|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tripl test
22.12.2009 10:45:04   
delfin
bebita hvala ti, a jel ti piše na nalazu 15+1 a iznad 16 sedmica ili petnaesta sedmica

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Tripl test
27.12.2009 17:39:07   
delfin
Da li je iko imao ovaj AFP nizak,
double pozitivan, a triple negativan?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Tripl test
2.1.2010 10:38:08   
Visnja
IZVORNA PORUKA: delfin

Da li je iko imao ovaj AFP nizak,
double pozitivan, a triple negativan?


Delfin,
u kojem si ti mjesecu trudnoce i tko te vodi od dr?

lp
visnja

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Tripl test
3.1.2010 22:32:10   
delfin
Sad sam u petom a vodi me dr. Godinjak, jer sam na početku bila kod njega zbog problema sa začećem. Zašto pitaš?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Tripl test
4.1.2010 10:52:44   
Visnja
IZVORNA PORUKA: delfin

Sad sam u petom a vodi me dr. Godinjak, jer sam na početku bila kod njega zbog problema sa začećem. Zašto pitaš?


pa zasto ti nije dr. godinjak nije ocitao nalaz tj. zasto ga nisi pitala sta znaci kad u nalazu pokaze AFP nizak? on bi to trebao objasniti i znati... Na to sam mislila.

pozz

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Tripl test
4.1.2010 13:55:18   
delfin
e pa nije ništa konkretno rekao, i manje više kome god pokažeš ono kao hm user posted image ( a ja imam osjećaj da nemaju pojma) al vidjeli su koliko sam se ja uzbudila oko toga (nasekirala) i onda haj ti uradi Ac ( ali nisu baš ni navaljivali) jer bila sam još kod jednog dr.) nego preporuka.
Ja sam "istraživala" pa sam se zato bila i nasekirala, iako to što je to statistički podatak me nije moglo umiriti, pa sam ipak odlučila uraditi AC.
i sad milslim pozitvno i čekam nalaz, sedmica je već prošla. A dr. koja mi je radila AC se čudila, ali nije komentarisala (izgleda da ona ne drži ništa do tog testa).

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Tripl test
4.1.2010 18:38:06   
Visnja
IZVORNA PORUKA: delfin

e pa nije ništa konkretno rekao, i manje više kome god pokažeš ono kao hm user posted image ( a ja imam osjećaj da nemaju pojma) al vidjeli su koliko sam se ja uzbudila oko toga (nasekirala) i onda haj ti uradi Ac ( ali nisu baš ni navaljivali) jer bila sam još kod jednog dr.) nego preporuka.
Ja sam "istraživala" pa sam se zato bila i nasekirala, iako to što je to statistički podatak me nije moglo umiriti, pa sam ipak odlučila uraditi AC.
i sad milslim pozitvno i čekam nalaz, sedmica je već prošla. A dr. koja mi je radila AC se čudila, ali nije komentarisala (izgleda da ona ne drži ništa do tog testa).


što ne pokusas otici do dr. Divanovica, mozda ti on uspije ocitati nalaz, mozda i sedmica u kojoj si radila test nije bila odgovarajuca? Ja sam neki dan provjeravala svoj nalaz i uporedjivala sa tvojim rezultatima. AFP je zaista nizak, ali ne znam sta bi to moglo znaciti?!

Ja sam se isto tako neki dan nasekirala u septembru sam radila tsh i bio je 2,1.; ft4 13,5 a ft3 4,4. nalaz ponavljam 15. novembra i podizem rezultate nakon 2 sedmice (jer treba najmanje 15 dana da nalaz bude gotov) kad ono tsh 13,4; ft4 2,1 i ft3 3,0. kad me nije šlag strefio, toliko sam se nasekirala da sam odmah zvala svoju dr. endokrinologa da se posavjetujem. Ona mi je rekla da moram ponovo provjeriti da joj je to nepojmljivo jer se ne moze tako puno povecati tsh a smanjiti ft4 ako uzimam svako jutro dozu letroxa. Onda smo izbacile letrox i ubacile eutyrox koji je bolji od letroxa (i placa se nije na recept). jer smo stvarno mislile da je tsh 13,4. Eh, odem ti ja privatno u eurofarm ponovim nalaz odmah pocetkom decembra (znaci nakon 15 dana od vadjenja krvi u bolnici) i nalaz je sasvim uredan tsh 1,2., ft4 14, a ft3 3,5 ponovim sad opet krajem decembra isto tsh 0,70, ft4 14,5 i ft3 3,9.
Poenta je da su u bolnici pogrijesili u kucanju nalaza, zamijenili su podatke za tsh i ft4 - hocu ti reci da sam se bezveze nasekirala, i sreca pa nisam ukljucila neku drugu terapiju nego mi je dr. savjetovala da odmah ponovim nalaz sto sam i uradila. Nalaz je u eurofarmu gotov za isti dan dok na jebenoj klinici cekamo po 15-20 dana, i na kraju jos dobijem pogresan nalaz.
katastrofa.

preporucujem ti da odes kod dr. divanovica na pregled i na savjetovanje. Koliko dugo traje taj AC nalaz, mislim vec cekas sedmicu, kad ce biti gotov???
lp
visnja

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Tripl test
5.1.2010 8:58:27   
delfin
imlaa sam i ja tako iskustvo sa prolaktinom u bolnici mi nalaz 1741 ja poludila  a privatno isit dan još nasekirana 174,1 ali u bolnici nisu htjeli priznati grešku.
Srećom nalazi štitne su dosad bili u redu, i ja pijem letrox. 
Koliko sam shvatla većina ih nezna baš sve oko tog tripl testa i to je samo statistički pokazatelj ali ne i dijagnoza, jer na mom nigdje nema dijagnoze da je povećan rizik na nešto, nego taj afp nizak a ostali parametri ok (obično kad i ukazuje na nešto poremećeni su i ostali parametri) a već sam uradila AC tako da to više nema svrhe, jedino da i uzmu još para i da me nerviraju. nalaze AC očekujem krajem iduće sedmice ili najdalje sedmicu više.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Tripl test
20.2.2010 14:51:12   
petunija
Drage moje, nova sam članica i molim da mi neko od vas da odgovor (naravno ukoliko zna ili je to iskustvo prošla) da li je dodatno veći rizik raditi amniocentezu ukoliko se posteljica nalazi na prednjem zidu maternice?Amniocentezu radim u ponedjeljak i u velikom sam strahu i nedoumici.user posted image

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Tripl test
20.2.2010 21:11:01   
anidla
petunija prije svega zelim ti dobrodislicu user posted image

ja stvarno ne znam jer nisam imala s tim doticaja, ali evo nadam se ako je neka nasa forumasica imala s tim iskustva da ce ti se javiti....

sretno!


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu petunija)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Tripl test
20.2.2010 22:00:33   
salmy
IZVORNA PORUKA: petunija

Drage moje, nova sam članica i molim da mi neko od vas da odgovor (naravno ukoliko zna ili je to iskustvo prošla) da li je dodatno veći rizik raditi amniocentezu ukoliko se posteljica nalazi na prednjem zidu maternice?Amniocentezu radim u ponedjeljak i u velikom sam strahu i nedoumici.user posted image
je li ti predlozio prvo da uradis tripl?' trebao bi jer  je amino mnogo riskantnije raditi....ja sam obzirom na godine trazila da radim tripl puno je jednostavniji i brzi nego amino! u svakom slucaju sretno!

(odgovor članu petunija)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Tripl test
21.2.2010 11:12:40   
petunija
Radila sam ja i triple test i on je bio negativan, ali mi je double test bio pozitivan i ULM index povišen pa mi moj doktor preporucio i amnio.Odlucila sam ipak da radim (sutra mi je) jer ne bih mogla do kraja trudnoće da razmišljam je li sve OK ili ne, ali ipak s druge strane nije mi svejedno raditi amnio upravo zato sto sa sobom nosi i dodatne rizike.E, ovo je zaista kao nocna mora, jedva cekam da se sve zavrsi i to dobro, nadam se, aBd!


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Tripl test
21.2.2010 11:40:09   
Emica_sa
Sretno draga bit će to uredu user posted image

(odgovor članu petunija)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Tripl test
21.2.2010 12:12:12   
Miau
Mene sutra ceka tripl test. Bolje mi je da ne citam vise nista, jer sta vise citam sve me vise strah!user posted image Nadam se da ce sve biti u redu!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Tripl test
21.2.2010 12:31:02   
Nunichi
Miau i petunija sretno sutra!
Drzimo vam fige... sve ce biti ok. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Tripl test
21.2.2010 15:19:45   
petunija
Hvala vam puno!user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Tripl test
21.2.2010 20:12:50   
delfin
petunija, i kod mene je bila slična situacija, a i pesteljica je sprijeda i sev je hvala Bogu prošlo ok.


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu petunija)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Tripl test
24.2.2010 18:54:10   
petunija
Hvala Bogu, nadam se da ce i kod mene ako Bog da biti OK! Mislim pozitivno i nadam se najboljem, a sve je u Božijim rukama!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Tripl test
24.2.2010 20:07:58   
Anoniman
Kako ste drage moje?

Imam i ja jedno pitanje, jel se kod vas radi samo jedno double test ili tripl test? user posted image

Ja sam radila double test, a za tripl test mi je dok rekao da se radi il jedan il drugi.. pa bas me zanima jel tako, inace sam 15+3 trenutno..

Pozz za vas sve

(odgovor članu petunija)
  Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Tripl test
25.2.2010 12:16:41   
petunija
Ja sam radila odjednom i double i triple test, premda se double test radi oko 13 sed. ja mislim, a triple u 16 sed. Ma ko ce im vise znati....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Tripl test
25.2.2010 19:30:09   
petunija
Drage moje, vi koje ste radile amniocentezu, zanima me koliko ste vi odmarale poslije urađene iste.Ja mislim početi nakon 8 dana pa se bojim da mi to nije prerano?!user posted image

(odgovor članu petunija)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Tripl test
28.2.2010 18:02:05   
Miau
Ja sam radila triple u 16-om tjednu jer sam preskocila double koji sam trebala u 11-om. Doktor mi je rekao da se mogu samo u tim tjednima napraviti, sad...user posted image

(odgovor članu petunija)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Tripl test
16.3.2010 23:06:17   
delfin
petunija, jesi li radila AC, kako je prošlo?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Tripl test
18.3.2010 12:13:18   
dzeni_nl
drage moje ja sam u ponedjeljak radila triple test, bar mislim da je triple.

kada sam bila kod specijaliste doktorica koja mi je radila uzv me pitala da li sam se testirala vec u 11 sedmici trudnoce i ja sam rekla da nisam, nije joj bilo pravo zbog toga, pitala me za razlog i ja sam joj rekla posto mi je babica vodila trudnocu kako mi je rekla da ne trebam ako ne zelim da se testiram jer imam 24 godine i niko u mojoj, a ni u muzevoj familiji nema down sindrom.
ali mi ta doktorica kaze kako to nije tacno i da bas zbog toga sto sam mlada i sto niko u porodici nema treba da se testiram, ali sam vec zakasnila na double, samo mugu da radim drugi test u 15 sedmici.
nuhalni nabor mi niko nije mjerio i to joj isto nije bilo pravo, pita se zena sta su svi cekali do 15 sedmice i ja sam sad pravo ljuta, jer vidim da su kod vas mjerili.
ali ovdje citam ko god je radio triple test vadi se jedna bocica krvi, a meni su vadili dvije, ovdje se to salje u drugi grad gdje se to testira i kada sam pitala kada ce rezultati biti gotovi, rece mi za par sedmica, nazvat ce vas doktorica ili ce vam poslati pismo. sad mi nista nije jasno, da li je to triple test ili je taj test sto se neradi u bosni?

i jos nesto me zanima posto sam ja rodjena sa anomalijom tj sa tri bubrega i doktori to smatraju anomalijom da li ce mi to pokazati na testu, ako to i moja beba bude imala?

jako sam nestpljiva i nervozna u iscekivanju rezultata, a bojim se da radim AC.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Tripl test
19.3.2010 9:06:21   
delfin
dženi, kod nas se čeka 10-tak dana i mislim da ti ne pokazuje anomaliju kao 3 bubrega, mislim da se to možda može vidjeti na uzuser posted image
A šta od nalaza radiš najviše zavisi od dr. koji te vodi, nakon mog iskustva ja bih prije radila ac nego tripl ili double. Jer ovi testovi su statistički pokazatelji i ne moraju biti tačni.
Uglavnom sretno, biće to aBda dobro.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *