|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
19.10.2011 0:33:26   
delfin
i ja sam prošle il pretprošle godine bila na ovoj temi, možete pronači moje iskustvo na starijim postovima. Meni je taj tripkl test upropastio uživanje u trudnoći,Meni ej  AFP bio nizak a ostali parametri normalni, i dr je predložio AC, kojoj sma se ja u početku protivila , al na kraju sam otišla jer nisam mogla ni kjesti ni spavati. Odličila se u zadnji čas mislim u 19-toj nedelji. I ja sam popnavljal test al AFP i dalje nizak, mislim da ni parametri nisu bili kako treba. toliko sma čekala moje zlato, a nisam tako lijepo mogla uživati u trudnoći, nisma smjela ništa kupiti za trudnice. Kad sam krenula raditi AC, to jutro sam prvi put osjetila bebu, tako me lupnuo, bilo mi je užasno teško. Ali Ac uopšte nije tako strašna, jedino čekanje rezultat- noćna mora, i hvala Bogu sve ok, rodio se lijep i zdrav, napredan.
Tada sam rekla nikad više Triple-test, bolje odmah na Ac. Ubrzo sam ponovo ostala trudna, i dr. koji me vodio- išla sam kod 2 mi je rekao da uradim tripl opet, ja pitam zašto, jer imate nekih indicija, pa eto sigurnije je, ja sam rekla da odbijam, da neželim to raditi, iponovo kroz sve prolaziti, ako sumnja na nešto, nek me odmah šalje na AC. Jer je kod mene tah AFP genetski povećan, jer navodno treb ada prođe kroz zid materice u moju krv, a prilikom Ac prvi put , dva puta su me boli jer je tvrda opna bila??? A nosma kost se naziral kod oboje, a zasita moaj djeca imaju male nosiće kao i ja. ja sam oba puta išla na 4d da ih dobro pogledamo. Uglavnom moje obe beb su zdrave i napredne, tako da tripl ne bih preporučila, još se tada plaćao 170 KM

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Imanlicious)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Tripl test
24.10.2011 22:29:43   
Miracle*3
Ja cu sutra po rezultate tripl testa. Dugo sam razmisljala da li da radim ili ne, ali eto ipak jesam. Moja dr me napomenula da ima dosta lazno pozitivnih, sto im je trenutno najveci problem, ali ako Bog da bit ce u redu. Trenutno me vise kontrakcije brinu nego ovo.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Tripl test
25.10.2011 12:16:56   
Imanlicious
Ja sam juce radila amino, nije bas prijatno ali nije ni tako strasno. Gore mi je sada cekati rezultate. Ali se iskreno nadam da ce sve biti ok. :)

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Tripl test
27.10.2011 0:38:57   
delfin
pokušaj misliti i biti pozitivna radi beb i sebe, biće to aBda ok

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Imanlicious)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Tripl test
2.11.2011 14:40:39   
lelli
za sve zenice koje ce kao i ja traziti sve na temu triple testa napisacu svoje iskustvo pa da pokusam utjesiti sve vas koje dobijete los nalaz.
Sada sam u 24 sedmici i hB sve je Ok sa mojom bebicom.
Trudnocu mi vodi privatni ljekar i kada mi je u 16 sedmici spomenuo triple test ja sam ga odbila jer sam smatrala da ako su prethodno svi markeri OK ne zelim ga raditi. Ni u prvoj trudnoci nisam radila taj test pa nisam zeljela ni sada. nakon 2 sedmice odlucila sam da se javim jednom od ljekara i na klinici jezero i da do poroda odem par puta. On je tada na UZV vidio hiperehogeno criijevo (svjetilije crijevo nego sto bi trebalo biti) sto je jedan od markera za Downov sindrom. moj cijeli svijet se tada srusio. Predlozio je triple test koji ne znam da li sam prekasno uradila jer sam vec bila 19/20 sedmica. Nalaz triple testa je bio brzo ali je bio 1:50 za T21. Odmah sam morala na amnio. Danas smo konacno dobili nalaz, bebica je zdrava user posted image za vrijeme cekanja nalaza saznala sam od ljekara koji rade amnio da je 70% triple testa koji pokazuje povecani rizik lazno odnosno da su bebice zdrave. zbog toga je jako puno zena na amniocentezi i zbog toga tako dugo cekamo nalaze i prolazimo pravi pakao jer dnevno mogu uraditi samo 2 nalaza a sedmicno ih ima 18.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Tripl test
14.11.2011 10:47:13   
Imanlicious
Ja rezultat aminocinteze cekam vec 3 sedmice, kako kazu bilo je jako puno zena koje su radile u oktobru, i rekli su mi da nazovem tek sledece sedmice, al ovo cekanje bas izljudjuje!

(odgovor članu lelli)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Tripl test
17.11.2011 10:16:25   
mamaibabo
Pooz drage moje ja radila triple test i sad ludim je kod dr.idem tek za 3 nedelje a pojma nemam šta ovo piše....ovako.

  • AFP-20,8 u produžetku ovog istog piše gore prije tabele korigovani MoM-0,70
  • hCG-15785 ovaj MoM-0,53
  • uE3-3,36 ovaj MoM-2,07
    [E sad :RIZICI NA DAN VADJENA KRVI:

    • DOBNI RIZIK-1:533
    • RIZIK ZA TRISOMIJU 18- 1:<10 000
    • BIOHEMISKI RIZIK(T21)-1:2803
      RIZIK ZA DEFEKT NEURALNE CIJEVI(NTD)-1:5739 ETO DRAGE MOJE AKO NEKO NESTO ZNA MOLIM ZA POMOČ....DA IMAM 33GOD.!!!!!!!!!!!!!!!!




    /ul]
    /ul]

    (odgovor članu Imanlicious)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Tripl test
17.11.2011 11:03:13   
Dinkica
mamaibabo malo sam prosurfala i našla normalne vrijednosti za AFP, hCG i uE3,

za AFP normalna vrijednst  0.4 < MoM <2.4
za hCG isto tako
a za uE3   MoM treba da bude veći od 0.5

Evo i linka

Nadam se da ćes sad biti mirnija user posted image , sretno


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Tripl test
17.11.2011 11:17:42   
mamaibabo
hvala dinkice oooo bas ti hvala!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image pogle sam ovaj link i smirila sam se ajoj da samo znas kako sam se bila zabrinula ,ovi testovi me izluđuju nemoze čovjek ni uzivati u najljepsem stanju zbog ovih testova.......user posted image user posted image user posted image user posted image toliko smo čekali bebača i sad samo brige ,valjda je i to normalno,ja nisam pusač moj suprug pusi,tako da ga dodjem kao pasivni pusač mada moram priznati da nepusi sad u mom prisustvu,nisam paničar po prirodi al eto čovjek brine! HVALA TI DINKICE ULJEPSALA SI MI DAN!!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Tripl test
17.11.2011 11:24:42   
Dinkica
nema na čemu, samo se opusti u uživaj u najljepšim mometima

našla sam i kalkulator rizika za trisomniju, ukucala tvoje vrijednosti i rezultat je zelen, pocrveni kad je alarmantno.

Doktor će sve to akoBogda bolje objasniti al eto do tada se opusti user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Tripl test
17.11.2011 12:33:18   
mamaibabo
dinkice ovo je superuser posted image po ovom kalkulatoru i statistika je daleko bolja...juuuuuupiiiiiiuser posted image ti si moj andjeo čuvaruser posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Tripl test
18.11.2011 10:51:03   
Merjema_Saraj
Buduće mamice, vidim da spominjete 4D pa me zanima gdje se može uraditi, privatno ili ima i na GAK-u?I kako do toga?Hvala vam!
user posted image

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Tripl test
18.11.2011 17:21:19   
daca8282
sva sreca nije mi trebao ,cital sma o njemu po netu.
kazu uzmu ti krvi i neka tri test rade al ti nesto u procentima kazu za rizik hocel ti beba biti ok , meni se to ne svida ja volim konkretne stvari.ali kazem hvala bogu nije mi trebalo!

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Tripl test
18.11.2011 17:45:29   
mamaibabo
4D ide imas u svim malo bolje opremljenim ginekoloskim ordinacijama(Mehmedbasič,Agram )za ove navedene znam 100% i da ima na jezeru 4D zajednički za sve dr.na jeteru al kako do njega to vijeruj neznam....pooooozuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Tripl test
19.11.2011 10:33:17   
Merjema_Saraj
Hvala! :*

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Tripl test
19.11.2011 10:53:57   
mamaibabo
nema na čemu draga,ja lično nisam isla na 4D isla sam na 3D to ti je haman isto ,mada dr.forsiraju 4D a njegova cijena kod Mehmedbasiča je 200km user posted image ja lično mislim da je to preskupo i nepotrebno......poooooz i javi sta bi....user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Tripl test
19.11.2011 10:58:01   
teacher75
slazem se, ja sam isla na 3d kod mehmedbasica i kosta 50km sto je ok cijena, nema potrebe za 4d

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Tripl test
19.11.2011 10:59:56   
Emica_sa
Teacher kad radis ultrazvuk,ukljuci li ti 4D,meni je ukljucivala,svaki put malouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Tripl test
19.11.2011 11:04:22   
Miracle*3
IZVORNA PORUKA: Merjema_Saraj

Buduće mamice, vidim da spominjete 4D pa me zanima gdje se može uraditi, privatno ili ima i na GAK-u?I kako do toga?Hvala vam!
user posted image


Mozes uraditi privatno(170 km) ili na DIP-u, s tim da ima 90% lazno pozitivnih i metoda uopste nije pouzdana. Dobar ginekolog i ultrasonicar je dovoljan ja mislim, ovako te samo glava moze zabolit

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Tripl test
19.11.2011 11:04:50   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Teacher kad radis ultrazvuk,ukljuci li ti 4D,meni je ukljucivala,svaki put malouser posted image

jeste po malouser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Tripl test
21.11.2011 14:45:14   
amiyca
Ovo sa nalazima s DIP-a nesto nije u redu, drage trudnice. Ja sam radila double test i nisu mi dali nalaz, vec samo informaciju da moja velicina ploda koja odgovara 11. nedjelji (34 mm) nije podrzana u njihovom programu koji ide od 38 mm-84 mm, a double se radi od 10.-13. nedjelje. I ti sad budi pametan????!!! user posted image  Vodi me dr. Idrizbegovic i on mi je rekao da zene masovno dolaze sa losim nalazima i bez ikakve potrebe idu na amniosintezu i da ovaj program koji izbacuje podatke na DIP-u nije u skladu sa mjerenjima koja imaju doktori na GAK-u. Ove nedjelje trebam raditi tripl i ne znam sta da radim. On mi preporucuje privatnu laboratoriju na Ilidzi... Kontam da uradim i kod jednih i kod drugih, jedno vadjenje krvi vise, manje...pa da vidim ima li razlike...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Tripl test
22.11.2011 9:42:22   
ivannna
Ja sam imala, kao sto se moze vidjeti u nekim prethodnim postovima, čitav cirkus sa dipovim nalazom, ako ces placati u lab. na Ilidži, a nije ti mrsko uradi i ovaj na dipu, mislim da je problem sto im software racuna gestacijsku dob samo na osnovu jednog parametra (bpd), sto def nije ok
Sretno i bez sekiracije...

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Tripl test
22.11.2011 15:03:19   
Merjema_Saraj
Drage moje, neću najvjerovatnije ići na 4 D.Što ste rekle, preskupo je a u pet deka je to sa 3 D. Ali je fol u tome što sam ja počela voditi trudnoću u Zavodu u Skerlićevoj, i zapala me doktorica kojoj neću ime spominjati, ali jako je nezainteresovana i taj ultrazvuk koji mi je radila ( prvi) je bio katastrofa.Ni A ni B.Pa heej, to je prvi put da vidim bebu a ona ni mukajet.Hajde da je već pred penziju pa joj dosta priče, shvatila bih, pa bih pitala, ali ona mlada, ne može imati do sad 100 trudnica da im je vodila trudnoću, pa može makar malo....se posvetiti.Ma ne znam, razočarana sam skroz, zato sam tražila privatno pa reko kad ću privatno hajde da 4 D.Ali sam skontala da ću se prebaciti u Državnu.Tamo se akobogda planiram i poroditi, pa ćemo vidjeti šta će biti, jer u Zavodu mi nema napretka očigledno, nit ona haje nit išta.Svašta vala.

Hvala vama i cmokim vas sve  :*

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Tripl test
22.11.2011 17:42:52   
selmaaa_sa
joj super tema, nazalost i mene se dotice.bas sam ovdje dobila puno informacija!
voljela bih da mi ne trebauser posted image

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Tripl test
22.11.2011 21:12:55   
amiyca
Ma ja sam odlucila raditi bas kako mi ivanna rece, i privatno i na Ilidzi. Nemam ja sad vremena da cekam njihov nalaz pa da onda idem na Ilidzu... Ne kontam kako mogu tolike zene prepadati. Kaze mi dr da, dok se tripl radio samo privatno, pravo je malo bilo losih nalaza ili nalaza tipa ''ne moze nam program izmjeriti''. Sada svaka gotov zena mora na amnio zbog ove budalastine. Halali cu lovu i bas me interesuje kakvi ce rezultati biti. Radim sutra na DIP-u i ako stignem odoh odmah na Ilidzu. Drzite mi fige... user posted image
Merjem_Saraj, mogu misliti kako ti je... Promijeni dr. Ja sam srecom odmah bila na GAK-u jer sam se lijecila na odjelu za sterilitet, ali nisam ostala kod dr. Godinjaka, jer ga nikada nema i nemam zivaca da ga cekam satima. Zbog problema na pocetku trudnoce, kada dr. Godinjaka nije bilo, mijenjao ga Idrzibegovic i ja ostala kod njega. Nazovem na mob, narucim se i super. Mozes otici i kod Masica privatno, a on ti svakako radi u Drzavnoj... Sretno!!!

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu selmaaa_sa)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Spavanje sa ugašenim svjetlom!
Marija13

Kada su vaše bebe počele spavati u mraku?

Poslije 40 dana. (61%)

Poslije 3 mjeseca. (5%)

Poslije 6 mjeseci. (6%)

Poslije godinu dana. (28%)


Broj svih glasova: 169

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *