|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaza/cerclage
9.10.2009 19:02:34   
mina23
Hvala ti lutko moja.
Ja sam u strahu a i volila bi da se mogu malo kretati, na nalazu mi pise da mi je cervix 70% sta to znaci??
Ali kad se krecem bojim se nekako da ce mi puci konac il tako nesto?
I one vaginalete su me ubile, dok sam ih koristila uvjek me nesto zigala i bolilo dole.
A dali se tebi 3-4 puta dnevno stvrdne stomak i nakon nekoliko sekundi popusti jel i kod tebe tako bilo???Nekako kao da se sav pokupi u sredinu ali je bezbolno.Eto moih zalopojki,
LJUBIM TE


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Serklaza/cerclage
21.10.2009 11:00:34   
mina23
evo me opet na ovoj teme, molim vas ako neko ima ili je imao serklaz da mi keze dali je dole osjetio nekad kao da zigne kao na tom mjestu gdje je serklaz i dali je to normalno? Mene nekad zigne pa bojim se sta bi to moglo da bude??

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Serklaza/cerclage
5.12.2009 12:53:08   
mina23
Samo da vas pitam dali iko zna u kojoj se sedmici skida Serklaz?
Ja sam sad 32 pune sedmice i neznam koliko jos moram biti podvezana? Pa ako iko zna bilo bi mi drago da odgovori.


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Serklaza/cerclage
5.12.2009 13:30:37   
sirnica
mina23 to što ti se "stvrdne stomak", to su vjerovatno kontrakcije, nisu opasne, ako te ne boli. one pripremaju tvoje tijelo za porod. to što te "žigne" isto mislim da je normalno, ipak je to hirurški zahvat. ja nisam imala serklaž,ali je imala moja zaova. njoj su skinuli 2 sedmice prije termina, s tim da je njoj odmah sutradan krenuo porod jer je nosila dvije bebe. sve je bilo ok, sad su im 4 godine, a mama ce im ponovo u porođajnu salu za koji danuser posted image .

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Serklaza/cerclage
5.12.2009 14:12:57   
Dida79
IZVORNA PORUKA: mina23

Samo da vas pitam dali iko zna u kojoj se sedmici skida Serklaz?
Ja sam sad 32 pune sedmice i neznam koliko jos moram biti podvezana? Pa ako iko zna bilo bi mi drago da odgovori.


Meni su skinuli tek kada mi je vodenjak puknuo.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Serklaza/cerclage
24.12.2009 21:18:24   
RICI
meni je serklaz uradjen u 28 nedjelji nakon što sam osjetila bolove u krstima i pri dnu stomaka, na poslu iz čista mira. Naravno odmah se zaputim dr kad tamo počela se otvarati odmah na stol i uradjen mi serklaz.Strogo mirovanje sve do poroda, kasnije mi dr rece da je grlić toliko kratak kao da ga nemam. Poslije poroda odem da mi postave spiralu dr kaže stavićemo mada ne vjeruje da zbog anatomije grlića će uspjeti ostati. Tako ja sa spiralom ni mjesec ne izdrža ona spade hahaha. Sad sam trudna 6 nedjelja sutra idem na prvi pregled i znam šta me čeka, serklaž sigurno al sad puno ranije jer se on inače radi najčešće do 4, 5 mjesca trudnoće. Al ništa strašno nije, sve bude i prodje kad na kraju dobijete svoju user posted image u ruke sve zaboravite. Sretno

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Serklaza/cerclage
24.12.2009 23:18:33   
mina23
Drage moje dali boli skidanje serklaza?
Ja ga skidam za 2 sedmice pa me malo strah, dali je puno bolno?


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Serklaza/cerclage
25.12.2009 22:23:36   
RICI
nimalo ne boli ja nisam ništa osjetila.sretno

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Serklaza/cerclage
16.2.2010 21:58:30   
slytin
pozdrav svima,nova sam i malo sam citala vasa pitanja-ovo je moje iskustvo:
u prvoj trudnoci mi je radjena serklaza u 17 tj,u bolnici sam bila 5 dana,a poslije kuci i morala sam STROGO mirovati.
nije bilo sexa,sjedenja, setnji ni bilo cega drugog.kad je beba narasla ,zadnja 2 mj trudnoce,mogla sam ustati do stola i sjesti dok jedem i to je bilo to.oko 10 dana prije termina skinuli su mi sav,2-3 dana poslije toga puko mi je vodenjak i rodila sam.prije serklaze bila sam otvorena 1 prst,a kad mi je izasla plodna voda i cak nakon par sati pravih trudova nisam se otvarala dovoljno.cudno-jer sam mislila kad mi skinu sav,beba ce samo ispastiuser posted image ,a ono 7 sati na stolu sa nogama u zraku...
sad sam ponovo trudna 11 tj i prije 2 tj mi je dr rekao  da sam otvorena vrh prsta i da ce mi ponovo raditi serklazu,ali ne prije 13 tj.rekao mi je da do tada ne moram lezati(to mi nece pomoci ni odmoci),ali da se moram cuvati i izbjegavati svaki napor,kao i sexuser posted image .eto to je moje iskustvo

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Serklaza/cerclage
21.2.2010 11:24:31   
majahodzic
Koliko nakon skidanja serklaze se ocekuje porod?Cula sam svakakve price,a sutra idem na skidanje sava,pa me bas uhvatila nervoza.

(odgovor članu slytin)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Serklaza/cerclage
4.3.2010 12:31:46   
slytin
znam djevojku koja je nakon skidanja sava jos prenijela  trudnocu 10 dana,a meni je u roku 2 ili 3 dana ispao cep,6 dana prije termina...sorry sto kasnim sa odgovorom...sretnouser posted image
IZVORNA PORUKA: majahodzic

Koliko nakon skidanja serklaze se ocekuje porod?Cula sam svakakve price,a sutra idem na skidanje sava,pa me bas uhvatila nervoza.

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Serklaza/cerclage
21.3.2010 14:34:24   
Dabo
Pozdrav svima, procitah sva ova iskustva sa serklazom i malo mi je lakse. Inace dr mi rece da cu najvjerovatnije morati i to uraditi kroz 20 dana, sada sam 14.sedmica. Inace cu u 16.sedmici raditi i amniocent.(zbog god.=35), a lezim od 7.sedmice zbog zrazenih kontrakcija i primam progesteron. Uzdam se u Bozju milost da ce sve biti ok do kraja.

(odgovor članu slytin)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Serklaza/cerclage
4.10.2010 22:50:24   
Skvo RR
Prenos postova
 
IZVORNA PORUKA: Ela35

Ćao svim trudnicamauser posted image , interesuje me da li je neko radio ovaj zahvat, kako se osjećao poslije, da li i koliko ste morale mirovati itd. Pošto nisam našla ništa na ovu temu, otvaram je ovdje, ako negdje postoji, pomjerite je please.


IZVORNA PORUKA: mrkva

Ja nisam imala taj zahvat , ali jeste jedna moja kolegica, uglavnom moras provesti u bolnici dan ili dva, budes potpuno uspavana, e kasnije moguce da ti bude malo muka zbog anestezije, ona je mirovala jednu sedmicu , mada se ne mora toliko ali ona je eto radi sgurnosti.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dabo)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Serklaza/cerclage
5.10.2010 10:48:26   
Ela35
Hvala moderatoru što je prenio temu. Iskustva koje su žene imale jako dobro dodju. Meni je dr. rekla da će mi raditi totalnu anesteziju, tj uspavati me. Sada sam u 13 sedmici, grlić je 27 a donja granica je 25, meni se radi preventivno zbog spontanog u prvoj trudnoći. Ove sedmice vadim nalaze, pa onda internisti a sljedeće serklaž. Nakon toga mirovanje samo 3 dana i mogu ponovo na posao, barem je meni tako rekla. Meni je drago što je tako jer ne bih volila da moram strogo mirovati, mada što se mora nije ni teško, user posted image . Pozdrav svima.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Serklaza/cerclage
21.10.2010 11:18:42   
Ela35
Ćao svima. Uradila serklazu i isti dan izašla kući. Sve super prošlo, ništa me ne boli, mirovala 4 dana i nazad na posao. Imam pitanje. Doktorica mi je rekla da nastavim sa terapijom tj dobrostan, magnezij i utrogestan (vaginalno). Prvo dvoje uzimam, treće ne, jer se stavlja vaginalno a nešto me strah. Da li neko ima s tim iskustva? Isto tako na utrogestan uputstvu piše da se uzima samo u prvom tromjesečju a ja sam u 16 sedmici sada!?!?

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Serklaza/cerclage
31.10.2010 11:45:24   
cicmil
hej cao svima vidim da ima dosta iskustava sa serklazom al jos jedan nije na odmet. Serklaz mi je urađen u 15 nedelji jer sam pocela da se otvaram. Od tada sam na strogom mirovanju prvo u bolnici a poslednja tri mjeseca kuciuser posted image . Sada sam 30+5 user posted image user posted image user posted image user posted image sto je veliiiiiiiiiiiiiiiiiki uspjeh. Znaci samo hrabro i sa puno pozitivnih misli

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Serklaza/cerclage
19.8.2011 10:54:24   
Vodolija83
Da ne bih otvarala novu temu,mozda bolje da osvjezim ovu !
Pozz svim buducim mamama i onima koje to vec jesu !
Mene zanima da li ste upoznate sa nacinom poroda poslije uradjenje konizacije i serklaze?
Da li je tada indiciran CR il se moze poroditi prirodnim putem?
Ja sam radila konizaciju prije 2 god.,konizirano 2,9 cm grlica,u trudnoci mi se grlic kratio,pa je serklaza uradjena u 24.sedmici trudnoce.Sada sam u 28.i vec se pocinjem brinuti oko poroda.Dr.mi jos uvijek nista nije rekao,vjerovatno je jos uvijek rano za tu temu.
Molim vas,ako neka od vas vec ima iskustvo ili zna nesto na ovu temu,nek se javne ...
Hvala !


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu cicmil)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Serklaza/cerclage
19.8.2011 11:29:10   
Mamarica
Ne znam za konizaciju, ali serklaz nikako nije indikacija za CR, cak suprotno (ukoliko ne nastanu neke druge komplikacije tipa da se beba ne okrene itd.). Meni je uradje serklaz zbog otvaranja i kracenja grlica i cim i je skinut, nastavila sam se otvarati, tako da mi je do poroda grlic bio skoro nestao i to mi je olaksalo i ubrzalo porod. Nadam se da ce se javiti neko ko je imao i serklaz i konizaciju.

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Serklaza/cerclage
19.8.2011 11:47:22   
Vodolija83
Hvala Mamarica u svakom slucaju ...Pa sto se tice serklaze,nekako je logicno da se kasnije lako otvoris...ali me brine i terapija,znas vec...gynipral i od samog pocetka utrogestan...jer vecina zena koje znam su morale na CR,al opet...valjda je to sve individualno...

_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Serklaza/cerclage
19.8.2011 13:17:35   
Mamarica
Draga, ja sam dosta dugo uzimala cuveni Prepar (u to vrijeme nije bio povucen sa trzista), u kapsulama i dok sam lezala u bolnici kroz infuziju (skoro cijeli dan sa pauzama). Na pocetku trudnoce (prije ovog kracenja grlica i kontrakcija) sam dobivala Progesteron injekcije i pila Utrogestan radi krvarenja i placente previe. Uz prepar pila apaurin i isoptin tri puta dnevno. Porod tekao ovako: legla na sto u 9, u 9 i 10 mi prokinuli vodenjak, u 11 i 15 drzala svoju curicu u narucju.

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Serklaza/cerclage
19.8.2011 13:57:00   
Vodolija83
Superiska,pa ti bas dobro prosla...
Hvala ti puno na utjesnim rijecima user posted image


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Serklaza/cerclage
19.8.2011 14:52:52   
Dida79
Vodolija sve sam isto prosla i razumijem da se sikiras u vezi poroda.Ali to ti je sad bespotrebno jer ti je sad najvaznije da budes mirna i neopterecena bespotrebnim stvarima kako bi iznjela trudnocu do kraja.
Moj dr je odlucio da me porodi na carski jer je beba bila premalena(31 sedmica) i brinuo se kako be sve proslo da smo isli prirodnim putem.Hb sad je to sve iza nas i ja sam sad mama 4 godisnjeg djecaka.
Tako da nemas razloga za strah bitno je da se sve zavrsi kako treba user posted image

< Poruku je uredio Dida79 -- 19.8.2011 14:54:25 >

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Serklaza/cerclage
20.8.2011 9:38:31   
Vodolija83
Hvala ti puno Dida ! Nadam se da ce i kod mene biti sve ok.Mislim...beba nekako mora izaci...
Pokusavam ja da ne mislim na to,al eto kako je usitnilo malo me hvata panika pri pomisli kako ce to sve proci,hoce li ranije ili nece...
Vjerovatno bi mi dr.rekao na zadnjoj kontroli da je postojao neki rizik za preuranjeni porod ...
Ja cu na kontrolu aBd kad budem u 31.sedmici,sad 28.privodim kraju.
Jos jednom hvalaaa !!!user posted image


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:12:44   
nutellica
Tema je malo zastarjela, ali nadam se da ce se ipak neka zenica javiti!
U 12-oj sam sedmici trudnoce,i upravo mi je doktorica rekla na pregledu da imam skracen grlic,duzina je 23mm,i predlozena mi je serkklaza za otprilike 2 sedmice!
Doktorica takodjer kaze da to nije nista strasno,da je cisto preventivno jer sam imala spontani pobacaj u 21-oj nedjelji!
Mene zanimaju vasa iskustva,ima li kakvih komplikacija poslije?

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:17:10   
Dida79
Nemas razloga za strah meni je radjena serklaza.
Sama operacija sa budjenjem meni je trajala oko 1 sata,odmah poslije sam sisla niz stepenice sa treceg na prvi sprat i tu sam samo prenocila i ujutru kuci.
Bolova gotovo da nema nesto slicno kao menstrulani nista strasno.

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *