima neko sl iskustvo???

(odgovor članu semmy)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
16.1.2010 20:39:46   
Skvo RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: kana

Ne znam,ja luudim vec skoro sedmicu zbog zgaravice ne pomaze cak ni GASTAL ??!! Evo veceras mi muz kupio DONAT Mg i ko da ce mi biti lakse..nadam se.. Ima li o kakav savjet o tome i ne govorite mi za bademe jer to-nema sanse,cak ni stapici,ni jabuke....Huhhh


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

iako se coca-cola ne preporucuje u trudnoci...ali samo u vecim kolicinama... meni je jako pomoglo gucnuti jedan gutljaj Cole iako je inace ne pijem... a ta zgaravica me drzala samo u oniom pocetnom "mucnine" periodu...probaj ! :)


IZVORNA PORUKA: Adana

Meni pomaze casa hladnog mlijeka.
Pomogne ponekad i malo sode bikarbone rastvorene u fildzan mlijeka.
Mozda smoki ili korica hljeba...
Sretno


IZVORNA PORUKA: Emina*

Meni pomaze isto casa hladnog mlijeka.
Je li tebe muci kiselina ili zgaravica. Ako te muci od zeluca do grla,onda imas problema s kiselinom. E,onda ti mlijeko bas moze da pomogne,jer kalcij i kalij iz mlijeka sa hlorom iz zelucane kiseline stvaraju talog,tako da ti se kiselina znatno umanji.
Ako te muci samo zgaravica,tj samo u grlu ti je odvratno,onda  uzmi za sisanje neke tablete,ali opet po preporuci ginek.

Ne znam u kojoj si sedmici trudnoce,jer se puno i razlikuju ona zgaravica (kiselina) negdje u trecem mjesecu i ona oko 7-8 mjeseca...

Ali,meni uvijek pomaze hladno mlijeko,ja ujutro uz dorucak znam popiti i do 3-4 case,tako da dosad hvala Bogu, nisam  imala nikakvih problema....
Sretno.....
Jooooj, sto se ja rasprica 


IZVORNA PORUKA: mirjana

Ja sam od 4 mjeseca imala stalne probleme sa zgaravicom i jela sam bademe u veeelllikim kolicinama i pomagalo mi je jedino to, a doktor  mi je preporucio gastal kad bas moram i znala sam s njim u ustima zaspati, kad me mucila nocu. Poslije poroda sve je proslo.Sretno



IZVORNA PORUKA: kikijeva mama

Dobro jutro
Ah meni "omiljena" tema ,meni je za žgaravicu pomagalo jedino paziti šta jedem,jesti male obroke,bukvalno se nikad ne najesti do sita i naravno krasni Donat.
Što se tiče sode negdje sam pročitala da je treba izbjegavati u trudnoći,a dr.Vernes Begović je mojoj rodici koja je vodila trudnoću kod njega rekao da bademi nikako nisu dobri,eh sad objašnjenje i nsam shvatila nešto kao te masnoće iz badema izazivaju kontrakcije maternice ili nešto sl.On je preporučio gastal ili rupurut kao bezopasne ali meni nisu pomagali na duže od pola sata...



IZVORNA PORUKA: nely

Uhhhh kad se samo sjetim kako je meni bilo... prva 3 mjeseca skoro sam se gusila u zgaravici.posebno navece kad se smirim.pokusavala sam sa svim mogucim stvarima,ali nista.na kraju sam kupila one tabletice za sisanje(nesjecam se naziva)ali su bile prilagodene trudnicama,pa se nisam brinula.jedino to mi je pomoglo,mada sam osjecala i da mi par zrna rize kratkotrajno pomogne.pa sad vrijedi pokusati ...pozzzz





IZVORNA PORUKA: Dina*

uhhhh i ja imam uzasnih problema s tim, jer sam na pocetku 4 mjeseca trudnoce...nekad mi se cini da mi malo fali da vatru bljujem
meni najbolje pomazu jabuke i suhi dvopek, pokupe mi svu kiselinu iz grla i zeluca... obavezno pakovanje dvopeka imam pored kreveta, znam se nekad u sred noci probudit koliko me to pece


IZVORNA PORUKA: bebacha

evo provjeren savjet za zgaravicu.onu sto se javlja pred kraj trudnoce.keks petit.koliko ja znam nema trudnoce kojoj taj keks nepomaze.ja ga jedem po cjeli dan i odlicno mi je.madam se da cu vam pomoci


IZVORNA PORUKA: kana

Pozdrav
U 35-toj sam sedmici trudnoce,skoro usla u 9-ti mjesec i cijelu trudnocu imam problema sa zgaravicom ali sad i sa kiselinom..Jednostavno ne smijem leci jer mi se sve vraca kroz grlo i mislim da ce izaci... Do sad mi je pomagao Gastal ali sad i on slabo i gadan je ukus fuuj.. Donat je pomogao sinoc ali sam ga jutros ispovracala...Probacu sa petit keksom i dvopekom,a mlijeko ne pomaze al hvala vam punooo-lakse mi je kad znam da nisam jedina



IZVORNA PORUKA: hanabanana

Spavaj sa podignutim uzglavljem, ja spavam sa tri jastuka, inače bih poludjela od kiseline. 


IZVORNA PORUKA: kana

danas sam kupila Rennie tablete sa magnezij-karbonatom i kalcij-karbonatom.Uzimaju se po potrebi i probacu.Citala sam upustvo i mogu ga piti trudnice,Imaju okus peperminta i nisu skupe 24 bombonice su 5,30KM !!?? Ostaje da vidimo..Inace spavam sa 4 jastuka huhh


IZVORNA PORUKA: mummy

e baš sam ti htjela preporučiti rennie jer su meni te 2,3 tabletice sisavice riješile problem s žgaravicom i nije se više vraćala


IZVORNA PORUKA: bebano

I ja sam bas danas kupila Rennie, nadam se da ce mi pomoci, jer mi je zgaravica strasna u zadnje vrijeme. Dobro to ja i ne smatram bas velikim problemom, s obzirom sta sve zna muciti zenice, ali ipak nije prijatno. Hvala na savjetu za ove tablete . 


IZVORNA PORUKA: mama alma

Kano i ja sam ludila od kiseline, ali od sedmog mjeseca pa nadalje i ljekar mi je ukljičio terapiju, jer bademi, mlijeko, jabuka i sve ostalo nije uspjelo.
Vidjela sam da ti jedna preporučuje sodu bikarbonu, to ni za živu glavu, ne bih da vas plašim, ali beba može imati problema sa srcem, pa čak i srćanu manu, toliko je soda bikarbona štetna


IZVORNA PORUKA: kana

hvala vam zene pun jer ni rennie ,ni bademi ni gastal ni riza ni..ne znam vise sta-nije pomoglo nisam ni namjeravala sodu bikarbonu probacu mentol bomboneee
kiss


IZVORNA PORUKA: Dea_

Kana ,u kom si mjesecu trudnoce?? ja sam puna 4 mjeseca stalno povracala. ubijala me zgaravicaaa,sve mi je bilo bezukusno,i fuj,a zgaravica,kiselina da poludim, i sve sam probala..i gastal.i bakine recepte,,i donat Mg,,ma nista..dok sam organizam  ne odradi svoje pomoci nema....znaci nije to zbog slabog zeludca vec zbog hormona koji poolude u  trudnoci...mislim da je progesteron kriv za to...izdrzi...,proci se...jedina sreca u tome je sto se neces ugojiti..ja nista nisam mogla jesti..pa evo i sad..u 6 sam mjesecu trudnoce i dobila sam 5 kg,za svo ovo vrijeme..zgaravica mi cinimi se opet vraca kako se stomak podize i pritiska zeludac........
pozdrav



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vec smo to spomenule...pomazu krekeri... drzati ih pored kreveta i gricnuti jedan dva ...mucnina ce se ublaziti a i zgaravica... meni je pomagala mineralna... mada se moze gucnuti i malo coca-cole...


IZVORNA PORUKA: Okarica

Drage moje, ja sam ovih dana umirala od žgaravice. Danas pojela nekoliko badema i žgaravica prestala. Meni je pomoglo, pa probajte!


IZVORNA PORUKA: stella

citam ovu temu pa reko nije valda kana opet trudna kad se sjetih da moze biti stara tema

meni je pomagala kisela a najvise olimpija,mada sam u pocetku uzimala renie



IZVORNA PORUKA: tweety

Meni nista nije pomagalo što i ostalim,kao npr. bademi,mlijeko,jabuka itd.Meni su jedno vrijeme pomogla zrna kafe,a kad ni to nije pomoglo skontala sam da mi samo pomažu sjeme tikve.Pokušaj,možda i tebi pomogne.



IZVORNA PORUKA: dinaa

I meni su bademi pomagali iako me zgaravica bila safatala tek kad sam bila u osmom mjesecu trudnoce,na moju srecu.


IZVORNA PORUKA: Happy

Kana vrijedna 
Ja ne povraćam 8 sedmica, ali mi je stalno osjećaj neke mučnine, užasan (s obzirom da se prvi put susrećem sa ovim), baš me nervira, ali se meni stolica poremetila, baš je urijedila ; probaću da pijem donat na tašte....
Držite se



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni pomazu jabuke......


IZVORNA PORUKA: suncan_dan

ja sam jele oguljeni kikiriki onaj sa zacinom, ostalo mi nije nista pomagalo,slatko i masno izbjegavat.


IZVORNA PORUKA: Amela V.

ja pojedem jedno 7-8 badema i stvarno mi pomogne...
a kad bas "zagusti" onda popijem par gutljaja cole




< Poruku je uredio Skvo RR -- 16.1.2010 20:58:40 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
18.1.2010 12:15:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: kana

Eh drage moje
Nakon dugog cackanja po intrnetu ,konacno sam definisala koji problem imam,zove se kronicni gastritis! Citala sam sad neke tekstove i pise da se javlja njcesce u trecem tromjesecju zbog pritiskanja zeludca.Izaziva zgaravicu i "vracanje hrane u zdrijelo kao i povracanje necega sto lici na krv ili tamnu kafu.
Sve simptome imam user posted image
Ali bar sad znam sta ne smijem jestiuser posted image
Nadam se da jos neka nema ovakvih problema,ako ima,ima ovaj tekst o tome http://www.bebac.com/index.php?show=category&int_catID=253


IZVORNA PORUKA: Emina*

Draga moja kana,
to ti se zove i nasim nazivom "žgaravica" user posted image user posted image , jer kako maternica raste, naravno i u visinu, ona pritišće želudac,
čiji sfinkter (mišić koji se nalazi izmedju jednjaka i želuca) slabi,
i koji dovodi do toga da se tebi kiselina vraca natrag u jednjak, i
onda imas osjecaj, kao da ti grlo gori...  Neko prirodno ima slabiji taj misic ( kao sto si ti), pa začas ti se to desi, a nečiji mišići su jači, tj bolje se grče pa ne daju kiselini u jednjak...

Ovi savjeti su odlicni,pa probaj, ali sad ce tvoja user posted image ako Bog da.....






_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
19.1.2010 16:13:10   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: senoenamine

Prije svega lijep pozdrav svim prisutnim user posted image molila bi cjenjene mame da mi kazu svoja iskustva sa vec navedenim.Naime,u 7 tjednu sam trudnoce i nemogu nista skoro jesti.Mucnine mi nisu povecane i nepovracam,ali od sveg mi najbolje pase topla juhica.S obzirom da mi je ovo druga trudnoca,razlika je ogromna nista mi neide.Imam curicu od 3 god.i snjom sam mogla sve od a-z,znam da to nemora uvijek u originalu da bude,ali neznam sta cu?Ginokolog mi je propisao PREGNACARE kapsule.Nadam se da cete obratiti paznju i malo me ohrabriti kako dalje....Sve najuser posted image cao



IZVORNA PORUKA: makana

pozdrav
hm
pa ne možeš od tableta živjeti user posted image
ako ti već najbolje paše topla supa, a ti fino mijenjaj
ili sama ih pravi dodajući različito povrće, kao i kod beba, dodaš malo i riže i svega pa umjesto supe nekad i čorbica
nadam se da jedeš voće i svježe povrće (mrkvice i sl)
šta je sa jogurtima, voćnim i sa žitaricama?




IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ista stvar kao i kod mene. Znam da te neću utješiti, ali meni je to trajalo dok nisam ušla u 4-ti mjesec. Nisam toliko povraćala, koliko sam imala stalan osjećaj mučnine.
Čini mi se da sam dva mjeseca samo mogla jesti puru i pilav, i voće. Sreća pa mi od voća nije dolazila muka.

A u prvoj trudnoći, da mi stomak nije rasato nikada ne bih rekla da sam trudna.



IZVORNA PORUKA: pemina

Drage moje, ja sam prvi put trudna i u osmoj sam sedmici. Do jutros sve je bilo ok, ali od jutros sam već jednom dušu svoju povratila, čitav dan kao da mi je neka latentna muka i grozno se osjećam. I meni se jede samo supa, zapravo imam osjećaj da jedino to mogu i jesti. Trenutno se osjećam grozno, bespomoćno, na momente mi se nista i ne jede...user posted image



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja ulazim tek u 9. sedmicu i tek sam sinoc povracala i imala nesnosnu glavobolju.......MM mi je kupio tigrovu mast tako da mi je ona malo pomogla.....ali tesko je bez analgina....user posted image




IZVORNA PORUKA: Okarica

Do sada nisam imala nekih problema sa hranom. Sada u 15. sedmici ne osjećam glad. Mogla bih da ne jedem ništa, pa se moram natjerati da nešto kvalitetno pojedem. Najgore od svega je što god pojedem, kao da sam se najela kamenja i muči me žgaravica. Grozno. Nadam se da me ovaj osjećaj neće dugo držati. Osjećam hronočni umor i ništa mi se ne radi. Pozdrav!



IZVORNA PORUKA: jupajdi

I ja sam ti slična. Žgaravica i neki nelagodan osjećaj u želudcu. Muka kada sam gladna, muka kada jedem. Doduše ne povraćam kao u prva četiri mjeseca, ali i sada se zna desiti.
U prvoj trudnoći kada je mučnina prestala, baš je prestala, kao da je neko rukom odnio. A sada....Non-stop neki čudan osjećaj u želudcu. Nadam se da će biti bolje, ali izdržati je sve za svoju bebicu.user posted image



IZVORNA PORUKA: ElaB

Drage moje,
ja sam na pocetku 2. mjeseca imal ponekad muninu al nikad povracanje, i tad kad sam bacila cigare jela sam ko luda, ali sad sam u 12 sedmici i sve se unormalizovalo, jedem normalno i nemam nikakvih tegoba, Hvala Bogu!!!

Mada sam uvijek mislila da ja necu podnositi trudnocu , da cu povracati i tako to.Ali eto, pretpostavke su bilo lose....

Zelim svim dragim trudnicama da im sto prije prestane mucnina i povracanje i sve ostale tegobe i da fino pocnu uzivati i papati sta god pozele.!!!!!!!!!!!!

Ljubim vas 



IZVORNA PORUKA: biki

he drage moje ja sam usla u 3. mesec i stalno mi je muka da se cak i tresem a slabo ista da mogu jesti,samo kad mi je najvise muka uzmem belo hladno grozdje i ono mi pase mada pre nikad nisam volela i supica mi domaca od piletine odgovara sve ostalo bljak ali kad se samo malo bolje osecam odma uzmem jesti da nadoknadim sve sto ne jedem da bi dobila snage jer sam bleda kao krpa i jako sam smrsavila.Neznam kad ce me proci ta mucnina ona mi je gora od bolova koje imam u stomaku,od pocetka me prate bolovi jaki neznam zasto toliko jako ako gin. kaze da je sve uredu.Kad dobijem jak bol tad me uhvati jaka muka da mi se djigerice okrecu u meniuser posted image .Eto po 1.put za 8. mart sam bila kao preporodjena i citav dan sam jela i jela i imala sam osecaj kao da nista nisam pojela volela bi da mi tako bude bar svaki 2. ili 3. dan da vratim snagu.Drage moje lep pozdrav za sve i da nam ta muka prodje i tad necu gledati da li cu biti debela,bolje i debela nego mrsavo bolesnauser posted image .

Ha upravo jedem groždje



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
19.1.2010 16:18:55   
dzanka
moja najveca boljka u trudnoci:(ja sam si kupila rennie pijem po potrebi odnosno zvacu se,na uputstvu pise da se smiju uzeti bez recepta i smiju se koristiti u trdunoci,mada ja uvjek prvo pokusam bademima pa ako ne upali ako bas gori sto se kaze u zeludcu onda rennie,jel pije jos neko uz multivitamine i omegu 3,meni dok . preporucio 

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
20.1.2010 10:07:57   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: kana

Pomozite..
..da li je ijedna od vas imala toliko jaku kiselinu da je povraćala.Sinoć sam i preksinoć povraćalauser posted image Strah me je za bebu jer se nakon toga primirila ali sad se evo ponovno mrda(hvalaBogu) Sto god pojedem osjetim da se pretvara u kiselinu i ...s obzirom na to, ne znam šta bih jela višeee.Ludim zbog ove žgaravice i kiseline.huhhh


IZVORNA PORUKA: kana

i da,u 35-toj sam sedmici trudnoce


IZVORNA PORUKA: Emina*

Draga Kana, kod mene zaova je ,ja mislim u 24 - 25 sedmici trudnoce, i jos uvijek ima tako jaku kiselinu,pa ja ne znam spaval uopste od bolova..
Dobila je neki gel da pije 3x1,i pila ga je, medjutim jos joj je gore bilo..
Prije neki dan je bila kod doktora, ne kod ginekologa, jer ima takve bolove u zelucu, da su zaista nepodnosljivi, i opet joj je dao neki novi gel da pije,ali kaze da joj je od toga jos gore....

Rekao joj je da se za bebu ne sekira, beba je OK,ali ja mislim da ona ne moze smisliti obicnu vodu...

Nikako joj se ne poboljsava nista.....




IZVORNA PORUKA: Emina*

Probaj s mlijekom,ili dvopekom.....
Meni je pomoglo....

Znam da ti nisam nista korisno rekla,ali iskreno se nadam da ces biti bolje...
Kad te muci kiselina, nemoj da lezis jer se tada 100 % pogorsava....
Malo prosetaj ili podigni sebi uzglavlje (na jedno 3 jastuka)



IZVORNA PORUKA: BUBU

evo da pomognem, dokazano učinkovit lijek protiv žgaravice su bademi, kupi si i pomalo grickaj. Isprobano i djelotvorno na jako puno trudnicauser posted image


IZVORNA PORUKA: Suncica*

Ja sam imala takvu kiselinu, da sam se davila. Kada legnem nisam mogla da disem i jedino sto mi je pomagalo jeste par zrna nekuvanog pirinca kada popijem sa vodom.
Ali za to sam kasno saznala, a pre toga sam se strasno namucila. Kiselina je sasvim normalna u kasnoj trudnoci, barem je meni moja doktorica tako rekla..



IZVORNA PORUKA: Alex

Draga Kana,ne sekiraj se-još malo ako Bog da i ti ćeš svojoj bebici plesti pletenice!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma šala mala na svu tvoju muku.Imala sam taj problem sa svojom drugom bebom,ali pomagao je slani kreker i mala kašičica putera.I tako gric po gric sve do poroda,kad tamo moja kćer sa kosom do vrha malog prćastog nosa,a niz leđa kao majmunče-sve dlačice do guzane!!!Drži se, sve prolazi kad ta mrva sva od sreće i ljubavi,ugleda svijet .Lijep pozdrav i sve naj i tebi i drugim mamama,a i onima koje će tek to postati ABD!!









_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći
20.1.2010 13:52:11   
marinela
Za kiselinu seuper pomaze mrkva...kod mene provjereno.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *