|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 14:42:55   
mukica
jeste idana_85 i ja svoju osjetim najčešće tu ispod pupka, a slabije ovako sa strane. prošli petak me stomak tako jako bolio par sati nisko sa lijeve strane baš kao upala jajnika to često zaradim, ali pročita da jajnici nisu u funkciji u trudnoći jel moguće onda da je beba pritisnula


Tacno je jajnici nisu u funkciji i dr. obicno kaze ako te boli na mjestu jajnika da su to blage kontrakcije nista strasno grcenje materice..... Pij sto vise brusnice  a po potrebi ako boli uzmi apaurin 2 mg. slobodno nista ti nece biti od njega samo ce ti opustiti misice......

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 14:47:55   
bubamara80
Tako i kod mene prvo ispod pupka sad je beba veća pa zna bilo gdje lupiti ispod pupka, iznad pupka, u zadnje vrijeme čini mi se da me šutne u mjehur pa mi se odmah ide na wcuser posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 16:05:51   
Anoniman
moja draga kcerkica, je pocela od 16 sedmice da se vrpolji, i ja bih tacno kad sam lezala osjetila kao da me neko iznutra dirka, ja sam se salila doskora jer nisam znala sta je, da mora da je musko cim se odmah pocelo da boksa..a inace je malo naprednija beba, pa sad u 25oj sedmici me prepada svojim ispadima:). Nonstop je maltene osjetim, i odmah se zabrinem kad je nema. Reaguje na razna desavanja oko sebe, npr. kad se masiram masazerom na baterije po ledjima, ona poludi, valjda konta sta se sad drma!:) 

(odgovor članu bubamara80)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 16:12:42   
Ivona
IZVORNA PORUKA: Shee

moja draga kcerkica, je pocela od 16 sedmice da se vrpolji, i ja bih tacno kad sam lezala osjetila kao da me neko iznutra dirka, ja sam se salila doskora jer nisam znala sta je, da mora da je musko cim se odmah pocelo da boksa..a inace je malo naprednija beba, pa sad u 25oj sedmici me prepada svojim ispadima:). Nonstop je maltene osjetim, i odmah se zabrinem kad je nema. Reaguje na razna desavanja oko sebe, npr. kad se masiram masazerom na baterije po ledjima, ona poludi, valjda konta sta se sad drma!:) 


Onda je to mala gimnasticarka!user posted image  
I kod mene je malo naprednija princezica i jako je aktivna.Poludim od straha ako se ne javi sat vremena,jer je bas zivahna.
One su nase pametnice i reaguju na sve sto se oko njih desava.
Moja mezimica najvise "skace" kada cuje muzev glas i kada osjeti miris moje kuhinje.user posted image  Eh da...,primijetila sam da jako voli slusati Crvenu jabuku i Balasevica...user posted image

Ne zbunjuj dijete s tim masazerom!user posted image Ja sam prestala koristiti sokovnik,jer imam osjecaj da je ta buka bas uznemiri.Praktikujem da pripremim voce,a miksanje prepustim muzu.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 17:14:37   
Anoniman
ey draga, bas si to slatko rekla. Moram priznati, bas budem ponosna na nju kad mi se javlja, kontam hvala Bogu dobro je. A ne bih ja nju da zbunjujem, ali sta s bolnim krstima?!:)))

(odgovor članu Ivona)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Micanje ploda
20.5.2008 11:14:16   
idana_85
Moja bebica luduje po citav dan, ali kad muz dodje s posla ona se smiri. Ako se i pomjera cim on stavi ruku ona se umiri. Nije zar da ga ne voli :(

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Micanje ploda
20.5.2008 12:02:59   
malecka60
Ja sam prve pokrete svoje bebice osjetila u 15. sedmici. user posted image
Sad sam u 17. sedmici i nastupilo je zatisje.user posted image
Nadam se da je to normalno i da je sve uredu.
Jedva cekam danas na kontrolu da je malo vidim.user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Micanje ploda
20.5.2008 12:10:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: idana_85

Moja bebica luduje po citav dan, ali kad muz dodje s posla ona se smiri. Ako se i pomjera cim on stavi ruku ona se umiri. Nije zar da ga ne voli :(


postuje ga user posted image
a voli ga, ne brini hehehe
moja isto to radi user posted image ....

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Micanje ploda
21.5.2008 10:59:17   
*sunce*
kažete kad muž stavi ruku beba se smiri tako je i kod mene po čitav dan se lupka vrcka pogotovu kad se ispružim i kao da zna da muž stavi ruku ma ni makac kad bi pola sata držo tako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Micanje ploda
21.5.2008 12:11:33   
ame_la
Moj bejbi user posted image  do prije par dana bio tako aktivan
da sam znala vrisnuti kada me lupi
user posted image  posebno mi je udarcetrpio desni kuk

a muž kaže: To sam ga ja nagovorio, neka, user posted image neka i umire od smijeha

a nije se mirio ni kada ga muž sluša
jednom mi je poljubio stomak a u tom trenu je dobio udarac

kako sam se smijalauser posted image user posted image  e reko Eto ti sad

i tako se zezamo

a jedva čekamo da vidimo bebicu još nepuna dva mjeseca
tako sam nestrpljiva

PS.U zadnje vrijeme je miran
jako sam se prepala
a na forumu i na kalendaru procitah da je to normalno
jer svakim danom bebica ima sve manje prostora za micanje

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Micanje ploda
21.5.2008 12:54:09   
idana_85
I mene moja tackica suta ko luda, da nekad jauknem. Muz brze-bolje poleti,stavi ruku,ona se smiri. Cim muz ode ili zaspe ona luduje. Ja ga sinoc probudila, de rekoh molim te malo ti pomazi ovo svoje dijete da i ja zaspem i tako je i bilo. Hehe, eto neka korist i od toga :D Ja sutra idem na uz, jedva cekam user posted image

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Micanje ploda
22.5.2008 9:43:57   
bubamara80
moj bebac isto lupa kao lud (22. sedmica), a ja po noći kada ustajem na toalet imam glasan vodokotlić, onda prvo sva izađem iz toaleta, pa samo ruku proturim  pustim vodu i pobjegnem da ne probudim user posted image   a naučila sam bebe da se na lagano lupkanje i moj glas odmah javiuser posted image  i to mi je super, tako da kažem suprugu stavi ruku i onda ja pored lupkam i zovem bebe i odmah počne šutati i to mi je pravo super tako i MM osjeti kada lupka a ja se sva raznježimuser posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Micanje ploda
22.5.2008 9:49:39   
idana_85
Kako si ih to nauspjela uciti? Ja sam skontala da se moja lopuza hoce mrdati kad se ja skroz umirim i opustim, ili kad privucem koljena grudima, prekrstim noge....valjda joj suzim radni prostor....user posted image

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Micanje ploda
22.5.2008 10:10:30   
bubamara80
kad sam prvi put osjetila da se mrda (18.sedmica) počela sam uvijek tamo gdje osjetim da lupne da kružno pomilkim i potapkam i tepam user posted image  (ponekad sam mislila Bože da me neko vidi isto budala tepam stomaku) i od tada sam to svaki put radila kad bih čula da lupne i sada je dovoljno da pomilkim kružno po stomaku malko tapnem i zovnem tipa"gdje moja beba" i odmah mi se javi šutom user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Micanje ploda
22.5.2008 11:31:43   
ame_la
to je takouser posted image slatko

nisam se sjetila da uradim tako nešto
a možda ni sada nije kasno

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Micanje ploda
22.5.2008 11:34:31   
bubamara80
Sigurno da nije, mislim da se uvijek može uspostaviti kontakt sa bebom. Pogotovo još kad jače proturi nogicu ili rukicu pa je možeš preko kože i pomilkiti,
beba osjeti taj dodiruser posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Micanje ploda
28.5.2008 10:11:02   
Anoniman
Da li neko zna kolko je normalno pokreta u devetom mjesecu, tacnije u 37. nedjelji. Ili kolko vremenski je normalno da bebea miruje.

(odgovor članu bubamara80)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Micanje ploda
30.5.2008 10:19:02   
ame_la
ja sam čula da se bebač treba osjetiti svaka 4 sata

al za svaki sl pitaj dr

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Micanje ploda
30.5.2008 13:43:25   
bubamara80
BROJANJE POKRETA
Brojati "udarce” bebe se može na razne načine, ovo je samo jedan od njih. Prvo trebate uvidjeti kada je vaša beba najaktivnija. Nemojte si postaviti stupicu i brojati "udarce” onda kad je beba najmirnija. Svaki dan u isto vrijeme, najbolje bi bilo nakon što ste jeli, uzmite si vremena da osjetite bebine pokrete. To ne znači da morate prestati raditi što radite, nego samo budite svjesni bebinih "udaraca” i brojite svaki "udarac” kada ga osjetite. Ako niste osjetili barem 4 ili 5 pokreta do kraja svakoga sata, trebali biste ponovo brojati "udarce”, ali ovaj puta dok ležite na strani i fokusirajući se samo na brojanje bebinih pokreta.  Mi kažemo "udarci”, ali okretanje i bilo koji jasni pokreti se broje. Nemojte brojati štucanje. Čut ćete da se bebe uspore kako se približava termin poroda. Da li je to istina je dvojbeno, ali ako se vaša beba uspori, promjena ne bi trebala biti nagla. Nagla promjena je problem.
Ako nakon ponovnog brojanja, ne osjetite 10 "udaraca” unutar 2 sata, vrijeme je da nazovete vašega liječnika. Bilo bi lakše da posjetite vašega liječnika za vrijeme njegovoga radnog vremena, ali nemojte dopustiti da vas radno vrijeme zaustavi. Ako primijetite smanjenje pokreta, zovite, bez obzira na vrijeme.  

Tabela izgleda ovako:

Početna sedmica:____
Datum/    Dan   /   1 Sat   / 10 udaraca
               Pon
               Uto
               Sri
                .
                .
                .



 
  • Počnite voditi dnevnik bebinih pokreta kada ih počnete osjećati redovito, ali ne kasnije od prvoga tjedna trećega tromjesečja (28 tjedana).
  • Počevši u isto vrijeme svaki dan, brojite "udarce” u jednom satu.
  • Upišite broj udaraca koji ste osjetili u kolonu označenu "1 SAT”.
  • Ako osjetite manje od 5 jasnih pokreta, ponovite test, ali ovaj puta ležeći na strani i fokusirajući se na pokrete bebe. Ako niste jeli u zadnje vrijeme, pojedite nešto ili popijte čašu narančinog soka prije ponavljanja testa.
  • U koloni označenoj "10 UDARACA” upišite koliko vremena vam je trebalo da osjetite 10 jasnih udaraca/pokreta (ukupne minute).
  • Ako je prošlo više od 120 minuta, nazovite liječnika i obavijestite ga o rezultatima.


      < Poruku je uredio bubamara80 -- 30.5.2008 13:50:20 >


      _____________________________

      Ten tiny little fingers that always want to play,
      That never stop exploring the wonder of today.
      Ten tiny little fingers that from the very start,
      Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

      Moje srce se rodilo 25.09.2008

      (odgovor članu ame_la)
    1. Neposredna veza do poruke: 44
         RE: Micanje ploda
      14.7.2008 9:39:49   
      mamy Sabina
      u 16- oj sam sedmici.Bebijeve pokrete sam osjetila prije 7 dana.od juce se bebica smirila,a mene hvata panika.da li se nekoj od vas ovo desavalo?

      (odgovor članu bubamara80)
      Neposredna veza do poruke: 45
         RE: Micanje ploda
      14.7.2008 9:44:54   
      abh
      Ma ne sikiraj se. Ja sam skoro 19 sedmica pa jedan dan beba stalno "stuca", tako ja zovem taj osjecaj, a  onda 1-2 dana nista ne osjetim. Ako budes napetan neces pogotovo osjetiti. Ja je osjetim najcesce kad sam bas opustena.

      (odgovor članu mamy Sabina)
      Neposredna veza do poruke: 46
         RE: Micanje ploda
      14.7.2008 10:16:37   
      mamy Sabina
      Vjerovatno je tako.Napetost je uzrok.

      (odgovor članu abh)
      Neposredna veza do poruke: 47
         RE: Micanje ploda
      14.7.2008 12:23:44   
      idana_85
      Ma ne brini se, ja sam evo usla u 29 sedmicu. Nekad po citav dan pa i dva, tri stalno suta, bez obzira sta radila, stajala,sjedila, lezala....stomak nekad ko lud skace svi oko mene primjete. A bude po 3-4 dana umiri se,samo ga ponekad osjetim,kao lagani pokreti. Nekad osjetim kako mi se pod kozom povlaci i tada mogu napipati glavicu i znam kako je okrenut. Zadnjih par dana je bio miran, jer sam ja stalno bila u pokretu,nesto radila i preokrenuo se,sjeo na zadak. I jucer u cekaoni za uz se probudio, izudarao me,sve po mjehuru,da sam stalno govorila uh, jao,aj.....i bila sam u pravu da je zadkom dole. Sinoc sma cijelu noc lezala na lijevoj ili desnoj strani  s jastuko i evo jutros osjetim udarce visoko,znaci opet su nogice gore.
      Ja sam na pocetku najbolje ga osjetila kad se smirim i opustim, a onda kad legnem i ispruzim noge. Ne brini, vlro brzo ce ti dosaditi udaranje i neces moci spavati.

      (odgovor članu mamy Sabina)
      Neposredna veza do poruke: 48
         RE: Micanje ploda
      14.7.2008 12:30:17   
      majahodzic
      Ma to sto ne osjetis bebine pokrete ne znaci da se ne mrda,vec je samo malo blaze.Ti pokreti se stalno mijenjaju.Ja evo imam jos 14 dana do poroda i bebicu nekad ne osjetim i po citav dan,a nekad me  me boli da moram lec.Sve je to ok.

      (odgovor članu idana_85)
      Neposredna veza do poruke: 49
         RE: Micanje ploda
      2.9.2008 14:56:48   
      piloni
      Cao svima! Ja sam u 20. nedelji druga trudnoca bebu osetim vec neko vreme al sve su to lagani pokreti ili kako bih ja rekla meskoljenje koje nije bas tako cesto.U prvoj trudnoci beba je bila bas jako aktivna pa sam sada malo uplasena da li je to normalno?!user posted image

      (odgovor članu majahodzic)
      Neposredna veza do poruke: 50
      Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
      Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
      Idi na:








      Anketa

      Pelene.
      пеперутка16

      Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

      Oznake

      Prijava
      Ime i Prezime
      *
      Adresa
      *
      Poštanski broj Grad
      *
      Broj telefona
      *
      E-mail adresa
      *
      Veličina pelena koje dijete nosi
      *
      Starost vašeg djeteta/vaše djece
      *
      Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *