|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 17:34:16   
mama_na_kvadrat
Ziva istina, pola DZ Ilidza nema pojma sta je ICT.Kaze ovaj dr. opste prakse "Sad sam pitao kolegicu,radi 20 godina i prvi put cuje za ICT."
Pa sad da se covjek dobro zamisli ko nas lijeci.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 17:44:48   
Hannica
Draga obavezno moras kontrolisati jos jednom u 28 sedmici i jednom pred kraj.

Ja sam do sada dva puta kontrolisala, zadnji put u 20 sedmici, sada sam 24, kontrolisat cu u 28 obavezno, tko mi je dr rekla. druga je trudnoca. Nakon porodjaja dr ce na osnovu bebinog rh vidjeti da li ces rogam primiti.

Ja u prvoj trudnoci nikako nisam kontrolisala antitjela,tek nakon poroda sam primila rogam jer je beba bila B+. U drugoj trudnoci sam antitjela kontrolisala sam jednom,cak sam pitala doktora da li treba da ponovim,a on mi je rekao da nema potrebe ako je prvi nalaz bio negativan.I drugi put sam primila rogam nakon poroda jer su obe bebe bile 0+.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 17:45:36   
Hannica
I ne,nikad mi niko nije ni spomenu da bih mogla dobiti povrat novca za rogam.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 18:01:12   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Hannica

Draga obavezno moras kontrolisati jos jednom u 28 sedmici i jednom pred kraj.

Ja sam do sada dva puta kontrolisala, zadnji put u 20 sedmici, sada sam 24, kontrolisat cu u 28 obavezno, tko mi je dr rekla. druga je trudnoca. Nakon porodjaja dr ce na osnovu bebinog rh vidjeti da li ces rogam primiti.

Ja u prvoj trudnoci nikako nisam kontrolisala antitjela,tek nakon poroda sam primila rogam jer je beba bila B+. U drugoj trudnoci sam antitjela kontrolisala sam jednom,cak sam pitala doktora da li treba da ponovim,a on mi je rekao da nema potrebe ako je prvi nalaz bio negativan.I drugi put sam primila rogam nakon poroda jer su obe bebe bile 0+.


Boze svasta user posted image

Cuj ne treba se kontrolisati. Prva trudnoca je najsigurnija po tom pitanju, svaka naredna je rizicna. Ja sam u obje redovna kontrolisala.

Kakve veze ima prvi negativni nalaz, on se narednog mjeseca vec moze promijeniti...

< Poruku je uredio medic slatki -- 28.3.2013 18:02:45 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 18:04:41   
Hannica
Ne znam,ali eto hB sve je dobro proslo.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 18:09:07   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hannica

Ne znam,ali eto hB sve je dobro proslo.user posted image


hvala Bogu bas user posted image

Vec mi cudni ti doktori zato komentarisem user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 20:24:19   
Melisica
Ko ima pravo na povrat novca za Rogam i koji je postupak? Hvalaaaa

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: krvna grupa i RH faktor
28.3.2013 20:29:17   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Melisica

Ko ima pravo na povrat novca za Rogam i koji je postupak? Hvalaaaa



koliko ja znam vise nema niko,mozda nisam upravu,ne znamuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Melisica)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.4.2013 11:27:53   
ellene
moj je nalaz stigao:
ABO krvna grupa - B
RhD krvna grupa - POZ(+)
Rh genotip - CCee
K krvna grupa - POZ (+)
Coombis indirektni - NEG(-)
Molim kontrolu ICT-a u 28. i 35. tjednu trudnoće
Testovi na KPB su nereaktivni

-meni nije jasno šta je ovaj Rh genotip i coombis indirektni? user posted image

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.4.2013 13:36:25   
sabinos
coombis indirektni je ustavri pokazatelj da nema antitijela.tako sam ja skontala,takav mi je nalaz uvijek bio.samo pise negativno,i onda dr kaze da je ok.ovo ostalo i ne kontam?gdje si radila ove nalaze?meni to nikad nista nije pisalo?

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.4.2013 15:22:49   
ellene
radila sam nalaz u mostaru, ali nisam još išla kod svog dr da mi objasni

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.4.2013 16:28:15   
Almuccia
Ellene da li si radila ICT u Juznom i ako jesi koliko dugo se ceka da nalaz bude gotov? Ja sam utvrdivanje rh faktora i markere isla raditi dan prije zakazanog kontrolnog pregleda kod doktora. Onda su mi u Juznom rekli da dodem po nalaz za 5 dana. Kako na pregled nisam mogla ponijeti gotov nalaz rekla mi dok da dodem opet za mjesec dana. U meduvremenu sam dobila nalaze iz Juznog i RH neg sam tako da sam kasnim sa odredenim pregledima. Sad sam u 18 sedmici a ICT moram donijeti dok 17.5. pa bi voljela da znam koliko se ceka da bi znala kad da idem raditi to da opet ne bi kasnila. user posted image Unaprijed hvala na odgovoru
P.S. nadam se da ce i tebi neko sto prije odgovoriti user posted image

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: krvna grupa i RH faktor
25.4.2013 15:15:56   
ellene
ja sam to radila na bijelom brijegu u Mostaru, pošto sam došla taj dan kasno, oko 1 popodne rekao mi je da dođem po nalaz za 3 dana, inače bi bilo za 2 dana. A odnjela sam nalaz dr kad sam bila zakazana tj. danas. I nisam ga ništa zapitkivala, malo sam pročačkala po internetu, najvažnije je da sam Rh +.

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.5.2013 10:14:50   
Maja1309
Drage moje molim vas za pomoć.

Naime prije dva tjedna rađena mi je kiretraža i na Bijelom brijegu na ginekologiji vadili su mi krv i krvnu grupu. Kad sam pošla iz bolnice kući dobila sam papir s krvnom grupm rh fatorom i još par stavki...

Nakon nekoliko dana poslala sam supruga da ode na transfuzijologiju da upišu krvnu grupu u zdravstvenu knjižicu, i dala mu taj papir sa krvnom grupom i zdravstvenom. Kad je došao na ransfuzijologiju teta mu rekla da se to više n radi. na upit zašto odgovorila jer se zlorabi.
Molim vaša iskustva, jel moguće da je neće upisati u knjižicu i da uvijek moram nosati ovu papirinu A4.

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.5.2013 12:40:34   
makkica
Draga Majo,

izgleda da sve to zavisi. Meni su prije mjesec dan u Zavodu za transfuziologiju (Sarajevo), kada sam išla da kontorlišem antitijela, tražili da ostavim zdravstvenu knjizicu kako bi mi mogli upisati krvnu grupu i RH faktor.

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.6.2013 14:00:15   
Crnkica
AB pozitivna Imali još neko te iste krvne grupe?

(odgovor članu makkica)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.6.2013 12:35:48   
librica
ja sam rodila priije god, tad sam radila i kr grupu i rh faktor i bio je poz.. e sad sa ponovo trudna kaze dr moram opet to ici vaditi, pa i to cudno zar se moze to promjeniti ako sam pozz pa zar moram ponovo vaditi, a ni krvna grupa se nemjenja..ko bi znao vise tim dr.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.6.2013 12:57:58   
Amyla
librica, to se ne moze promijeniti, krvna grupa i rh faktor ostaju uvijek isti, a doktor ti je mozda rekao da ponovo utvrdis krvnu grupu i rh faktor zato sto vjerovatno nemas napisano u knjizici, ne znam zasto bi drugo trazio, provjeri imas li napisano, ako ne budes imala kad odes vaditi krv trazi da ti i u knjizicu upisu i rijesen problem user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu librica)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: krvna grupa i RH faktor
11.6.2013 23:12:34   
budućamama
U prvoj trudnoći sam dva ili tri puta kontrolisala titar antitijela i nalazi su uvijek bili negativni. Rhogam sam primila tek nakon poroda jer je Unči 0+, a ja A-.
U ovoj trudnoći sam kontrolisala titar antitijela na samom početku i u 30 sedmici. Oba nalaza su bila negativna. Nisam primila Rhogam i drago mi je da dr nije insistirao na tome, jer i ja smatram da nema potrebe da ga eventualno "opreza radi" primim, ako nema nekih direktnih indikacija. Sad još čekamo da se bebče rodi i da vidimo hoće li mama opet morati primiti Rhogam ili ne user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.6.2013 23:02:51   
Sabyoli
Zna li neko da li je tacno da ako mama u trudnoci primi rogham user posted image primi njenu krvnu grupu i rh - ???

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: krvna grupa i RH faktor
25.6.2013 7:49:18   
sabinos

IZVORNA PORUKA: Sabyoli

Zna li neko da li je tacno da ako mama u trudnoci primi rogham user posted image primi njenu krvnu grupu i rh - ???

nije tacno

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.7.2013 22:51:11   
Sabyoli
Samo da vas obavijestim da je moguce dobiti povrat novca za Rogham, ja danas predala zahtjev

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.7.2013 11:37:24   
sabinos

IZVORNA PORUKA: Sabyoli

Samo da vas obavijestim da je moguce dobiti povrat novca za Rogham, ja danas predala zahtjev

ja da se nadovezem:ja sam neki dan dobila 100 km.predala zahtjev krajem aprila user posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.7.2013 13:32:44   
Sabyoli
Bitno je da si dobila user posted image

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: krvna grupa i RH faktor
15.7.2013 10:23:23   
Mirela_sa
gdje se predaje zahtjev????

ja sam A- i primila sam rogam do sada 3 puta jednom u prvoj trudnoci pa poslije poroda, imala jedan spontani pa mi i tada dali rogam i sad cu opet sigurno isto primiti... Mali mi je A+, moja grupa a uzev RH faktor

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *