|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
26.2.2012 17:36:25   
klemzi
Ja ti jedino znam da ćeš se rasteretiti ako uradiš amniocintezu jer spina bifida se može otkriti ovom pretragom, 100 %
Sretno, kakogod odlučiš user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu purepurple)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Tripl test
27.2.2012 21:47:21   
KupusLivada

IZVORNA PORUKA: Miimy

pozz mene interesuje na koji nacin mogu uraditit tripl-test na dipu sta mije potrebno koaj uputnica jel moze od dr. opce prakse i jel se vadi dole u prizemlju dipa... hvala

ne znam kasnim li sa odgovorom... ja sam isla sa uputnicom ginekologa plus obrazac od gin. koji mora biti savrseno tacno popunjen. sa tim te posalju na treci sprat dip-a da inzinjerka pregleda obrazac... kako je ona moju doktoricu maltene nazvala nepismenom, ja taj test nisam na kraju ni uradila... ima negdje detalno kako sam prosla u postovima iznad (to je bilo ljetos)... sretno na dip-u u svakom slucaju...

btw, vidjela sam da sada i biochem radi triple, ko ce ici privatno neka provjeri da nisu sta jeftiniji od luzana?

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Tripl test
9.3.2012 12:05:26   
veeseelaa
jel sad sve trudnice moraju raditi tripl test?
čemu to kad on nije pouzdan???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Tripl test
9.3.2012 12:14:36   
xxwxx
Koliko ja znam ne moraju ga raditi. Ja ga nisam radila. Prvo iz razloga jer se radi u 16 tjednu najranije i dok dodju rezultati 7 dana. Kada i dobijes te rezultate oni nisu pouzdani i nakon toga opet na amnio i to najranije u 18. tjednu. Po meni je taj tripl najbolje preskociti i raditi odmah amnio ako ima indikacija.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Tripl test
9.3.2012 12:19:56   
veeseelaa
nema nikakvih indikacija al rekli joj dr da sada sve trudnice šalju na tripl test user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu xxwxx)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Tripl test
16.3.2012 12:27:51   
Suncica_
caoo swima..

ja sam juce bila na pregledu, 11 nedjelja...

nn mi je 2.6, kaze doktor da je na granici i za mjesec dana mi je zakazao tripl test. Moram priznati da sam se malo zabrinula... Da li to znaci da postoji mogucnost od nekih komplikacija ili???user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Tripl test
16.3.2012 12:45:56   
xxwxx

IZVORNA PORUKA: Suncica_

caoo swima..

ja sam juce bila na pregledu, 11 nedjelja...

nn mi je 2.6, kaze doktor da je na granici i za mjesec dana mi je zakazao tripl test. Moram priznati da sam se malo zabrinula... Da li to znaci da postoji mogucnost od nekih komplikacija ili???user posted image


ako se ne varam ovo nije na granici, jer su vrijednosti do 3mm normalne

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Tripl test
16.3.2012 16:12:45   
nutellica
i ja mislim da je to ok, ne brini se unaprijed meni je u 12 sedmici bio nn 1.3mm...potrazi ti misljenje drugog ljekara sta znas!

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu xxwxx)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Tripl test
4.4.2012 6:08:57   
novi kolacic
Joj zene, meni se evo povraca od muke!!! Pomozite da odlucim sta da radim...
Meni 31. a muzu 32.god ; prvo dijete rodeno normalno,...U ovoj trudnoci nuhalni bio kod jednog dr. oko 1 mm a drugog 1,3. Sve izgledalo OK, ali zbog velike temperature u pocetku trudnoce uradim tripl test i tu mi izbaci rizik na Down 1:72!
E sad, na netu procitah da kod debelih trudnica (sto su mi u proracunu uzeli kao otezavajucu okolnost), nivo hormona fetalnih je razrjedeniji jer je veca kolicina krvi, sto moze dati lazno pozitivne rezultate. Dr. je ostavio meni da odlucim dal cu ponoviti test privatno, ali me za svaki sl.narucio na amnio 16.04.
Da li da ponovim test ponovo privatno (kad je to samo statistika) i da li ce mi rezultati stici na vrijeme + 4D u Agramu ili da idem na amnio da budem mirna?
Znam da statisticki nisam opterecena, godine su dobre, genetika dobra, al danas poslije rata kod nas zene sve cesce radaju D. i u dvadesetim? Jos pijem neke antidijabeticne lijekove za gluforminsku rezistenciju, pila Xiclav na pocetku trudnoce, uf kod mene svega...

A opet me strah jer mi je posteljica naprijed+imam zadebljali prednji zid materice (suspektni miom)+ debela, strah me da ne pobacim...

Joj, post je jako dug, ali stvarno izludih od brige ne znajuci sta da radim :(

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Tripl test
4.4.2012 10:11:17   
xxwxx
Niko ti ne moze savjetovati sta da ucinis, ali privatno uraditi triple je poskupo ako se ne varam, a opet je statistika i nije pouzdano.
Meni nista ne znaci pouzdanost testa od 75% zato ga nisam niti htjela raditi. Zasto platiti nesto pa se nakon toga misliti jesam li ja jedna od one 4 trudnice kojoj je pogrijesio test. Zato sam lijepo platila privatno amniocentezu i imas pouzdane rezultate za 14 dana umjesto cekanja od mjesec dana.
Ne nagovaram ni na sta, samo kazem sta sam ja uradila, i sad sam mirna. Odluku moras donijeti sama.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Tripl test
4.4.2012 10:29:31   
abh
Uradi amniocintezu. Nije to nista strasno. Ja sma radila prvi put i evo spreman se u ponedeljak opet. Sve moje prijateljice su radile. Vjerovatnoca da pobacis je jako mala.

(odgovor članu xxwxx)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Tripl test
4.4.2012 10:39:17   
novi kolacic
Uh, hvala na odgovoru...Ali tek amnio ne bih mogla ici privatno, 700km je ipak previse...I ako je uradim ici cu na GAK, valjda znaju sta rade user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Tripl test
4.4.2012 11:56:49   
xxwxx

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Uh, hvala na odgovoru...Ali tek amnio ne bih mogla ici privatno, 700km je ipak previse...I ako je uradim ici cu na GAK, valjda znaju sta rade user posted image


Ma naravno da znaju sta rade, sve je isto samo se rezultati cekaju malo duze :)


(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Tripl test
4.4.2012 15:07:16   
ajla86
cure molim vas..iducu sedmicu moram raditi triple test..receno mi je da dodzem u pola 8 ujutru na GAK na uz da me pregleda dr a onda da idem na DIP
zanima me...da li idem kad je moj dr radi ili idem na taj dan kad mi je receno bez obzira ko ce me pregledati-trebam u srijedu doci
zovem ih evo ima pola sata a niko mi se nejavlja...
koliko se cekaju rezultati sa dipa...
i kod mene u domu zdravlja racunaju 14 sedmicu a na Gaku 15 sedmicu-a vidim da je jako bitno u kojoj sedmici radzeno-kome da vjerujem.da to naglasim na pregledu prije triple testa na uz kad me budu gledali da tacno odrede sedmicu ili sta....

(odgovor članu xxwxx)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Tripl test
4.4.2012 15:20:30   
mala87
ajla meni je UZ uradila dok u domu zdravlja a na dipu vadila krv............e jako je bitno da znas tacno koja si seedmica a i rece ti dok koji ti bude radio UZ.........a da ides isti dan kad ti dok uradi UZ da vadis krv na dip........
na dipu nalaz ce ceka od 10-15 dana ostavis svoj br da ti jave kad nalaz bude gotov ili ti uzmes njihov br. pa nazoves.......

sretno i nemoj da se puno brines.........user posted image


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Tripl test
4.4.2012 15:22:47   
ajla86
hvala duso....ma meni vode trudnocu na ginekologiji pa zato da dodzem mozda gore da mi rade uz...
bit ce valjda sve inshalla uredu...

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Tripl test
4.4.2012 15:44:32   
xxwxx

IZVORNA PORUKA: mala87

ajla meni je UZ uradila dok u domu zdravlja a na dipu vadila krv............e jako je bitno da znas tacno koja si seedmica a i rece ti dok koji ti bude radio UZ.........a da ides isti dan kad ti dok uradi UZ da vadis krv na dip........
na dipu nalaz ce ceka od 10-15 dana ostavis svoj br da ti jave kad nalaz bude gotov ili ti uzmes njihov br. pa nazoves.......

sretno i nemoj da se puno brines.........user posted image



Mene samo zanima sta oni rade, jer 10 do 15 dana je malo previse za nalaz rađen iz krvi. Ovo samo kod nas ima.
I ako odes u 15 tjednu cekas do 17 rezultat i ako nesto ne daj boze nije uredu ne mozes si zakazati amnio prije 19 sto je poprilicno kasno.



(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Tripl test
4.4.2012 15:45:48   
ajla86
stvarno je dugo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu xxwxx)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Tripl test
4.4.2012 15:51:37   
novi kolacic
Ja sam radila prosli mjesec i nalaz mi bio gotov za 4-5dana (DIP)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Tripl test
4.4.2012 16:06:53   
ajla86
ozbiljno???
hajde valjda ce i meni...

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Tripl test
4.4.2012 17:06:09   
mala87
ja sam zvala 11-ti dan i nalaz je bio gotov ali one to kazu za 10-15 dana............
ajla sretno i aBd da sve bude ok ali moras prvo da se informises jer tripl test nije nista sem statistike da se ne bi bez razloga sekirala........i dosta su ne posuzdani.........jos te nesto zbunjuju sa tim sedmicama nalaz moze da bude cista fula.........

ja sam radila i samo ja znam koliko sam se nasekirala i ako sam znala da su nepouzdani......user posted image user posted image


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Tripl test
4.4.2012 17:10:50   
ajla86
znam da nisu pouzdani mada mislim da cu ukoliko bude potrebe raditi i amnio...kako se vec zove neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kako si ti provjerila jeli sve uredu-obzirom da si se nasikirala...

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Tripl test
4.4.2012 17:12:18   
novi kolacic
E da, ne radi bolje ti je...Ja sam ga uradila i evo od 2 ujutro (da tad sam se probudila) kao luda surfam po netu citajuci o testovima, amniocentezi, pouzdanostima i sl.glupostima, a to je pravo zdravo za trudnicu zar ne?

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Tripl test
4.4.2012 17:23:01   
mala87
moj nalaz nije bio uredan na downov sindrom i jos jedan kao moguce da se beba fino ne razvija bar je meni tako dok objasnila i predlozila mi da radim dalje pretrage...............a sam odbila da radim amino, to je naravno na tebi da li ti zelis raditi dalje nalaze ili ne........

razlog sto sam odbila da radim je bez obzira sta bi mi ti nalazi pokazali ja ne bi isla na abortus.......u ovo sam bila sigurna i jako mi je zao sto sam uopste pristala da radim tripl ali eto covjek se zezne s vremena na vrijeme................i jos jedan razlog je to sto kad sam otisla kod one dok. injz. je sto me zena bukvalno pitala sta pise na onom obrascu sto je moja dok napisao podatke sa UZ..............iskreno vidjela sam da su tako nestrucni da mi se dip okrenuo oko mene.user posted image ...........
.....ja sam otisla na 4D samo sam zeljela da vidim da li se je moja bebica fino razvila i  na UZ dok je uradio sve potrebna mjerenja i rekao po njegovom da je beba masAllah i da nemam razloga za brigu......user posted image  

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Tripl test
4.4.2012 18:16:42   
ajla86
nadam se da ce te dragi Bog obradovati i tebe i sve yene na ovom svijetu sa zdravom bebom...
a gdje si isla na 4 d uz??i ja koliko sam cula tek se moze oko 23-24 sedmice fino vidjeti jeli sve uredu.
nevjerujem da bih i ja odlucila na prekid jer dragi Allah dz.s ga dao takvog ko sam ja da odlucim dal ce se dijete roditi ili ne...al eto makar da znam da se pripremim na sve nedaj Boze...
molim te reci gdje si isla na taj uz i u kojoj sedmici da odem i ja da provjeri jel sve uredu..hvala

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *