|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
2.2.2014 16:58:59   
kokouli
Ako ostanem u pameti od svega bice dobro .user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
20.2.2014 13:25:17   
miks
Meni su kod mehmedbasica radili mthfr fii i fv nije mi jasno sto nisu te sto su vama????

IZVORNA PORUKA: lorus

DD drage zenice...na preporuku hematologa, a zbog sumnje na trombofiliju moram uraditi molekularnu analizu gena:

-plazminogen-aktivator inhibitor (PAI 1)
-angiotenzim-konvertirajuci enzim (ACE)
-metilen-tetrahidro folat reduktazu (MTHFR),

ako je neko od Vas radio molila bih da mi kazete gdje i koliko kosta analiza, ja znam da moze kod dr.Mehmedbasica, 250KM.


(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
20.2.2014 14:30:46   
lorus
DD zenice

Miks ne brini, Mehmedbasic radi samo ova 3 faktora za dokazivanje trombofilije, sto si ti navela, i kako vidim zenice kazu da su ta tri bitnija. Medjutim meni hematolog rece da uradim tri koja sam vec navela ( PAI1, ACE, MTHRF), ali Mehmedbasic radi samo FV,FII, i MTHFR ( bar mi tako rece sestra, a i pise na njihovoj stranici).Tako da meni preostaje da uradim svih 5 faktora u Ingebu, sto je 500KM ( ako radisu paketu),ako hocu samo tri, onda se po jednom placa 200 KM, pa je lgicno da je bolje da uradim kompletan nalaz.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
23.2.2014 14:00:26   
kokouli
E vala pretjerase s tim cijenama stvarno .Moze li to ista igdje na knjizicu pobogu ....user posted image .

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
23.2.2014 18:52:21   
lorus

IZVORNA PORUKA: kokouli

E vala pretjerase s tim cijenama stvarno .Moze li to ista igdje na knjizicu pobogu ....user posted image .



Nazalost ne moze, samo privatne klinike to rade.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
27.2.2014 12:33:09   
miks
Da li iko zna kako se cita nalaz na kojem pise moja inr vrijednost a referentne vrijednosti spadaju u 2 kategorije: 1 normalne vrijednosti a 2 terapijske vrijednosti. U koju ja kategoriju spadam ako pijem aspirin i clexan 0,2ml? Neko mi je rekao da aspirin ne spada u terapijsku a clexan ova mala doza isto...sada ne znam kad je kombinacija...sta da gledam prvu ili drugu stavku?

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.11.2014 13:29:21   
bambi1
Prije 3 mjeseca sam imala spontani, plod se nije razvijao u 6 sedmici, a prije dva dana biohemijska trudnoca, sve samo otislo :(
Doktorica me salje da radim ove nalaze:
TSH
- FT4
- LUPUS ANTIKOAGULANT
- FAKTORI KOAGULACIJE - ANTITROMBIN II
- ANTITROMBIM III
- V LEIDENOV FAKTOR
- PROTEIN C
- PROTEIN S (FAKTORE ZA TROMBOFILIJU)
- OGTT

Jel neko radio sve ovo?? Cudno mi da mi nije rekla i da radim papa test, briaseve i sl.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.11.2014 14:11:52   
djudrdjica
Ja sam imala 3 spontana i radila sam sve to (osim OGGT-a) i jos drugih pretraga - hormonalne pretrage, briseve i papu koje spominjes, antitijela za antifosfolipidni sindrom, TORCH, Listeriju, hepatitits... ima toga dosta, malo prosurfaj forumom, ako zelis ja ti mogu poslati detaljnu listu koju sam radila na pp. (Za probleme sa nasljednim faktorima tromboofilije takodjer imas posebnu temu, pa malo ogledaj o cemu su zene pisale, mada je meni moj dr rekao da se to ne radi prije tri izgubljene trudnoce.)
S tim sto, uz vodstvo svog ljekara, mozda mozes suziti taj izbor, vidjeti sta bi kod tebe mogao biti problem, svaki je slucaj poseban.
I obavezno bih uradila briseve i papu, to mi je bilo prvo svaki put, zbog evetualne infekcije, a onda ovaj torch i ostalo. Pozdrav, sretno

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
12.11.2014 12:07:49   
bambi1

IZVORNA PORUKA: djudrdjica

Ja sam imala 3 spontana i radila sam sve to (osim OGGT-a) i jos drugih pretraga - hormonalne pretrage, briseve i papu koje spominjes, antitijela za antifosfolipidni sindrom, TORCH, Listeriju, hepatitits... ima toga dosta, malo prosurfaj forumom, ako zelis ja ti mogu poslati detaljnu listu koju sam radila na pp. (Za probleme sa nasljednim faktorima tromboofilije takodjer imas posebnu temu, pa malo ogledaj o cemu su zene pisale, mada je meni moj dr rekao da se to ne radi prije tri izgubljene trudnoce.)
S tim sto, uz vodstvo svog ljekara, mozda mozes suziti taj izbor, vidjeti sta bi kod tebe mogao biti problem, svaki je slucaj poseban.
I obavezno bih uradila briseve i papu, to mi je bilo prvo svaki put, zbog evetualne infekcije, a onda ovaj torch i ostalo. Pozdrav, sretno



Hvala ti draga. Ako mozes posalji mi listu pretraga koje si ti radila

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.12.2014 17:23:20   
mirela0407
Pozz.drage moje
Nova sam na forumu imam pitanje ,ako neko moze da mi razjasni neke meni nejasne stvari .
Imala sam spontani u 8 sed.a desio se 05.12 uradena kiretraza ,dobila Vibramycin i Erometrin ,medutim krvarenje se i dalje nastavilo sa jakim bolovima,08.12 javim se svojoj doktorki nije mi bas nista htjela reci posebno samo mi dala uputnicu nazad za bolnicu i preporucila da uradim HCG ,u medu vremenu ,krvarenje malo stane pa opet krene uradila sam nalaz 10.12 HCG pokazuje 289,5 .Dali neko zna sta bi to trebalo da znaci ,ono cega se najvise boim je ponovna kiretraza jel neznam kako bih to ovaj put prezivjela user posted image

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.12.2014 17:54:53   
muhica7
pozz mirela ja sam imala spontani prije tri i po godine. strasno krvarenje onda mi radili kiretazu jer je ipak bilo nesto ostalo. dobila neki antibiotik a krvarenje sam imala poslije toga jos 15dana i bas jake bolove. isla porodicnom doktoru jer nisam mogla stajti na nogama koliko sam uzgubila krvi. taj hormon ostaje u krvi jos neko vrijeme poslije spontanog. znam sta si prosla i zelim ti da se sto prije oporavis

(odgovor članu mirela0407)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.12.2014 18:01:00   
mirela0407
Hvala draga nadam se insAllah da ce to sve biti uredu imam sutra vec zakazanu redovnu kontrolu u bolnici gdje je radena kiretraza pa sad vidjecemo sta ce reci,ovo mi je vec 3 kiretraza pa mi je svega preko glave ,prva je radena nakon poroda,sincic je dosao u 36 sedmici ostatak posteljice kiretriran ,onda opet spontani u 5 sedm, prije 9 god,i sad opet ali ovaj je bio kao u horor filmu samo u lokalnoj ,a bolovi da umres pa samo molim Boga da ne bude potrebna jos jedna jel neznam kako cu podnijeti user posted image

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.12.2014 18:19:37   
muhica7
ja sam bas imala uzasno krvarenje i meni su radili sa lokalnom uzas gori bolovi nego porodjaj. poslije toga 2mjeseca zatrudnila i sve proslo dobro hvala boguu ali isto nije bila citava posteljica izasla ali su je vadili sa opcom anestezijom i poslije toga nisam imala nikakvih bolova ni problema. a za bolove poslije te kiretaze su mi rekli da su normalni. bice to uredu akobogda

(odgovor članu mirela0407)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.4.2016 14:07:12   
biselaa
Pozdrav,ne mogu nikako da nadjem neki forum novijeg datuma,javljam se ovdje i nadam se da ce neko odgovoriti user posted image
Da li mi neko moze obajsniti rezultate TORCH nalaza?

TOXOPLASMA GONDII
IgG 63.9 IU/ml POZITIVAN
IgM NEGATIVAN

RUBELLA
IgG 34.6 IU/ml POZITIVAN
IgM NEGATIVAN

CMV
IgG 1: 31608 POZITIVAN
IgM NEGATIVAN

HSV1/2
IgG 1: 31963 POZITIVAN
IgM NEGATIVAN

Zahvaljujem unaprijed :)

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 364
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *