|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaza/cerclage
6.3.2009 23:31:59   
my_little_baby
eh evo da i ja ostavim svoje iskustvo..ako neko svrati na ovaj dio foruma...I meni je grlic skracen...duzina mu je tek dva centa...prvu trudnocu niko mi nije ni predlozio serklazu niti vidio bilo kakav problem sa mojom trudnocom...i ta trudnoca se zavrsila kao nije bilo pozeljno..porod u 25sedmici..nakon sto sasm prokrvarila u 23 i otvorila se dva prsta..morala sam strogo mirovati ,a serklazu su tad ocijenili kao prerizicnu..i nisu mi je uradili...moja princeza je prezivjela ..s ti da je ona princezica s posebnim potrebama...
Druga trudnoca...odmah na prvom pregledu doktor je rekao da cu morati uraditi serklazu oko 17sedmice ..ako mislim iznijeti trudnocu do kraja...i hvalaBogu uspjela sam...serklaz uradjen u 17 sedmici...meni je bilo bolno..dali su mi lokalnu anesteziju ..ali kao i da nisu..meni nista nije utrnulo ni izbliza..doduse dali su mi samo injekciju u guzu...prenocila sam u bolnici ..sve je proslo super..meni je cak rekao da mogu ako zelim i odmah kuci ..ali sam se osjecala sigurnije da ostanem u bolnici..trudnoca mi je vodjena kako rizicna..i uvijek mi je bilo..MIROVANJE..ali se ja nisam doslovno pridrzavala...nisam samo lezala..povremeno bi izasla u setnju...nisam pretjerano lezala...tako da se ni stavljanjem serklaze nije puno toga promjenilo..sto se tice mirovanja...skidanje sava je bilo bezbolno...malo sam prokrvarila nakon skinutog sava...no na kraju sam  prenijela 8 dana.

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Serklaza/cerclage
12.3.2009 22:58:41   
Alijeva mama


...DA , dobro se sjecam tih sedmica trudnoce i te tuge, i vremena nakon toga....imala sam sve simptome koje si navela ali sam ja u istoj sedmici trudnoce izgubila jednojajcane blizance....rodila sam ih yive i nakon 5 min su otisli....rodili se , plakali, vidjela sam ih....dali smo im cak imena, upisali ih u skolu,fakultet....ah toliko snova i nada a na kraju nista....poslije sam dobila svog Alija....kao da imam njih obojicu u njemu i yahvalna sam dragom Bogu na svemu....ima krivice i doktora i moje krivice al Bog najbolje zna, oslanjam se na njega i vjerujem da je tako trebalo biti....
Druga trudnoca je posebna prica....ja sam je vodila i trazila i pricala i bila sama sebi doktor i sve...i dobro je prosla...uradjena mi je serklaza ovaj put i ne mogu reci da je boljelo u odnosu na porod...al znas znala sam zasto to radim i nije me bilo BRIGA...mirovala sam, u principu nisam nista radila , jela tone i tone voca, odmarala, gledala filmove, serije,crtice,citala forume na internetu i redovno se dopisivala sa doktorima u Zagrebu obavjestavajuci ih o svakoj kontroli i nalazima...sve sam to nasla preko interneta cak sam izracunala i plodan dan na internet stranici...sve to zahvaljujuci ovom cudu.....
cuvaj se draga i shvati da nista u ovom nasem svijetu nije djaba....tvoja draga princeza je tvoje blago, tvoj podsjetnik koliko si hrabra i koliko mozes biti dobar covjek i dobra mama.....saljem vam objema pozdrave........user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Serklaza/cerclage
16.3.2009 17:13:52   
Mya_81 RR
Cao, curke....evo ja sam nova na ovom forumu...i vrlo olaksavajuce je citati ovakve postove i znati da nisi jedina s ovakvim iskustvom....

Meni su u 18. sedmici (nakon strasnih bolova sam otisla u bolnicu) i otkrili su da mi se smanjio cerviks na pola, iako je dotada bilo sve dobro, i jos uvijek imam borbe da se pomirim s tim, ali na kraju ipak shvatim da sam sretna jer je otkriveno na vrijeme....ovo mi je prva trudnoca.

Sad sam u 22. sedmici, na strogom mirovanju sam do kraja (jedino idem na wc), a ostalo vrijeme samo lezim....ukocena, zivcana, depresivna, sretna, uzbudjena, luda jer vrijeme sporo prolazi i tako se raspolozenja stalno mijenjaju....

Odmah su mi dali i terapiju gynipral 4x1....i za sada se situacija nije mijenjala, sto je izgleda dobro jer se taj cerviks vise ne moze popraviti tako da je bitno da ostane kako i jeste....mada mi je vanjsko usce otvoreno za vrsak prsta, ali je unutrasnje zatvoreno...eh, sad koji je bolje da je zatvoren jos uvijek nisam saznala...jer redovito zaboravim pitati pola toga.....

Uglavno, kroz 2 sedmice se treba vidjeti hocu li raditi serklaz....doktor se boji da sto bude veci stomak i veci pritisak da ne dodje do ponovnog skracivanja....

Ono sto mene zanima iz vaseg iskustva, znanja i sakupljenih informacija je to sto mi je receno da ima rizik kod te serklaze, a to je da ako dodje do kontrakcija od silnog pritiska moze puknuti vodenjak, jer se od tog pritiska grlic vise ne moze smanjivati zbog uradjene serklaze....a ako pukne vodenjak porod se mora uraditi....moj doktor mene zapravo nije htio zabrinuti, dosta je smiren i temeljit vec je htio da budem sigurna da nemam kontrakcije....

Osim ponekad bh kontrakcija one klasicne nemam - valjda....koliko one mogu stvoriti veliki pritisak ni to jos ne znam....ali mene sad izjeda da informacija i totalno dvojim sta da radim....

Je li neka od vas imala skracen cerviks (i to se desilo jer je cerviks slab, a ne zbog konizacije) i je li ovako rano uz sve to imala kontrakcije?

Prvi put, pa jos ovako opsirna :-)

Pozdrav veeeeeeeliki!

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Serklaza/cerclage
3.8.2009 14:38:49   
bubuli
zna li ko do kada se moze raditi serklaza??? do koje sedmice???

_____________________________



(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Serklaza/cerclage
3.8.2009 15:09:16   
irisvar
ja sam radila serklazu u 18 sedmici, sada sam u 22, a isto kao bubuli mi je termin 10.12.2009., ali cu ici na carski, pa ce mi zakazati 1-2 sedmice ranije, ja znam da se serklaza moze raditi i u 7 mjesecu, ukoliko doktor utvrdi da je to neophodno. meni su radili jer nosim nisko, a prvo dijete sam rodila prijevremno iz istog razloga. nije bilo nikakvih problema sa kcerkicom, ali me je sada strah, jer mi je ginekolog rekao da je opasnije prijevremno roditi musko dijete koje sad nosim.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Serklaza/cerclage
3.8.2009 15:31:08   
bubuli
ja sam bila 14-15 sedmica kad je doktorica rekla da mi je mekan grlic i otvoren za vrh prsta...otvoreno vanjsko usce a da je unutrasnje poslala bi me odma na serklazu i kao vidjet cemo na kontroli za 4 sedmice...
u medjuvremenu je otisla na bolovanje i mene je pogledao drugi doktor ne vaginalno rukom nego vaginalnom sondom i uradio cervikometriju i rekao da je grlic 4cm i da po njemu nisam za serklaze...i da nema kontrakcija koje uticu na grlic a taj dan ja kad nisam svisnula od bolova...povadim sve nalaze i sve ok kao nije ni uroinfekcija a ja koji je dzavo onda...
tad su me prebacili sa dabrostona na ginipral i od tada neboli...

prije dvije sedmice sam bila kod treceg doktora kod kojeg cu ici do kraja ako Bog da(najradje bi svojoj doktorici al niko nezna kad ce sa bolovanja)...on mi je rekao da beba nije nisko al da je posteljica niskolezeca...uradio mi abdominalni UZV rekao da 2 sedmice pijem ginipral pa da probam pokusati pauzu napraviti ako krene boliti odma da nastavim i njemu cu za 2 sedmice ici opet...
e danas je prvi dan bez giniprala i mene boli...sa strana,po dnu stomaka i nesto u vagini...nije stasno moze se trpiti...e sad ja kontam jel to psihicki il stvarno boli,sinoc sam otkrivena spavala uz balkon mozda sam i navukla...uglavnom trpit cu da vidim makar do sutra necu da posezem odma za tabletama...

uhh al ja oduzi sorry...fazon je da mu nisam rekla za taj grlic-zaboravila...nadam se da ce sve biti ok i trazit cu za 2 sedmice da me pogleda dole da znam na cemu sam...zato pitam do kad se moze raditi ako bude trebalo da nisam zakasnila nedaj Boze...


_____________________________



(odgovor članu irisvar)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Serklaza/cerclage
3.8.2009 16:00:25   
irisvar
Gynipral ti nece nastetiti, naprotiv, samo ce ti biti lakse uz apaurin. Ja vec pijem 6 puta po jednu cetvrtinu dnevno, a apaurin ujutro i navece, a osjecam se super. Bebac nije nisko kao i kod tebe, ali je posteljica nisko, a materica tvrda i neelasticna. Uz to pijem i magnezij 300 i prenalatal sto mi daje energiju za svakodnevne poslove. Normalno radim i ne osjecam nikakve tegobe, to je sve tog apaurina i gyniprala, jer sam prije osjecala neki pritisak u donjem dijelu materice, sada ne. Moja doktorica se posveti svakom pregledu jako dugo vremena i objasni sve sto me interesuje. Serklaza se sad radi sa kratkom totalnom desetominutnom anestezijom, nakon koje se budis odmah bez ikakvih problema i bolova. Vise me je bolilo kad mi je sestra vadila gazu odozdo u kojoj je bilo pet metara :-))).

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Serklaza/cerclage
17.9.2009 22:10:41   
mina23
Evo da se javim da sam stigla iz bolnice , radila sam cerklage i osjecam se onako.
moze li mi iko reci kako je njemu bilo poslije ovog i dali se kretao ili je samo od wc do kreveta?


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu irisvar)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 0:10:16   
my_little_baby
draga mina ..bolje sto mozes vise da mirujes ..ja sam 2 puta radila serklazu...drugi put sam teze podnijela...imala sam neki kao pritisak u stomaku i pomalo me bolilo.....al sam i lezala vrlo malo...s tim da ti ja ne trebam bit primjer ..jer ja bas ne mirujem,nisam u mogucnosti...al eto hvala Bogu opet je uz Njegovu pomoc dobro...
Ja kad sam rekla doktorici kako se osjecam ..rekla mi je da je normalno ..i da treba maternica da se ustima i da prihvati strano tijelo....tako da ako se i ne osjecas sjajno...proci ce aBd..ja sad i zaboravim da sam podvezanauser posted image ..
U svakom slucaju,ti uradi ono sto je do tebe ....a to je miruj koliko mozes i naoruzaj se optimizmom.sretno!!!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 0:58:52   
mina23
Dali je i tebi u toku dana otvrdnuo stomak, meni nekad otvrdne ali samo nekad.
I imam jako bolna ledja da to vise nije za izdrzati bas me bole jeli to normalno?



_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 9:58:16   
batterfly

IZVORNA PORUKA: mina23

Evo da se javim da sam stigla iz bolnice , radila sam cerklage i osjecam se onako.
moze li mi iko reci kako je njemu bilo poslije ovog i dali se kretao ili je samo od wc do kreveta?




Draga mina23, ja u potpunosti razumijem tvoj strah, ali ako cete ovo utjesiti, jer ja ne znam kako drugacije da ti kazem, ali pretjerujes....Naravno, da se smijes kretati, pomalo, shvatas li....Neces sad izaci i setati 2sata, vec ces izaci npr. pola sata, malo setati, malo odmarati i tako...Ti nisi bolesna zeno, samo si TRUDNA a uz to jos i podvezana..To nije NISTA STRASNOOOO, to ti je jos vise , kako da kazem, "ucvrstilo" trudnocu...i jos pijes i terapiju....Ja sam u obe trudnoce bila podvezana, (javila sam ti se na jos jednoj temi), i ponasala se najnormalnije....samo malo smanjila aktivnosti(tako kako sam ti sad navela), Ljudi su u tolikoj zabludi kada je u pitanju serklaza da nemozes da vjerujes....Mene je jednom prilikom, zaustavila poznanica(dakle samo poznanica, nikad ni sjedile nismo zajedno), na po carsije(nakon moje serklaze), i lijepo mi prisla i pita"jesi li ti normalna???..reko "MOLIM"??, Kaze sto ti ne lezis, ne bi smjela hodati, ti si PODVEZANA. P reko nisam mrtva, jaranice...Dakle ja sam sebi uvodila setnje uz pauze...dakle setam 10-15min. pa odmor...pa sve tako...imala sam i zigove i bolove u ledjima i sve je to normalno...nemoj se toloko bojati...Uostalom, informisi se i kod svog doktora...Ja sam svog o svemu i svacemu isptivala...SRETNO1

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 10:00:59   
batterfly
P.S.Posto si frisko podvezana, moras mirovati prvih 15 dana....to je najbitnije, ostalo samo laganini....Tek sad upalih da si iz bolnice....user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 10:30:36   
mina23
hvala Batterfly , ja se najvise bojim da ce mi ispasti ovaj konac ili puci vodenjak toliko se toga bojim a nije dobro al sta cu kad mi sve kroz glavu prolazi.
jos ovi bolovi u ledjima mi nedaju mira.


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 10:33:44   
edijevamama
evo i mene sa tim bolovima u dnu stomaka i ledja, joj umirem koliko boli, nekad je pritisak nekad ni neznam sta je..... Inace imam i tu niskoležecu posteljicu koja djelimično prekriva grlić, dali je od toga?
Ja inace jos uvijek radim, tj, sjedim 8 sati. Grlić je jako mekan, ali odrziv, bar tako pise u nalazu uloziva za jagodicu prsta grlić duzine i preko 6 cm, zato doktor kaze da netreba serklaza a ja bi je tako rado uradila i da ne razmisljam o tome vise...
Ima li neko sa niskolezecom posteljicom a da jos uviijek radi i ne miruje u 25/26 tj, trudnoce sam?

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 10:36:35   
mina23
ja sam to isto imala ali ne posteljica nego mi je grlic bio mekan isto za uloziv za jagodicu prsta pa sam morala raditi serklazu.
Mene neboli stomak samo ledja pa ta bol pradje na rebra , ziga i neugodna je jako je bolna.


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 10:55:23   
edijevamama
a koliki ti je bio grlić dug, jer mene strasno brine sto doktor nece da uradi serklaž?

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Serklaza/cerclage
18.9.2009 11:02:30   
mina23
vjeruj da neznam ali sigurno je bio kritican dok su radili serklazu.
ali ako ti se previse skrati onda ti nemogu uraditi serklaz.
nadam se da ces biti dobro i da cemo roditi ove nase lutkice.



_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Serklaza/cerclage
3.10.2009 9:48:49   
mina23
Halo user posted image evo da vam javim da sam bila na kontroli i dr. mi je rekao da moram do kraja mirovati STROGO, bas sam se razocarala jer sam mislila da cu moci poslije serklaze bar malo setati. Neznam al on kaze da mi je grlic 28 nenam cega  pa razumijeteli se vi u to?

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Serklaza/cerclage
3.10.2009 10:24:08   
Anoniman
mina nedaj se izdrzi za bebic to mirovanje znam da si pisala da ces radit  serklaz,,kako se osjecas??

(odgovor članu mina23)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Serklaza/cerclage
3.10.2009 17:08:49   
mina23
Bolje sam hvala ti felix,  jest da moram lezati al sta je tu je. Kako si ti?

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Serklaza/cerclage
3.10.2009 22:58:17   
my_little_baby
IZVORNA PORUKA: mina23

Halo user posted image evo da vam javim da sam bila na kontroli i dr. mi je rekao da moram do kraja mirovati STROGO, bas sam se razocarala jer sam mislila da cu moci poslije serklaze bar malo setati. Neznam al on kaze da mi je grlic 28 nenam cega  pa razumijeteli se vi u to?


mislim da ti je to 28milimetara...al opet ne panici..meni je inace 2cm dug bez skracivanja i kojekakvih zafrkancija...toliki je koliki je
a ne kazem da ne trebas poslusat doktora..meni je recimo u drugoj trudnoci doktor rekao ..strogo mirovanje nakon serklaze...i ja jesam mirovala ali ne strogo...sad kad sam se podvezala..podzvela sam se u kriticnijem stanju negoli je bilo pri drugoj trudnoci..jer sam se vec bila pocela otvarati i podvezana sam tri sedmice kasnije(u 2.trudnoci u 17 sedmici)....doktorica je rekla miruj koliko mozes ...smioes se kretati ,samo ne pretjeruj..stanje nije sad toliko alramntno...ali ja ne da nisam strogo mirovala ja nisam uopste mirovala....evo me sad na 37+6 hvala Bogu...i sad cekam da me "odveze"..naravno da sad nisam  ni skakala okolo,ali sam Boga mi obavljal i kucne poslove i setala ...doduse po prodavnicam urijetko po gradu:) ...isla sam i na izlet...lezala sam samo kad se umorim i kad mi je nakon sreklaze,poslije nekih 10 dana pocela sukrvica...eh tad sam odlezala par dana ...al srecom nije bilo nista ozbiljno vec se sukrvica pojavila kao reakcija na konac ..valjda se malo bilo upalilo::eto ja nabaca svega al eto otprilike da ti priblizim kako je izgledal moja trudnoca.....
samo uzmi u obzir da je uglavnom sve na meni...a imam dvoje djece jedno 2 god i jedno 5 god(uz to nepokretno,znaci u invalidskim kolicima).,pa ces shvatit koliko sam mirovala ...ovo ti samo govorim zbog tog "moras strogo mirovat"....mislim da pomalo pretjeruju....


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Serklaza/cerclage
4.10.2009 9:39:32   
mina23
Hvala ti  my_little_baby  na savjetu i misim da si upravu.
Dali je tebe doktor poslije Serklaze pregledao vaginalno, mene jeste u petak bila na kontroli p pregledao me vaginalno, malo me kao poslije toga bolucka dole a moze biti od stavljanja vaganaleta koje mi je prepisao??


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Serklaza/cerclage
4.10.2009 15:45:52   
my_little_baby
pa jest me pregledala..nakon sto mi je posla ta sukrvica da vidi sta je u pitanju....inace mislim da sve zavisi od doktora do doktora..moja doktorica koliko sam primjetila inace ne pregleda nesto cesto vaginalno....a i kad me pregledala bila je toliko pazljiva da haman nisma ni osjetila..
a sa drugom trudnocom nije me nikako pregledao vaginalno nakon serklaze ..dok nisam trebal skinut ali tad i nisam imala bas nikakvih problema....


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Serklaza/cerclage
4.10.2009 17:14:28   
mina23
A jeli moguce da mi je nesto poremetio tim vaginalnim pregledom?
Jer osjecam malo ziganje u donjem djelu stomaka poslje toga ne uvjek ali osjetim , a mozda je od vaginaleta sta vi mislite?
Joj ja se ziva pojede , bojim se svega bojim se da mi nije poremetio nesto tim pregledom ili da ne popustaju konci iako na nalazu pise da konci dobro drze mozda ih je on poremetio joj pomozite mi ako ijedna ima iskustva s tim?



_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Serklaza/cerclage
4.10.2009 21:06:05   
my_little_baby
pa mozda ti je upravo zbog tog ziganja i sta si vec osjecala prije nego si mu otisla propisao vaginalete.....ako ti je rekao da konci uredno stoje ..nemoj razmisljati drugacije..sama sebi reci ok je sve ..konci su uredni..i nema brige ...mozda ti jednostavno maternica teze prihvata taj konac jer je ipak strano tijelo....kao sto je bio slucaj kod mene ...
Miruj sto vise i to ce se sve smirit i doci na svoje...poslije neces ni znati da si podvezana...aBd
cuvaj se i sretnouser posted image


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *