|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
28.11.2013 23:31:52   
Latinka
I ja sam ga pila u prosloj trudnoci, a i sad isto. Doduse, oo pola tablete, ali ga svejedno osjeti dobro svaki put. Izoptin nisam koristila, jer, iskreno, pokusavam st manje hemije unositi u trudnoci. Slijedece sedmice cu na kontrolu pa cu vidjeti za dalje. Nekako bi me bilo strah prestati uzimati Gynipral, jer sam sigurna da mi je proslog puta pomogao

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
29.11.2013 16:12:24   
hibiskus
Uzimam ga i ja od 22 sedmice,a sada sam 25. Pravo me strah sta dalje? Ukljucen mi je zbog predostroznosti,naime pojavio mi se smedkast iscjedak zbog pucanja zilica usljed udaraca bebe,ostalo ok,zatvorena,duzina grlica ok. Meni je preko telefona dr rekao da imaju zamjenu neke cepice,je li ko cuo za to? Imam u bocici do utorka navecer,kada idem do da vidimo sta dalje.
Ja imam lupanje srca kada ga uzmem na prazan stomak i drhtavicu. I ne znam da li ovo ima veze sa njim,ali moj uobicajeni sluzavi svijetlozuti iscjedak je postao boje bijele kafe isto sluzavi. Vidjecu u utorak sa dr sta je sad uzrok, gljivice, hormoni ili je reakcija na lijek.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
29.11.2013 18:28:31   
Merylin
Ja nisam čula za te čepiće, samo za infuziju. Mislim da nas doktori ne mogu ostaviti bez gyniprala, jer smo obje u tom stadiju trudnoće kad nam je potreban za očuvanje trudnoće. Ja u ponedjeljak aBd idem opet da se dogovorim sa doktoricom šta ćemo, pa ću javiti user posted image

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
29.11.2013 18:45:21   
Ben 10
.

< Poruku je uredio Ben 10 -- 29.11.2013 18:48:03 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
29.11.2013 18:46:39   
Ben 10

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Ja sam prije 14 godina koristila "prepar" valjda je to tada bio ko sada gyinipril.Zadnja 2mj sam ga koristila po pola tablete pod jezik ujutro i uvece...
Majko mila ,poslije tablete ,ja nisam znala za sebe koliko me bacalo ,pila sam i izoptin.U bolnici su mi stavljali i flastere nitroglicerina zadnjih 28 dana i to me zajedno sa tim prepar mantalo da sam samo spavala...To lupanje srca necu nikada zaboraviti ,hoce da iskoci ,a ne moze...
Sin je rodjen na cr i u februaru ce imati 14 godina ,nema nikakvih zdrastvenih problema,vrstan sportas u svojoj kategoriji i na sistematskom pregledu ga cak dr pitala jeli sportas po ekg-u.Sportom se bavi vec vise od 9 godina.Samo da dodam da je na cr rodjen zbog zatka i male tezine ,2750g i 54cm duzine.
Ja takodje nemam nikakvih zdrastvenih problema ,ubrzo poslije poroda sam se brzo oporavila i drugu trudnocu bez ikakvihproblema odrzala ,ni jedne tablete nisam popila.Jeste da je izmedju trudnoca veca razlika pa se i tijelo dobro oporavilo.
Najbolje da se posavjetujete sa svojim dr ,ipak oni najbolje znaju kako i sta dalje,a nase bebice su najvaznije u ovom momentu zajedno sa maminim zdravljem...



_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
29.11.2013 19:05:49   
hibiskus
Ne bi nas smjeli ostaviti bez njega,ali sta cemo kada ga nema u prodaji. Moja peijateljica radi u apoteci, kaze rekli im da hitno vrate sav gynipral, kao nesto nije u redu sa njim. Kud to bas nas da snade? Pravo sam zabrinuta. Kao i ti cepici se tesko nabavljaju. Neka nam je Bog na pomoći.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 12:46:57   
hibiskus
Da li je neko bio kod doktora u vezi gyniprala? Imaju li kakvu zamjenu,sta preporučuju? Meni još nije vrijeme kontrole, tako da pijem magnezij umjesto njega, znam zasigurno da opusta mišiće, pa ne može škoditi.

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 13:45:57   
Latinka
Ja idem u petak na kontrolu pa javnem sta je bilo. A nisam ga prestala piti samoinicijativno-ne smijem

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 14:21:29   
hibiskus
Ne bih ni ja prestala da mi ga nije nestalo (sinoć popila zadnju tabletu), a nema ga više u prodaji, barem kod nas (Ze). Pokušavam ostati smirena i opuštena, valjda će i to pomoći. Molim te, javi sta je bilo. Neka nam je svima sa srećom!

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 14:40:07   
Merylin
Ja sam bila, nema zamjene. Jedino ići u bolnicu i primati kao infuziju. Ja na sreću imam još jednu kutiju, pa mi je doktorica rekla da umjesto 4x1 pijem 4x1/2, jer ne smijem odjednom prekidati. Također, mora me konstantno pratiti. Već je primjetila blage kontrakcije zbog smanjene doze. Magnezij, apaurin i mirovanje, obavezno, nema sjedenja ni napora.
Biće aBd sve okuser posted image

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 14:55:10   
M kao Mama
ja bih imala spontati da je ovo zavladalo u moj vakat, ali fakat, držite se i pokušaj te koliko god možete svijetlo i pozitivno da razmišljate, a infuzija traje haman 24 sata, odnosno tzv. tokoliza, barem su je meni tako davali po 23 sata je jedna kapala

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 15:01:38   
grozđe
Drage forumasice sve u dogovoru s doktorom, ne na svoju ruku. Kod mene je malo drugacije jer sam pila pola tablete ujutro i navecer i uvijek nekakve blage kontrakcije. Sada sam 37.sedmica i prosli me put doktor vec pita jesmo li iskljucili Gynipral, tako da sam ja prestala i tu jednu tabletu piti.

Puno srece!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 15:04:48   
Merylin
Neka me niko pogrešno ne shvati, ali još uvijek se navodno ima ponegdje nabaviti. Čula sam da žene idu u apoteke i mole za tablete. Ako imate gdje da se snađete, super, ako ne... Ja sam sigurna narednih 10 dana.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 15:10:17   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Merylin

Neka me niko pogrešno ne shvati, ali još uvijek se navodno ima ponegdje nabaviti. Čula sam da žene idu u apoteke i mole za tablete. Ako imate gdje da se snađete, super, ako ne... Ja sam sigurna narednih 10 dana.



ma što ću te pogrešno shvatiti, ja ti kažem ovo je zaista zeznuta situacija, ne u smislu da je lijek opasan, ne nije, to sam sigurna, jer ovo je igra farmaceutskih kuća, nego tako na brzinu povući lijek, a da nema zamjene ili alternative, znaš li koja je to panik aza žene, lično ja sam bila na ginipralu od 24 nedjelje pa do 29, ali bukvalno u petak navečer popila zadnjutabletu, u nedjelju sam bila u porodilištu tako da im je ovo baš bezveze, mada vjeruje da se može pronaći kod komšija u RS, kod njih nema šta nema ispod pulta

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 15:14:15   
grozđe
Ja imam dvije kutijice Gyniprala od 0,5 miligrama, 20.tableta. Ako kome treba neka mi se javi na pp da se dogovorimo kako da preuzme.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 15:17:24   
Merylin
hahaha, upravo touser posted image
Meni je cerviks sada 45 mm hvala Bogu, zatvorena. Doktorica ga opet ne smije ukinuti. Ja konstantno osluškujem boli li me, kako me boli.
Zato, svako ko može neka nabavi još!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 15:19:05   
Merylin
To Grožđe! Ja kao što rekoh imam još jednu, možda hibiskus?

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 16:59:21   
hibiskus
Hvala vam drage moje na odgovorima. Merylin i Grožđe, hvala, ali neka se javi neko kome je možda potrebnije. Meni je bio uključen iz predostrožnosti, a za ostalo se uzdam u dragog Boga. .. Čudni iscjedak je nestao hB od jutros, ne znam je li bio povezan sa lijekom ili ne... Odmaram koliko je to moguće, inače nemam živa mira. Znači apaurin, (koliko puta dnevno vi uzimate?), i to izbjegavam, i naravno Mg i mirovanje.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
4.12.2013 18:48:57   
Merylin
Apaurin ide jednom dnevno, osim ako se sa doktorom ne dogovoriš drugačije. Mg može i dva putauser posted image

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
5.12.2013 7:29:45   
hibiskus
Tako i ja radim, što ti je instikt. Hvala puno. Da uz Boziju pomoc izguramo do kraja, da uzmemo u ruke naše mrvice, aBd.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
8.12.2013 0:28:46   
Latinka

IZVORNA PORUKA: hibiskus

Ne bih ni ja prestala da mi ga nije nestalo (sinoć popila zadnju tabletu), a nema ga više u prodaji, barem kod nas (Ze). Pokušavam ostati smirena i opuštena, valjda će i to pomoći. Molim te, javi sta je bilo. Neka nam je svima sa srećom!

Nikako nisam stigla da se juce javim.
Uglavnom, gin.mi je rekla da zavrsim sa ovim sto imam, s obzirom na to da nemam kontrakcija sad nikako, nije nista zabrinjavajuce. Kao i mnoge ovdje, i ona sama kaze da je to rat farmaceutskih kuca i da je.dosta zena bas u panici sto ne mogu doci do Gyniprala. Isto tako da se pokazao jako dobar za sprecavanje kontrakcija i da nije do sad cula da je bilo ko imao bilo kakvih posljedica ni od gyniprala, a ni od tableta koje su se koristile prije njega (prepar, prenatal, ne znam kako je rekla da se zovu) za koje je bio isti scenario

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Povracanje krvi u trudnoci
Malena..

Zanima me dali se nekom od vas desilo da nakon povracanja kada ispljunete primjetite krv...To mi se vec desilo drugi put a posto mi je prva trudnoca neznam dali je to normalno

Odgovor (94%)

Odgovor (6%)


Broj svih glasova: 63

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *