|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:04:23   
Visnja
sahara, kakve ti je lijekove preporucio do 3 mjeseca, a kakve poslije 3-ceg mjeseca?

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:04:42   
mnn
ja to nisam trebala napraviti jer mi je test sličan tome bio dobar tako da nije bilo potrebno....kad se sjetim svih tih pretraga uhvati me strah...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:07:08   
Anoniman
i ja sam radila...takodjer me vodio dr. divanovic

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:07:46   
Anoniman
do 3. cini mi se samo folnu, a poslije do kraja trudnoce prenatal,mega omega 3, caj od brusnice, i u 8. mjesecu sam morala piti gynipral i apaurin
povremeno sirup za zeljezo


< Poruku je uredio sahara -- 5.8.2009 22:08:20 >

(odgovor članu Visnja)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:08:05   
LUNA4
kod nas se to ne trazi od strane dr...
nego ako trudnica zatrazi sama i to se radi u poliklinikama i masno se placa!!!
ja nisam to radila....


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:08:58   
Sladjusna
Zna li neka od vas kada se dr. Divanovic vraca sa odmora?
Zovem vec tri dana, niko se ne javlja,

Hvala unaprijed user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:11:16   
Anoniman
Cini mi se da je do 20. augusta na odmoru, prijateljica mi je sad kod njega pa znamuser posted image nisam mu ja sekretarica majke mi,user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sladjusna)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:14:22   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Visnja

cure, molim vas za odgovor. Vidim da dr. divanovic kod svake trudnice uvijek zahtijeva radjenje tripl testa, medjutim da li je to zaista potrebno ako su ostali svi nalazi uredu.
cak je radjen neki test na te kromosomske anomalije i bio je negativan, nuhalni nabor je 1mm, a nosna kost 1,2 mm. bebica sasvim uredu, trenutno sam u 14 sedmici trudnoce, i vec iduce sedmice bi trebala da radim taj test ali iskreno ne radi mi se kad procitam da nije pouzdan. AKo je to samo praksa divanovica da bi sebe zastitio onda ga zaista nebih ni radila. Koliko vas ima da ga nije radilo?


ja sam radila sve sto se moglo uraditi... i duble, i tripl, i amniocintezu...

cak i da sam mladja opet bih...

tripl test nije strasan ...obicno vadjenje krvi... nalaz za 7 dana...

a jesi li pitala sta je razlog za tripl?

da li zbir tvojih i muzevih godina prelazi broj 72?

da li u porodici ima slucajeva down?

i na kraju:

u zadnje vrijeme je u laganom porastu broj down-a kod vrlo mladih trudnica pa je to razlog sto vas doktori zele kontrolisati....

pozdrav Visnji od Visnje user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.8.2009 22:15:41 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:14:35   
Visnja
IZVORNA PORUKA: sahara

do 3. cini mi se samo folnu, a poslije do kraja trudnoce prenatal,mega omega 3, caj od brusnice, i u 8. mjesecu sam morala piti gynipral i apaurin
povremeno sirup za zeljezo



i meni je tako, prva 3 mjes. folacin, omega i utrogestan vaginalno, a sad poslije 3 mjeseca iskljucio folacin a uklj. prenatal.

sve ostalo je uredu, tako da ne vjerujem da cu raditi taj test. samo ne znam kako ce on reagovati na to kad mu kazem da nisam za opciju radjenja testa? ima li neko od vas da je on rekao da uradite a vi niste uradile?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:19:01   
Anoniman
ma dr. divanovic svakoj trudnici trazi masu nalaza...ja sam morala raditi i torch test zato sto imam psa...on je jako temeljit doktor and i like it...meni je bolje tako nego kada vidim kako neki vode trudnoce

(odgovor članu Visnja)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:22:18   
Visnja
IZVORNA PORUKA: dadada

ma dr. divanovic svakoj trudnici trazi masu nalaza...ja sam morala raditi i torch test zato sto imam psa...on je jako temeljit doktor and i like it...meni je bolje tako nego kada vidim kako neki vode trudnoce


dadada
mozes li mi reci normalan rezultat nuhalnog nabora do 12 sedmice? Ja sam ga mjerila negdje u 11-toj?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:24:24   
Anoniman
lapsus........



< Poruku je uredio pahuljica farah -- 5.8.2009 22:27:34 >

(odgovor članu Visnja)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:24:32   
Anoniman
joj fakat to ti ne znam...ne zelim da lupim nesto

(odgovor članu Visnja)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:32:14   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Visnja

IZVORNA PORUKA: dadada

ma dr. divanovic svakoj trudnici trazi masu nalaza...ja sam morala raditi i torch test zato sto imam psa...on je jako temeljit doktor and i like it...meni je bolje tako nego kada vidim kako neki vode trudnoce


dadada
mozes li mi reci normalan rezultat nuhalnog nabora do 12 sedmice? Ja sam ga mjerila negdje u 11-toj?



treba biti ispod 3 mm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:34:21   
Visnja
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Visnja

cure, molim vas za odgovor. Vidim da dr. divanovic kod svake trudnice uvijek zahtijeva radjenje tripl testa, medjutim da li je to zaista potrebno ako su ostali svi nalazi uredu.
cak je radjen neki test na te kromosomske anomalije i bio je negativan, nuhalni nabor je 1mm, a nosna kost 1,2 mm. bebica sasvim uredu, trenutno sam u 14 sedmici trudnoce, i vec iduce sedmice bi trebala da radim taj test ali iskreno ne radi mi se kad procitam da nije pouzdan. AKo je to samo praksa divanovica da bi sebe zastitio onda ga zaista nebih ni radila. Koliko vas ima da ga nije radilo?


ja sam radila sve sto se moglo uraditi... i duble, i tripl, i amniocintezu...

cak i da sam mladja opet bih...

tripl test nije strasan ...obicno vadjenje krvi... nalaz za 7 dana...

a jesi li pitala sta je razlog za tripl?

da li zbir tvojih i muzevih godina prelazi broj 72?

da li u porodici ima slucajeva down?

i na kraju:

u zadnje vrijeme je u laganom porastu broj down-a kod vrlo mladih trudnica pa je to razlog sto vas doktori zele kontrolisati....

pozdrav Visnji od Visnje user posted image


draga Visnja,
znam da tripl test nije strasan, ali smatram da ga ne trebam raditi jer su mi svi nalazi dobri. Dr. divanovic mi je radio test koji svima radi a to je test na kromosomske anomalije koji je bio negativan, nuhalni nabor je bio u 11-oj sedmici negdje oko 1mm a nosna kost 1,2. Imam 31 godinu i suprug isto toliko sto znaci da ne prelazim brojku 72, nema mi niko u familiji ni slicnih slucajeva? Razlog za tripl je njegova uobicajena praksa da trazi od trudnica, trazi od svake, a  sto sam mogla procitati ovdje na forumu.

Razlog zbog kojeg ja nebih radila nije novcane prirode, jest da je skupo ali nije to razlog. najvise bi mi bilo tesko da kazu da postoji rizik i da se mora raditi amnioc... a ja na amnioc.. nikad nebi pristala jer sam citala da bi to moglo ugroziti plod. i pitam se gdje su nase majke bile i da li su one radile tripl.. Ja zaista volim kad je dr. detaljan i kad posveti vremena pacijentu, ali od previse nalaza covjek se moze opteretiti i moze mu biti jos gore  :(

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:45:09   
Visnja RR
Visnja moj ti je savjet ako vec ne zelis raditi tripl da za savjet ipak pitas i nekog drugog doktora...

svima nama na RR je nezgodno reci nemoj raditi kad nemas nikakve razloge za  down... to je tvoja odluka ...
ali ako ti zelis biti mirnija a bez tih pretraga onda idi do nekog drugogo doktora ...sve to ispricaj pa sta ti on kaze...

i ocekujemo jednu novu vocnu bebicu user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:47:23   
Visnja
IZVORNA PORUKA: Sladjusna

Zna li neka od vas kada se dr. Divanovic vraca sa odmora?
Zovem vec tri dana, niko se ne javlja,

Hvala unaprijed user posted image



10.8. se vraca sa godisnjeg odmora.

(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Tripl test
5.8.2009 22:49:04   
Visnja
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Visnja moj ti je savjet ako vec ne zelis raditi tripl da za savjet ipak pitas i nekog drugog doktora...

svima nama na RR je nezgodno reci nemoj raditi kad nemas nikakve razloge za  down... to je tvoja odluka ...
ali ako ti zelis biti mirnija a bez tih pretraga onda idi do nekog drugogo doktora ...sve to ispricaj pa sta ti on kaze...

i ocekujemo jednu novu vocnu bebicu user posted image




hvala Visnja, mozda odem do vojne bolnice da uradim pregled ili cu pak vidjeti nekog privatnog ginekologa, mada smatram da je divanovic zaista strucan.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Tripl test
5.8.2009 23:38:13   
scarlett
Tripl test pokazuje i razinu B-HCG i ako on odstupa od normalnih vrijednosti za sedmicu u kojoj se radi, dr. savjetuju amniocentezu, jer poremećaj B-HCG vrijednosti se ne mora vidjeti na UZ, čak ni kasnije. To su informacije koje ja imam od svoje dr. Zato razmisli da li bi pristala na amnio ili eventualno pobačaj, ako ne bi, onda se nemoj testirati i stvarati sebi pritisak iščekivanjem rezultata, jer tih 7 dana se jaaaako oduže.

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Tripl test
6.8.2009 11:42:22   
ada033
Visnja, i ja sam kod Divanovica, mislim da smo tu negdje i nas dvije, ja sam sad u 15. sedmici. Takodjer sam radila kod njega nuhalni nabor i bio mi je 1,2 mm.  Ipak mi je preporucio da uradim i triple koji cu raditi sljedece sedmice.
U pravu si da je on vrlo temeljit i oprezan, a ove pretrage obicno preporucuje svim zenama iznad 30 (ja imam 33). Naravno, niko te ne moze natjerati da radis ako ne zelis.  Mozes mu i reci da bez obzira na rezultat testa ti ne bi odustala od svoje bebice, sigurna sam da ce razumjeti.  Ipak, to je samo tvoja odluka.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Tripl test
6.8.2009 11:56:44   
mamina princeza
Drage moje ...preko UZV ne moze niko sa sigurnoscu utvrditi da su nalazi " dobri " tj da nema downowog sindroma ili nekog drugog poremecaja hromosoma.
Licno nisam radila tripl test jer sam prvi dio trudnoce vodila u bolnici i kod privatne doktroice koja me samo povrsno prgelada tako da me nije uputila.
Nisam bas ni razumjela najbolje sve te stvari pas enisam opteracivala ....
moj prijateljica je sa 20 godina rodila sina sa downovim sindromom kad sam ja bila negdje sesti mjesec trudnoce. Tad mije tek ova tema postala znacajna i sve bih dala da sam sebe mogla postediti svakavih misli da sam prije uradila tripl test.
Moja cuica je hB zdrava , rodila sam je sa 26 godina , ja i suprug zajedno nemamo ni 60 godina, niko u porodici nema downov al da ponovo ostanem trudna  mislim da bih uradila Tripl test.
Ne znam mozda sam ja bila osjetljiva trudnica , mozda zbog svega sto se desilo pa sam previse o tome razmisljala.
Dr divanovi c kolikoje eni poznato skoro sve trudnice salje na ovoj test ... sto i nije lose kad se uzme da se sa UZV ne moze nista sto posto utvrditi. Neko bi mozda zadrzao djete sa bilo kakvim poremecajima a neko mozda ne bi pa bi njega osudjivao sto mu nije rekao.
Sa mojom prijateljicom koja je to prosla vidjela sam dosta toga. Kad se rodio taj divni mali djecacic i kad mu je utvrdjen d.s. bilo je svega od osudjivanja doktora do nje same....ne daj Boze nikom.
Sad sam malo otisla od teme al sta cu ovo me uvijek nekako ponese jer su mi to bliski ljudi i tog djecacica bas bas volim ....



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Tripl test
6.8.2009 12:07:14   
Anoniman
Draga Visnja, ako ti iz nekih svojih sopstvenih razloga nikakada ne bi pristala na abortus nemoj onda test ni raditi...to su tvoji moralni razlozi, to je tvoja licna stvar i tako mu i reci...


(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Tripl test
6.8.2009 12:23:43   
hanabanana
Ja ne bih radila triple test ako su ti već ovi nalazi uredni i ako nisu ukazali na potrebu da se radi triple test.

A ne bih radila taj test iz razloga što je dokazano da u 60 % slučajeva daje tačan rezultat. Dakle, šta je sa onih ogromnih 40 %??? To sve govori da je i taj test nepouzdan.

Jedini test za koji se može reći da je 95% siguran jeste aminocinteza. 




< Poruku je uredio hanabanana -- 6.8.2009 12:25:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Tripl test
6.8.2009 16:36:23   
Anoniman
na rezultatima tripl testa takodjer pise 95% siguran..mada ni tih 5 % nije mala stvar

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Tripl test
6.8.2009 16:39:10   
Anoniman
izvini visnja...tek sam sada procitala tvoj razlog zasto ne zelis raditi test...ignorisi moj gornji post

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *