|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
10.6.2013 11:22:21   
Naida8
Ne znam da li je neko vec napisao ovo sto me zanima.. ali da ne iscitavam sad bas sve - zna li neko moze li trudnica zahtijevati triple test, radi li se na GAK-u i placa li se naknadno? Hvalaa

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Tripl test
10.6.2013 16:27:26   
ena0002
Triple se radi na DIPui radi se u 16 ili 17 sedmici a bolje mozda u 16 jer se rezultati cekaju 7-10 dana...a to sve zbog toga ako ti pokaze rizik da se amnio moze uraditi u 18-oj. Gin ti mora popuniti formular u koji unosi podatke sa zadnjeg pregleda i moras imati uputnicu. E sad ono sto sam ja upratila je da na DIPu u zadnjih godinu dana rezultati triple testa jako velikom broju zena pokazu povecan rizik na Downov sindrom....ima zena koje su cak radila isti dan nalaz na DIPu i privatno i ovaj na DIPu pokaze rizik a privatno bude OK...a kada sa DIPa dodje nalaz sa povecanim rizikom gin te dalje uputi da radis amnio.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Tripl test
11.6.2013 9:21:49   
Naida8
Tako znaci.. Hvala na odgovoru u svakom slucaju..Ja sam htjela moliti dr. da uradimo triple iz predostroznosti, ali ipak, ako mi sam ne kaze necu ni ja spominjati..

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Tripl test
14.8.2013 23:06:47   
irmaMama
Da li je neko od vas stručan da protumači rezultate triple testa koje sam danas dobila .
Piše ovako:
probir trisomije 18 : 1:125 nizak rizik
probir za oštećenje neuralne cijevi 0,64 AFP u području niskog rizika
probir trisomija 21 1:210 povećani rizik, koncentracija nE3 je niska (0,59 ng/ml). Pripada grupi od 210 trudnica čija je trudnoća ugrožena trisomijom 21.
Malo sam sad zabrinuta zbog rada amniocenteze , dali trebam ici na amniocentezu ili ne? Šta ako bude pozitivno?
Hvala Vam

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Tripl test
15.8.2013 8:32:51   
dambolina
draga irmaMama, ne bih ti znala protumaciti rezultate testa, ali sam se ja bas iz ovih razloga odlucila protiv ovih testiranja. Hormonska testiranja su generalno najnepouzdanija i samo su statisticki pokazatelji. Jedini dijagnosticki test je amnio, ali nju treba uraditi samo onaj ko zna sta bi sa rezultatom. Dakle, ja bih licno dobrooooo razmislila sta mislim sa rezultatom, pa se onda odlucila na test.

Jesi li razgovarala sa svojim ginekologom?

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Tripl test
15.8.2013 8:41:37   
irmaMama
Hvala ti dambolina. Još nisam se čula sa doktorom jer je na godišnjem odmoru, pa ću potražiti drugog doktora. Svjesna sam ja da su to statistički rezultati, ali me sad uznemirava sve to. Da li da obavim amnio ili ne? Rizik je graničan.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Tripl test
15.8.2013 8:58:50   
dambolina
Ako znas sta ces sa rezultatom, uradi amnio. Jer ce ti ona jedino dati izvjesnost, odnosno dijanostiku da li je sa bebom sve OK ili nije. To vec moras sama odluciti. Ali mi se cini da si nesigurna, jer si u prvom postu napisala, sta ako bude pozitivna? To vec moras sama dobro razmisliti...

Mada, prema mojim iscitavanjima, taj tripl test je u zadnje vrijeme stalno na granici kad se radi kod nas na DIPu. Jesi i ti gore radila? I ko ti vodi trudnocu inace?

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Tripl test
15.8.2013 9:46:36   
irmaMama
Meni trudnoću vodi dr. Boris Nikulin... Trenutno je on na odmoru, i nedostupan mi je. Da, radila sam na DIP-u i cula sam od drugih da su rezultati uvijek na granici, pa i od njih (sestra u laboratoriji mi je rekla da taj test rijetko ko uradi). Ukoliko bi ponovila test u privatnoj poliklinici mozda bi on dao drugacije rezultate, ali sad mi je vec kasno jer sam 18. sedmica na pocetku.

Neznam trenutno sta da mislim, muz kaze da uradimo ali privatno, jer budu rezultati brze, mog doktora nema da bih uradila na GAK, a i zbog posla ne mogu da nadjem zamjenu, pa bi tokom vikenda ili vec nekako. Hvala ti

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Tripl test
15.8.2013 10:47:51   
dambolina
pa ne znam sad koliko ti je pametno da ponavljas test, jer si vec u 18. nedelji. U laboratori ce ti sigurno reci da je OK, znas kako to ide - samo da ti uzmu pare. A da vidis da nadjes dr. Lejla Imsirija da ti ona procita nalaz? Ja sam od sestre koja radi na GAKu dobila preporuku za nju, kazu da je ona stvarno od boljih strucnjaka gore. Licno nemam iskustva sa njom, samo sa njenom sestrom Naimom, pa ti vidi, nazovi da ti barem neko procita nalaz. I pokusaj da se ne sekiras previse. Jesi li radila mjerenje nuhalnog nabora? Mislim da i od njegove velicine zavisi konacan rezulatat.

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Tripl test
15.8.2013 11:03:42   
irmaMama
Lejla Imsirija... potrazit cu je svakako i zamoliti da mi pročita rezultat. Hval ti na preporuci. Razmislit ću još jednom dobro sa mužem i napraviti odluku. Nekako se nadam da je sve u redu. :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Tripl test
15.8.2013 11:08:19   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: irmaMama

Meni trudnoću vodi dr. Boris Nikulin... Trenutno je on na odmoru, i nedostupan mi je. Da, radila sam na DIP-u i cula sam od drugih da su rezultati uvijek na granici, pa i od njih (sestra u laboratoriji mi je rekla da taj test rijetko ko uradi). Ukoliko bi ponovila test u privatnoj poliklinici mozda bi on dao drugacije rezultate, ali sad mi je vec kasno jer sam 18. sedmica na pocetku.

Neznam trenutno sta da mislim, muz kaze da uradimo ali privatno, jer budu rezultati brze, mog doktora nema da bih uradila na GAK, a i zbog posla ne mogu da nadjem zamjenu, pa bi tokom vikenda ili vec nekako. Hvala ti


Nemaš razlog da ponavljaš tripl. To što je povećan rizik za trisomiju 21 ti ništa zapravo konkretno ne znači. Ja ti predlažem da odeš nekom ginekologu koji je dobar ultrasoničar, odnesi mu nalaz tripla i nek pogleda bebu na dobrom UZV-u, pregleda markere trisomije (nuhalni nabor, nosna kost). Ako je UZV uredu vjerovatno ti neće savjetovati da radiš amniocentezu. Ako bude kakve sumnje onda otiđi na amniocentezu.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Tripl test
15.8.2013 11:08:42   
dambolina
Po forumima sam svasta o njoj procitala, vjerovatno ces i ti cuti svasta, ali ovoj zeni koja mi ju je preporucila potpuno vjerujem jer radi gore i zna sve ljekare. Od privatnika mi je preporucila Nidzaru Abadzic, ali ti je i ona sada na godisnjem odmoru pa ni do nje ne bi mogla doci.

Samo polako i trezveno, bice bebaca OKuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Tripl test
15.8.2013 11:34:07   
irmaMama
Mogla bih potraziti doc. Lejlu Imsirija nakon sto uradim UZV. I tu bi kompletirala sve. Lejla Ka imas li neku preporuku za ordinaciju sa dobrim UZ i nekog dobrog ultrasoničara da mu se obratim?

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Tripl test
15.8.2013 12:26:13   
dambolina
dobar aparat ima Divanovic, al' on je onako poters ako ides prvi put kod njega. Meni je radio anomaly scan u 20. nedelji prosle trudnoce. Ne znam koga bih ti jos preporucila... Mozda LejlaKa ima preporuku?

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Tripl test
15.8.2013 12:30:45   
Lejla Ka
Ja sam išla dr. Begoviću Vernesu, i bila zadovoljna. Nekome je valjao nekome nije (ovo mislim više na pristup pacjentu, nekom legao nekom nije), tako da ja više ljekare nikom ne preporučujem.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 15.8.2013 12:31:36 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Tripl test
15.8.2013 14:03:30   
irmaMama
Evo uspjela sam dogovoriti pregled u utorak u terminu koji mi odgovara i zbog posla kod Dr. Nidžara Abadžić. Zvala sam ordinaciju Vernesa Begovića ali ne mogu me primiti poslije 16:00. Hvala vam drage moje na preporukama.
Razmišljam da bi bilo najbolje da uradim detaljan pregled 4D ili 3D UZV gdje će izmjeriti sve (glava, nos, razmak okica, dužina nosica i duzina tjeme - trtica) i uz nalaze triple testa da mi da mišljenje . Ako mi kaze da nema potrebe za amnio, poslusat cu je. Nekako se nadam da ce tako biti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Tripl test
15.8.2013 14:06:54   
Lejla Ka
Vidjet ćeš da hoće. Fol je u tome da se ti smiriš!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Tripl test
15.8.2013 14:16:35   
dambolina
Evo uspjela sam dogovoriti pregled u utorak u terminu koji mi odgovara i zbog posla kod Dr. Nidžara Abadžić. Zvala sam ordinaciju Vernesa Begovića ali ne mogu me primiti poslije 16:00. Hvala vam drage moje na preporukama.
Razmišljam da bi bilo najbolje da uradim detaljan pregled 4D ili 3D UZV gdje će izmjeriti sve (glava, nos, razmak okica, dužina nosica i duzina tjeme - trtica) i uz nalaze triple testa da mi da mišljenje . Ako mi kaze da nema potrebe za amnio, poslusat cu je. Nekako se nadam da ce tako biti.


Nidzara ti je super, vidjeces. Ona tako smirujujce djeluje na insana, a dugo je godina radila gore na GAKu. Ona ima i dobar aparat, tako da ce ti pregled sigurno dobro i detaljno uraditi. I ja se planiram kod nje naruciti iduce sedmice, ko zna mozda se i sretnemo :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Tripl test
20.8.2013 11:43:55   
dambolina
MamaIrma cekamo izvjestaj sa danasnjeg pregleda!

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Tripl test
22.8.2013 0:29:41   
irmaMama
Evo me konacno... Bila sam na pregledu u utorak, ali ne kod dr. Nidzare vec u poliklinici Sunce. Nisam uspjela naci zamjenu na poslu, a dr. Nidzara prima na pregled do 16:30. UZV pregled je uredan, beba je dobro, lijepo se razvija , izmjeren je obim glavice, obim struka, duzina butne kosti, duzina nosica i kaze doktor da lijepo napreduje, tacno u milimetar po sedmici trudnoce. Nije mi rekao da li da radim amnio ili ne, nego je naglasio da je to odluka roditelja... mene i mog muza. Govorio je o riziku za pobacaj koji postoji ako se uradi amnio i taj rizik je kod mene u vecem procentu nego sto je rizik da nosim bebu sa Down sindromom. Ipak djelovao mi je umirujuce po tom pitanju, ali nije naglasio ni da trebam ni da ne trebam. Glavno je da je beba dobro i da lijepo napreduje:)))
Kad uzmem sve u obzir, mislim da ne bih trebala raditi amnio . Nalazi su mi blizu "normalnog" pokazatelja na triple testu 1:210.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Tripl test
22.8.2013 12:09:04   
Lejla Ka
Ako će ti biti lakše, i ja mislim da nema razloga za nešto tako invazivno kod ovakvih nalaza.

Ne samo da postoji rizik od pobačaja iza amniocenteze, postoji rizik i od lažno negativnog, kao i lažno pozitivnog rezultata.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Tripl test
12.12.2013 11:24:44   
Amerlina
Pozdrav žene.

Imam jedno pitanje. Da li se za Triple test na DIP-u zakaže unaprijed termin ili se samo ode sa formularom koji je moj ginekolog ispunio?

Unaprijed haval na odgovoru!



_____________________________

3 A, 2010, 2014, 2015

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Tripl test
12.12.2013 14:55:13   
Latinka
Samo poranis i odes gore.
Sretno!

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Amerlina)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Tripl test
18.12.2014 19:53:57   
n1kky
Da ne otvaram novu temu...U 10.sam sedmici trudnoće, druga trudnoća i uskoro bih trebala raditi double. U prvoj trudnoći sam otkrila da sam trudna tek u 17 sedmici, tako da nisam radila double test i to mi je novo. E sad, postoji jedan problem: prije par dana sam dobila otkaz (ništa neobično u našoj državi) i još uvijek mi zdravstveno nije sređeno jer sam dobila termin na birou 29.12. i mislim da ću zakasniti na double test. Koliko je on obavezan,postoji li neka alternativa?


_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Tripl test
19.12.2014 0:11:18   
canim

IZVORNA PORUKA: n1kky

Da ne otvaram novu temu...U 10.sam sedmici trudnoće, druga trudnoća i uskoro bih trebala raditi double. U prvoj trudnoći sam otkrila da sam trudna tek u 17 sedmici, tako da nisam radila double test i to mi je novo. E sad, postoji jedan problem: prije par dana sam dobila otkaz (ništa neobično u našoj državi) i još uvijek mi zdravstveno nije sređeno jer sam dobila termin na birou 29.12. i mislim da ću zakasniti na double test. Koliko je on obavezan,postoji li neka alternativa?


Double ako preskocis uradis tripl kad dodjes u tu sedmicu u kojoj se radi, tripl je pouzdaniji od double ali ni jedan nije 100% pouzdan. Testovi nisu obavezni to moze biti samo preporuka doktora ili jednostavno tvoja zelja da uradis isti.

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *