|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
7.8.2009 13:44:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

sjooo sada vise nisam ni ja sigurna...user posted image



cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Tripl test
7.8.2009 13:46:02   
Anoniman
vjerovatno je onda bila jos jedna 1 ispreduser posted image user posted image user posted image 70 se sjecam

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Tripl test
7.8.2009 16:00:20   
irisvar
jeste, 170 KM, ne moras ici u luzane, jer koliko ja znam samo ta laboratorija u SA radi taj nalaz, vec imas ondje kod happeninga u branilaca sarajeva (preko puta bosnjackog kulturnog centra) njihovu ispostavu, gdje ti djevojka izvadi krv i sve bude gotovo za 2 minute. kasnije te za desetak dana nazovu da kazu da je gotov nalaz i da dodjes po njega na istu adresu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Tripl test
9.8.2009 22:12:33   
Visnja
potpisujem, kosta 170 KM, ja se ovu sedmicu moram odluciti sta cu jer navodno sam u 15 sedmici kako to vec dr. racunaju:).
najgore od svega jeste sto ja vec imam dijagnostu hypothierose, koristim letrox svako jutro i takoder svaki dan poslije rucka jednu siofor tabletu za brzi metabolizam, tako su mi dr. prepisali. eh sad najvise razmisljam bas zbog hypotieroze moze nalaz pokazat neki rizik a u sustini to nije nista... ;( . pitala sam svoje tri cetiri prijateljice koje su skoro rodile, ni jedna od njih nije radila a sve su se vodile pod javnom ustanovom :(... pricala sam im o ovom testu i one savjetuju da to ne radim,,, jer misle da je klasicno bacanje para zato sto je nepouzdan. a meni nisu pare problem koliko je poslije taj rezultat... Cula sam kako se izvodi ta amniocenteza i zaista ne bih imala hrabrosti da je uradim, tj. da mi neko probada stomak nekakvom iglom, mislim da bih umrla od straha prije vremena :(((. eh, kako sam se zadnjih 7 dana opteretila oko ovog testa ima da mi skoce hormoni do besvijesti :((. kada mi je dr. rekao da preporucuje da uradim triple test ja samo to primila sasvim hladnokrvno i rekla nema problema, uradicu do narednog pregleda. kad sam pocela citati na netu sta se sve desava, onda me je obuhvatio strah i nervoza... pricam s ovim prijateljicama one su jos pusile cijelu trudnocu i bas konzumirale kofein, i fala bogu sva djeca rodjena zdrava.... a ja niti pusim niti pijem  niti imam u familiji bilo kakve  naznake nekih sindroma ma ni slicno, stara sam 31 kao i moj suprug, ni on ne pusi niti pije,,,, stvarno ne vidim razlog osim sto bi se nasekirala kad bi test pokazao neki rizik a bojala bi se amnioccc.... sad vec lupam i previse pisem,,, idem cure spavati, valjda mi glava sutra bude bistrija. P.S. suprug takodjer nije za ovu opciju testa, smatra da je to klasicno bacanje para i da nema toga covjeka da moze odrediti kakvo se dijete moze roditi da za to postoji dragi Bog.... eto cure laku noc

(odgovor članu irisvar)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Tripl test
10.8.2009 12:20:45   
Ela35
Visnja, javi sta si odlucila. I meni je moj doktor nakon sto sam ga ja prva pitala da li treba to da radim predlozio da to napravim pa neznam ni sama. Sto vise citam o tome, sve sam vise ubjedena da ne treba to da radim jer rezultati su ocito nepouzdani a test i kosta....
Ja sam sada u 16toj sedmici i trudnoca tece fantasticno, nikakvih problema, hvala Bogu. Imam 35 god, ali nikakve predispozicije za bilo koju od navedenih bolesti ni u mojoj ni u porodici MM. Tako da nemam pojma. Ljuti me i moj dr koji je na moje spominjanje doticnog testa reagirao a sam se nije ni sjetio jer je to bilo na kraju pregleda.....user posted image

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Tripl test
11.8.2009 21:17:09   
Visnja
IZVORNA PORUKA: Ela35

Visnja, javi sta si odlucila. I meni je moj doktor nakon sto sam ga ja prva pitala da li treba to da radim predlozio da to napravim pa neznam ni sama. Sto vise citam o tome, sve sam vise ubjedena da ne treba to da radim jer rezultati su ocito nepouzdani a test i kosta....
Ja sam sada u 16toj sedmici i trudnoca tece fantasticno, nikakvih problema, hvala Bogu. Imam 35 god, ali nikakve predispozicije za bilo koju od navedenih bolesti ni u mojoj ni u porodici MM. Tako da nemam pojma. Ljuti me i moj dr koji je na moje spominjanje doticnog testa reagirao a sam se nije ni sjetio jer je to bilo na kraju pregleda.....user posted image


Meni je dr. odmah savjetovao taj test i rekao da ga moram uraditi u 15 sedmici, ali ja nikako da se odlucim. Sutra je dan D, moram odluciti ukoliko zelim da test bude do narednog petka gotov, jer 21.8 imam termin kod dr. i do tada bi test trebao biti gotov. Prvo sam sama sebi rekla da necu raditi, i danas zovem dr. da ga pitam postoji li zaista osnov konkretan razlog zasto to radim, i da sam na forumu citala mnoge stvari negativne za taj test, medjutim njegov odgovor je bilo da treba citati pravilno i kao savjetuje da napravim test jer sad zivimo civilizirano pa kao ono bolje znati nego ne  znati... on opet kaze Vi ne morate to je vasa odluka kako zelite, mislim ja mu zaista vjerujem ali kazem ti tako se bojim da uradim taj test, a najvise zbog foruma i price koja kruzi...
javim naravno sta ce biti, vidjecu kad prespavam kako cu se probuditi i kako cu razmisljati...









(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Tripl test
11.8.2009 21:18:26   
Visnja
ELA,
mozda je malo ruzno sto pitam ali kod kojeg si ti doktora?

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Tripl test
12.8.2009 12:19:52   
Ela35
Dr. Murtezic. Ja juce otisla i uradila test, rezultati do sljedeceg petka. Radila u Labaratoriji u ul Branilaca Sarajeva, sve je bilo za sekundu gotovo, user posted image

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Tripl test
12.8.2009 12:22:10   
hanabanana
Za Sencija user posted image veeeeeeeeeeliki zagrljaj.


(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Tripl test
12.8.2009 16:29:02   
Ela35
Senci je kralj stvarno, rado cu prenijeti taj zagrljaj, user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Tripl test
16.8.2009 21:58:51   
žana o8
Ne znam zašto je problem uraditi taj tripl test. Ako namjeravaš roditi bez obzira na rezultat testa , i ako test ili neka druga pretraga pokaže moguće deformacije ploda , i ti i suprug treba to da znate unaprijed. Zašto ne iskoristiti nauku ako se već može. Velika je odgovornost roditi dijete sa mogućim deformitetima , pa zašto ne biti spreman u svakom pogledu na to. Ako je problem samo to što test košta 170 KM onda ok.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Tripl test
16.8.2009 23:18:46   
kristijan
ma ne mogu vjerovati u hr besplatno ja samo platila uz a nalaz ništa sramotauser posted image

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Tripl test
16.8.2009 23:21:04   
Anoniman
kristijan, kod nas se moze raditi samo u privatnim laboratorijama, a kod njih se mora platiti, nazalost ali tako jeuser posted image

(odgovor članu kristijan)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Tripl test
16.8.2009 23:28:03   
kristijan
ma grozno jadne žene ja uradila samo zato što mi je mm u godinama i koristi tablete za ptsp a krv su mi vadili u glavnoj bolnici tj običnom lab mislim da ovim ovdje nije u interesu da to pređe na besplatnouser posted image

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Tripl test
25.8.2009 16:18:25   
Ela35
Rezultati Tripl testa, sve ok, nema rizika za Daunov sindrom, Spina bifida...Jupi, user posted image
Jedino su mi neki hormoni snizeni ali to cu da vidim s dr, uglavnom ne sikiram se previse.

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Tripl test
25.8.2009 20:50:10   
Visnja RR
odlicno... sad uzivaj u ostatku trudnoce i rastu pupe user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Tripl test
1.9.2009 23:18:32   
jaca_
Koliko sam uspjela procitati sve ovo sto pise do sada, triple test se radi u Luzanima. Mene zanima da li je iko u Sarajevu radio DOUBLE test i GDJE? Od doktorice u Skerlicevoj sam dobila uputnicu za tripl test, a za ovaj drugi navodno nije ni cula. Potpuno sam zbunjena user posted image Hvala unaprijed!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Tripl test
14.10.2009 21:49:46   
bumbarica
Meni doktor danas rekao da neradim tripl test, nego pregled 4D. Kaze da je to mnogo bolje i da ce mi pokazati tacne rezultate. Ja sam toliko isprepadana da neznam sta vise da radim? U 16 sam sedmici.

(odgovor članu jaca_)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Tripl test
14.10.2009 22:09:43   
istra09
Drage moje RR,
nemojte imati dilemu da li raditi triple-test ili ne - ko je u mogućnosti da izdvoji novac predlažem da ga obavezno uradi.

Meni je dr. preporučila da radim triple, makar je na ultrazvuku sve bilo super. Obično se preporučuje triple, pa ako on pokaže loš rezultat, onda predlažu amniocentezu.

Ja sam bila protivnih amniocenteze, ali sam uradile triple, zbog svog mirnog sna... (jeste da čovjek izludi dok 10 dana čeka nalaz...ali je bolje sve provjeriti na vrijeme).

Jaco,ako će ti već vaditi krv, nemoj raditi double-test - idi odmah na triple. Naime, triple-test je napredniji oblik double-testa, jer sadrži i treći hormon (double istražuje samo 2 hormona).

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Tripl test
14.10.2009 22:20:02   
istra09
Test možeš raditi u privatnom laboratoriju u Lužanima, ili u njihovoj ispostavi koja se nalazi u Branilaca Sarajeva (kreni od Doma ljiljana prema BBI CENTRU. To je u istoj zgradi gdje se nalazi UNICREDIT BANK, samo na drugom ćošku - preko puta knjižare Preporod-a).
Vidjećeš bijelu tablu sa crvenim krstom.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu jaca_)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Tripl test
17.12.2009 13:27:25   
delfin
je li iko od vas imao slučaj da mu je Vrijednost double testa su pozitivne, tripl testa su negativne (APF)
piše na nalazu : ovakav rezultat može biti posljedica netačnih podataka o starosti trudnoće te je potrebno još jednom utvrditi starost trudnoće.user posted image


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Tripl test
19.12.2009 11:36:51   
delfin
ima li ko da mi odgovori????

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Tripl test
19.12.2009 11:44:29   
bebita
IZVORNA PORUKA: delfin

ima li ko da mi odgovori????


Mozda je vecina radila samo triple test, kao ja... pa ti nemogu odgovoriti.  Triple test se i radi u odredjenom gastacijskom periodu trudnoce, a najpouzdaniji rezultati su izmedju 16-18 sedmica.  Dakle ako je test fula, sasvim je moguce da si ti +/- nekoliko sedmica, posebno ako si prvi radila double test, pa cekala rezultate, proslo je izvjesno vrijeme prije nego si uradila triple test, jeli tako??


_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Tripl test
19.12.2009 12:27:19   
delfin
ma ne ja sam radila smao tripl test, ali tako piše u nalazu:

Vrijednoat u serumu ne ukazuje na postojanje trisomija 18. AFP vrijednost ne ukazuju na postojanje neuralnih defekata. Vrijednost double testa su pozitivne, tripl testa su negativne.
ovakav rezultat može biti posljedica netačnih podataka o starosti trudnoće te je potrebno još jednom utvrditi starost trudnoće.
Uoćljiva je extremno niska vrijednost AFP-a.
Molimo d aobratite pažnju na to da je očekivani specifitet ovog testa 95%.

AFP 9,00!!! (24-120)
0,36 (<2)MoM

b -hcg 33079 (4020-84476)

tripl test riziko 1:435 
Ulm index 9,56!!! <8,1

šta piše na tvom?


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Tripl test
21.12.2009 15:19:47   
bebita
Ovako, radila sam sa 15 sedmica + 1 dan:

Nema povecanog rizika za D.sindrom, Trisomiju 18, neural defekte.  Molimo da obratite paznju na to da je ocekivani specifitet ovog testa 95%.

AFP 26,95  (11-57)
1,1

Ostriol 1 (.33-1.00)
b HCG 26061 (11104-131072)
Starosna rizicnost 1:1119 (meni je 29god)
Tripl test riziko 1:10000
ULM index 0.29




_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *