|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
8.9.2011 22:42:06   
reallove
draga teacher,ja od sinoc pratim ovu temu..Ne razumijem se u testove pa da mogu sta pametno da napisem,ali nemoj da toliko brines,sve ce biti uredu abd,evo vidim zenice su dale mnogo korisnih savjeta...sretno

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Tripl test
8.9.2011 23:21:12   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mama75

Joj Tiki draga, vidim da si se pravo opteretila ovim user posted image Posto trudnocu vodis kod Maje ( i meni je vodila obje user posted image ) najbolje ti je da s njom lijepo porazgovaras i objasnis joj da se bojis posljedica koje amnio moze da donese. Meni je ona rekla da je 4D pouzdan isto kao tripl, tj da nema potrebe raditi oboje, mada ti mozes uraditi oboje, cisto radi sebe, pa ako bude potrebe onda i amnio. Mislim da se kod Mehmedbasica nalazi ne cekaju tako dugo kao na GAK-u, pa mozda da pokusas dobiti onu uputnicu da to radis kod njih ako bas budes morala raditi. I da: po navodima same dr Maje ona jos nije imala nijednu komplikaciju kod trudnica kojima je radila amnio.
E sada za one godine: mene muzic vadi, pa nam je zbir bio 68 kada sam radjala 2. dijete user posted image Vidite da je nekada dobro putera pokupiti user posted image user posted image user posted image


da li u tom slucaju socijalno pokriva ili se placa?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Tripl test
8.9.2011 23:25:49   
rose
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

i nakon amnio se odmara na krevetu u sobi pored , pola sata do sat



ja nisam odmarala...odmah izasla i kuci...to mozda kod mehmedbasica...na kosevu nisu to praktikovali




ne kod mehemedbasica ...vec na kosevu...lezala sam u sobi pored ...imaju dva kreveta za odmor ...bilo je to 2007 pred kraj..


2010 vec nije bilo...bilo nas je puno a jos ja dosla skoro pa zadnja na red


< Poruku je uredio rose -- 8.9.2011 23:27:33 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Tripl test
8.9.2011 23:53:34   
bubamarita
Evo mog iskustva sa testovima koji zamalo ne dovedoše mene i muža do sloma živaca
Doktor koji mi je vodio trudnoću odmah mi je u 18toj sedmici preporucio Amino- onako, a ja  nemam nikakvih predispozicija da uradim test : imam 32, muz 34 u porodici niko nema sa genetskim poremećajima, nuhalni nabor bio dobar... al hajde bez obzira na to i naravno  ja pristanem. Odem da izvadim uputnicu kažu Ne može nemate nikakvih indicija osim žarke želje da uradite Amino. Doktorica koja je trebala da izda uputnicu kaže ako vam na Gaku kažu da uradite, ja cu vam dati potpis da idete. I tako ja na gak po savjet ... oni ne mogu napisati uputnicu "Onako" mora biti bar jedna indikacija, preporuce mi tripl test i ja se odlučim za tripl test koji sam radila u Lužanima privatno jer nisam mogla više izdržati to vozanje i čekanje,Ludnica
Nakon 6 dana zovu da dodjem po nalaz, odem i hvala Bogu dobar bez rizika na down sindrom i ostale dvije bolesti

ponovno odem kod svog prvog doktora koji mi kaže neka ste to uradili ali taj test nije baš siguran jedino amino. Ja se zahvalim i promjenim doktora. Gledali smo i na 4D, beba je zdrava hvala Bogu



(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Tripl test
9.9.2011 0:23:59   
taurus
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: klemzi

IZVORNA PORUKA: teacher75

pa ako se to moze vidjeti na UZ, zasto onda ikako salju na tripl test i amnio?
Pa nije jedini marker, i ne mora značiti samo Down. Možda samo nešto s nogom nije ok, a možda je, i kao što su meni govorili, sitna beba. Znaš i sama, samo amnio može potvrditi genetičke aberacije.


mislila sam sta uraditi u slucaju da je na UZ sve ok a, recimo, posalju na amnio zbog toga sto je tripl test pokazao povecan rizikuser posted image


tiki ne znam jesi li pročitla, sinoć sam pisala baš o takvom slučaju, gdje je zbog lošeg tripl testa rađena amnio i na kraju je sve bilo ok hvala Bogu

i meni su savjetovali da radim tripl iako sam imala u drugoj trudnoći 32 godine
nekako sam imala dojam da je to baš sve komercijalizovano jer mi je dr već na prvom pregledu rekla da ga trebam raditi i da se radi privatno u lužanimauser posted image
mislim od kud je u 6. sedmici trudnoće znala da mi to trebauser posted image
a na UZ je sve bilo ok

razumijem tvoju zabrinutost i nedoumice, normalno je da i hormoni čine svoje, ali ipak se previše brineš i razmišljaš, moraš se malo rasteretiti i zbog sebe i zbog bebe

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Tripl test
9.9.2011 0:36:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bubamarita

Evo mog iskustva sa testovima koji zamalo ne dovedoše mene i muža do sloma živaca
Doktor koji mi je vodio trudnoću odmah mi je u 18toj sedmici preporucio Amino- onako, a ja  nemam nikakvih predispozicija da uradim test : imam 32, muz 34 u porodici niko nema sa genetskim poremećajima, nuhalni nabor bio dobar... al hajde bez obzira na to i naravno  ja pristanem. Odem da izvadim uputnicu kažu Ne može nemate nikakvih indicija osim žarke želje da uradite Amino. Doktorica koja je trebala da izda uputnicu kaže ako vam na Gaku kažu da uradite, ja cu vam dati potpis da idete. I tako ja na gak po savjet ... oni ne mogu napisati uputnicu "Onako" mora biti bar jedna indikacija, preporuce mi tripl test i ja se odlučim za tripl test koji sam radila u Lužanima privatno jer nisam mogla više izdržati to vozanje i čekanje,Ludnica
Nakon 6 dana zovu da dodjem po nalaz, odem i hvala Bogu dobar bez rizika na down sindrom i ostale dvije bolesti

ponovno odem kod svog prvog doktora koji mi kaže neka ste to uradili ali taj test nije baš siguran jedino amino. Ja se zahvalim i promjenim doktora. Gledali smo i na 4D, beba je zdrava hvala Bogu





A pa stvarno, hvala Bogu da je sve uredu i da si promijenila dr., mislim fakat, ja sam radila tripl u trudnoci privatno, ne znam je li tad i moglo besplatno, uglavnom kao i svaki nalaz malo te trema hvata ali mislim da je to ipak nekako mjera predostroznosti kod ljekara koji su detaljni, moje misljenje, naravno i opet bih slusala savjete svog dr,. jer mu vjerujem, za druge ne znamuser posted image

(odgovor članu bubamarita)
  Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Tripl test
9.9.2011 0:50:28   
teacher75
u vezi ovog tripl testa na dipu sto pokriva socijalno: da li ce prihvatiti formular koju je popunio dr privatnik ili da mi popuni dr iz skerlica (obje mi vode trudnocu ali na UZ idem privatno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Tripl test
9.9.2011 7:11:00   
bubamarita
moja sestra je radila na dipu platila je neke 44 km i znam da joj je doktor privatno vodio trudnoću i da je popunio on formular. uzmu ti uzorak krvi i to je to. A iskreno ja sam se prepala amino, mada su me svi ubjeđivali da je bezopasno i vecina mojih prijateljica je radila i proslo je super.
Sretno!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Tripl test
9.9.2011 7:41:31   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

Joj Tiki draga, vidim da si se pravo opteretila ovim user posted image Posto trudnocu vodis kod Maje ( i meni je vodila obje user posted image ) najbolje ti je da s njom lijepo porazgovaras i objasnis joj da se bojis posljedica koje amnio moze da donese. Meni je ona rekla da je 4D pouzdan isto kao tripl, tj da nema potrebe raditi oboje, mada ti mozes uraditi oboje, cisto radi sebe, pa ako bude potrebe onda i amnio. Mislim da se kod Mehmedbasica nalazi ne cekaju tako dugo kao na GAK-u, pa mozda da pokusas dobiti onu uputnicu da to radis kod njih ako bas budes morala raditi. I da: po navodima same dr Maje ona jos nije imala nijednu komplikaciju kod trudnica kojima je radila amnio.
E sada za one godine: mene muzic vadi, pa nam je zbir bio 68 kada sam radjala 2. dijete user posted image Vidite da je nekada dobro putera pokupiti user posted image user posted image user posted image


da li u tom slucaju socijalno pokriva ili se placa?


Teacher, razumijem tvoju zabrinutost, ali ću ti iz valstitog iskustva reći, da nmaš potrebe za tim. Ukoliko je debljina nuhalnog nabora ok, nema potrebe za tripl testom. Oni sada svakoj ženi iza neke 32-33 godine savjetuju amniocintezu, ali generalno, nema svaka žena potrebu za tim. Ja sa drugoj trudnoći kda su konstatovane trojke, na kraju dvojke, morala raditi amnio, ali niko se nije usdio iz razlog što je jena beba bila krajnje lijevo, druga krajnje desno, a treća, koja je umrala u sredini. Radila sam triple test i on je pouzdan 93 %. Napisala si negdje, da si čula da triple zna pogriješiti. Ne, nego nije pouzdan 100% kao amnio.Recimo, triple ne može pokazati neku skrivenu ne daj Bože srčanu manu, ali ostalo sve isto kao i amnio. Ono što je najvažnije, triple ukazuje na eventualne anomalije ploda, razne sindrome ili nedostatke pojedinih organa i slično. Zato, bez brige. Ako je nuhalni nabor ok, opusti se i uživaj u trudnoći!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Tripl test
9.9.2011 8:28:16   
ivannna
Klemzi draga, hvala ti na savjetima, stvarno mi je pomogao ovaj forum, u ponedjeljak jos jedna konsultacija sa mojim doktorom koji mi vodi trudnoću, al sve su prilike da ću pokušati zaboraviti da sam test uopšte radila.
Tikice, ti se toliko sekiras a nisi ni uradila triple, ja vjerujem da ti ne bi ni pokazao povećan rizik, pa si se džabe sekirala. Sekiracija u trudnoći diže adrenalin a on opet skuuplja krvne sudove i moze napraviti problem sa protokom krvi za bebu, zato pod hitno se malo opusti i nemoj se toliko sekirati, pogotovo sto jos uvijek nemas ama bas ni jednu indikaciju za to - drži se

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Tripl test
9.9.2011 9:45:20   
KupusLivada
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teacher, razumijem tvoju zabrinutost, ali ću ti iz valstitog iskustva reći, da nmaš potrebe za tim. Ukoliko je debljina nuhalnog nabora ok, nema potrebe za tripl testom. Oni sada svakoj ženi iza neke 32-33 godine savjetuju amniocintezu, ali generalno, nema svaka žena potrebu za tim. Ja sa drugoj trudnoći kda su konstatovane trojke, na kraju dvojke, morala raditi amnio, ali niko se nije usdio iz razlog što je jena beba bila krajnje lijevo, druga krajnje desno, a treća, koja je umrala u sredini. Radila sam triple test i on je pouzdan 93 %. Napisala si negdje, da si čula da triple zna pogriješiti. Ne, nego nije pouzdan 100% kao amnio.Recimo, triple ne može pokazati neku skrivenu ne daj Bože srčanu manu, ali ostalo sve isto kao i amnio. Ono što je najvažnije, triple ukazuje na eventualne anomalije ploda, razne sindrome ili nedostatke pojedinih organa i slično. Zato, bez brige. Ako je nuhalni nabor ok, opusti se i uživaj u trudnoći!user posted image



Nisi baš u pravu, jer je triple samo screening test, koji pokazuje statističku vjerovatnoću... to je ukratko, jer mi se ne da ponavljati post... no  teacher će biti ok kad popriča sa doktorima :D

Žene, da vas podsjetim da uzimanje folne kiseline umanjuje gore navedene rizike ...

Ja sam u razgovoru sa mm odlučila da ne radim ove testove, jer se već previše nerviram (mada ću još jednom popričati sa dr, kada konačno dođem do termina...), umjesto toga odoh u šoping trudničke odjeće konačno, ima da uzmem sve veselo i da konačno počnem da uživam u ovom čudu, što i vama želim user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Tripl test
9.9.2011 14:05:29   
rose
IZVORNA PORUKA: KupusLivada

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teacher, razumijem tvoju zabrinutost, ali ću ti iz valstitog iskustva reći, da nmaš potrebe za tim. Ukoliko je debljina nuhalnog nabora ok, nema potrebe za tripl testom. Oni sada svakoj ženi iza neke 32-33 godine savjetuju amniocintezu, ali generalno, nema svaka žena potrebu za tim. Ja sa drugoj trudnoći kda su konstatovane trojke, na kraju dvojke, morala raditi amnio, ali niko se nije usdio iz razlog što je jena beba bila krajnje lijevo, druga krajnje desno, a treća, koja je umrala u sredini. Radila sam triple test i on je pouzdan 93 %. Napisala si negdje, da si čula da triple zna pogriješiti. Ne, nego nije pouzdan 100% kao amnio.Recimo, triple ne može pokazati neku skrivenu ne daj Bože srčanu manu, ali ostalo sve isto kao i amnio. Ono što je najvažnije, triple ukazuje na eventualne anomalije ploda, razne sindrome ili nedostatke pojedinih organa i slično. Zato, bez brige. Ako je nuhalni nabor ok, opusti se i uživaj u trudnoći!user posted image



Nisi baš u pravu, jer je triple samo screening test, koji pokazuje statističku vjerovatnoću... to je ukratko, jer mi se ne da ponavljati post... no  teacher će biti ok kad popriča sa doktorima :D

Žene, da vas podsjetim da uzimanje folne kiseline umanjuje gore navedene rizike ...

Ja sam u razgovoru sa mm odlučila da ne radim ove testove, jer se već previše nerviram (mada ću još jednom popričati sa dr, kada konačno dođem do termina...), umjesto toga odoh u šoping trudničke odjeće konačno, ima da uzmem sve veselo i da konačno počnem da uživam u ovom čudu, što i vama želim user posted image user posted image



folna kiselina ima veze samo s preveniranjem spine bifide i to ako se krene s unosom folne 3 mjeseca prije trudnoce (idealno) i nastavi u prva tri mjeseca trudnoce...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Tripl test
9.9.2011 14:08:29   
rose
tj tako se preporucuje...na dan kad sam se ja porodila, sa mnom u sobi je bila mama koja je rodila bebicu s blazim oblikom spine bifide (1 prsljen strsio) ali to su operisali u prvih nekoliko mjeseci, malena se dobro razvija...pitala je ja u bolnici i kaze da nije uzimala folnu ni s prvim ni s drugim djetetom...ali je opet s prvim jela puno banana...pa eto, navalite user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Tripl test
13.9.2011 21:33:00   
ilvi
Drage moje, imam 32 godine i druga mi je trudnoca. Radila sam tripl test  u 15 sedmici (+2) i dobila sam rezultate na kojima mi pise da da je rizik za trisomniju 21 iznad granica-povecan je. Mnogo me ovo brineuser posted image

Parametri su slijedeci:

Biometrijski rizik za T21 1:53
Dobni rizik 1:671
Rizik za NTD <1:1000

AFP 24.1 ng/ml   0,66 konc.korig. MoM
HCG 41,603 IU/mg    1,47 konc.korig.MoM
nE3 0,333ng/ml 0,26 konc.korig.MoM

Da li je neko imao slicne rezultate i koliki je to uopste rizik!?

POMAGAJTE, MOLIM VAS!!!!!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Tripl test
13.9.2011 21:44:08   
klemzi
Ilvi, voljela bih da ti mogu pomoći, ali zaista ne znam ništa o rezultatima tripl testa. Nadam se da će se ubrzo javiti neko ko zna. Šaljem ti zagrljaj podrške user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ilvi)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Tripl test
14.9.2011 8:35:54   
ivannna
Draga Ilvi, prvo mislim da ti gore pise biohemijski rizik, a ne biometrijski (bar bi tako trebalo). Prema ovome, (ali moras imati na umu da je ovo samo statistika, znači čista matematika, bez dijagnostičke važnosti) od 53 porodilje koje su imale ovakve rezultate kao ti prema statistici rodit ce se jedno dijete sa Down sindromom.
Kod tebe je presudno to sto ti je u krvi nizak AFP (alfafotoprotein) i nE3 (estriol) sto moze (a ne mora) biti indikacija za povećan rizik od Down sindroma. Na osnovu ovakvog nalaza preporučit će ti amnniocentezu.
E sad moram napomenuti da provjeris da li ti se slaže gestacijska dob koju su napisali na nalazu, sa tvojom stvarnom gestacijskom dobi, znači najbolje onom koju izračuna tvoj ginekolog uzevši u obzir min. 3 parametra (npr BPD, FL, AC), jer ukoliko je pogrešna gestacijska dob u nalazu, to može biti lažno pozitivan nalaz.
Kao što možeš pročitati u postovima iznad, ja sam dobila isto nalaz za povečanim rizikom od T21 (Down) međutim upisali su jednu sedmicu više, uzimajući u obzir samo BPD vrijednost (sto nije ispravno, određivati gestacijsku dob na osnovu samo jednog parametra), nalaz sam morala ponoviti, pa kad bude gotov javim da li je ovaj prvi bio pogrešan.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Tripl test
14.9.2011 10:50:00   
ilvi
Klemzi, hvala na podršci, a Ivannna veeeeeeeeeeeliko hvala za detaljno objašnjenje. U pravu si, radi se o biohemijskom riziku. Potpuno sam van sebe,u ovom nalazu sam samo vidjela ovo POVEĆAN RIZIK za T21 i pogubila se. Ali malo si me utješila zbog gestacijske dobi. Zaista mi nisu napisali tačnu dob. Smanjili su mi jednu sedmicu. Kao što si rekla uzeli su u obzir BPD. Inače je bebica sitna za moju trenutnu gestacijsku dob, to mi je i doktor potvrdio. Ne brine me to previše, jer mi je i prvo dijete bilo jako sitno i izašlo je živo, zdravo i potpuno normalno. Sada ima 20 mjeseci i još uvijek je mrva.

U svakom slučaju, još jednom puno hvala!!!!

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Tripl test
30.9.2011 16:28:17   
ivannna
Cure samo da vam javim cisto nek znate da se ne sekirate odmah kad dobijete test ukoliko se pokaže povečan rizik, već da provjerite da li su vam svi podaci tačni, naročito oni o sedmicama trudnoće. Ukoliko radite na dipu oni određuju vašu gestacijsku dob u odnosu na mjeru BPD, e sada tu se mogu javiti dva problema, prvo da doktor koji vam mjeri napravi gresku koji mm, ili da vam je ta mjera inače malo veća pa po njoj ispada da vam je trudnoća starija, sto uopste ne mora biti tačno jer da bi se tačno utvrdila gestacijska dob na osnovu mjera potrebne su minimalno dvije, a idealno tri mjere pa se uzima prosjek. Greška u sedmicama dovodi do lažno pozitivnog odnosno lažno negativnog nalaza.
Znaci meni prema BPD ispalo 16+2 iako je bilo 15+2 (ja sam bila sigurna u tu sedmicu izračunatu po mestruaciji jer sam primala pregnyl za pucanje js i tačno znam kad je bila ovulacija, sto se na dodatnom uzv koji sam radila i potvrdilo uzimajući u obzir tri mjere), ispalo je povećan rizik za Down, da vam ne govorim o stresu koji sam preživjela, a dio možete pročitati na ovoj temi i temi amniocenteza, ipak znajući da mi sedmica trudnoće nije ok, ponovim test privatno, sa tačnim podacima i nečete vjerovati nalaz potpuno u redu, sa rizikom koji se popeo čak preko 1:5000 tako da sam odahnula i sad nema potrebe da se radi amniocenteza. user posted image
Pa eto ako se kome još desi slično da znate, jer vam u trudnoći nije stres potreban

(odgovor članu ilvi)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Tripl test
5.10.2011 11:30:34   
merima_s
Cestitam Ivana, bas mi je drago da je sve u redu.user posted image I mene si utjesila jer mi je isto na nalazu pisalo 16+ a ja tek usla u 15 sedmicu. Nadam se da ce na kraju ako Bog da biti sve OK.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Tripl test
5.10.2011 19:12:14   
Imanlicious
Imam pitanje za sve one koji nesto vise znaju od mene o tripl testu. Naime, danas mi je gotov nalaz, gdje se pokazalo da je povecan rizik na trisomje 21, tj daunovog sindroma, rizik je 1:125, Nuhalni nabor je bio uredan, u 12 nedelji 1,6mm. Tek trebam otici svom doktoru da protumaci nalaz, ali me ovo bas ucinilo nervoznom. Pls, nek se javi neko ako zna nesto o ovome, imao je iskustva sa istim problemom,ili zna nekoga sa tim problemom. user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Tripl test
5.10.2011 19:43:51   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Imanlicious

Imam pitanje za sve one koji nesto vise znaju od mene o tripl testu. Naime, danas mi je gotov nalaz, gdje se pokazalo da je povecan rizik na trisomje 21, tj daunovog sindroma, rizik je 1:125, Nuhalni nabor je bio uredan, u 12 nedelji 1,6mm. Tek trebam otici svom doktoru da protumaci nalaz, ali me ovo bas ucinilo nervoznom. Pls, nek se javi neko ako zna nesto o ovome, imao je iskustva sa istim problemom,ili zna nekoga sa tim problemom. user posted image


Ne mora znaciti nista,najbolje je da uradis Amnio i tako ces jedino biti sigurna,ako zelis naravnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Imanlicious)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Tripl test
6.10.2011 7:55:54   
Imanlicious
Uradicu ja amino ako naravno bude potrebno, ali ona bas zvuci gadno, ja se bojim i krv izvaditi.... Hvala!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Tripl test
6.10.2011 8:40:18   
ivannna
Imanlicious mi smo bas u proslih mjesec dana na ovoj temi puno razglabali o ovom testu i njegovom značenju, pa prelistaj unatrag, u jednom postu sam bas ja detaljno objasnjavala sta to sve znači.
Draga znam da je tsko al probaj se ne sekirati jer to steti i tebi i tvojoj bebici, sve ce biti ok vidjet ces

(odgovor članu Imanlicious)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Tripl test
9.10.2011 20:17:33   
amarilis
Evo, da podijelim i ja svoje iskustvo sa triple testom. Meni je sada 35 godina. Kod mene je bio užasno povećan beta HCG, doktor je predložio amnio, no nisam pristala. Nuhalni je bio 1,6 mm, femur kod bebe je cijelo vrijeme zaostajao i do dvije sedmice u odnosu na glavicu, doktor kaže da je sve to ok. Toliko sam se bojala i strahovala, da nisam uopšte volila to malo stvorenje u stomaku, bojeći se najgoreg. Pa, i kada sam ga rodila nisam želila da ga volim, bilo me strah. Dobila sam preeklampsiju i rodila ga u 37 nedjelji, jako malog, ružnog ako smijem reći ali kočopernog i potpuno zdravog. Čak mu ni nogice nisu bile kratke. Uzela sam spinalnu samo da bih vidjela je li ok kada ga izvade iz stomaka. Sada ima 3,5 mjeseca, napredovao je lijepo, sladak je, živahan i najbitnije zdrav i jako, jako ga volim. Mene je taj triple istraumatizirao... 

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Tripl test
10.10.2011 13:21:30   
Imanlicious
Hvala vam na vasim iskustvima. Ja ove sedmice idem svom doktoru da cujem njegovo misljenje s obzirom da je i kod mene nuhalni nabor bio 1.6mm. Svakako cu prelistati temu. Jos jednom hvala! user posted image

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *