|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
23.11.2011 8:40:18   
ivannna
Amyca imas u Suncu 4D uzv (al sto kažeš isto što i 3D jer je četvrta dimenzija vrijeme, znači ništa bitno za morfologiju ploda), nije skup 50 km, za trudice, jer oni kao promoviraju zdravu trudnoću i "moderno" vođenje trudnoće pa su i cijenu napravili prihvatljivom. Ja sam isla tamo na 4D.
A ispostavu lab. na Ilidži imaš i u gradu, i možeš i tu izvaditi krv, u stvari sve zavisi gdje stanuješ pa ti je bliže.

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Tripl test
23.11.2011 9:33:18   
Merjema_Saraj
Ja sam neki dan zvala Sunce i rekli su mi da je 4d 110 KM?!

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Tripl test
23.11.2011 12:34:43   
ivannna
Kako, kad sam ja jucer bila i platila 50 km, a nemam njihovu policu osiguranja, jesil rekla da je za trudnice uzv?

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Tripl test
23.11.2011 12:46:55   
chuci
trudnički UZV se u suncu plaća 50 KM, ja sinoć bila.
i prebaci dr par puta da vidiš 4D, meni je super bilo, i mm ušao i gledao
beba mu mahnula :D

ako tražiš 4D u cjenovniku piše 100 KM, ako sam dobro vidjela, pretpostavljam da tu cijelo vrijeme prebaci na 4D, pa ti na kraju da CD sa snimkama, ovo samo pretpostavljam, nisam sigurna


< Poruku je uredio chuci -- 23.11.2011 12:48:04 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Tripl test
24.11.2011 10:43:49   
amiyca
Juce sam uradila tripl i na DIP-u i na Ilidzi (bilo mi blize ivanna... user posted image ). Mjerenja su ovakva BPD 37, Femur 19, trudnoca 16+2... Po tablicama na netu, sve ok, al vidjecemo nalaze... Nalaze cekam 10-tak dana. Bas me interesuje hoce li biti razlike. Ovaj 4D sam kontala otici malo poslije. Hvala na info, stvarno je cijena prihvatljiva...al ni 3D koji rade na GAK-u nije los...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Tripl test
24.11.2011 13:15:47   
Merjema_Saraj
Ivanna, jesam rekla sam, ona kaže 110 KM.user posted image
Nazvaću ponovo, baš da vidim šta će mi opet reći.
Amyca, mi smo skoro u dan isto trudne user posted image  Hehe

Lijep vam pozdrav mile mamice :*

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Tripl test
24.11.2011 15:13:52   
amiyca
Merjema_Saraj, onda cemo se pratiti... user posted image  Sretno nam... i svim ostalim trdunicama... user posted image

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Tripl test
24.11.2011 15:27:22   
Merjema_Saraj
user posted image Hoćemo!user posted image  I upravo tako, neka nam je svima sa srećom!!!user posted image

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Tripl test
1.12.2011 19:46:33   
amiyca
Drage trudnice, evo mene sa nalazima oba tripl testa... Onaj sa DIP-a ne valja, a onaj od privatnika valja... Radjen isti dan, 23.11. Kome vjerovati??!!! user posted image  Rezultati krvi razliciti, a na DIP-u upisali da sam radila test sa 17+2, a na obrascu koji je popunio dr pisalo 16+2... Koristili su BPD Hadlock metod odredjivanja, i garant zbog toga stavili ovoliku starost trudnoce... Elem, evo rezultata:
DIP: AFP 52,1 MoM: 1,19 HCG: 44.604 MoM: 1,79 nE3:0,35 MoM: 0,13; rizik T21 (Down): 1:117, Dobni rizik: 1:565, rizik NTD: <1:10000
Privatni: AFP: 40,68 MoM: 1,25 HCG34.602 MoM: 1,17 nE3: 0,44 MoM: 0,6, tripl test riziko: 1:1327; Dobni rizik: 1:574; Ulm-Index: 1,46, nema povećanog rizika za Down sindrom, Trisomiju 18 i neural defekte, ocekivani specifitet testa 95%

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Tripl test
1.12.2011 20:15:30   
merima_s
Ja sam tripl test radila samo na DIP-u i pokazao je povecan rizik za DS. Ista stvar mi se desila sa sedmicama trudnoce, ja bila 15 oni upisali 16+. Amniocentezu nisam ni radila jer pobacaj nije dolazio u obzir. Hvala Bogu, test je bio pogresan, ja rodila bebu potpuno zdravu i normalnu. Ja mislim da ga uopste ne treba ni raditi, ni na DIP-u ni privatno, kod prvih jer su im pogresni rezultati a kod drugih jer je preskupo a sam testnema dijagnosticku vec samo statisticku procjenu. Ako neko zeli znati je li sve OK sa bebom najbolje je odma ici na amniocentezu i biti rahat, a ne,uglavnom bespotrebno, toliki stres prezivljavati kad nam najmanje treba.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Tripl test
2.12.2011 10:00:16   
Merjema_Saraj
Draga Amyce, hvala Bogu da je rezultat kod privatnika u redu! A što se tiče njih i njihovih procjena kao što kaže Merima_S, najbolje je i ne raditi....jer ne dao Bog da pogriješe kao što su njoj ;( i onda sve mjesece se sekiraš a na kraju krajeva sve je u Božijim rukama i biće šta će biti.
Mene je doktorica poslala ( ona na koju sam se žalila, mlađahna), da radim Tripl test iako je nuhalni nabor bio u redu.Ja je pitam pa zašto da radim, odgovor je bio PA ETO.Hajd dobro, dođem ja taj i taj dan da uradim ultrazvuk pa da idem na GAK, kad druga doktorica koja je mijenjala ovu veli-pa doktorica ti je pogriješila sedmicu trudnoće, tebi je rano za Tripl, dodji slj.sed.Dodjem, kad kažu mi-pa nisi nigdje naručena, nemamo te upisanu, pa reko-kako ću biti kad mi dr nije dala uputnicu samo govori -dodji tad, dodji tad!Ove druge dr.se kao naljutiše na njenu bahatost i zatvoriše vrata, a meni knjižica osta u ruci a ja u čekaonici.Tako da se lijepo odatle pokupim i odlučim da neću raditi Tripl.Pa nadam se da će sve biti dobro ako Bod da.
Inače, prebacujem se kod nekog u Državnu jer sam se pravo razočarala u Skerlićevoj....
Sorry, ja odužih, uglavnom, drago mi je da vam je sve u redu, nadam se da je i kod mene tako, pa se čitamo :)

p.s. Amyce, pošto smo mi ista dob trudnoće, koliko si do sad ti radila ultrazvuka?


(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Tripl test
2.12.2011 12:02:15   
amiyca
Uh, ja sam ti do sada radila brdo UZV, 6 komada... Prvi nakon sto mi je ustanovljena trudnoca, drugi nakon krvarenja, treci 8 dana poslije drugog, cetvrti mjesec dana poslije treceg, peti mjesec poslije cetvrtogi sesti sedmicu poslije petog, kada sam isla na mjerenje za tripl... Vodi me dr. Idrzibegovic na GAK-u, sasvim slucajno... Trebala sam biti kod dr. Godinjaka, ali je u vrijeme kada je meni ustanovljena trudnoca bio na g.o. Tako ostadoh kod ovog dr. Ok je. Kada sam otisla nakon krvarenja odmah mi dao broj mobitela da zovem ako bue trebalo. Tako dogovaram i preglede. Donesem uputnicu, uglavnom ne cekam dugo...
Sto se tice ovih testova, znam da su to statisticki podaci, ali imaju obavezu da salju, pogotovo starije trudnice... Meni na DIP-u nisu izbacili ni rezultate double testa jer je po njihovom programu plod bio mali... Tripl sam radila, a ko zna, mozda odem i na amnio...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Tripl test
2.12.2011 13:00:12   
Merjema_Saraj
Ja sam čula da je amnio opasna...A zašto radiš sve to, je li postoji rizik?Mislim, žao mi da se patiš...
Ti si znači na GAK-u, a ja taman mislila možda budemo zajedno u sobi user posted image  


(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Tripl test
2.12.2011 13:08:09   
amiyca
Ne mislim da se patim... Meni je 33, muzu 35, ovo nam je prva trudnoca...nakon 2,5 godine pokusaja, nalaza, lijecenja, suza, stresa... Sve te nalaze koje sam radila, radila sam po misljenju dr,  nisam nista sama trazila... Ako bude trebalo da radim amnio, radicu je... Radile su je mnoge zene, pa ako budem i ja trebala, Boze moj... Na kraju krajeva amnio je i najpouzdanija metoda... Vidjecemo sta ce dr reci...
Ja sam na GAK-u od lijecenja steriliteta, pa tako i ostadoh... Sve su to nijanse. Nekom je neki dr dobar, a drugom taj isti nije... Kako se namjeris... user posted image

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Tripl test
3.12.2011 9:17:39   
Merjema_Saraj
Draga Amyce, s obzirom na sve što si napisala....veoma mi je drago zbog tebe i od srca ti želim svako dobro i da sve protekne u najboljem redu!Prirasla si mi srcu odmah, s obzirom da su nam user posted image bebice iste dobi :)

Čuvaj se i čitamo se user posted image

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Tripl test
29.1.2012 13:12:33   
yasemin
enna draga kad se greške dešavaju u pravno ipak sređenoj zemlji Italiji Bosnu čovjek ne može ni komentarisat , analiza aminocenteze se koja se radi na Gaku kažu da se uzorak šalje u sloveniju pa samo se greške mogu zamisliti ...tako da mi u Bosni  možemo samo moliti Alaha da nam podari zdravu i živu bebu  

_____________________________

yasemin

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Tripl test
29.1.2012 13:33:18   
mala87
Draga Amycei ja sam nedavno radila tripl test na dip-u, pokazao mi je rizik na DS, greska se i kod mene desila dala sam krv 15ned +3, a na nalazu mi je pisalo 15 ned +5, a taj test je nista drugo nego statistika, znaci nije nimalo pouzdan..........ja sam odbila da radim dalje pretrage, bila sam trudilica 3.5 god tako da mi nije palo na pamet pobacaj  otisla sam na  UZ 4D i smirila svoje brige.......

aBd nadam se da ce  UZ biti ok.........pozzzzz


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Tripl test
29.1.2012 14:05:50   
yasemin
ja sam jućer uradila Tripl u Lužanima , razlog što smo pokušali amino 23-1 ali nije se mogla uraditi nije doktor imao prolaz za iglu zbog posteljice (a objasnio je da je rizik puno veći ako se ide kroz posteljicu) 6 .2. ćemo opet pokušati , pa ako se bude mogla izvesti uraditi ćemo je .... a tripl smo  uradili jućer bila je tačno 18 +0 nedelja trudnoće tako ako amino ne bude mogao da bar imamo tripl (bez obzira na njegovu nepouzdanost)...da bude sve AkoBogda u redu borili smo se sa neplodnošću tri godine.....nuhalni nabor  u 13-2 sedmici je bio 2,5mm doktor je rekao da je OK kao i da ćim je razlika između veličine glavice i bedrene kosti 2 mm on iz svog dugogodišnjeg iskustav zna da je sve OK


_____________________________

yasemin

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Tripl test
29.1.2012 18:12:30   
amiyca
Meni je nalaz sa Ilidze bio uredan, a sa DIP-a isto kao kod mala87 los. Ja sam na kraju radila i amnio i, hvala Bogu, sve ok. Ne znam sta bih rekla na tu aljkavost nasih doktora. Samo da se sekira covjek... user posted image

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Tripl test
29.1.2012 19:24:41   
mala87
ne volim da kritikuje ali moram i ovo da napisem..............

sve one koje su radile tripl test na dip-u znaju da vas posalju gore n 3 sprat kod dok.injzinjera da odobri vadjenje krvi ja kad sam otisla ona doktorica se okrenula prema mojoj mami i pita je sta pise na onome nalazu gdje su napisani podatci o bebi.........user posted image ........ jos na kraju kaze dobro idi izvadi krv ali ja ovo ovdje nista ne kontam sta je moja doktorica mjerila ...........user posted image .........

zalosno..............a meni srce hoce da iskoci.......puno bi mi lakse bilo da je sutila bar bi mislila da zna sta radi.........


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Tripl test
7.2.2012 13:05:47   
yasemin
danas sam dobila rezultate tripl testa i evo rezultata :
    AFP     42,62                ref vrijednosti  27-137
              1,17                                         <2

ostriol /slobodni/     1,58       ref.vrijednosti   0,70 -2,20
                              1,28

beta -HCG              17128     ref.vrijednosti 7192-47512
                             0,92    


trisomia -scrininig-parsmetri 
starosna rizičnost      1:683
tripl test riziko            1:6841   ref, vrijed, 1:295 out off
Ulm index                    0,48                        <8,1

interpretacija nema ppovećanog rizika na Down sindrom , Trinsomiju 18 i natural efekte


pa ako neko od Vas može dati svoj komentar na ove rezultate (obzirom da ne mogu do svog ginekologa zbog vremena ) bila bih Vam zahvalna ,,,,,,,,,



_____________________________

yasemin

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Tripl test
7.2.2012 14:54:02   
klemzi
Meni ovo izgleda ekstra user posted image user posted image
Sretno Yasemin i uživaj u trudnoći user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Tripl test
14.2.2012 13:09:37   
yasemin
hvala ti Klemzi

_____________________________

yasemin

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Tripl test
19.2.2012 8:32:45   
Miimy
pozz mene interesuje na koji nacin mogu uraditit tripl-test na dipu sta mije potrebno koaj uputnica jel moze od dr. opce prakse i jel se vadi dole u prizemlju dipa... hvala

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Tripl test
26.2.2012 16:32:01   
purepurple
Molim vas da netko napise ako nesto zna o rezultatu triple testa : Znacajno povisena razina AFP u krvi ( alfaproteini) , rizik 1 : 12 spina bifida. ostali rezultati: nema rizika za tri.18 i Down. Dr. je detaljno pregledao plod na uzv, po njemu je sve uredno, ali se brinem. imam 25 god. i nisam imala nikakve komplikacije u trudnoci , ni inace. trudna sam 17 tjedana.
Unaprijed hvala!

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *